Отиди на
Форум "Наука"

Кой С компилатор и IDE използвате


Recommended Posts

  • Потребител

От доста време се каня да се науча на С обаче все ме спира програмната среда - QBASIC го научих доста лесно - има си IDE има си help за хора и вс е ок ,обаче за С не мога нито свестен компилатор нито работна среда да намеря ,все нещо им куца . За момента съм се спрял на Code::Blocks (със MinGW ) ,но и така има проблеми . Кажете какво ползвате вие ,токувиж съм пропуснал нещо свестно.

Link to comment
Share on other sites

Борланд имат добри компилатори и интерпретатори са С. Ако искаш максимали резултати от С, използвай Intel Compiler ver. 10.1. ТОзи компилатор дава най-добри резултати за производителност, и за размер накампилираният код от всички. на този етап това е the best.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами това ,което опитах от Борланд не можеше да изкара нищо извън конзола ,а всъщност и 2та ,които каза са платени май . Принципно на този етап не ми трябва кой знае каква производителност ,защото не съм напреднал толкова ,но ми трябва нещо ,което просто да работи - да му слагаш библиотеки в една папка ,да му пишеш код в IDE-то в което да има едни прости синтаксни проверки и като цъкнеш compile&run да намира библиотеките и да не ти говори глупости за не съвместимости на компонента х с компонента у . Принципно ще кажете ,че това са платените там Борланд, Visual и прочие ама те се оказва имат не по-малко (ако не в някои случаи и повече) кусури от свободните проекти.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • Потребител

Та вече доста напреднах и мога да дам по-компетентно мнение - Code::Blocks е за мен перфектния IDE (с MinGW компилатор идва ,но до колкото знам ,може да се свърже и с доста други) ,прост ,много функционален и изобщо след малко разучаване и Google на някой моменти на забиване (..за съвсем начинаещите .Вероятно ,който е работил на достатъчно на С++ ще пропусне тез подробности) е много приятна среда за работа .

Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • 3 седмици по-късно...

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...