Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Потребител
Преди 2 минути, T.Jonchev said:

О, не. Ти си тази, която твърдиш, че смъртта на Мариамн и Александра била край на династията. Следователно смяташ, че когато те двете са убити, Аристобул и Александър са били вече мъртви, нали така? В противен случай това не би бил краят на Хасмонеите.

Така че ти посочи кога са убити Мариамн, Александра, Аристобул и Александър.

Много елементарно се измяташ. Ти си този ,който апострофира. Само не видях аргументиран отговор , а  думи  хвърлени като димка.

Да не си въобразяваш ,че ще стоя цяла нощ пред компа да прониквам във втория ти ум ,където вече си редактираш думите. Твърдиш ,че бъркам генеалогията. ОК . Уважавам мнението ти. Остава да го докажеш.  В противен случай ще взема постовете ти за словесна аритмия.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 182
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 4 минути, T.Jonchev said:

Твърдя, че бъркаш не генеалогията, а хронологията. Има известна разлика.

лапсус лингва. Моля за извинение. Въпроса остава. В мен е цялото благородство на света-давам време

 

Хубава вечер. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Използвай го, за да преговориш материала.

Освен това: не лапсус лингва, а лапсус лингве - Genitivus Singularis, f

Редактирано от T.Jonchev
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, T.Jonchev said:

Използвай го, за да преговориш материала.

Най-вече ти , защото ми е ясно ,че източника ти на знания е  Байрон :bleh: 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Май си пропуснала някои лекции, но проблема си е твой. Във всеки случай си погледни твърденията от хронологическа гледна точка и някои неща ще ти станат по-ясни. А за опасенията на Ирод, че жена му ще стане втора Готолия или Йезавел ще си говорим някой друг път.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, T.Jonchev said:

Май си пропуснала някои лекции, но проблема си е твой. Във всеки случай си погледни твърденията от хронологическа гледна точка и някои неща ще ти станат по-ясни. А за опасенията на Ирод, че жена му ще стане втора Готолия или Йезавел ще си говорим някой друг път.

Аз не давам квалификации за твоята компетентност. Не ставай смешен да го правиш  и ти, още повече за човек ,който не познаваш. Вместо шикалкавене просто трябваше да посочиш твоето виждане за хронологията на събитията и ако се налагаше аз щях да опонирам с моите аргументи.Вместо това оспами темата за да ми правиш догадки колко си сведущ по-въпроса. 

Да сравняваш Мириам Хашмонаит   с Йезавел...еееее, не съм мислела ,че човек може толкова много да надскочи собственото си невежество по въпроса. Язък ти за претенциите.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 3 минути, Rebecca said:

 Да сравняваш Мириам Хашмонаит   с Йезавел...еееее, не съм мислела ,че човек може толкова много да надскочи собственото си невежество по въпроса. Язък ти за претенциите.

Вероятно това не е квалификация?

Претенциите не са мои, а твои и те обилно заливат и трите страници от темата. Мои са корекциите на грешките, които допускаш във всеки постинг, заслепена от самоувереността си.

И така: Мариамн е екзекутирана в първата половина на 29г., а майка й - през лятото на 27г. Колкото до Аристобул и Александър - те са убити през 7г. след показен съдебен процес. Годините са пр. Хр. или - ако предпочиташ - пр. н.е.

Т.е.:

1.Мариамн и Александра не са премахнати заедно;

2.Тяхната смърт не е край на Хасмонеите при положение, че Александър и Аристобул са си живи и здрави 20 години след баба си.

3.Така че премахвайки жена си, Ирод изобщо не смята, че си бетонира трона чрез убийството й и не това съображение е причина за него.

 

Хайде сега да видим каква е според теб хронологията, та Александра и Мариамн да се окажат заедно убити и то след Аристобул и Александър, за да може смъртта .на двете жени да означава край на Хасмонеите.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

::.............Ако настояваш ,че произлизаш от такова 13-то племе  обърни се към Кьостлер ,той се  занимава с въпроса да прави  от варягите евреи.

В този смисъл имайки предвид ника ти , може да излезе ,че си внук на дядо Коледа.

Ако визираш написаното от мен за Едом-то тогава си 13-тия конник  познат като Антонио Бандерас и пак не си евреин .

Ашкеназ пък е споменат в Библията .

Истинските евреи се познават по това ,че приказките им почват от жените и жените  им разказват приказките. Ако  уважаемият ти дядо ти е разказвал приказка това означава ,че ти не си етнически евреин. Що се отнася до мен не толерирам излишното любопитство . Но пък какво пречи на приказките на дядо ти да ти отвърна с една загадка- аз съм от племето на тези ,които са първи сред равните , но са единствени останали без земя ............,,,,

 

Може и дядо ти коледа да е от нашите, и кой ли още не ......... хахах.:)

Вкарала си се в един лабиринт, където се излиза само с краката на пред, гушнала китката, но нека да е, желая ти красиво пътуване.

От поколения не зачитамe принадлежносt към произход, още по малко към религии , общностни нездравословни обединения по разни признаци ит.н.т.
Ще освободим и вас,  първи сред равните са тези които последни останат <живи> и това не е онова за което се надяваш.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 часа, T.Jonchev said:

 

Освен това: не лапсус лингва, а лапсус лингве - Genitivus Singularis, f

Една английска поговорка казва,че когато гониш лисици ,трябва да проверяваш всички дупки. Същото е когато търсиш истината за нещо. Твърде трогателно е да придиряш на дифтонгите, но истината не е само в тях. Както се знае латинският е мъртъв език но някои от думите са преминали в речника на други народи и са претърпели изменения познати като " добили гражданственост." Ето ти една справка да видиш как е според Оксфордския речник. Озвучено е.

https://en.oxforddictionaries.com/definition/lapsus_linguae

Произнася се / според този речник/ лапсус лингуай, но е добило гражданственост да се произнася  лапсус лингуа. Това защото е израз  и е минал през много езици.

Още един пример : Изразът за който спориш е преминал през немския и затова звучи така ,както го казвам аз.

Вие казвате Айзък Азимов, на английски е Isaac Asimov, а всъщност рожденото му име е Исаак Озимов.

Чилийците казват Хорхе / Георги / Димитров ,но  казват и Георги Караславов.

Ето ти един български пример и за това ,което обяснявам- изказването е на  българска преподавателка Спаска Костова , завършила с две образователни степени английска филология - лингвистичен профил. Тя употребява  в този случай думата " лингва " така както и аз.  

http://linguamundi.org/uchiteli.html

В този смисъл дали ще се каже " грешка на езика " или " езикова грешка " е едно и също нещо ,казано по различен начин.Отделно от факта ,че ако твоето редактиране беше прецизно  и основателно ,то правилното беше да коригираш израза с другия  лапсус калами-все пак ,аз пиша , а не ти говоря. Както виждаш аз съм права ,толкова колкото и ти-въпроса е,че трябва да се заядеш и да покажеш някакво мнимо превъзходство в познанията само защото не е  казано по-начина  по който на теб ти отърва. Пробвай се някъде другаде.

 

 продължаваме нататък.  Ще получиш разбира се отговор на всичките си въпроси. Започваме съвсем отначало.

 

Преди 18 часа, T.Jonchev said:

Май Ребека бърка Аристовул и Александър с Антипатър.

Къде обърках Аристовул и Александър с Антипатър ?

Редактирано от Rebecca
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, laplandetza said:

 

От поколения не зачитамe принадлежносt към произход, още по малко към религии , общностни нездравословни обединения по разни признаци ит.н.т.
Ще освободим и вас,  първи сред равните са тези които последни останат <живи> и това не е онова за което се надяваш.

Разбира се всеки има право да е напълно убеден в своята добродетелност.На мен това не ми пречи ,нито ми се зловиди. Препоръчвам ти да потърсиш идентичност извън евреите. Разбирам желанието ти да си направиш пи-ар за тяхна сметка ,но все пак хубаво е да проявиш и собствена оригиналност и да потърсиш други подплънки на родовите липси.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

;;;..... Препоръчвам ти да потърсиш идентичност извън евреите. Разбирам желанието ти да си направиш пи-ар за тяхна сметка ,но все пак хубаво е да проявиш и собствена оригиналност и да потърсиш други подплънки на родовите липси. ...::

 

Йудаизъм, както му викаш, идентичност......, на това желаех да ти обърна внимание. Колко потенциал затрива тази нездрава нужда за идентичност.

Юдаизмът , пътуването му из народи и етноси, всичко това е част от него. Кхазарското му житие, навлизането из християнска средновековна Европа , как на какви разселвания и пр.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 2 часа, Rebecca said:

Една английска поговорка казва,че когато гониш лисици ,трябва да проверяваш всички дупки. Същото е когато търсиш истината за нещо. Твърде трогателно е да придиряш на дифтонгите, но истината не е само в тях. Както се знае латинският е мъртъв език но някои от думите са преминали в речника на други народи и са претърпели изменения познати като " добили гражданственост." Ето ти една справка да видиш как е според Оксфордския речник. Озвучено е.

https://en.oxforddictionaries.com/definition/lapsus_linguae

Произнася се / според този речник/ лапсус лингуай, но е добило гражданственост да се произнася  лапсус лингуа. Това защото е израз  и е минал през много езици.

Още един пример : Изразът за който спориш е преминал през немския и затова звучи така ,както го казвам аз.

Вие казвате Айзък Азимов, на английски е Isaac Asimov, а всъщност рожденото му име е Исаак Озимов.

Чилийците казват Хорхе / Георги / Димитров ,но  казват и Георги Караславов.

Ето ти един български пример и за това ,което обяснявам- изказването е на  българска преподавателка Спаска Костова , завършила с две образователни степени английска филология - лингвистичен профил. Тя употребява  в този случай думата " лингва " така както и аз.  

http://linguamundi.org/uchiteli.html

В този смисъл дали ще се каже " грешка на езика " или " езикова грешка " е едно и също нещо ,казано по различен начин.Отделно от факта ,че ако твоето редактиране беше прецизно  и основателно ,то правилното беше да коригираш израза с другия  лапсус калами-все пак ,аз пиша , а не ти говоря. Както виждаш аз съм права ,толкова колкото и ти-въпроса е,че трябва да се заядеш и да покажеш някакво мнимо превъзходство в познанията само защото не е  казано по-начина  по който на теб ти отърва. Пробвай се някъде другаде.

Доста безсмислен гърч в опит за изплъзване. Изразът е латински. Пише се lapsus linguae и се чете лапсус лингве. А как го произнасят конгоанците или как го бърка някаква английска филоложка, за която може би падежите са terra incognita, е без значение.

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 2 часа, Rebecca said:

 Къде обърках Аристовул и Александър с Антипатър ?

Ето тук:

  Ирод поверява на Октавиан двамата си сина  Александър и Аристовул за да бъдат възпитавани като римляни. Явно бащичковците твърде много се вживяли в ролята на римляни и единия от тях по римски обичай взел да заговорничи срещу баща си. Съвсем заслужено бащата отвърнал по същия начин-наредил  да отсекат главата на евентуалния Брут.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 2 часа, Rebecca said:

Една английска поговорка казва,че когато гониш лисици ,трябва да проверяваш всички дупки. Същото е когато търсиш истината за нещо. Твърде трогателно е да придиряш на дифтонгите, но истината не е само в тях. Както се знае латинският е мъртъв език

Сериозно? На какъв език тогава се говори в Римо-католическата църква?

Каква терминология се използва в природните науки, фармацията и медицината? :animatedwink:

Иначе Йончев е прав за израза 'лапсус лингве', падежа и произношението му. Non tam praeclarum est scire Latine quam turpe nescire, както са казали древните :animatedwink: 

Редактирано от Last roman
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Last roman said:

 

 

Иначе Йончев е прав за израза 'лапсус лингве', падежа и произношението му. Non tam praeclarum est scire Latine quam turpe nescire, както са казали древните :animatedwink: 

Не казвам ,че Йончев не е прав ,разграничавай нещата- казвам ,че другия начин на изразяване също е верен и давам достатъчно доказателства за това. 

Преди 1 час, Last roman said:

Сериозно? На какъв език тогава се говори в Римо-католическата църква?

 

 Еee  и  при ауидиенциите папата говори на английски и италиански.Соломон Паси се възторгваше как добре се разбира с папата. После пък при посещението на папата в България ,го поздрави с " българското " шалом- да се смееш ли да плачеш ли ? Със секретарите си папата  говори на италиански.

 Мърморенето при католическите обряди не ползва никой ,защото никой не го разбира.

Преди 1 час, Last roman said:

Non tam praeclarum est scire Latine quam turpe nescire, както са казали древните :animatedwink: 

Чудесно. Пробвай да го кажеш на  някоя фармацефтка в аптеката  да видим дали ще те разбере.

Преди 1 час, T.Jonchev said:

 Изразът е латински. Пише се lapsus linguae и се чете лапсус лингве.

 

 

Защо ми обясняваш нещо ,което не съм отрекла? Дори ти поясних ,че основанието ти затова са дифтонгите и начина по-който се произнасят. Май не можеш да си насмогнеш на мерака , да си отгоре. Между другото доста често срещана черта сред българите.Издава много силни комплекси.

Преди 1 час, T.Jonchev said:

 А как го произнасят конгоанците или как го бърка някаква английска филоложка, за която може би падежите са terra incognita, е без значение.

Ама разбира се , Йончев е единствения капацитет ,който се има за последната инстанция и който признава за правилно само това ,което на него му е известно. Дори другите специалисти  и тяхното мнение нямат значение ..Между другото намерих в нета още български учени  и преподаватели ,които използват точно този израз. Неглежирането на тяхното  образование показва ,че май Йончев няма доверие на българските университети в които са се дипломирали тия лингвисти.

Което автоматично поставя под въпрос и качеството на образованието на Йончев, ако разбира се той е лингвист. Да не говорим ,че Йончев не признава и Оксфордския речник. Вероятно защото не го познава и защото какво е един Оксфорд пред Йончев.

Факт е обаче , че Йончев редактира поста си със забележката към мен почти  20 минути след първоначалния си отговор.

Което означава ,че Йончев няма сигурност за допълнително написаното  :animatedwink:  търси под вола теле и го търси в Гугъл. :bleh:

Мнението на Йончев не ме интересува. Аз се изразявам по този начин и навсякъде прекрасно ме разбират. При това съвсем не съм студентка. 

Преди 1 час, T.Jonchev said:

Ето тук:

 Ирод поверява на Октавиан двамата си сина  Александър и Аристовул за да бъдат възпитавани като римляни. Явно бащичковците твърде много се вживяли в ролята на римляни и единия от тях по римски обичай взел да заговорничи срещу баща си. Съвсем заслужено бащата отвърнал по същия начин-наредил  да отсекат главата на евентуалния Брут.

 

 Не разбрах колко тревожна е ситуацията в това твърдение ?

Факт е ,че синовете на Ирод от Мариамна са участвали в заговор срещу него и са екзекутирани по заповед на баща си.

При това са екзекутирани преди Антипатър ,така ,че няма как да объркам мъртвия  или мъртвите със живия.

С разлика от няколко месеца Александър и Аристовул са екзекутирани  през 8 г. пр.н.е.

Следващия въпрос ? Постарай се да го зададеш навреме ,защото скоро  започва шабат и ще мога да отговарям чак утре след залез слънце или в неделя.

 

 

 

 

Редактирано от Rebecca
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

<<..

Следващия въпрос ? Постарай се да го зададеш навреме ,защото скоро  започва шабат и ще мога да отговарям чак утре след залез слънце или в неделя. ..>>

 

Кажи ми че това е някакъв виц. Ти се подиграваш с живота. Дори и несъществуващ , твоят бог ще те накаже........... , не живееш разумно. Не се засягай, шегувам се.:)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 31 минути, Rebecca said:

 Пробвай да го кажеш на  някоя фармацефтка в аптеката  да видим дали ще те разбере.

......................................

При това съвсем не съм студентка. 

Сега вече съм напълно убеден в това.

 

Факт е ,че синовете на Ирод от Мариамна са участвали в заговор срещу него и са екзекутирани по заповед на баща си.

При това са екзекутирани преди Антипатър ,така ,че няма как да объркам мъртвия  или мъртвите със живия.

С разлика от няколко месеца Александър и Аристовул са екзекутирани  през 8 г. пр.н.е.

Разбира се, грешките продължават да се редят:

1.Годината не е 8, а 7-ма. Но хайде, това е дребна работа...

2.Екзекутирани са по едно и също време (а да знаеш случайно по какъв начин?). Няма никаква дистанция от месеци, а ако твърдиш, че има, би ли обяснила на какво се е дължала тя?

3.Според твоето твърдение за края на династията, Мариамн и Александра трябва да са били живи по време на тези екзекуции. Все още ли си сигурна в това?

 

И в какво се изразява заговорът на Аристобул и Александър? Защото не само според мен, но и според половината от съдиите им и според античните писатели, те не са заговорничели.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Впрочем, забелязвам все пак някакво развитие: според първоначалното твърдение заговорничел единият "по римски обичай" (кой от двамата - ?) Сега вече и двамата заговорничат. Кое от двете ти твърдения да се приема за окончателно?

Link to comment
Share on other sites

Какво правим с тази ключова страна от нашата история :

 

  <<<

Бенджамин Харисън Фридман (на английски: Benjamin Harrison Freedman) е влиятелен еврейски общественик и индустриалец, живял в Ню Йорк.

Бенджамин Фридман е противоречива личност сред еврейската общност, тъй като отхвърля фундаментални постановки за историята на евреите, като застъпва радикално становището на Артур Кьостлер от книгата му „Тринадесетото племе“ за хазарския произход на източноевропейските, полски и германски евреи ашкенази. От своя страна еврейската общност го обвинява в предателство и оказване на дестабилизаращо влияние върху американското и световно обществено мнение, понеже възгледите и твърденията му застрашават съществуването на Израел.

Спорът ескалира и Фридман приема християнството и в частност католицизма. Произведенията му засягащи основно юдаизма са забранени във Федерална република Германия, предвид нацисткото минало и наследство в страната.

..>>>

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
1 hour ago, T.Jonchev said:

Сега вече съм напълно убеден в това.

 

 

Разбира се. Студентските години са зад мен. Коригирай винаги ,когато можеш писането ми-български език  ми е по труден  възможно е да греша .Без това за друго в тая тема не ставаш .Благодаря предварително .:)

 

1 hour ago, T.Jonchev said:

Впрочем, забелязвам все пак някакво развитие: според първоначалното твърдение заговорничел единият "по римски обичай" (кой от двамата - ?) Сега вече и двамата заговорничат. Кое от двете ти твърдения да се приема за окончателно?

 

Йончев,

какво забелязваш ти  изобщо нито ми е интересно, нито честно казано ме интересува. Ти не си човек ,който знае и разбира иудаизма, историята на Исраел и Талмуда. Какъв интерес мога да имам към теб- Твоят извор на знания е Укито. Знаеш ,че там е спорна годината на екзекуцията. Там е измислената от Байрон история за разбития от мъка по Мариамна Ирод. Това е и повода да напишеш ,че става въпрос за любовна драма. Преписваш като  ученик от У-кито ,най-ненадеждния източник на информация. Мога да ти отворя минимум четири източника за да видиш противоречиви данни за събитията от онова време. Твоите " знания " в тази насока придойдоха като хаотична река  едва след моята поява тук.Изведнъж взе да разбираш и спориш за дати. Ако те питам за Хиркан Трети ще забоксуваш като магаре на лед. Факта ,че сравняваш Мариамна с Йезавел е достатъчен. Един лаик няма как да разбере ,но човек като мен -да. Да сравняваш принцесата  на Хасмонейската династия с езичница, малко е да се каже че нищо не разбираш. Не виждам да си оставил следи в тази тема. Редактираш постовете си след справка в Укито-видях го,защото бях на линия ,когато пишех поста си.Моята работа по проект не е свързана с историята. Единствения български историк ,който представлява интерес за мен е Асен Чилингиров. Другите са недостатъчно информирани , неориентирани и предубедени. Пиша тук за собствено удоволствие. Аз избирам дали да пиша или не-няма нужда да иронизираш и подвикваш като хамалин из темата. Шабат почва в определен  час и свършва в определен час.Това също би трябвало да го знаеш ,вместо да се изхвърляш. 

Не надскачай собствената си сянка Йончев , снаряда ,който си мислиш ,че държиш в ръцете си експлодира единствено и само в твоите ръце.

за Мариамна  ,утре или в неделя

шабат шалом 

 

 

Редактирано от Rebecca
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 минути, laplandetza said:

По кой календар е бил шабатът преди 1200 години.:), в източноевропейските земи  и към кавказ.

Преди  1200 години по-същият начин както сега. От залез на слънцето до следващият залез....И за това време християнските момчета и девойчета са си печелели хубави джоб парички.....

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 14 минути, Rebecca said:

Разбира се. Студентските години са зад мен. 

 

 

Йончев,

какво забелязваш ти  изобщо нито ми е интересно, нито честно казано ме интересува. Ти не си човек ,който знае и разбира иудаизма, историята на Исраел и Талмуда. Какъв интерес мога да имам към теб- Твоят извор на знания е Укито. Знаеш ,че там е спорна годината на екзекуцията. Там е измислената от Байрон история за разбития от мъка по Мариамна Ирод. Това е и повода да напишеш ,че става въпрос за любовна драма. Преписваш като  ученик от У-кито ,най-ненадеждния източник на информация. Мога да ти отворя минимум четири източника за да видиш противоречиви данни за събитията от онова време. Твоите " знания " в тази насока придойдоха като хаотична река  едва след моята поява тук.Изведнъж взе да разбираш и спориш за дати. Ако те питам за Хиркан Трети ще забоксуваш като магаре на лед. Факта ,че сравняваш Мариамна с Йезавел е достатъчен. Един лаик няма как да разбере ,но човек като мен -да. Да сравняваш принцесата  на Хасмонейската династия с езичница, малко е да се каже че нищо не разбираш. Не виждам да си оставил следи в тази тема. Редактираш постовете си след справка в Укито-видях го,защото бях на линия ,когато пишех поста си.Моята работа по проект не е свързана с историята. Единствения български историк ,който представлява интерес за мен е Асен Чилингиров. Другите са недостатъчно информирани , неориентирани и предубедени. Пиша тук за собствено удоволствие. Аз избирам дали да пиша или не-няма нужда да иронизираш и подвикваш като хамалин из темата. Шабат почва в определен  час и свършва в определен час.Това също би трябвало да го знаеш ,вместо да се изхвърляш. 

Не надскачай собствената си сянка Йончев , снаряда ,който си мислиш ,че държиш в ръцете си експлодира единствено и само в твоите ръце.

за Мариамна  ,утре или в неделя

шабат шалом 

 

 

Драга Ребека,

непременно ще се съглася с твърденията ти, след като докажеш, че с Александра и Мариамн идва краят на Хасмонеите, както по-горе много категорично се изрази. Уви, краят на този род не идва с тяхната екзекуция, нито дори с тая на Аристовул и Александър, последвала две десетилетия по-късно.

Да, забелязах, че престана да ти е интересно, разбира се - от момента, в който се оказа в невъзможност да опонираш по друг начин, освен с празнословия. Можеш да ми отвориш минимум 4 източника? А защо не ги отвори - щеше да си много по-убедителна. И да видим в кой източник пише примерно, че Мариамн и Александра са убити по едно и също време.

За разлика от мен може би разбираш юдаизма и Талмуда - не споря и не съм спорил за това. Намесих се за неща, които обаче познавам достатъчно добре и в детайли. Щом смяташ, че не е така - хайде, опровергай ме. Със сигурност ще ти е много лесно, ако знанието ми произхожда от Уикипедия, както казваш.

Разбира се, че всеки сам избира дали да пише. В този смисъл избира и дали да отговори или не. Схващам намека и отгатвам перспективата.

 Шабат почва в определен  час

Да, при залеза на слънцето, което днес е в 17.01 часа.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...