Отиди на
Форум "Наука"

Сайтове-игри


Recommended Posts

  • Потребители

Правя тази тема, защото се логнах в една онлайн игрица, в която докато си сърфираш печелиш виртуални парици, с които си обличаш аватарчето, играеш на флашки и прочие други нещица, но целта е основно да се рефрешва страницата нон стоп - колкото повече дейности осъществяваш - пишеш постове, ловиш риба на някаква флашка, гледаш филмче, разглеждаш снимките и рисунките на другите участници, пишеш си ПМ..храниш си рибките (има и рибки)...но важното е да рефрешваш, да печелиш кинти...има събътия, които те карат, стимулират да рефрешваш и кликаш по разни части от сайта и така събираш наградки за аватара си..и парички с които да му купиш хубави дрешколяци и разни нещица... Та питах се какъв зор от цялото това кликане. Вярно, че има и с истински пари магазини, ама едва ли дечковците логнати там могат да дават пари...повечето си се развиват кликайки и чакайки, общувайки и РЕФРЕШВАЙКИ сайта непрекъснато.. Каква полза имат създателите на тази игра... т.е. кво точно печелят...никак не ми е ясно..някак ми е странно -има евенти, които представляват точно буквално да рефрешнеш една страница хиляди пъти, за да ти дойдат готините айтемчета за аватара като награда...

Някой има ли представа за какво са точно тия сайтове и как печелят от кликане? От реклами ли печелят? Ма за кво им кликането тогаз....Нищо не ми е ясно. Аз си играя там де, защото са го изпипали и е забавно да си контиш аватарчето, ама ми е странно каква е целта на собствениците на такъв сайт... Имам чувството, че се превръщам в част от някаква машина чак изтръпвам като видя горе че 200 хиляди души са онлайн и кликат и рефрешват.....

За това ако някой знае да ми обясни, че инак какви ли не фантасмагории ми минават през ума, включително че да речем че това е някакъв огромен мащабен генератор на пароли на няква терористична организация :biggrin::smokeing::head_hurts_kr::crazy_pilot:

А сайтчето е www.gaiaonline.com - казвам само ако някой разбира от тия работи да провери хихи...и да разбере каква му е основната цел...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Рекламодателя, за да си даде париците на някой сайт за реклама иска той да е посещаван, а как да се разбере дали това е така? Разбира се, колкото повече кликве, повече посещения. Такъв сайт е добър генератор на кликове :) , а вече къде може да те отведе дадено кликване не се знае. Надявам се не вярваш, че и пари ще спечелиш от всичко това.

Редактирано от fixxxsers
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Неее то се печелят пари от играта, че да си купуваш в играта (с изкуствени пари) готинки айтемчета за аватарчето - може и рибки за аквариума... Не се печелят реални пари. Иначе вече имам 48 хиляди Гая пари - защото има една много готина рокля за моя аватар, дето струва 80 хиляди..та още има да кликам... Иначе общо взето никой не ти обещава истински пари да спечелиш, всъщност гледат да изхарчиш - има специални айтеми, които се продават с истински пари, както и разни дрехи с картинки и емблеми от играта ...Американците явно яко ги купуват...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...

този сайт и партньорите му печелят истински пари на твой гръб от твойте кликове и рефреши. целта е да се покажат максимум реклами и да се кликна на всичките колкото може повече. такива аватар зарибявки, са само техника за привличане на кликачи. Истината е че на никой от тия собственици и партьори и рекламодатели, не му дреме за теб и аватара ти, и за тях си полезна докато им кликаш на глупостите, и ти биваш използвана за им кликаш на глупостите, за да си вадят паричките на твой тръб.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мисля, че насърчават превръщането на нормалните хора в потребители, това правят. При това печелят пари, както са казали и fixxxsers, и Diabolik. За какво ти е всъщност да си обличаш виртуалната фигурка във виртуална рокла за 80 бона? А Фейсбуук? Отврат - хиляди приложения, 99% от които напълно безмислени - да замериш другарчето с виртуален пай или да"целунеш" някого - пълна загуба на време, нито място за блог, нито възможност да си оформиш страницата по свой собствен вкус, нито нищо - поне да имаше малко пространство за папки - да си складира човек мр3-ките, ама и това няма. Цялата работа насърчава превръщането на хората в маса, която "живее" виртуално, пък реалният живот - кучета го яли. На всичко отгоре във Фейсбуук не можеш напълно да си изтриеш акаунта - данните ти се пазят - от какъв зор? Не можеш дори да видиш страницата на приятел, без да се регистрираш :sneaky2:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Аз Фейсбука го използвам най-вече да качвам снимки. Иначе и Пикасата върши работа. Там поне няма реклами.

Link to comment
Share on other sites

АниМ го е казала много добре. Такива он-лайн зарибявки, превръщат обикновения човек от компанията ти, с който сте се майтапили и шегували до вчера, в он-лайн зомби, което губи навиците си да излиза навън с приятели, спосомбността си да общува, губи връзка с реалността и реалните ценности, престава да е човек и става кликач с промит мозък. Да от страни е забавно, да си играеш с нещо шаренко, и велесиличко, но всичко си има един момент койтоне го усещаш как минава, и нещата сеобръщат от безобидна игра в мания.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тук сте много прави. Тези игри завладяха хората. Ще стане както във фантастичните филми - хората живеят в някакъв въртуален свят. Според мен всичкото това време което се губи пред компютъра поне трябва да е малко полезно, тази енергия която влагат геймърите трябва да се насочи към програми, които ще им раздвижат малко мозъците и ще им бъде полезно за напред. Аз лично се зарибявам с C++, Photoshop, 3DS MAX и др. програми свързани с някакво мислене и творчество.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...