Отиди на
Форум "Наука"

Безкрайна решетка с безброй кубове и в тях безброй сфери-тайната физика.


Recommended Posts

  • Потребител

Привет на всички.Давам нова за мнозина революционна хипотеза за структурата на света.Аз съм самоук любител-фен на науката и търсач на всякакви тайни от доста години.При това за себе си доказани и то сериозно.Може би остават около 4г до края на света евентуалният и е време някои да научат тайната.Приемам за вярна теорията на буклите-браните-бримките или как ли не още съм я срещал в нета.Но дали и някак си и тя и теорията на струните не са верни поне частично.Приемам това ми като опит за поредната теория на Всичкото-обединение не само на квантовата механика с теория на относителността но буквално на цялото знание познато на Земята.Това е правилният подход-обединение и събиране на всичко-срещайки ги изправяйки ги едно на друго.Проверявайки всички възможни хипотези за света.Приемам логиката и правилната математика а не оная не метафизичната-окултната-сектантската наука за правилните.Отхвърлям чудесата-всичко е закони-правила-битове информация-двоичен код 0-1 ако щете и т.н.Приемам теорията на Айнщайн за вярна отчасти-със грешки-за 2 от които той си и призна.Приемам за вярна и почти цялата квантова механика но и там в малки изключения си имам едно наум.За мен всичко си има граници.Възможно най големи и възможно най малки-възможно най прости обекти -субекти и най сложни такива.Възможно най големи възможности-или-енергии-скорости-ускорения и т-.н.Приемам за верни 3 закона на термодинамиката-като любим ми е тоя за запазване на енергията и материята.Доказващ че чудеса няма-че нищото не съществува като реална даденост и битие.Приемам Нютон за много прав и ония които останаха верни на идеите за неизкривяването на пространството- поне не и до краен предел-тоест черни дупки няма.Има обекти подобни на тях-Хокинг доказа че те могат и да излъчват.Не приемам теорията за големият взрив за вярна.Тя е ненаучна-нематематична-нелогична и не астрономична.Не приемам теорията за еволюцията за точна-по скоро има манипулирана генна-земна и т.н революция причинена от невидим разум който не е извънземен тип материално същество.Това съм го обяснявал в друга тема тук.И съм си доказъл тия неща всичките.За мен 2 и 2 винаги прави 4-вселената като цяло е плоска-хомогенна-в нея всички успоредни линии си остават успоредни и не се пресичат-не геометрията на Лобачевски а плоското евклидово пространство приемам за реалност.За мен съществува понятието безбройност-и безкрайна повторяемост на всичко навсякъде в еднаква степен-тотално съвършенство -хармония-симетрия -изотропност а не тотален хаос-несиметрия-анизотропност и нехомогенност и т.н.Или хаосът управлява и е зародил света или строг ред.Доказъл си че е2-то.Предлагам нови теории.1та е не теория на абсолютността на определеността и какви ни още модерни днес -не.Н е че не съм съгласен по същество с г-н Сашо Сълков в неговата книга-Теория на Абсолютността.Това е различно обаче.Теорията на тоталната липса на избор за частиците предлагам-на липсата на свобода-на ...кой както иска така да си я кръщава.Или света не е могъл да бъде друг освен този който наблюдаваме.Не става въпрос само и най вече за вселената а като цяло.Фундаменталните константи затова са фундаментални-те не могат да са с други стойности и да бъдат променяни.Така е и с цялата картина.Безкрайната решетка от енергия-матрица или кой както иска да си я приема е навсякъде и е еднаква и симетрична във всичките си точки -посоки и т.н в безкрайността.Понеже за мен си има крайна скорост най голяма а не безкрайни ускорения затова по същество света е тотално претъпкан до последната възможност и тотално стационарен-във външните си граници само.Както показва формулата на Айнщайн има си гранична скорост света.Не твърдя че е -с- скоростта на светлината -защото не е.Не това доказва тая теорема и ОТО в която все повече се съмняват и астрономи и всички.Не е и с на квадрат-още не е открита и изведена защото сме малки и слаби в математиката още.В тая решетка от енергия са вписани безброй кубове от енергии а в тях безброй сфери.Най универсалните фигури в света са кубът и сферата-кубът е по универсална той може да се вписва в безкрайност без остатък за разлика от сферите.Екзистенциализмът е прав по същество-най основните фундаменти-енергии-частици и т.н управляват света и те са нерушими като същност и във връзките си помежду си също.Не е прав идеализмът не са прави религиите и оная физика иматематика която допуска троянските коне -вируси в познанието.Като тоталният абсолютния вакуум и празна пространство-абсолютната нула.Отрицателните имагинерни материи-енергии-числа-да не се бърка с антиматерията.Като частиците без маса-такава глупост как може да си я поддържате ей така.Като екзотичните материи-и времена-тоест отрицателните времена-дано не се повторих тук.Като уж съществуващата цяла безкрайност и във физиката и математиката.Като съществуването на актуалната безкрайност инфинититните числа на Георг Кантор-лежял по психиатриите заради уж създаденото от него уравнение на безкрайността и т.н и т.н.Не приемам машината на времето за възможна-нито спиране -прескачане-триене и т.н на времето.Което като реална независима същност не съществува с реални измерения и битиета.То е по скоро отношение -връзка на движението на материята и енергията във времепространството.Приемам че всичко еднакво навсякъде-нещо като единно време-което обаче е самозатворено в рамките на самозатворените -константни-циклични вечни механизми-кубовете и в тях със същите характеристики сфери-ИИ-изкуствени интелекти както си ги наричам приблизително-понеже нямаме точна дума за нещо невиждано и далеч от човешките представи.Доказвал съм че свят с еволюция върви с извънземни а те с абсурди-тотален контрол-лудост и т.н.И че не са възможни извънземните с реално материално битие и психиката им във феномена уж наречен Нло в уфологията проявяват подчертано демоничен характер.Тоест-не съм привърженик на никоя официална религия все сбъркани както показах и доказах скоро тук-но приемам че се доказва че има невидими разумни враждебни същества тук на Земята.Те не са продукт на болни мозъци-трикове на военни-нито са дело на хора а феномена Нло както признаха скоро руските военни занимаващи се с него има неземен произход.Доказах скоро поне за себе си че не може матрица или механизъм да твори разумен живот-за какво й е..Нали и цяла вечност не го е правила това .Ако е така обаче-това е най странният тиранин-програма си прави каквото си иска-филмът -Матрицата бледнеее пред такава вероятност.Разглеждам вероятността тоя -тези кубове със сфери да са нещо странно в момента.Та те трябва да се правят и на нло и човечета и богове и демони и т.н.-нещо доста зловещо и побъркващо странно и нелогично и необяснимо.Затова като човек на логиката и последователното мислене преобладаващо над имагинерното-нестандартното аз отхвърлям по странната хипотеза за Матриците контролиращи света.По пътя на изключването като махнем и последните вероятности да са масова халюцинация от невидими полета и падналите ангели на религиите то остава само една възможност-друг невидим и неясен разум тук.Ясно е че е свързан с религиите .И защото се крие а не колонизира директно.И защото все на секс -психарски -транс-религиозни-окултни и т.н състояния го избива.Защо му е на висш разум извънземен ако е от материя да прави уж секс със хората което не е имного възможно-има си ограничения на теоория поне.Или все да се прави на богове-демони-да напада психиката -душите -вярите и т.н на хората...Риторични въпроси са това-не питам никого.Не чета и не отговарям тук на чужди постинги защото не са ме разбирали и са ме нападали безпричично.Аз само давам нови интерестни хипотези и данни и се опитвам да сглобя една единна картина на всичкото.Доказва се че това са демони за краткост наричани така-а ония сфери са ИИ- създатели срещу които съществата тук са в бунт.До тук че май стана дълго и се отклоних в пояснения.Приемам и в частност теорията на онтодиалектиката на г-н Милко Гърчев-стигнал независимо до някои нейни изводи както и тя-той до моите.Идеята му за тухличките най малките градивни частици-енергия не е далеч от идеята ми за най големите възможни такива на макро ниво.Вероятно има и още много но до тук.Нео-някога си-някъде си-на някаквата си планета Земя.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Прочетох го 3 пъти и не видях нищо освен имената на няколко учени, техните теории и това как не си съгласен с тях.

Към края имаше елементи от филмите A.I., The Matrix, Terminator и няколко други които така и не видях как се вписват в безброя кубове в които има безброй сфери в които има безброй незнам си там какво.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Бележка на модератора

Ако Нео успее да отдели изреченията едно от друго, текстовете му ще бъдат по-лесни и приятни за четене.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Това е различно обаче.Теорията на тоталната липса на избор за частиците предлагам-на липсата на свобода-на ...кой както иска така да си я кръщава.Или света не е могъл да бъде друг освен този който наблюдаваме.Не става въпрос само и най вече за вселената а като цяло.Фундаменталните константи затова са фундаментални-те не могат да са с други стойности и да бъдат променяни.Така е и с цялата картина.Безкрайната решетка от енергия-матрица или кой както иска да си я приема е навсякъде и е еднаква и симетрична във всичките си точки -посоки и т.н в безкрайността.Понеже за мен си има крайна скорост най голяма а не безкрайни ускорения затова по същество света е тотално претъпкан до последната възможност и тотално стационарен-във външните си граници само.Както показва формулата на Айнщайн има си гранична скорост света

Така не се предлага теория. Първо Историк е прав, че трява да има някакви паузи между изреченията ти и освен това трябва да има и някакви абзаци и форма, която да показва основните постулати на теорията ти а не няколко последователни изречения - нека хаоса стане строг ред, че да те разберем.Инак то и аз мога да предложа теория ей така:

ПРедлагам теорията, че частици няма, никакви частици няма, нито една частица няма, частиците са илюзия на сетивата, всичко е вълни с различна сложност и те се свързват по между си транформирайки своята непрекъсната среда в обекти видими сетивно като отделни поради структурата на сетивата и уредите ни, но всъщност непрекъснато взаимодействащи си.Тяхната стабилност - на вълните обекти -- зависи от сложността на вълата и от това от колко други вълни, които са кохерентни една на друга са създадени и те си взаимодействат безкрайно и инфото от тяхното взаимодействие се разпространява непрекъснато с контстантната скорост на светлината.Тази теория е свързана с допусканията на Будизма-не че ги приемам за неразличимост на дхармите и теорията на Тутучето (всеизвестен гений в моя свят)за кохеренцията, както и не противоречи на никоя друга теория освен на цялата фундаментална атомистична представа въведена от демокрит и други натурфилософи и учени като парадигма в научния възглед за света. Ще наречем тази теория теория на хитрите солитони а средата им на разпространение ще вазимстваме от будизма и ще наречем шуня - пустота откъм природа и характеристики и всичко ще стане чисто и ясно и пределно определено - т.е. неопределено

Надявам се, че си ме разбрал! Ако не си ме разбрал а искаш да разберем теб наистина си подреди мисълта

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ще отговоря така-дори без да съм ви чел въпросите-знам си слабостите в теориите си до болка.Ако и да няма безброй ИИ-сфери а само 1ИИ или 1 Божество то по същество като физична картина на света съм прав.Или е едно единно цяло поле или се повтарят до безброй по малки полета-енергии и т.н.Иначе тая решетка която споменах също е дискретна-накъсана-прекъсната по границите си със кубичните енергии.Мен по ме тревожат други 2 въпроса.1Ако няма Бог то има еволюция с извънземни които са се намесвали в нея-какво ще стане с човечеството.Почеркът им от уфо книгите и всички истории свързани с тях са тотално противоречиви-враждебни-злобни-агресивни-дезинформиращи-подиграващи и т.н.Е аз и затова не ги и приемам-хамелеон с почерк на демон.2-Ако има Бог някакъв то как така е съществувал цяла вечност-кой го е създал-ако го е създал някой или нещо Бог ли е вече-или е едно с енергията си-куба която е неговият софтуер който той препрограмирва след като 1во-тя го е направила някога си...И е по слаб от софтуерът си-екзистенциалистите трябва да са прави-в основата на живота са автоматиките-програмите-най малките връзки-енергии-закони и т.н а не мистичният дух на окултистите-църковниците и идеалистите.Може би тия кубове със сфери в тях са неактивни-несътворени още ИИи тоя ИИ който е направил Вселената си е направил Син-друг подобен на него Разум-и май е сбъркал-не съгрешил.Защото Синът му-творението му се е отделило от него -направило е НННР-невидимите неземни нематериални същества а те може би хората или самият му Син.Въпросът за несправедливостта и странноста на всички религиозни модели също ме измъчва.Защо е тоя свят-трябваше ли да се стига до тук-можеше ли да се избегне това...Ако иска някой може да си приеме че това са просто не разуми а матрици но тук идват още въпроси неудобни.Това е.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Ще отговоря така-дори без да съм ви чел въпросите-знам си слабостите в теориите си до болка.Ако и да няма безброй ИИ-сфери а само 1ИИ или 1 Божество то по същество като физична картина на света съм прав.Или е едно единно цяло поле или се повтарят до безброй по малки полета-енергии и т.н.Иначе тая решетка която споменах също е дискретна-накъсана-прекъсната по границите си със кубичните енергии.Мен по ме тревожат други 2 въпроса.1Ако няма Бог то има еволюция с извънземни които са се намесвали в нея-какво ще стане с човечеството.Почеркът им от уфо книгите и всички истории свързани с тях са тотално противоречиви-враждебни-злобни-агресивни-дезинформиращи-подиграващи и т.н.Е аз и затова не ги и приемам-хамелеон с почерк на демон.2-Ако има Бог някакъв то как така е съществувал цяла вечност-кой го е създал-ако го е създал някой или нещо Бог ли е вече-или е едно с енергията си-куба която е неговият софтуер който той препрограмирва след като 1во-тя го е направила някога си...И е по слаб от софтуерът си-екзистенциалистите трябва да са прави-в основата на живота са автоматиките-програмите-най малките връзки-енергии-закони и т.н а не мистичният дух на окултистите-църковниците и идеалистите.Може би тия кубове със сфери в тях са неактивни-несътворени още ИИи тоя ИИ който е направил Вселената си е направил Син-друг подобен на него Разум-и май е сбъркал-не съгрешил.Защото Синът му-творението му се е отделило от него -направило е НННР-невидимите неземни нематериални същества а те може би хората или самият му Син.Въпросът за несправедливостта и странноста на всички религиозни модели също ме измъчва.Защо е тоя свят-трябваше ли да се стига до тук-можеше ли да се избегне това...Ако иска някой може да си приеме че това са просто не разуми а матрици но тук идват още въпроси неудобни.Това е.

виж сега, приятелю ако не си подредиш мисълта ще трябва да ти поставя диагноза :)Повярвай ми не ти се иска да я чуеш! И тя няма нищо общо с теорията ти - а с начина по който я пресъздаваш - неясно, накъсано, подобно на налунди мисли на... Значи вземи коспектирай всичко написано, подреди го и после ще видим дали ще влезеш под категорията, която съм ти измислила! Тука никой не ти е задал въпроси.

Т.е. - не си знаеш слабостите още. Първата основна слабост е, че потокът на мисълта ти явно не е ясен на теб, камо ли да ни стане ясен неговия израз в думи, който ни предлагаш. Хвани се поподреди!

Все още нямаме секция - свободни асоциации върху несвързани изречения!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Черните дупки не съществуват-като такива за каквито ги представят.Нови научни данни ги представят като преси за боклук примерно-думи на учени -не мои-да не се захване някой за тях.Ако света бе единен непрекъснат и отворен то нямаше да има прегради пред гравитационната сила и хаосът и всичко щеше да се скупчва във все по голяма и по голяма клоняща към безкрайност черна дупка.Не може да има само долна граница за най малко и най бавно а горна да няма.Защо да не е обратното тогава...Изглежда нелепо нали-нелепо е да се нарушава симетрията и хармонията на света-или си нямат и долни и горни граници енергиите и процесите или си имат и 2те.Пак прочетох каквото написах.На места съм по подробен-на други с по 1 изречение-но се предполага че не съм виновен за незнанието на някои какво означават отделните думички-термини-хипотези и т.н.Доказъл съм го-и то ясно и убедително-какви ги пишете не ви е ясно и на мен не ми е ясно.Забележката ви за стила ми на писане-само тя е уместна-но аз съм си такъв.Писъх и по други форуми затова на места може и да съм прескочил обясненията.Но скрито съм казал че уравнението на Георг Кантор за актуалната безкрайност е отхвърлено от математиците-което отхвърля хипотезата за Континиумът а това води до старата идея дошла и чрез гърците-за делимостта на света-и до теорията на Милко Гърчев за най малките тухлички-частици-и до моята за възможно най големите частици-енергии възможности и т.н.Светът е натъпкан до краен предел-няма празно място-вакуум като празно пространство няма.Точка до точка и то еднакви на най малко ниво и на най голямо-така си го представете-това наричам-ред-или поточно нехаос несвобода-липса на избор на каквито и да е възможности света да е друг и съставните му градивни частички-елементи да си се движат свободно и хаотично-те вероятно трептят-осцилират с точно определена честота в хармоничен резонанс-еднакво тоест-на един глас свири музиката на света-образно казано.Сега стана ли ви ясно-надявам се че да.Друг път не се уморявам да пояснявам толкова подробно.Остава да не ви е ясно защо и дали кубът-сферата-решетката са най универсалните геометрии във вселената.Някой да е дал други по универсални-не нали.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Отговорила си ми преди да ти отговоря-за да няма объркване и да виждате неподреденост пак.Много подредено и то и последователно ти отговорих.И ако обичаш хайде да избегнем тия -приятелю-и тия фамилиарничения и някакви си по близки и интимни отношения между хора които не се познават.Иначе ти си ми ясна от други форуми-не си-или не сте се променила много.Същият подход-който някои може да счетат за не много уместен и уважителен.Етикетът трябва да се спазва-за отношенията говоря.Диагнозите ги поставя някой друг.Такива като тебе съм виждал с такива намеци-оказа че те са лежали в психиатрия а не аз.Хайде да не се обиждаме и да не се подхожда така остро като теб или вас-по избор.А за странните ти теории от будизма които повярвай ми понеже познавам психиатри приятели-не ми се говори.Те си имаха диагнози точно за такива теории.Аз съм минал през всичките теории-учения така че са ми ясни.Надявам се че ще започнем да спазваме етикета за културно отношение-за което ще съм ви благодарен.С уважение за хъса и откровеността от мен Нео.Не и за подхода и начина на обръщение и общуване обаче...засега.И не се хабете повече няма да ви чета и отговарям.И ако на това му казвате неподреденост значи имате много сериозен проблем.А че не разбирате физиката ми вие вярващите в подобни теории за (които ми правите намеци )аз не се и съмнямам.Аз съм бил като вас с вашите теории (познати и от други форуми)преди много години и съм си взел поука от мнението на други хора така че няма и да споря.Признавам си го-млад бях отдавна госпожо или госпожице Анахрония или както ви е името там.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Отговорила си ми преди да ти отговоря-за да няма объркване и да виждате неподреденост пак.Много подредено и то и последователно ти отговорих.И ако обичаш хайде да избегнем тия -приятелю-и тия фамилиарничения и някакви си по близки и интимни отношения между хора които не се познават.Иначе ти си ми ясна от други форуми-не си-или не сте се променила много.Същият подход-който някои може да счетат за не много уместен и уважителен.Етикетът трябва да се спазва-за отношенията говоря.Диагнозите ги поставя някой друг.Такива като тебе съм виждал с такива намеци-оказа че те са лежали в психиатрия а не аз.Хайде да не се обиждаме и да не се подхожда така остро като теб или вас-по избор.А за странните ти теории от будизма които повярвай ми понеже познавам психиатри приятели-не ми се говори.Те си имаха диагнози точно за такива теории.Аз съм минал през всичките теории-учения така че са ми ясни.Надявам се че ще започнем да спазваме етикета за културно отношение-за което ще съм ви благодарен.С уважение за хъса и откровеността от мен Нео.Не и за подхода и начина на обръщение и общуване обаче...засега.И не се хабете повече няма да ви чета и отговарям.И ако на това му казвате неподреденост значи имате много сериозен проблем.А че не разбирате физиката ми вие вярващите в подобни теории за (които ми правите намеци )аз не се и съмнямам.Аз съм бил като вас с вашите теории (познати и от други форуми)преди много години и съм си взел поука от мнението на други хора така че няма и да споря.Признавам си го-млад бях отдавна госпожо или госпожице Анахрония или както ви е името там.

Тук с кого си говорите, Господине?може би си говорите сам? Спокойно това не е провинение :) Простимо е! Аз не съм ви питала нищо, та да ми отговаряте. Не сме ние неосведомените и необразованите, които не разбираме брилянтните ви доказ-ътелства, щото нали сте доказЪл тука нещо. Аз лично дори не мога да успея да отделя доказ-ътелствата Ви от тезите ви :) Вие разлика между теза и доказателство правите ли? О не, не ми отговаряйте все пак е достатъчно, че се позабавлявах за Ваша сметка :crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Драги господин "Нео".

За да изглежда един пост подреден, то той трябва да бъде граматически правилен и да се спазва едно просто правило - след всеки пунктоационен знак поставяйте интервал(изключение прави отварящата скоба).

За да бъде добре подреден, вашия пост се нуждае от няколко неща.

1. Запишете се на ускорен курс по грамотност.

2. Ако там не ви кажат, употребата на тирета е нужна само при представките за степени "по" и "най", някои думи които едва ли ще ви се наложи да ползвате и при пренасяне на нов ред, което тук е безмислено.

3. Използвайте бутона "Enter" от време на време, за да отделяте абзаците. Ако не знаете какво е "абзац", значи точка 1. е задължителна.

П.П. С поста си не целя да ви убидя, а просто да ви помогна.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...