Отиди на
Форум "Наука"

Затлъстяването


fixxxsers

Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Затлъстяването наистина е един от най- големите проблеми на нашето съвремие. И индустрията не спи, не спят и хората, които искат да забогатеят бързо, а това заболяване за тях е манна небесна. Не отдавна беше забранена продажбата на един препарат регисриран, като хранителна добавка и носещ звучното име Лида Дайдайхуа. Просто беше установено, че в него се съдържа активната съставка sibutramine ( редуктил ) и то в три пъти завишени дози от тези на регисрираният, като лекарство и изписващсе само с рецепта Редуктил. Сега се е появил някакъв Супер слим, който подозирам, че е същото и отново не е посочено, че в него има sibutramine. Много хора са доволни от него, но трябва да се разбере, че това е вещество с много, ама наистина много странични ефекти и се назначава от лекар. Разбирам, че снабдяването с него ставало по телефона! Просто се чудя как може в 21 век хората толкова лесно да си поверяват здравето на шарлатани!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ааа да много спекулират производителите с нас горките дундьовци! Обаче наистина не бива да им се връзваме..аз сега открих хранителния режим (щото не е баш диета) на Пиер Дюкан.., който е лекар. Всъщност с баща ми почнахме да ядем по него заедно и той вече е 14 кила надолу а за него е много важно, защото е хипертоник да свали килограми. Аз свалих 6 - бавно но славно. И производителите на диети за "бързо сваляне" също спекулират с нас дебеланковците, защото пишат разни срокове от по седмица, 2-3-4 до месец, а за такъв кратък период ако се отслабне винаги се качва..Този режим е в няколко фази и за мен примерно ще продължи една от фазите - тази на системното сваляне на по 3-4 килограма на месец повече от 2 години..после ме чакат още толкова време период на задържане на килограмите и после цял живот съобразяване с метаболизма ми и отказване на някои неща като захари, брашнени и рафинирани пшеничени продукти и мазнини от всякакъв сорт с изключение на великото рибено масло.. Трябва да споделя че съм пила чай за отслабване, който е по 2 лева от аптеките - и от него ми се яви шум в ушите, после пък след един неуспешен диетен курс - неуспешен защото при захранването върнах всички килограми и трупнах три отгоре - яко йо йо си купих някакво рекламирано лекарство (вече не го помня как се казваше) от 45 лева опаковката за 10 дена и още на първата опаковка получих як спазъм на жлъчката та едва се оправих... Всъщносте много лесно да залъжеш един дундьо с обещания да свали лесно и бързо килограми...Но тази работа ни е лесна, ни е бърза..и на всичкото отгоре даже си е и трудна. Много хора си мислят, че напълняваето е просто в мтогото ядене, но не винаги е така. Баща ми например напълня зверски заради лекарствата му за сърце - това е техният описан страничен ефект, плюс много други и откакто ги пие все се ограничаваше но не сваляше. Сега сме на този режим и не сме гладни... Щото е илюзия, че глад му е майката..тъй като гладът не може да продължи вечно, а после след глад ефектът йо йо е задължителен..ако гладът пък продължи прекалено дълго си увреждаме и нервната система и организма. Единствената вина на някои от дундьовците (като мене например) е че не се движим достатъчно, но пък когато сме наддали много си ни е тежичко, задъхваме се, заболяват ни ставите - не сме като обикновените хорица, които могат току така да си потичкат в парка без да се сецнат или контузят... Всичко трябва да става умерено и да има движение. Този режим новия все пак е създаден на базата на клинични изследвания на много затлъстели дебеланковци и е съобразен с тяхната нужда да са ХОРА и да се хранят нормално - да имат на масата си супичка, второ трето - дори десерт с подсладител ...да им е вкусно и да се научат просто да подбират храната си - да се отказват от мазничкото и джънк фуудса...за сметка на истинска храна. И в диетата на Дюкан има рекламен елемент. Той все пка продава своите книги като топъл хляб..но интересното е че е публикувал на официалния си сайт всички данни от книгите безплатно и може да не си ги купиш и пак да намериш информация за режима, което ме наведе на мисълта, че все пак го е грижа и за онези дебеланковци, които нямат пари за книги - или по точно ако си купят книга няма да могат да си позволят да си направят диетичния режим, защото той никак не е евтин...но пък да речем, че е първият от много време насам при който аз лично се чувствам като човек. Когато бях малка ми бе предписан подобен режим след рязко предпубертетно напълняване от лекар от поликлиниката, дори името не му помня..просто нямаше фази но ми бяха забранени всички въглехидрати и повечето мазнотийки..И тогава постигнах дълготрайно отслабване - трая точно 9 години и после почнах да качвам пак явно поради други вече причини като застояване и злоупотреба с въглехидрати..

Честно да си кажа много реклами злоупотребяват с волята на дебеланковците - да речем рекламите на чипсове и шоколади, на които разни кльощаци, които изглеждат така все едно нямат никакъв шанс да напълнеят се тъпчат с вафли, сникерси, шоколади, бонбони, чипсове и снаксове и са супер хепи, докато дебеланкото предъфква зелева салата и му стаава супер кофти..чак го заболява :angry::dunno::eat: Последната ми неуспешна диета уж помагаше на този порив да си хапнеш с почивка на всеки седми ден от диетата с натъпкване...с каквото ти падне..Явно не може така - защото по този начин никак не се отучих да предпочитам боклучавите храни. А те изобщо трябва да бъдат забравени...дори и пустите му вафлички и тортички и шоколадчета.Същевременно от всички медикаменти за отслабване досега съм имала странични ефекти - увреждане на здравето, и от последната диета също - получих колит... Сега се надявам макар, че ще продължи дълго да си променя навиците..само това му е майката и движението вече го казвам за втори път :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Toчно така си е. За да отслабне един човек трябва промяна на режима на хранене и изобщо на живот, другото е една лъжа с цел печалба за фирмите производители на всякакви боклуци за отслабване.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • Потребител

Този следобед нещо се разрових във википедията, от нездраво женско любопитство...

Счита се, че затлъстяването е предпоставка за различни заболявания, особено за диабет тип 2, сънна апнея, рак, остеоартрит.

Затлъстяването се причинява от комбинация от алиментарно прехранване, липса на физическа активност, генетична предразположеност, ендокринни смущения, лекарства и психологични проблеми. Последните проблеми се потвърждават с наблюдението, че някои дебели хора консумират ограничено количество храна и в същото време увеличават своето тегло.

Знаем, че е важен хранителният режим, да намалим некачествените въглехидрати /по-правилно би било или карбохидрати или въглеводи, но не комбинация от латински и славянски - както и обратната комбинация - карбоводи - също звучи глупаво/, в някои случаи, знаете, се пристъпва до хирургическа намеса - поставяне на пръстен, който ограничава силно възможностите за преяждане.

...

До тук нищо интересно, затова карам накратно...

...

Лептин и грелин са два хормона с пептидна природа, за които се смята, че влияят на апетита.

Грелинът е първият кандидат за "хормон на глада". Синтезира се от клетките на стомашната лигавица в дънната част на стомаха. Неговата концентрация е висока преди хранене /създава чувство на глад/. При поемане на достатъчно храна, неговите нива спадат и човек усеща ситост.

Този хормон е тясно свързан с инсулиновата секреция, както и с волт-зависимите калиеви канали, които са отговорни индиректно за инсулиновата секреция. Но нека не се разсейвам, а карам по текста на википедия...

Лептинът се синтезира от клетките на мастната тъкан, контролира апетита - колкото повече е мастната тъкан в един организъм, толкова повече лептин се образува - който се явява "хормон на отслабването" - има създадени мишки, при които този хормон не се образува и те затлъстяват неимоверно много.

Всъщност, бихме били в грешка да мислим, че ако инжектираме лептин на дебеланчовците, те ще отслабнат - понеже те са развили резистентност на действието му - и самите те имат високи дози на лептин в организма си. Но има и такива, които се повлияват положително от такава терапия.

Лептинът и грелинът влияят и на мозъка - влияят на хипоталамуса, структура на мозъка, която отговаря за хранителния режим и количеството на поетата храна, както и за енергийния баланс.

В САЩ се харчат между 40 млрд долара годишно и 100 млрд долара годишно за лекарствени средства, намаляващи теглото, като за 1998 година точните цифри са 78.5 млрд или 9.1% от разходите за здравеопазване.

Със своите 9.1% затлъстяването се нарежда в ТОП 5.

частичен източник

...

Малко индиректна е връзката между затлъстяването и растежния хормон...обаче само на пръв поглед...

...

Растежният хормон е пептид, който стимулира растежа, клетъчното "възпроизвеждане" и регенериране при животни и човек. Секретира се от предния дял на хипофизата, от соматотрофните клетки и се нарича соматотропин. Съществува и соматропин, който представлява рекомбинантен хормон.

Предписва се от лекарите при деца и възрастни - при недостиг.

Дотук нищо интересно.

Ролята му на анаболен агент /кара организмът да трупа маса/ е намерила приложение при спортистите още преди 30 години - допинг. До преди 10 години тестовете не са можели да го хванат, хихи.

Намира приложение в скотовъдството - за по-висока ефективност в индустриалното животновъдство - в САЩ се използва бовинен соматотропин при млечни крави за увеличаване на млеконадоя. И тук една добра новина - разрешено е вече да се напише на етикета дали млякото е от крави, третирани с хормона, или - не.

Обаче аз се чудя едно нещо - нима няма връзка с "набъбналия" размер на повечето американци!? Естествено, причините са много, но една малка причинка за тяхното здравословно състояние е и млякото, което консумират.

В по-горното мнение написах, че грелинът е хормонът на глада - но той активира едни рецептори, които са отговорни за секрецията на растежен хормон...който е отговорен за процесите на натрупване...и по-конкретно - увеличаване на мускулната маса, увеличаване на костната плътност, и други.

Наблюдавано е при пациенти, на които са им били назначени инжекции със соматотропин подуване на ставите, болки в ставите, различни симптоми, но и не на последно място - увеличен риск от ... диабет!? Логично. И дори може да бъде етиологичен фактор за лимфома на Ходжкин.

И техническата подробност, че до скоро този хормон се е извличал от труповете на закланите животни, като зачестилите случаи на синдрома на Кройцфелд-Якобс са довели до разработването на синтетичен соматотропин.

Признавам, че трябва да проуча защо в Щатите е разрешено да се третират млечни крави, но не и да се третират говеда за месо с този хормон. Явно вторият вариант е доста по-зловреден!? Правени са опити да се убедят властите да разрешат употребата му при прасета, но неуспешни.

Това го написах, просто за да свържем нещата по оста "Ендокринна система - Затлъстяване - Нервна система".

частичен източник : частичен източник

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз се разписах малко...

... продължавам с Грелин и неговият приятел Обестатин...

Грелинът е пептид, който се синтезира в стомаха, но и от епсилон-клетките на островите на Лангерханс /интересно, нали!?/

Грелинът е антипод на Лептина. И тук нищо ново, но ми е приятно да повтарям, барем запомня.

Грелинът участва в невротрофията, особено в хипокампуса /интересно, това е процес на възникване на диференцирани неврони от стволови клетки, хм!?/ и е отговорен за когнитивната адаптация към променящите се условия на околната среда, както е отговорен и за заучаването и паметта /тоест тука ни изброяват основните фукции на хипокампуса, или така наречения Амонов Рог, понеже приличал на рог от овен, а пък думата хипокампус означава морско конче, каква е тая блага тревица, дето са я пушили Камило Голджи и Сантиаго Кахал, не зная, ама аз кончета и рога не виждам!?/.

Грелинът оказва влияние върху чувството за ситост чрез въздействието си върху вагусовите аферентни влакна, които пропълзяват около стомаха, при което намалява тяхната сетивност и човек преяждаААА...

Интересно, че учените установили, че грелинът като попадне в амоновия рог и... човек запомня по-бързо и лесно!?

...и много важно... При недоспиване, знаете, се задейства плеяда от хормони, които правят организма на каша, но и концентрацията на грелин се увеличава и човек трупа килограми... дали грелинът води до недоспиване и затлъстяване или недоспиването води до затлъстяване... важното е, че са свързани.

Спете, за да сте слаби и хубави! Неслучайно народната мъдрост казва "Спи, детенце, да порастнеш!" - аз бих добавил - да порастнеш здраво! Да, по време на сън се отделя соматотропин и децата растат.

Интересно проучване са направили Йълдъз и неговите сътрудници - установили са, че нивата на грелин нарастват от полунощ до зазоряване при слабите хора, което предполага нарушен циркаден ритъм при затлъстелите хора.

Капучо е открил връзка между недостатъчния сън и затлъстяването - чрез увеличаване на апетита на хормонална основа и намаляването на секрецията на лептин /ей, мазници, няма да спите, ами секретирайте!!! - това не беше към вас, а към клетките на мастната тъкан/.

...

И да си дойдем на думата за нервната система - Грелинът повишава нивата на допамин в мозъка /субстанция нигра/, а това е мястото в мозъка, където разрушаването на допаминовите неврони води до... Паркинсон!? То и затова лекарствата за паркинсоници съдържат допамин и после ходят като дрогирани, понеже то това нещо допаминът си е чиста дрога.

...

Тоест - стари и дебели - не само ще ни мъчи недоспиване, диабет, но поне няма да имаме паркинсон!

По въпроса за положителното влияние на грелин при паркинсоници, трябва да отбележа, че вероятно нещата не са решени еднозначно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Обестатинът е хормон, който се секретира от клетките на стомаха и тънките черва. Отначало са го идентифицирали като аноректичен пептид, но впоследствие се оказало, че ефектът му върху консумацията на храна не е едностранчив .

Това, което ме изуми, беше, че се кодира от същия ген, който кодира грелинът... както се случва с глюкагонът и глюкагон-подобния пептид /тези две вещества имат антагонистичен ефект - единият гони глюкозата, другият я трупа, хаха - те се синтезират от един ген, полученият праглюкагон се цепи на две и се получават глюкагон и глюкагон-подобен пептид.

И тук така - имаме пептид, който се цепи на две и се получава грелин и обестатин. Въпросът - кой цепи веригата и кои са факторите, които регулират процеса - остава отворен.

Интересното в случая е, че се произвеждат от един ген два хормона с антагонистичен ефект!!!

И както виждате - това не е изолиран случай.

...

Въз основа на тази информация аз смея да твърдя, че... генетична детерминираност при затлъстяването не съществува.

Съществуват предразполагащи генетични фактори, които сами по себе си до затлъстяване не биха довели.

Условията на средата от ранна младост са тези, които моделират нашето поведение и нашето тяло.

...

Да, аз подкрепям теорията, че затлъстяването е в резултат от епигенетични взаимодействия.

С други думи, ако вашата баба е кюфте, майка ви е кюфте, то... ако вие копирате техните поведенчески и хранителни модели, може би ще сте кюфте, но ако се откъснете от родовата обремененост, то никой не може да дойде и да ви каже - трябва да си кюфте, щото роднините ти са такива!

...

Затова и при опити с мишки е установено, че премахването на гена, кодиращ грелин, не води до съществено отслабване, понеже се премахва и обестатинът...

Обестатинът е антагонист на хормона на растежа, също така, вече споменах - и на грелина. В резултат от неговото действие човек поема по-малко храна.

...

Много приказки, повечето само на хартия, но с важни изводи за човечеството : )

обестатин

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нормалният, здрав организъм си взема от храната каквото му трябва, но ние трябва да му помагаме да свърши някаква работа, да освободи потенциалната енергия съдържаща се в него. За да няма човек /нормален, необременен от някакво заболяване/ проблеми с натрупване на излишна енергия, трябва поне веднъж на ден да се поизпоти добре, без значение от какво :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Счита се, че затлъстяването е предпоставка за различни заболявания, особено за диабет тип 2, сънна апнея, рак, остеоартрит.

плюс хипертония и атеросклероза.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Потребител

Лично аз имам познат който имаше проблем с наднорменото тегло, появи се високо кръвно налягане въпреки че е на 30-ина години. Започна бързо да се изморява, подложи се на тежки диети, и свали около 30 килограма за 1 год и влезе в нормите, но проблемите си останаха и сега вече пие хапчета за кръвно налагане които е са до края на живота му.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Килограмите са начин на живот, а на липса на диета. Дори чрез някои технологии да ви поизточат мазнинки, то скоро след кълцането ще се върнете към предишните килограми. За който е решил да отслабва моята препоръка е поетапно да намаля храната с по-мъничко. Така по-леко се понася "диетата". Видимо нищо не се променя, но като свърши сезона и почнете да вадите дрехи за следващия, установявате че миналогодишните дрехи докато са били в гардероба са се поразнуснали и се закопчават по-лесно, за следващия откривате че ви трябва колан защото джобовете все са пълни и дрешката се смъква надолу и т.н. :tooth:

Разбира се трябва да се избягват по-калоричните храни. По-лесно смилаемите храни имат малкия недостатък, че заминават бързо и засилват усещането за глад. Тъй че не е лошо да помислите дали е по-добре да вземете 50гр. луканка или да изядете 50 ябълки. И количеството има значение.

Малко движение изобщо няма да е от вреда. Ако до там, докъдето често ви се налага да ходите стигате за по-малко от 30мин., по-добре поне в едната посока пропуснете личния автомобил или градския транспорт. Ходенето не натоварва организма като бягането, но си иска своята част от поетата храна. Общо-взето дилемата е или колата, или десерта.

И нещо мното важно - до 20-25г. храната отива, за да се расте вертикално, а от там насетне - за хоризонтален растеж. Тъй че дори да се движите като минете възрастовата граница не може вече да я карате по-старому и трябва да пропуснете порцията за растеж.

Тези неща не са толкова трудно изпълними и като станат навик не се усещат като тежест. Ако се спазва това мо да не сте слаби, но определено няма и да сте дебели, а и няма да се лишавате по такъв зловещ и безполезен начин като при диетите, които се предлагат на разни места.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

... А те изобщо трябва да бъдат забравени...дори и пустите му вафлички и тортички и шоколадчета.Същевременно от всички медикаменти за отслабване досега съм имала странични ефекти - увреждане на здравето, и от последната диета също - получих колит... Сега се надявам макар, че ще продължи дълго да си променя навиците..само това му е майката и движението вече го казвам за втори път :)

Има "бабешки" метод за хранене, който не води до ... всички тия неприятности, които ти е погодило храненето (и не само то):

Нарича се: Дъвчи всяка хапка 40 пъти, преди да преглътнеш!

Цифрата е по "исторически" измислена, но идеята е следната: Да се ослюнчи добре хапката, преди да се преглътне. Йогите са измислили: Твърдата храна се пие, течната се дъвче! Също хубаво правило. Мое лично наблюдение - само сухото гърло боледува от т.нар. настинки; ослюнченото - не! :biggrin: Значи и от хапчета човек може да се оттърве, ако малко обърне внимание на естествената си "смазка" - слюнката.

(Вит. "С" лекува с това, че силно слюноотделя, преди да прави друго, като химия - само при мисълта за лимон, маслинка и т.н. - се отделя слюнка в устната кухина)

Ефектът от дългото дъвчене е и, че бързо преминава т.нар. апетит.

Още ефект: За ден-два - забравяш какво е гастритни болки за вечни времена.

За правилно отслабване, обаче, Следва и около половин час време- сутрин след тоалет, за занимания с физически упражнения - тия на йогите най-помагат, защото Запазват еластичността на връзките! Пък то това е най-важното за обмена на информация: органи- Гл.мозък; нищо не се изоставя от мозъка, да си прави каквото си иска, а се съобразява с ген-заложеното, проявено още от утробата.

Всичко изглежда много лесно, ама не е! - все пак е промяна на навици - трудно е, но полезно за здравето.

Трябва малко внимание към организъмчето, без глезене. :biggrin:

...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Много поучителна теория, Малоум, а ти спазваш ли тези правила?

Спазвам, доколкото мога, щото - не всякоя ситуация зависи само от мен.

Което зависи от мен - правя го. И то - бая дълго време съм го правил и продължавам, та затова знам, че има ефект - поне при мен е така.

Може пък, да проработи и при някой друг, що не! :biggrin:

Добрите резултати идват чак след три-четири месеца постоянство - бавно, но невъзвратимо се сваля излишното и ... човек не се чувства "настървен" към храна. По-важното е, че се чувства здрав и :biggrin: усмивката лепне на лицето му!

Опитването не иска пари, не иска лекарства и жабуняци за сила. Само малко време иска..., а и наистина човек става силен.

(За размисъл: "Закуската изяш сам, обеда раздели с приятел, вечерята дай на врага си" е стара китайска, казват. Да, ама едно време, хората стават с кокошките демек, някъде към 3-4 часа, стъкмяват огнището и слагат чорбата; тя е готова някъде към 9 часа и ... сядат на Закуска. Значи: от три до девет са към 6 часа, средно. Тоест - от ставането да закуската (яденето) - трябва празен стомах интервал време - осъзнава се и се събужда правилното в организма, вършейки куп "неприятни" действия - чистене, миене и т.н. са били неудобства без цивилизацията- нормални физически упражнения по ... голяма нужда. Така че - прилагането на бабешки методи към съвремието иска ... цивилизовано мислене; не всичко се казва директно - някои неща трябва човек сам да усеща, доколко са му полезни. Бая хора - от колегите ми - се чудят, че не закусвам сутрин...)

...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И аз не закусвам, само изпивам 4-5 кафета, през деня ям каквото ми падне, а може и нищо и чак вечер мога да ям нещо свястно на спокойствие. И така - против всички правила...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Витамин С има много интересна функция нямаща нищо общо със слюнкоотделянето.

НО не приемай много безкритично бабешките рецепти, има много извратени теории предавани през поколенията. Например това че ако пиеш вода докато се храниш щяло да разреди стомашните сокове и да попречи на смилането на храната... Това за слюнката е вярно, ензимите от нея започват да разграждат храната още в устата. Но не мисля че е толкова всепроменящ подход. Реално извървяването на един път е съставено от много малки стъпки. Това което си написал е само една от тях (която аз за съжаление не спазвам особено стриктно).

Не знам - може би на психическа основа се отделя слюнка при мерак за хапване на "кисел" продукт.

Но, че слюнката предпазва по естествен път - (и един американец беше писал статия като откритие: защо на децата зъбите били здрави; защото са в непрекъснат контакт със слюнка, демек, лигавят се :biggrin: ) - устната кухина е факт. И най-важното е, че е добър (естествен) проводник към стомашната лигавица на разтвореното в нея, без да "дразни" лигавицата. Така има подсказка към организма, кое да се усвои и кое не - добър преводач е.

При разреждане с течности (вода, бира, безалкохолни, вино и др.) на попадналата в стомаха храна, има и директен контакт на тази храна с лигавицата - това е абсолютен шок в мястото на допир. Да не говорим, че течностите обикновено не са на същата Т, както добре ослюнчената храна и допълнително усложняват ситуацията за обмен през лигавицата (напр. студената бира може да доведе до гърч на стомаха и чарвата, и човек да пукне на масата! - много е опасно!). Започва усвояване на нерегламентирано от нуждите на организма, това води до объркване на информацията и ... се чуди какво да го прави; ами най-често, прави му депа на излишното, съхранява го за евентуално изхвърляне в по-спокойни времена, ама ... няма спокойствие; често прекаляваме с извънрежимно хранене. Не даваме възможност на организма да се самовъзстанови. Вода (стайна Т) се пие петнайсетина минути след хранене. Гладът - не е добро решение, щото "паметта" за натрупаното - остава и ... само чака следващото хапване, та да се натрупа пак.

Наистина, бавно и постепенно можем да променим начинът си на хранене, та да сме спокойни и здрави.

(Ям, за да живея, а не: живея, за да ям! :laugh: )

...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Извинявай но не виждам по-горе смислени обяснения. При смесването на храната няма разлика дали ще се смеси с вода или слюнка, а някои напитки дори подпомагат храносмилането (голям почитател съм на айряна).

Ти наистина ли вярваш че в храносмилателната система има депа за излишното? А някога смятал ли си какви точно огромни разлики в температурата се получават при консумация на една охладена напитка? Не говоря за врели или ледени напитки за за охладени. В този малък обем на глътката и при тази голяма контактна повърхност, докато стигне до стомаха температурната разлика ще е десети от градуса и няма да има абсолютно никакъв ефект. Трето, може би е възможно, но не вярвам да е често срещано явление храната да достигне до стомаха суха. Теорията за шок на лигавицата не е никак издържана, още повече че за да се получи такъв шок влиянието трябва да е доста екстремно (врял чай, ледено студена напитка изпита много набързо и тнт). Общо приета информация от почитателите на техниките за оцеляване е че за смилане на храната на организма е нужна вода, така че ако няма вода не се препоръчва да приемаш и по-големи от няколко хапки количества храна. Надявам се това да ти говори нещо. :)

ПС. Теорията за здравите зъби е още по-неиздържана понеже на мен поне не ми е известно да има здрав човек, чиято уста да е суха. Микроорганизмите които живеят в устата са развили резистентност към антимикробното действие на слюнката. За това понякога на кариесите се гледа като на инфекция. А децата доста дълго не се заразяват от нея.

Нали се сещаш, че айрянът или др. напитка - увеличават апетита, а идеята беше да се помогне на хора с проблем - затлъстяване. Засищането, загубата на апетит след пета-шеста хапка е добър сигнал за тях.

И не - храносмилателната система си прави депа, а депа се правят навсякъде из организма. (може би не съм бил ясен, извинявам се)

Въпросът с Т разлики едвам съм го преживял - аз самият щях да пукна от студена бира... Зависи от конкретните условия, ама е хубаво човек да знае и да се пази по възможност. Гърч при гладката мускулатура е лесно достижим - ИЧ-фотони хукват към студеното, няма кой да разбалансира дългата вълна с която се "свива" мускулът и ... готово; става като пипало на октопод, и да го отрежеш - далеч от възела, стиска; трябва обратен импулс, за да отпусне; затова е много опасно. (Плувците се давят заради охлаждане на крайниците и схващане на дългата част на мускулатурата - обвивката, а не - че нямат сили да доплуват спасително... При пробождане получават насилствено импулс от мозъка за работа на късите вълни, които действат на набраздената мускулатура и отслабват-погасят дългата вълна)

Та, идеята е - да се храним без да правим запаси и пак да не се чувстваме гладни и слаби. Всеки сам да си избере като как е ... за него.

...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

По едно време бях почнал да взимам от фосфоресциращите таблетки с витамини - тъй да се каже хем полезно, хем приятно. Забелязах обаче, че от това започнах да придобивам вид на добре папкащ човек, сиреч да се позаглаждам. Спрях ги, а с това спря и процесът на позаглаждане. В таблетките може да има и полезни вещества, ама има и други вещества, които май не са толкова полезни.

Състав: Лимонена киселина, натриев хидрокарбонат, калциев карбонат, сорбитол, есенция от цвекло на прах, калциев Д-пантотенат, нишесте, подсладители, ниацин, ароматна есенция, витамин С, пантотенатна киселина, витамин Е, витамин В6, витамин В2, витамин В1, бета каротин, фолиева киселина, витамин В12, три калциев фосфат.

Начин на употреба: По 1 таблетка на ден, разтворена в чаша вода. Консумацията на тази добавка не бъде заместител на разнообразното хранене за деня.

Аз лично не съм привърженик на идеята за бързо смилане на храната - като се смели се обажда апетита за да се набави новата доза за мелене.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Защо мислиш че напитките увеличават апетита? Моя примерно сладките безалкохолни го подтискат а останалите са неутрални.

Тъй де, човек сам избира..., ...бира! - отговаря социалното ехо :biggrin:

Знаеш - по слюнката определят генетична принадлежност. Демек - слюнката е собственост на автора си, разпознаваема е от организма му. Носи правилната информация и ... слага "тапата" на апетита за настървено хранене.

Когато се ослюнчи храната - правилно се пренася в стомаха и чревния тракт по собствена мотивация за организма - нормално; извлича се максималното полезно за организма от храната.

За да има обаче слюноотделяне са нужни течностите - по около 3 литра (общо вода) най-малко за денонощие - това е популярно, затова не го обсъждах.

Набавят се течности: от храната и от поемането им в нехранително време, за да не "разводняваме" нещата, по време на хранене;

В организма се ползва и вода от разпад на мазнини от депата (вода, въглероден двуокис - са продукт на разпад). Вижда се, че ако прекалим с консумацията на течности в неправилно време, няма да има разпад на мазнини - не са "в полезрението" на организма - не се отслабва. Затова - трябва да се търси баланс на прием на течности - както си забелязал за себе си - всеки сам решава. За да се усети, обаче, нуждата - е хубаво да се използват съсредоточаванията по време на физическите упражнения - това, с йогизма, е добре известно. Подсказва се правилния обмен - чувства се след известно време на тренировки.

...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Става въпрос конкретно че като се храниш, трябва да поемаш течности. Конкретно това имам предвид че ако не ядеш супички, а малко по-суха храна, поемането на течности с храната е задължително, понеже организма има нужда от вода за храносмилателните процеси и се обезводнява, което трябва да бъде компенсирано.

Количеството вода както и момента на приемането и зависят от обективния здравен статус на човека.

Някой смущения на панкреаса, жлъчката и червата задават ограничения за количествата приемана вода, както и за времето на приемане - преди хранене, по време на хранене и след хранене.

Има случаи, когато обезводняването не се намира в пряка зависимост от количеството приемана вода когато абсорбцията в червата е намалена в следствие на възпаления, повишени нива на слуз и чести изхождания на кашаво-воднисти изпражнения.

Има много случаи, когато нарушили чревната си функция с диети, търсят помоща на кардиолог заради учестен пулс и аритмия.

Кардиолога им назначава симптоматично лечение, без да е информиран за истинската причина на сърдечните смущения, а именно намаляване нивото на електролити и минерали и най-вече магнезий в следствие на раздразнено черво.

Оттук се оформя порочен кръг - от медикаментите за учестен пулс и аритмия започват болки в гърба и ставите и мускулите, пациента отива с новите оплаквания при ортопеди и невролози които също започват симптоматично лечение на болките, и които както и в първия случай с посещението на кардиолога са следствие от недостигана магнезий и електролити...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Потребител

1.Вода се пие 20 мин след ядене,по 30-40 гр на кг тегло.

2.3-4 хранения на ден през 3-4 часа,време необходимо за напълно изпразване на стомаха.

3.Да се избягват смесването на въглехидрати с протеини.

4.Организма има нужда от наситени мазнини, за набавяне на енергия директно от храната.

Водата трябва да е чиста и неутрална/PH/ ако може.

За 3-4 часа стомаха се изпразва и новата храна ще се обработи напълно.Вкарването на всякаква храна допълнително ще се увлече с обработената вече в червата и ще започне да гние/възпалителни процеси и мн.болести/.

Смесването на въглехидратите/захар/ с протеините също води до гниене в червата.Едните се обработват от слюнката, а другите от стомашните сокове,нееднакви по време процеси.Протеините се разграждат по бавно.

Филетата без мазнини, водят до много болести.На организма ако не му се подават наситени мазнини,за да си набави енергия,започва да си ги произвежда от въглехидратите или от протеините,товари черния дроб,трупа запаси което води до затлъстяване /мн.различни болести/.

Въглехидратите хранят раковите клетки,тяхното ограничаване спира растежа на рака.Витамините и микронутриентите са в зеленчуците, ядките и др.Колкото и да дъвчеш една пържола трябва си и вино! :drinks_cheers: .Да разбира се и ежедневно потене, имам в предвид работа на тялото.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Преди много години американците откриха маргарина и го лансираха на пазара сега същите го забраняват при тях.Забраняват трансмазнините!!! :frusty2:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Администратор

Високите цени на пресните плодове и зеленчуци са свързани с по-високия индекс на телесна маса при деца от семейства от средната и ниска класа. Това проучване показва, че когато цените на плодовете и зеленчуците се вдигат, семействата могат да купуват по-малко от тях или да ги заменят с по-евтини храни, които може да са вредни и по-калорични. Изследването също идентифицира връзка между скъпите безалкохолни напитки и по-малката вероятност от затлъстяване сред децата.

http://www.chitatel.net/visokite-cheni-na-plodovete-i-zelenchizite/

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

не че е ново, но... затлъстяването предизвиква рак:

http://www.medicus.ru/fphysician/patient/rak-i-ozhirenie-imeyut-obschee-proishozhdenie-34946.phtml

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Администратор

Затлъстяването на средна възраст води до смаляване на бялото мозъчно вещество

thick-373064.jpg?itok=2sGK-dse

Мозъкът на хората, които са на средна възраст и с наднормено тегло изглежда като този на хора, които са с десет години по-възрастни, но с нормално тегло.

 

Проучване, обхващащо 473 души е установило, че хората с наднормено тегло имат по-малко бяло вещество, което свързва различни области от мозъка и осигурява предаването на сигнали между тях. Обемът на бялото вещество в мозъците на пълните хора на възраст 50 години бил сходен с наблюдавания му обем при слаби хора на 60 години.

 

С годините мозъкът се свива, но предишни проучвания показват, че при затлъстелите хора това се случва по-бързо.

Статията е от новия 4-ти брой на списание Българска Наука и Медицина. За достъп до целия материал натиснете тук.   

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...