Отиди на
Форум "Наука"

Слънцето - главният сървър на душите ???


Recommended Posts

  • Потребител

Къде и колко са портовете на човешкото тяло за връзка с него?

Каква е модулацията на видимите и невидимите лъчи до него?

Вероятно всяка клетка на кожата е порт? Вероятно гръбначният мозък приема по-невидимите лъчи?

Ако Земята дава хардуера, софтуерът за душите от Слънцето ли е?

Ще може ли машините да се свържат със сървъра?

...

post-4797-1234106356_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 72
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Не разбирам смисъла на това, и вероятно е за друг раздел и тема.

Според теб, колко атома в съвременните запаметяващи устройства обслужват 1 бит?

Можеш да направиш приблизителни сметки. Никак не се много вече.

В ДНК са твърде малко, но самото "устройство", обвивка повишава техния брой.

Link to comment
Share on other sites

Май нещо не се разбрахме :-). Моя ум е ум на нормален простосмъртен човек, не на някой философ, отнесен във висините. :-)

Моля Обясни го като за нормален простосмъртен човек, а не като за философ с 5 висши, по хаотична теория на вселената. ;-)

И какво общо има тази египетска картинка с цялата тая история?:-O

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Май нещо не се разбрахме :-). Моя ум е ум на нормален простосмъртен човек, не на някой философ, отнесен във висините. :-)

Моля Обясни го като за нормален простосмъртен човек, а не като за философ с 5 висши, по хаотична теория на вселената. ;-)

И какво общо има тази египетска картинка с цялата тая история?:-O

Тази картинка показва древно чувство за връзка на душите със Слънцето. Забрави!

Машините няма да се одухотворят от само-себе си!

И не само слънчогледите се "одухотворяват" чрез Слънцето!

Link to comment
Share on other sites

Определено, цялата тази тема е за друго място. Моля някой администратор или модератор да премести цялата тази тема във философския раздел, където очевидно и е мястото.

Този раздел е посветен на машините, и в часност тези машини, от които ти уважаеми enarei, ползваш един брой за да пишеш в този форум. Тук се дискутират компютри, решения, проблеми, споделят се опит и решения около компютрите, споделят се полезни статии, помагащи в една или друга насока, при употребата или конфигерирането или сглабянето или надстройването им, или добавянето на нови периферни устройства, техни особености, драйвери и конфигурация, както и всякакви находки в интернет или предупреждения за опасности в интернета.

Нищо лично към enarei, като автора на темата, просто всяка жаба да си знае гьола.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Определено, цялата тази тема е за друго място. Моля някой администратор или модератор да премести цялата тази тема във философския раздел, където очевидно и е мястото.

Този раздел е посветен на машините, и в часност тези машини, от които ти уважаеми enarei, ползваш един брой за да пишеш в този форум. Тук се дискутират компютри, решения, проблеми, споделят се опит и решения около компютрите, споделят се полезни статии, помагащи в една или друга насока, при употребата или конфигерирането или сглабянето или надстройването им, или добавянето на нови периферни устройства, техни особености, драйвери и конфигурация, както и всякакви находки в интернет или предупреждения за опасности в интернета.

Нищо лично към enarei, като автора на темата, просто всяка жаба да си знае гьола.

Да не би да е забранено да се дискутира компютърното бъдеще?

Опитвам се да развия темата и на тенекеджийски език, за да можеш да разбереш!

Link to comment
Share on other sites

Ако говориш з бъдещето на компютрите - то е ясно.

ще стават все по-бързи, количествата памети независимо каква роля играя ще се увеличават, ще расте и потреблението им от страна на ОС и програмите, ОС ще са все по интерактивни, същото важи за програмите, браузерите, и уеб страниците, вероятно ще измислят някакво ново периферно, с която да нареждаме на компютъра какво да прави, да въвеждаме данни и той да ни каже какво е направил или къде е станала грешка и каква, ще видим как твърдите дискове биват заменени от масиви от флаш памет което ще ускори четенето и записа, и в обозримо бъдеще blu ray ще иизмести всички преносими дискове пред себе си, и ще поевтинее значително. Интернет щепромени архитектурата с от TCP/IP v4 към TCP/IP v6 защото компютрите online ще станат твъре много, и физически ИП адресите няма да стигат за всички компютри, с ограниченията на TCP/IP v4, и ще се разчита на огромния брой адреси които този протокол може да поддържа. Много ми е интересно каква роля имат лаборатии "Цикладес" във франция с новия протокол, и мигрирането към него.

Ако говориш как все повече компютъра ще се намесва в живота ни, така е, намесва се. не мога да си представя някакъв компютър независимо от външния вид, форма, и начин на въвеждане на данни, и показване на резултата, който играе ролята на мой досаден антураж, да ми диктува мислите и емоциите и живота. вероятно ще хвана първото паве и ще го потроша тоя компютър. За мен компютъра е машина, на която и се нарежда направи това, и ми покажи резултата, и машината трябва да се подчини го изпълни. Машината няма душа и мисли, тя действа по програма, и не може да прави морална преценка, емоционална преценка, съответно и липсва the all important human tоuch. Това му отрежда завинаги място в съзнанието ми като иструмент и като машина която трябва да ми служи, и никога, ама никога няма да и бъде отредено място, в съзнанието ми като машина която трябва да ми регулира живота. човек нарежда, машина изпълнява. това е бъдещето на компютъра в очите ми.

що се отнася до автора, на темата да си каже в прав текст, какво иска да постигне с тая тема, защото никой от нас не е длъжен да има 5 висши образования по философия на хаотичната теория на вселената, за да разбира древни египетски рисунки, и завъртяни и засукани философии за слънцето и хората. Подобни неща са за философския раздел.

Това че някое изречение съдържа, думичката компютър, и/или един или повече чермини и/или понятия, които се използват в компютърния свят, не значи че то автоматично е за тук.

продължавам да трърдя и мисля че тая тема е за философския раздел, и продължавам молбата си, някой администратор или модератор да я премести във философския раздел.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Ако говориш з бъдещето на компютрите - то е ясно.

ще стават все по-бързи, количествата памети независимо каква роля играя ще се увеличават, ще расте и потреблението им от страна на ОС и програмите, ОС ще са все по интерактивни, същото важи за програмите, браузерите, и уеб страниците, вероятно ще измислят някакво ново периферно, с която да нареждаме на компютъра какво да прави, да въвеждаме данни и той да ни каже какво е направил или къде е станала грешка и каква, ще видим как твърдите дискове биват заменени от масиви от флаш памет което ще ускори четенето и записа, и в обозримо бъдеще blu ray ще иизмести всички преносими дискове пред себе си, и ще поевтинее значително. Интернет щепромени архитектурата с от TCP/IP v4 към TCP/IP v6 защото компютрите online ще станат твъре много, и физически ИП адресите няма да стигат за всички компютри, с ограниченията на TCP/IP v4, и ще се разчита на огромния брой адреси които този протокол може да поддържа. Много ми е интересно каква роля имат лаборатии "Цикладес" във франция с новия протокол, и мигрирането към него.

...

Не забравяй, че в Космоса, човешкото тяло среща доста трудности!

Много живи организми на земята служат на човека.

Живите организми в Космоса ще трябва да са... машини.

Но не само енергията им ще е от Слънцето!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Не забравяй, че в Космоса, човешкото тяло среща доста трудности!

Много живи организми на земята служат на човека.

Живите организми в Космоса ще трябва да са... машини.

Но не само енергията им ще е от Слънцето!

:clap::clap3: :clap3: :clap: Enarei, вече съм ти фен! :) Без коментар на всичко казано от теб дотук - съгласна съм, подкрепям, кефиш ме! Ъп!

Направо ми взе думите от устата :)

Велик си, защото формулира нещо толкова кратко и ясно, че чак ми е красиво!

Редактирано от Lion Queen
Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребители
Тази картинка показва древно чувство за връзка на душите със Слънцето. Забрави!

Машините няма да се одухотворят от само-себе си!

От Слънцето идва светлината на съзнанието. От Луната - душите и лунатизмът. Лунатизмът се изявява, когато в едно тяло се ""инсталират"/"зареждат" и други души". Чувства от Слънцето не може да идват, а машините защо изобщо е нужно да се одухотворяват?!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
От Слънцето идва светлината на съзнанието. От Луната - душите и лунатизмът. Лунатизмът се изявява, когато в едно тяло се ""инсталират"/"зареждат" и други души". Чувства от Слънцето не може да идват, а машините защо изобщо е нужно да се одухотворяват?!

Само с един светлинен лъч чрез съвременните технологиий се прехвърля огромно количество информация.

А Слънцето праща безброй видими и невидими лъчи на Земята.

Комуникацията между свръх-горещото(сървърът-Слънце) и студеното(тялото) се осъществява през много портове.

Физически толкова огромна, гореща маса и студеното тяло не могат да бъдат градивно съвместени, но комуникационно могат.

Мелодията на душата е със сложно и трудно обозримо естество. В случая под "мелодия" не трябва да разбираме съвкупност от звукови вълни.

Човешкото тяло улавя най-добре(може би най-силно) измежду другите живи същества на Земята "мелодиите" на сървъра.

Има редица случаи, при които тялото не може да "зареди" добре душата. Или пък душата деградира, "забива".

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Да "забие" душата е трагедия. Но пък има едно старо божествено твърдение....Блажени са бедните духом - по малко излишни битове в базата данни, по-малка опасност от забиване, по-малко загуба на информация....по-малко страдание... Според мен забиването се дължи на проблеми с инсталацията и работата на конкретния КССС - Културно-Социален-Сеемен-Софт...тялото и неговия софт са си пърфект освен ако няма видими бъгове...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Комуникацията между свръх-горещото(сървърът-Слънце) и студеното(тялото) се осъществява през много портове.

Физически толкова огромна, гореща маса и студеното тяло не могат да бъдат градивно съвместени, но комуникационно могат.

Живото тяло има своя собствена топлина, която се запазва дори в условия на студ. Интересно, какъв тип информация, комуникация имате предвид? Слънцето не е живо и разумно същество.

Има редица случаи, при които тялото не може да "зареди" добре душата. Или пък душата деградира, "забива".

Сега остава да докажете, че душа, дух и тяло (материя) са свързани едно с друго.

Подозирам, че използвате понятията като им придавате ваш, специфичен смисъл, при което ще трябва да изпишем няколко страници, докато се разберем какво всъщност обсъждаме. Така или иначе, по-горните ваши текстове ми се сториха интересни и затова се намесвам. :hmmm:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Слънцето не е живо и разумно същество.

Ти пък ще кажеш, че не е! Това, че нямаш достъп до базата данни и комуникационния панел си е лично твой проблем.... - винаги може да има грешно разкодиране и разпознаване...или грешки в кода... Пак заради КССС - погрешно въведеното разпознаване на Слънцето като не живо и не разумно лесно се преодолява с качествена преинсталация и рестарт...

И естествено чрез Слънцето....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Е, Слънцето мисли и чувства, и аха…чакаме го да проговори?! Грешното разпознаване е форма на илюзия, а много често глупост, която се проявява, когато някой си въобразява, че обектите могат да възприемат каквото и да е. В психологията това се нарича проекция и в случая ако нямате предвид нещо символично, то твърдението ви трябва да се възприема като направо архаично.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Е, Слънцето мисли и чувства, и аха…чакаме го да проговори?! Грешното разпознаване е форма на илюзия, а много често глупост, която се проявява, когато някой си въобразява, че обектите могат да възприемат каквото и да е. В психологията това се нарича проекция и в случая ако нямате предвид нещо символично, то твърдението ви трябва да се възприема като направо архаично.

:bigwink: Защо си въобразяваш, че в акта на "разпознаването" с две страни Слънце-човек си единствената активна страна...или, че изобщо си активната страна? Илюзия е, че Слънцето е отделно от теб...именно в разпознаването. А ако беше така отделно, че да не е активно ти никога нямаше да го разпознаеш. Мисля, че Енарей много добре знае какво говори. Въпреки, че кодира езика си така, че да постави предизвикателство пред ума. Парадоксален език, неочакван резултат от говоренето(мисленето), писането...

Архаично твърдение? Ми хубаво. Архаично не е тъждествено на невярно.

А психологията е наука, която дори не умее да определи предмета си...за това нека я оставим за момент. Защото докато психолозите спорят що е то съзнание хората случват съзнанието и го реализират непрекъснато...и едновременно с всичките си жизнени процеси, неотделно от червата и жлъчката..., неотделно от Слънцето изгряло сутрин или скрито зад облак, или израгнало мощен протуберанс, с който е предизвикало силна електромагнитна буря, която предизвиква главоболие на някакви си хора...а те не осъзнаващи че няма нищо отделно гълтат аналгини и обвиняват човека до тях, че е причина за болката в главите им...

Примерно...

Но и далеч повече.

И след като се отмине предела се мълчи, защото тогава няма място за думи пък било то съвременни или архаични...

Слънцето е факт, но този факт не е отделен...То за това Енарей каза СЪРВЪР...на сървъра има толкова много неща и събития...център, разпределителна база...ориентир. Още по-важно е, че ако един елемент не "зареди" като хората...или се бъгне...това се отразява на цялата система..

Чакам Елоон да оповести как се осъществява профилактичен рестарт на системата... :whistling: и отново му благодаря за темата и начина, по който е поднесена!

П.П. Кой е Венци? Моля женския ми клюкарски инкстинкт отдавна активиран вече не издържа...и за това да попитам, заради чистото, пусто любопитство!

Редактирано от Lion Queen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Защо си въобразяваш, че в акта на "разпознаването" с две страни Слънце-човек си единствената активна страна...или, че

П.П. Кой е Венци? Моля женския ми клюкарски инкстинкт отдавна активиран вече не издържа...и за това да попитам, заради чистото, пусто любопитство!

Вече призовах да сложим ред в смисъла на използваните термини. Не може всеки да си измисля нови смисли на думите и с това да парадира,че предлага ново знание, което другите все още не разбират.

Не си въобразявам, че съм активна страна, защото разпознавам въображението като активност, каквато не съм, понеже съм пасивност.

Психологията има свой предмет, но няма свой обект, защото в психологическите изследвания субектът търси да познае себе си.

Слънцето е очевиден и очеваден ОБЕКТ, а аз не съм обект, аз съм СУБЕКТ.

Още Августин правилно е посочил в своя прочут аргумент, че обектите не може да се субективизират, защото „не Слънцето е бог, а този, който е създал Слънцето” (цитат по памет). Ако приложим смисъла в нашия разговор: Слънцето не е аз и не е свързано с мен, а този, който възприема Слънцето е аз. Много фина, но огромна разлика. Които пък твърдят обратното падат жертва на психологическата проекция, при която несъзнателно проецират свои характеристики върху обектите. Мислят в себе си своите мисли, които мисли нямат нищо общо с реалния свят. Това се нарича фантазиране.

Нека такива преди всичко прочетат и изучат съвременна психологическа литература, за да не си останат завинаги невежи.

P.S. За Венци не разбрах мен ли питате? Не знам кой е Венци!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
:bigwink: Защо си въобразяваш, че в акта на "разпознаването" с две страни Слънце-човек си единствената активна страна...или, че изобщо си активната страна? Илюзия е, че Слънцето е отделно от теб...именно в разпознаването. А ако беше така отделно, че да не е активно ти никога нямаше да го разпознаеш. Мисля, че Енарей много добре знае какво говори. Въпреки, че кодира езика си така, че да постави предизвикателство пред ума. Парадоксален език, неочакван резултат от говоренето(мисленето), писането...

Архаично твърдение? Ми хубаво. Архаично не е тъждествено на невярно.

А психологията е наука, която дори не умее да определи предмета си...за това нека я оставим за момент. Защото докато психолозите спорят що е то съзнание хората случват съзнанието и го реализират непрекъснато...и едновременно с всичките си жизнени процеси, неотделно от червата и жлъчката..., неотделно от Слънцето изгряло сутрин или скрито зад облак, или израгнало мощен протуберанс, с който е предизвикало силна електромагнитна буря, която предизвиква главоболие на някакви си хора...а те не осъзнаващи че няма нищо отделно гълтат аналгини и обвиняват човека до тях, че е причина за болката в главите им...

Примерно...

Но и далеч повече.

И след като се отмине предела се мълчи, защото тогава няма място за думи пък било то съвременни или архаични...

Слънцето е факт, но този факт не е отделен...То за това Енарей каза СЪРВЪР...на сървъра има толкова много неща и събития...център, разпределителна база...ориентир. Още по-важно е, че ако един елемент не "зареди" като хората...или се бъгне...това се отразява на цялата система..

Чакам Елоон да оповести как се осъществява профилактичен рестарт на системата... :whistling: и отново му благодаря за темата и начина, по който е поднесена!

П.П. Кой е Венци? Моля женския ми клюкарски инкстинкт отдавна активиран вече не издържа...и за това да попитам, заради чистото, пусто любопитство!

Ако си представим Земята като живо същество, ще забележим по-ясно одухотворяващата роля на Слънцето.

В осезаемия свят Слънцето е огнен ад, но в електромагнитния(и не само), то е кълбо от хармонични енергии, простиращи се далеч отвъд физическите му размери.

Обожествяването на Слънцето, като одухотворяващ елемент, не е разумно, както и обожествяването на човешкото тяло.

Но съобразяването, изучаването и разпознаване на ролята му са приемливи за разума и същността на човека.

Невъзможността на роботите да комуникират със Слъчевите полета, ги прави по-примитивни по дух и от едно растение.

Но да си представим един робот с многоканално радио управление. Някои канали могат да задават противоречиви функции на робота, но електрониката в него ще селектира част от тях.

Все едно имаме роботизиран и компютъризиран радиоапарат, който сканира самостоятелно ефира и същевременно се "заслушва" в отделни мелодии(не само звукови).

Интересен факт е склонността на човека към упойващите вещества. Чрез тях той може да абстрахира духа си от осезаемата околност.

Но тези вещества могат напълно да приспят и изтощят духа, разрушавайки одухотворяващата комуникация.

Чрез комуникациите със "сървъра" ние формираме и настроението си.

....

Венци е псевдоним на един познат от форумите - интересите му са предимно в историята и тайните на словото.

На базата на неговите концепции и исторически познания за слънцепоклоничеството заключих, че външната компонента на душите е базирана на Слънцето.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Ако си представим...

Сега виждам, че пишете на базата на вашите представи. Аз имах предвид този, който осъзнава представите и поради това самият "той" не е представа. Получи се разминаване в обсъжданата същност, поради което се оттеглям от тази дискусия. Оставям ви при вашите представи. :bigwink:

С уважение!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Сега виждам, че пишете на базата на вашите представи. Аз имах предвид този, който осъзнава представите и поради това самият "той" не е представа. Получи се разминаване в обсъжданата същност, поради което се оттеглям от тази дискусия. Оставям ви при вашите представи. :bigwink:

С уважение!

Опасен философ си, щом да си представиш нещо те плаши толкова!

Хайде, за тенекеджиите от клуб "Информатика/Компютри" - разбирам.

Но да продължим с тези, които могат да си представят!

Освен амплитудна, честотна, фазова и импулсна модулация, при електромагнитните вълни може да се осъществят и поляризациоонни модулации. Поляризационно модулираните сигнали, възприети от сензорите на живите организми, могат да пораждат вторични полеви холографии.

По петната на активност мозъкът много напомня Слънцето. В него се създават всевъзможни холографски изображения(вж. теорията на Бом и Прибрам), особено ако човекът се замисли.

И така - изказваме предположението, че холографските полета в мозъка имат връзка с огромен източник на външни холографски изображения, предавани чрез поляризационни модулации на електромагнитни вълни.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Заради това се нарекох Incorrectus, за да мога да не си държа на думите и да се завърна, в случая, при дискусията. Представите не ме плашат, а не ме интересуват. Представяйте си и изказвайте предположения колкото си искате. Какво общо има това с обективната действителност. Тези ваши предположения биха били подходящи за форум - фантастика и подобни, но не философия. Това имам предвид.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Заради това се нарекох Incorrectus, за да мога да не си държа на думите и да се завърна, в случая, при дискусията. Представите не ме плашат, а не ме интересуват. Представяйте си и изказвайте предположения колкото си искате. Какво общо има това с обективната действителност. Тези ваши предположения биха били подходящи за форум - фантастика и подобни, но не философия. Това имам предвид.

Че какво е светът за Инкоректус ако не една множествена представа, на базата на която той подрежда всеки миг хаоса около себе си...Как отделяш реалността от представата си за реалността на самия теб не е ясно...защото когато нещо те тупне по-главата в теб се занизва поток от представи и анализи на несъществуващи в момента ситуации- след единствения пълен и естствено реален, неподреден, безвремеви, непространствен, необмислен МОМЕНТ НА БОЛКАТА

Що е философия - това не са предположения а анализи. Анализираме Слънцето и връзката му с хората...и с творенията на хората, с интелигентността и съзнанието. Поне аз така си го представих..Но те са философски а не футуристични анализи, защото обсъждат СЪЗНАНИЕТО тук и сега или тогава при други условия- фундаментален проблем, а не дали просто има или не извънземни примерно - което изобщо не е философски въпрос..

Енарей, почнах да не те разбирам...може би защото те чета, когато Слънцето е залязло...

Редактирано от Lion Queen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
...

Енарей, почнах да не те разбирам...може би защото те чета, когато Слънцето е залязло...

Утрото е по-мъдро от вечерта!

Сутринта, като презаредиш, може да проумееш.

Ще онагледя малко нещата, като имам повече време.

Може би се затрудняваш на техническата част?

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...