Отиди на
Форум "Наука"

Аналитична химия


bagito

Recommended Posts

  • Потребител

zdr

iskam da pitam dali nqkoi moje da mi obqsni kak se promenq ph na raztvor na osnova ako kum neq pribavim kiselina; ako kum kiselina dobavim po-slaba kiselina; ako kum osnova dobavim po-slaba osnova i poslednoto ako kum kiselina dobavim osnova...

mnogo 6te sum blagodarna ako nqkoi moje da mi obqsni...spe6no e

пишете на кирилица, моля

Редактирано от fixxxsers
Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител
zdr

iskam da pitam dali nqkoi moje da mi obqsni kak se promenq ph na raztvor na osnova ako kum neq pribavim kiselina; ako kum kiselina dobavim po-slaba kiselina; ako kum osnova dobavim po-slaba osnova i poslednoto ako kum kiselina dobavim osnova...

mnogo 6te sum blagodarna ako nqkoi moje da mi obqsni...spe6no e

пишете на кирилица, моля

Пъво бих те помолил да пишеш на кирилица, това тук е правило. Не изисва почтни никакви усилия, за да го напраиш.

Второ.....

Няма много начини за отговор. Ясно е , че когато към дадена киселина се прибавя основа се получава неурализация до алкално състояние на разтвора, в зависимост от количеството на прибавената киселина или основа. Ако към основа се добави основа се променя процентното съдържание на основата(например NaOH) в разтвора. За киселинити е същото. Въпроса ти е зададен прекалено обобщаващ.

Ако вземем примерно натриевата основа (NaOH) за примен : Ако приготвим 1N NaOH (400kg NaOH / 1L H2O) т.е това на практика е 40% -тен разтвор на NaOH. Ако към него довавим по разреден разтвор на NaOH ще се промени процентното съотнощение на NaOH във водата, следователно вече няма да има 40%-ен разтвор на NaOH a някаква друга сойност която може да се определи, чрез аналитичен обемен анализ.Възможа е промяна и на pH наразтвора, зависи какви количества се смесват.

Но ако киселините и основите са разнородни нищо от това което казах неважи в такъв случай.

Задай си въпроса по конкрето, за да ти отговоря и аз по конкретно.

Дано все пак това ти свърши някаква полза.

Трето - Успех!

Редактирано от ROCK
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...