Отиди на
Форум "Наука"

има ли такава течност (или смес)


alibaba

Recommended Posts

  • Потребител

колеги....имам едно задание и съм забуксувал:))

трябва ми течност със следните характеристики:

1. хидрофобна

2. да не се смесва с вода дори при интензивно бъркане (с миксер)- при темепратури в обхват 5-50С ( извън този диапазон може да прави каквото си иска:)))

3. много гъста течност- като мед, трудна за разбъркване, но все пак мека

4. с висока гъстота - винаги да потъва под водата когато се смесят в един съд.

5. да не е отровна ( иначе живака е идеален като отговор..ама..)

6. да не разяжда ПВЦ и други пластмаси.

7. да може да се намери готова,или да се прави с достъпни средства.

тоест търся нещо като течен сапун, ама да е малко по-гъсто, да не се разреджда с вода,и да потъва отдолу....целта е да се направи комбинацията от гъста течност отдолу и по лека отгоре, като водата (леката) може да бъде заменена а друга по лека течност стига да може да се иизпълни условието..

мерси в аванс

post-2607-1227780993_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
колеги....имам едно задание и съм забуксувал:))

трябва ми течност със следните характеристики:

1. хидрофобна

2. да не се смесва с вода дори при интензивно бъркане (с миксер)- при темепратури в обхват 5-50С ( извън този диапазон може да прави каквото си иска:)))

3. много гъста течност- като мед, трудна за разбъркване, но все пак мека

4. с висока гъстота - винаги да потъва под водата когато се смесят в един съд.

5. да не е отровна ( иначе живака е идеален като отговор..ама..)

6. да не разяжда ПВЦ и други пластмаси.

7. да може да се намери готова,или да се прави с достъпни средства.

тоест търся нещо като течен сапун, ама да е малко по-гъсто, да не се разреджда с вода,и да потъва отдолу....целта е да се направи комбинацията от гъста течност отдолу и по лека отгоре, като водата (леката) може да бъде заменена а друга по лека течност стига да може да се иизпълни условието..

мерси в аванс

Всяка една органика е по лека от водата съптвтно е над водата (олиото например ). Можеш за целта да използваш глицерин и всякакви силиконови масла. За момента това ми идва на ум :).

Успех !

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

Глицеринът всъщност се разтваря във вода. Моето предложение е всеки алкан с по-високо съдържание на въглерод. Да кажем C10H22. Минусът е, че е трудно достъпен.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...