Отиди на
Форум "Наука"

България на три планети


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Нов бисер на родното гуру на автохтонната секта Спароток:

«Доказательства раннего присутствия славян на Минойском Крите/Новое азбучное прочтение ЛИНЕАРНОГО А письма/EVIDENCE FOR EARLY SLAVIC PRESENCE IN MINOAN CRETE. NEW AZBUKAS (SLAVIC ALPHABET) READING OF THE LINEAR A INSCRIPTION»

http://www.srpska.ru/article.php?nid=19473

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 92
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Темата е супер забавна и остроумна, много се смях докато я четох. Обаче да не омаловажаваме съвсем историята ни - ето италианците напримерно в тяхната Уйкипедия ни наричат Българска Империя:

https://it.m.wikipedia.org/wiki/Guerre_bulgaro-bizantine :);) а и къткат ( поне четох няколко такива статии ) живи наследници на Самуиловия род. Това са фамилията Миструци ди Фризинга и са вписани в престижната Златна книга, като имат документи с които доказват произхода си.

И така, има и с какво да се гордеем...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Мисля да побратимя тюркската теоря с тракоманщината - траките са тюрки и тюрките са траки. Защото коренът на имената и на двете групи е с консонантния състав "трк", вероятно от "тарикати" - защото тюрките и траките са си хитри копелета :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

Не ми се ще да съм "консерва" ( демек твърде консервативна )и затова ще кача и аз някоя друга революционна теория, директно от тайните служби:

http://velikabulgaria.eu/%D0%B1%D0%B8%D0%B2%D1%88-%D1%81%D0%BB%D1%83%D0%B6%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB-%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B2%D1%80-%D1%82%D0%B0%D0%B9%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%B7%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D1%8F/

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

шог, бонба! :)))

Мост, строен без съмнение от древните атланто-българи:

Мост на 1,7 милиона години

Апарат на НАСА е заснел мистериозен древен мост между Индия и Шри Ланка. Смята се, мостът е бил използван до 1480 година, когато циклон го е отнесъл, пише Мегавселена.

Наскоро откритият мост, изглежда, е направен от верига варовикови късове. Начинът, по който е съграден и извит, показва, че е направен от хора. 30-километровата конструкция се нарича Мостът на Адам и е по-познат като Рам Сету (Ram Setu).

Веригата варовикови камъни започва от индийския остров Памбан и завършва при остров Маннар, който принадлежи на Шри Ланка. Дълбочината на водата между Индия и Шри Ланка е от 1 до 10 метра и това винаги е затруднявало изключително корабите, които преминават оттам.

0121837001437902614_0.jpg

В индийската легенда, наречена Рамаяна, която разказва за събития от преди 1,7 милиона години, има споменат мост, който е построен под зоркия поглед на безсмъртния Рама. На Рама се гледа като на въплъщение на Висшето.

Въпреки че археолозите не се допитват до тези легенди, за да разберат произхода на човека, тази информация допълва усещането, че индийските легенди не са само легенди.

Според хиндуистката митология мостът е построен по време на „Трета юга“ (преди около 1,7 милиона години), за да може Рама да стигне до Шри Ланка, където красивата кралица Сита е била държана като заложник на демона Равана. Рама потърсил помощ от Хануман, друга колоритна фигура от индийската митология. Това е индийският бог маймуна. Хануман събрал войските си – хиляди маймуни-хора – и ги накарал да построят пътека до Шри Ланка.

0526247001437902621_0.jpg

От НАСА казват, че снимките са истински и са заснети от техни апарати, намиращи се в Космоса. Потвърждават също, че структурата не е естествена и, изглежда, е създадена от хора. Най-мистериозната част е възрастта на конструкцията. Надяваме се скоро истината да бъде разбулена, но ще трябва да се подготвим за пренаписване на историята ни.

http://interest.actualno.com/Most-na-17-miliona-godini-SNIMKI-news_486589.html#ixzz3h6pVPOFS

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

малко творчество от култовия фантаст чичко хоръс:

На какъв език е говорил Христос?

http://horos.blog.bg/history/2011/12/27/na-kakyv-ezik-e-govoril-hristos.872920

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Седмолъчната звезда на прабългарите доказва, че атлантите са дали на нашите предци "искрата" да създадат първата световна цивилизация!

Въобще за любителите на темата е много полезно да следят тоя сайт брадва.бг. Най-редовно се пускат статии, в които прабългарски колобри изстрелват файърбол-и от очите по китайската стена. И всякакви други подобни страхотии.

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • 5 седмици по-късно...
  • Потребители

Добрият стар Еразъм Ротердамски отдавна е свършил тази работа :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Глобален Модератор

Ах, на какво попаднах днес!

Balgaria na tri planeti!

PLANETA TV!

PLANETA FOLK!

PLANETA HD!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • Глобален Модератор
Заседание на Комисията по покръстване на България, 865 г.
(Автор Манол Глишев)
Стенограма от редовно заседание на Комисията за покръстването на България (рзКПБ), Плиска, 865 г. сл. Хр., 6373 от Сътворението на света, индикт втори, етх алем по първобългарския календар
NB! Стенограмата първоначално е записана на глаголица, смесена с безсистемна употреба на гръцки букви и рунически съкращения. Езикът, на който е проведен разговорът, отразен в стенограмата, е смес от класически, славянски старобългарски и първобългарски от тюрко-алтайското езиково семейство. За удобство на читателя текстът е предаден тук само с кирилица (граждански шрифт) и на новобългарски език.
Присъстващи:
българският княз Борис-Михаил (бивш кана сюбеги), канартикинът Владимир-Расате, митрополитът на България (бивш кана боила колобър), ичиргу боилът и кавханът. В началото на разговора канартикинът Владимир-Расате дреме на един стол.
КНЯЗ БОРИС-МИХАИЛ
Кана боила колобърът да докладва.
МИТРОПОЛИТЪТ
Кана сюбеги, почтително ви припомням, че вече съм митрополит.
КНЯЗ БОРИС-МИХАИЛ
Вярно, извинявай. А и аз съм вече княз. Смешна работа с тия нови титли. Не те знам колобър ли си, владика ли си…
МИТРОПОЛИТЪТ
Има си неудобствата, така е, Ваша княжеска светлост. Да докладвам ли?
КНЯЗ БОРИС-МИХАИЛ
Давай.
МИТРОПОЛИТЪТ
Господа боили, както знаете, в резултат от далновидното решение на светлейшия ни княз, България прие християнството. Това сложи край на ромейската агресия срещу нас и ни гарантира запазване на нашата сфера на влияние сред славяните в Тракия. Политическите, културните и финансовите позитиви са вън от съмнение. Но ситуацията е безпрецедентна и създава някои досега неочаквани предизвикателства.
ИЧИРГУ БОИЛЪТ
Ей, личи си константинополската шлифовка! Преди говореше само за колене на кучета.
МИТРОПОЛИТЪТ
Такова беше времето. Сега това е минало. Но – по същество! Като цяло имаме много успехи, преходът от езичество към християнство преминава почти мирно и в условията на пасивни до умерено ентусиазирани реакции от населението. Оказва се, че досега погрешно преследваните християни в страната са доста повече, отколкото сме предполагали.
КАВХАНЪТ
Че то ти най-много ги преследваше! Аз ти казвах, че селянинът плаща данъци, само докато е жив, ама ти искаше да им режеш носовете и краката. Едва почиствахме кръвта от капищата.
МИТРОПОЛИТЪТ
Болести на растежа, всеки е правил грешки, а затова вече и публично си направих самокритика. За щастие, досегашните мерки по изкореняване на християнството се оказаха неуспешни и голям процент от населението не толкова се покръства, колкото просто започва открито да ходи на литургия. Народът е в крак с времето. Колобрите, славянските и тракийските жреци по места се запопват масово. Вече имаме случай група вакханки заедно да основат девически манастир. Знам, малко е объркващо, но…
КНЯЗ БОРИС-МИХАИЛ
Стига си се фукал, кажи за проблемите.
МИТРОПОЛИТЪТ
Слушам, Ваша княжеска светлост. Господа боили! Християните мърморят.
КНЯЗ БОРИС-МИХАИЛ
Да уточним: мърморят езичниците.
МИТРОПОЛИТЪТ
Съвсем не, Ваша княжеска светлост. Езичниците масово се покръстват. Точно затова мърморят християните.
КАВХАНЪТ
Не разбирам.
МИТРОПОЛИТЪТ
Досега преследваните християни, да ги наречем християни тип „А“ са се надявали, че като спрем гоненията, ще получат постове в новосъздадената българска Църква.
ИЧИРГУ БОИЛЪТ
Наивници!
МИТРОПОЛИТЪТ
Точно така. Сега се дразнят, че довчерашните им гонители, да ги наречем християни тип „Б“…
КНЯЗ БОРИС-МИХАИЛ
… имаш предвид досегашните, бързо запопили се колобри и жреци…
МИТРОПОЛИТЪТ
… именно. Та, християни тип „Б“ са заели всички постове на свещеници, епископи и игумени в ущърб на християните тип „А“.
КАВХАНЪТ
Разбрах! Ама това е много глупаво – един вид, как ще им даваме постове на тия, дето довчера сме ги клали, те добре ли са? Да се радват, че сме ги оставили на мира и да целуват ръка там. Ние си имаме свои хора.
ИЧИРГУ БОИЛЪТ
Тъй де, смирението е християнска добродетел.
МИТРОПОЛИТЪТ
Те явно не смятат така.
КНЯЗ БОРИС-МИХАИЛ
И какво правят?
МИТРОПОЛИТЪТ
Събрали са подписка от петдесет и двама християнски свещеници и църковни настоятели срещу Ваша княжеска светлост. Смятат да я депозират в Константинопол.
КНЯЗ БОРИС-МИХАИЛ (спокоен, дори весел)
Аз си имам семейно ноу-хау по въпроса. Пак ще ги изколим.
КАВХАНЪТ (ентусиазирано)
Браво, кана сюбеги! Само така!
ИЧИРГУ БОИЛЪТ
Смърт на християнската паплач!
МИТРОПОЛИТЪТ
Ама не може! Нали и ние сме вече християни!
ИЧИРГУ БОИЛЪТ (разочаровано)
Ох, вярно. Жалко.
КАВХАНЪТ
Много неприятно, наистина…
МИТРОПОЛИТЪТ
Пък и какво ще кажат в Константинопол?
КНЯЗ БОРИС-МИХАИЛ
Че защо в Константинопол трябва да узнават?
МИТРОПОЛИТЪТ
Сега пък аз не разбирам, Ваша княжеска…
ИЧИРГУ БОИЛЪТ (внезапно проумява)
Светли княже, ти си направо нов Телериг!
КНЯЗ БОРИС-МИХАИЛ
Е, той накрая е емигрирал в Константинопол. Моят план е да поцарувам още. Нали затова си смених и името, и вярата. Но вижте, момчета, ние си оставаме българи. Няма нужда всичките ни бакии да стигат до Константинопол. Съюзници сме, приятели сме, хората дават пари и спряха да ни нападат, така че сме доволни и много благодарим. Обаче спокойно можем да им представим случая като потушаване на езически бунт.
КАВХАНЪТ
Светлейшият княз наистина е мъдър. Между старите християни, които не са се кръщавали от нас, а са си такива отдавна, може и да има ромейски шпиони. Удобно е да се отървем от тях, да си защитим своите колобри на новите служби и да представим всичко като борба с остатъците от езичеството.
КАНАРТИКИНЪТ ВЛАДИМИР-РАСАТЕ (внезапно буден, възмутен)
Що за безобразие!
КНЯЗ БОРИС-МИХАИЛ
А. Синът ми се събуди. Как си, Владо?
КАНАРТИКИНЪТ ВЛАДИМИР-РАСАТЕ
Татко, какви са тия приказки, как така ще колим пак християните?
КНЯЗ БОРИС-МИХАИЛ
Досега този спорт ти харесваше.
КАНАРТИКИНЪТ ВЛАДИМИР-РАСАТЕ
Но спрях заради теб!
КНЯЗ БОРИС-МИХАИЛ (непроницаем)
И пак заради мен ще почнеш.
КАНАРТИКИНЪТ ВЛАДИМИР-РАСАТЕ
Аз съм християнин!
КНЯЗ БОРИС-МИХАИЛ
Българска работа… не си по-християнин от патриарха в Константинопол, сине.
МИТРОПОЛИТЪТ
А и аз ще ви простя греха, млади господарю!
КАВХАНЪТ
Момче, кога стана християнин, кога ти почерня задни…
КНЯЗ БОРИС-МИХАИЛ (рязко, сурово)
Тихо. Всички. Разговарям със сина си.
(Пауза.)
(Към канартикина Владимир-Расате)
Кажи всичко, което ти е на ума, сине мой.
КАНАРТИКИНЪТ ВЛАДИМИР-РАСАТЕ
Ами… да не ги колим! Нали това искаше ти. Край с гоненията. Мир в България. Мир и с ромеите. Мир с франките. Всички се покръстваме. Събаряме капищата. Почитаме Разпнатия, Който говори само за мир.
КНЯЗ БОРИС-МИХАИЛ (малко уморен)
Чел ли си книгата на Разпнатия?
КАНАРТИКИНЪТ ВЛАДИМИР-РАСАТЕ (мрачно)
Не съм. Ти така и не ми позволи да науча гръцки.
КНЯЗ БОРИС-МИХАИЛ
Това е моя грешка, сега го отчитам. Ще я поправя някак. Ще накарам брат ти да научи гръцки, той е млад, ще се научи лесно и ще ти превежда.
МИТРОПОЛИТЪТ
Изобщо трябва да решим проблема с достъпността на гръцките текстове.
КНЯЗ БОРИС-МИХАИЛ (студено)
Нужно ли е да повтарям, че разговарям със сина си?
(Пауза.)
(Замислено)
Да, може би един ден ще намерим решение и на въпроса за езика на литургията. Не ми е приятно да слушам свещениците, споменаващи името на императора и на патриарха преди моето.
(Към канартикина Владимир-Расате)
Сега разбираш ли?
КАНАРТИКИНЪТ ВЛАДИМИР-РАСАТЕ
Не.
КНЯЗ БОРИС-МИХАИЛ
В книгата на Разпнатия пише, че Той е дошъл за да донесе не мир, а меч. Оттам тръгнахме.
КАНАРТИКИНЪТ ВЛАДИМИР-РАСАТЕ
Как така меч? Нали меча ние го носим?
КНЯЗ БОРИС-МИХАИЛ
Ако питаш оня бъбривец Фотий, мечът е духовен.
КАНАРТИКИНЪТ ВЛАДИМИР-РАСАТЕ (объркано)
Какъв?
КНЯЗ БОРИС-МИХАИЛ
Духовен. Това е някаква ромейска измислица. Меч, който не е меч. Не ме прекъсвай. Мисълта ми е, че ние не носим някаква духовна измислица. Ние носим истински меч.
А какво прави мечът с бунтовниците?
КАНАРТИКИНЪТ ВЛАДИМИР-РАСАТЕ
Досега поне не сме се престрували, че ги колим за едно, когато е друго.
КНЯЗ БОРИС-МИХАИЛ
И аз се дразня от това. Но нищо не може да се направи – изглежда, че преструвките идват с християнството. Ромеите наричат това с една дума… как беше… Владико, ще ми припомниш ли?
МИТРОПОЛИТЪТ
Цивилизация.
КНЯЗ БОРИС-МИХАИЛ
Да. Цивилизация.
КАНАРТИКИНЪТ ВЛАДИМИР-РАСАТЕ
Тогава защо ги приехме изобщо тия глупости?
КНЯЗ БОРИС-МИХАИЛ
Нямах избор. Не искаш нови пожарища в Плиска, като при пра-прадядо ти, нали?
КАНАРТИКИНЪТ ВЛАДИМИР-РАСАТЕ
Пра-прадядо ми не се е покръстил. Направил си е чаша от главата на императора!
КНЯЗ БОРИС-МИХАИЛ (усмихва се тъжно)
И ти си млад. Не, аз няма да си правя чаша от череп. Прекалено красив дворец имам. Дължа го на прадядо ти.
КАНАРТИКИНЪТ ВЛАДИМИР-РАСАТЕ
И прадядо ми е правил с ромеите, каквото си поиска!
КНЯЗ БОРИС-МИХАИЛ
Може би и аз правя, каквото си поискам. Просто няма да бъда поредният идиот, който коли ромеи, трупа плячка, язди из Тракия и нищо ново не постига или направо го убиват боилите му. Сине мой, желая нещо повече за теб. Затова приех… християнството. Затова ще убия всеки нещастник, който си позволи да недоволства.
КАНАРТИКИНЪТ ВЛАДИМИР-РАСАТЕ
Кажи го! Искаше да кажеш, че християнството те отвращава, нали?
КНЯЗ БОРИС-МИХАИЛ
Не. Сега то е моят път. Твоят път. Нашият път, сине. А и сме в присъствието на митрополита.
(Иронично)
Той е Божи човек.
МИТРОПОЛИТЪТ
Нека Ваша княжеска светлост не забравя, че бих служил на всеки бог заради верността си към Ваша кня…
КНЯЗ БОРИС-МИХАИЛ
Естествено. Вече не разговарям само със сина си. Сега разговарям и с Бога в усамотението си вечер. А точно в момента разговарям с българските боили, които са самото въплъщение на верността, нали така?
КАВХАНЪТ
Не е нужно да ни се подиграваш, светли княже. В България са ставали и страшни неща.
ИЧИРГУ БОИЛЪТ
Но мисля, че сме доказали своята вярност. Иначе днес щяхме да воюваме заради смяната на боговете, която нашият господар направи.
МИТРОПОЛИТЪТ
Ние обаче я приехме. И сега аз нося тези гръцки одежди вместо оръжията на бащите си.
КНЯЗ БОРИС-МИХАИЛ
Най-сетне една истина. Прави сте, господа. И ви дължа извинение. Може би разговорът с моя млад син ме настрои излишно войнствено. Но вие с малко думи ми припомнихте нашите сурови добродетели, на които държа дори под лекото Христово иго. Благодаря ви.
КАНАРТИКИНЪТ ВЛАДИМИР-РАСАТЕ
Но…
КНЯЗ БОРИС-МИХАИЛ (меко)
Мълчи, сине. Сега говоря със своите боили. Имате ли други предложения?
МИТРОПОЛИТЪТ
Да, господарю.
КНЯЗ БОРИС-МИХАИЛ
Слушам?
МИТРОПОЛИТЪТ
Ромеите може и да не повярват, че тези бунтовници, които сега ще избием, са езичници. В края на краищата, Константинопол познава положението у нас. Да представим нелоялните християни за еретици.
КНЯЗ БОРИС-МИХАИЛ
Неправославни?
МИТРОПОЛИТЪТ
Точно така, Ваша княжеска светлост. Ромеите знаят, че досега сме преследвали християни. Те самите го правят непрекъснато. Просто преследваните обикновено са малко по-различни християни от преследвачите си.
КАВХАНЪТ
Тоест всичко си продължава по старому?
ИЧИРГУ БОИЛЪТ
Почти. Всъщност ние променихме всичко, но ако греша, нека светлейшият княз ме поправи…
КНЯЗ БОРИС-МИХАИЛ
Прави сте. Ние променихме всичко – и всичко си остана същото. Смятам това за голяма победа. Много добре, господа!
(Изправя се. Всички стават с него.)
Задачата в такъв случай е: избиваме недоволните, начело с петдесет и двамата свещеници и настоятели на старите християни. Продължаваме да ползваме услугите на досегашните езичници, вече покръстени колобри и жреци. Митрополитът ще пише на ромеите, че просто разчистваме изолирани групички от езичници и главно еретици, неприемащи православието. Ако добрият папа Николай в Рим се интересува, ще пратим и на него копие от писмото, макар че не сме длъжни. Франките сами ще се сетят какво правим, но те имат свои грижи, заети са също да колят християни в Моравия. Въпроси?
КАНАРТИКИНЪТ ВЛАДИМИР-РАСАТЕ
Излиза, че откак сме се покръстили трепем още повече християни отпреди?
КНЯЗ БОРИС-МИХАИЛ (свива рамене)
Предполагам, че такава е била волята на боговете.
МИТРОПОЛИТЪТ
Или може би на Бога. Неговите пътища са неведоми.
КНЯЗ БОРИС-МИХАИЛ
Правилно. Тоест – амин. На работа, господа!
(Всички бързо излизат в различни посоки.)
Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Кои са по - древен народ ? Траките или Шумерите ? 

https://www.5-tv.ru/news/176102/

08:54, 4 января 2018

Певица Руслана назвала украинцев потомками шумеров

Украинская певица Руслана назвала украинцев потомками шумеров — народа, населявшего территорию Южной Месопотамии (современный Ирак) вплоть до II тысячелетия до нашей эры. С таким заявлением она выступила в эфире телеканала «112 Украина».

«Наши корни говорят о древнейших культурах и цивилизациях. Страна, которая имела скифов, сарматов, Триполье, шумеров... Да нам бы с Египтом соревноваться каждый день по достоянию!» — сказала певица. В ноябре Руслана призвала сограждан «снять с себя шаровары», раскритиковав политику украинизации страны. По словам певицы, граждане страны «хотят создать для Украины новый имидж, чтобы себя идентифицировать не только вышиванками». «Мне не хватает культурной революции», — призналась она. Руслана — певица, композитор, народная артистка Украины. В 2004 году она победила в музыкальном конкурсе «Евровидение», проходившем в Стамбуле.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Глобален Модератор

Аз съм английският професор Даниел Робъртсън. На 42 години, женен, имам две дъщери. Преподавам история в университета на Ковънтри. Преди време ходих на почивка в България, а после с удоволствие се връщах няколко пъти в тази невероятна страна.

Опознах хората и проучих детайлно историята на родината им. Без да изпадам в подробности, бих описал българите като ненормални... но някак неподправено свежи в лудостта си.

Те са свободни и не им пука от нищо, нестандартни са, умеят да се забавляват, календарът им е наблъскан с празници (има такива дори на агнето, рибата, а по Коледа почитат прасето).

Живеят щастливо, но обожават да се оплакват. Примерно питаш някой "как си", а той омърлушено вика "все една и съща". Всъщност на тоя човек му се е родило дете, купил си е нова кола и е ходил със семейството си на почивка в Солун. Такива са – не искат да си признаят, че им е добре.

Веднъж в разговор на маса в град Вълчедръм един от новите ми приятели каза, че било по-добре кан Аспарух да бил завел българите някъде на запад. Всички го подкрепиха, но интересно, че никой от тях не живееше лошо. Тогава не се замислих над тази българска мечта.

Времето се кани да вали. Стоя вкъщи пред старото викторианско писалище. Какво ли щеше да стане, ако великият кан беше завел народа си да речем в земите на днешна Франция.

Първо искам да кажа, как аз виждам този владетел. Впрочем той се наричал Исперих – така е записан в Именника на българските ханове. Бил зъл и рядко кръвожаден човек. Обичал само племето си и бил готов на всякакви жестокости, за да го защити.

Естествено, че не изглеждал, както го представят по филмите. Нормално е да подражава на могъщия си баща и като нов лидер да копира някои елементи от визията на предшественика си – бил висок и жилав, главата му била обръсната с гъста конска опашка на темето, имал черни мустаци във формата на подкова, слизащи надолу към брадичката (като на рокер), а над тях тъмни мрачни очи, пълни със свирепа решителност.

Любимото му занимание било да убива хора, сиреч да отнема човешки животи с меча си. Това се доказва от постоянното му участие във военни походи – кой владетел обикаля като луд провинциите си и се занимава непрекъснато с битки!?

Повечето историци определят смелия Исперих, като завоевател, но той и хората му просто били бегълци – преследвал ги многомилионният Хазарски каганат.

Дунав пресекли около 100000 души на няколко вълни – толкова останали и на другия бряг. Малобройната орда спряла нашествието на неизчислимия враг с много кръв, но най вече с единство. Зловещият кан спасил народа си, но сам загинал в поредното сражение с хазарите.

Повечето хора ще го запомнят с разгрома над ромейския император Константин IV Погонат край Онгъла. За мен обаче Исперих е славен водач, защото спрял изтреблението на българите с героичните си победи на север.

Да се върнем в началото – какво ли би станало, ако Исперих беше завел хората си примерно във Франция. Там, като отличен политик, щеше да се обедини с местните галски племена, правейки огромна българска държава. Париж би се казвал Перник, Марсилия – Мелник, а Лион – Пазарджик.

Следващите канове биха приели християнството, заздравявайки могъществото на страната си. В непрестанните войни с Англия мисля, че българите щяха накрая да победят. Следователно в Щатите, Канада и Австралия днес щеше да се говори на български(с леки галски заемки, но твърдо "р").

Ню Йорк щеше да се казва Стара Загора, Лос Анжелис – Годеч, а Вашингтон – Аспарухово. Имената на творците също ще бъдат различни: Стивън Кинг – Севар Курт; Марк Твен – Мономурт Токту; Елвис Пресли – Елемаг Паган; Уди Алън – Умор Алцек...

Българите не са фенове на робството, така Ту Пак щеше да си е още жив и здрав, берейки боб някъде в Нигерия под името Нгонго. Опра пък би била козарка, а Майкъл Джексън щеше да продава риба на пристанището в Абиджан.

Кенеди (демек Каракра) нямаше да бъде убит, защото в момента на изстрела, щеше да се наведе да изчисти петно от шкембе чорба връз панталона си. Любимите ястия на американците нямаше да са хамбургери и бекон, а таратор и супа от животинско черво. Щеше да има Първа световна война, но не и Втора.

Българският Крал Крум IX (династия Мавруд) побеждава Хитлер в битката при Силистра (днешен Страсбург), после реже главата му и прави от нея клозетно гърне. Филмът "Форест Гъмп" ще се казва "Борил Телериг", а наградите "Оскар" – "Мадарски конник".

Всъщност всички тези предположения са невъзможни поради само една причина – ако българите не бяха заели територията на Балканите, там щеше да се настани в пъти по-могъщият Хазарски каганат. Следователно славянското население би било избито, прокудено или асимилирано, а граничните на Византия области никога не биха се превърнали в държави. Светът щеше да е друг.

От липсата на прабългарите историята така щеше да се завърти, та днес децата си нямаше да познаваме.

Кан Исперих бил суровият водач на българите. Безсърдечният войн от степите намерил спасение за своя народ. Ювиги, кане, дано днешните ти потомци, настоящите българи, осъзнават какво си направил за тях.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
  • Потребител

Хубави пародии на българската грандомания и чукундурщина...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нали знаете,че древните римляни с чиста съвест са крадели чужди истории като невидели?! Ключовите думи са "чиста съвест". Те са откраднали дори древногръцката митология,(тоест религия)... В сравнение с тях,българите са дребни плагиати...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 26.03.2019 г. at 13:37, Last roman said:

Аз съм английският професор Даниел Робъртсън. На 42 години, женен, имам две дъщери. Преподавам история в университета на Ковънтри. Преди време ходих на почивка в България, а после с удоволствие се връщах няколко пъти в тази невероятна страна.

Опознах хората и проучих детайлно историята на родината им. Без да изпадам в подробности, бих описал българите като ненормални... но някак неподправено свежи в лудостта си.

Те са свободни и не им пука от нищо, нестандартни са, умеят да се забавляват, календарът им е наблъскан с празници (има такива дори на агнето, рибата, а по Коледа почитат прасето).

Живеят щастливо, но обожават да се оплакват. Примерно питаш някой "как си", а той омърлушено вика "все една и съща". Всъщност на тоя човек му се е родило дете, купил си е нова кола и е ходил със семейството си на почивка в Солун. Такива са – не искат да си признаят, че им е добре.

Веднъж в разговор на маса в град Вълчедръм един от новите ми приятели каза, че било по-добре кан Аспарух да бил завел българите някъде на запад. Всички го подкрепиха, но интересно, че никой от тях не живееше лошо. Тогава не се замислих над тази българска мечта.

Времето се кани да вали. Стоя вкъщи пред старото викторианско писалище. Какво ли щеше да стане, ако великият кан беше завел народа си да речем в земите на днешна Франция.

Първо искам да кажа, как аз виждам този владетел. Впрочем той се наричал Исперих – така е записан в Именника на българските ханове. Бил зъл и рядко кръвожаден човек. Обичал само племето си и бил готов на всякакви жестокости, за да го защити.

Естествено, че не изглеждал, както го представят по филмите. Нормално е да подражава на могъщия си баща и като нов лидер да копира някои елементи от визията на предшественика си – бил висок и жилав, главата му била обръсната с гъста конска опашка на темето, имал черни мустаци във формата на подкова, слизащи надолу към брадичката (като на рокер), а над тях тъмни мрачни очи, пълни със свирепа решителност.

Любимото му занимание било да убива хора, сиреч да отнема човешки животи с меча си. Това се доказва от постоянното му участие във военни походи – кой владетел обикаля като луд провинциите си и се занимава непрекъснато с битки!?

Повечето историци определят смелия Исперих, като завоевател, но той и хората му просто били бегълци – преследвал ги многомилионният Хазарски каганат.

Дунав пресекли около 100000 души на няколко вълни – толкова останали и на другия бряг. Малобройната орда спряла нашествието на неизчислимия враг с много кръв, но най вече с единство. Зловещият кан спасил народа си, но сам загинал в поредното сражение с хазарите.

Повечето хора ще го запомнят с разгрома над ромейския император Константин IV Погонат край Онгъла. За мен обаче Исперих е славен водач, защото спрял изтреблението на българите с героичните си победи на север.

Да се върнем в началото – какво ли би станало, ако Исперих беше завел хората си примерно във Франция. Там, като отличен политик, щеше да се обедини с местните галски племена, правейки огромна българска държава. Париж би се казвал Перник, Марсилия – Мелник, а Лион – Пазарджик.

Следващите канове биха приели християнството, заздравявайки могъществото на страната си. В непрестанните войни с Англия мисля, че българите щяха накрая да победят. Следователно в Щатите, Канада и Австралия днес щеше да се говори на български(с леки галски заемки, но твърдо "р").

Ню Йорк щеше да се казва Стара Загора, Лос Анжелис – Годеч, а Вашингтон – Аспарухово. Имената на творците също ще бъдат различни: Стивън Кинг – Севар Курт; Марк Твен – Мономурт Токту; Елвис Пресли – Елемаг Паган; Уди Алън – Умор Алцек...

Българите не са фенове на робството, така Ту Пак щеше да си е още жив и здрав, берейки боб някъде в Нигерия под името Нгонго. Опра пък би била козарка, а Майкъл Джексън щеше да продава риба на пристанището в Абиджан.

Кенеди (демек Каракра) нямаше да бъде убит, защото в момента на изстрела, щеше да се наведе да изчисти петно от шкембе чорба връз панталона си. Любимите ястия на американците нямаше да са хамбургери и бекон, а таратор и супа от животинско черво. Щеше да има Първа световна война, но не и Втора.

Българският Крал Крум IX (династия Мавруд) побеждава Хитлер в битката при Силистра (днешен Страсбург), после реже главата му и прави от нея клозетно гърне. Филмът "Форест Гъмп" ще се казва "Борил Телериг", а наградите "Оскар" – "Мадарски конник".

Всъщност всички тези предположения са невъзможни поради само една причина – ако българите не бяха заели територията на Балканите, там щеше да се настани в пъти по-могъщият Хазарски каганат. Следователно славянското население би било избито, прокудено или асимилирано, а граничните на Византия области никога не биха се превърнали в държави. Светът щеше да е друг.

От липсата на прабългарите историята така щеше да се завърти, та днес децата си нямаше да познаваме.

Кан Исперих бил суровият водач на българите. Безсърдечният войн от степите намерил спасение за своя народ. Ювиги, кане, дано днешните ти потомци, настоящите българи, осъзнават какво си направил за тях.

Ама кво щеш? Това го джафка един чужденец, кърмил се на чужди източници...."Любимото му занимание било да убива хора, сиреч да отнема човешки животи с меча си. Това се доказва от постоянното му участие във военни походи – кой владетел обикаля като луд провинциите си и се занимава непрекъснато с битки!?"

Но, какво да кажем когато свои хора казват подобни? Например:

Íme egy derék hazafi munkája, egy derék tudósé, aki a nemzet történelmét hitelesen igyekszik feltárni; részlet dicső történelmi múltunkból Glatz Ferenc szavaival: “A magyar embernek évszázadnyi időbe tellett, amíg a lovaglástól elgörbült lábával megtanulta az eke utáni egyenes testtartást, és leszokott arról, hogy gyönyörűségét lelje az asszonyok és a gyermekek lemészárlásában.” Glatz Ferenc „A magyarok krónikája“ című munkájában (Budapest 1996. 9. oldal.)
Forrás: https://kuruc.info/r/20/25531/

Ето работата на един добър патриот, един добър учен, който се опитва да изследва автентично историята на нацията; откъс от славното ни историческо минало по думите на Ференц Глац: „Отне векове на унгарския мъж да се научи да стои прав след ралото с кривите от ездене крака и да отвикне да намира удоволствие в клането на жени и деца ." Ференц Глац в своя труд, озаглавен "Хроника на унгарците" (Будапеща 1996 г., стр. 9.)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

както винаги - комично неадекватен, но благодаря, че вдигаш темата :)

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...