Отиди на
Форум "Наука"

Боклукът ни зарива!


Sham

Recommended Posts

  • Потребител

Понякога , когато се разхождам в някой парк с опаковка от току що изядена вафла ,не му мисля много. Това , което ми се върти в главата е - Има опаковка-има проблем!Няма опаковка- няма проблем... И УЖ случайно изпускам ненужния боклук.Може би и ти правиш като мен? Е,тогава ще ти кажа , че аз вече не правя така, защото ако и аз,и ти, и той, и всички ние започнем да изхвърляме навсякаде ненужните неща,планетата ни рано или късно ще бъде зарината от тях ! А вече има и начин да рециклираме отпадъците със съвсем малко усилия.Просто трябва да се оглидаме на улицата за най-близките цветни контейнери на "Екопак България" и в зависимост от това какъв е отпадъка, да го изхвърлим в съответния контейнер . Не е трудно ,а резултатите съвсем скоро ще са на лице !( www.la-musica.dir.bg )

Това ми се струва съвсем добър призив за осъзнаване.Вижте по улиците най-вече на София какво е!УЖАС!А като се сетя и какво беше преди известно време с кризата за боклук- гадно,миризливо....Абе - кметове и Граждани.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Според мен не зависи само от гражданите. Трябва да се сложат малко повече места за изхвърляне на този боклук. Да се вземат малко по строги мерки и да започнат да глобяват да видим дали ще има проблеми.

Когато бях във Виена ни направиха забележка да не газим тревата освен, ако нямаме приготвени 15 евро за глобата.

Когато на сутринта трябваше да заминаваме автобуса с който пътувахме имал малък теч и имаше петно масло...единия от шофьорите каза на другия „Вземи шепа прах и го покрий, за да не ни глобят…”, а нямаше никакъв прах по улиците бяха изрядно почистени.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Още в съзнанието на българина не е дошъл момента да се замисля за подобен род добрини ;) Малко хора мислят за това къде да си хвърлят боклука или въобще да се правят правилни неща. Много примери могат да се дадат. Пресичане на червено, минаване през градинките за по пряко хвърляне на боклук до кофата, но не и в нея и много други подобни неща. Понякога имам чувството, че се срамува да направи правилното нещо за да не му се присмеят другите или нещо подобно. Това отново опира до психиката на човека и аз съм много радостен, че има подобен призив и дано да се осъзнаят повече хора и да вършат правилни неща и от там се започва да си хвърляме боклука там където му е мястото. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Уви, просто това не се отнася толкова до липсата на тръбените от политиците "липса на солидни глоби", "контрол при налагането им", а до липсата на елементарно възпитание, което се упражнява върху човека от ранна възраст...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Колкото и манталитета на деградиралото ни общество, толкова и калпавите общински власти са виновни за мизерията с боклуците.

Справка: Суходол - миналата година. Без коментар!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз посочвам двама виновници за състоянието с боклуците.Първият е властта.За справка горното мнение,което е много правилно - Суходол беше ужас!Не знам дали сте ходели там,но положението е наистина потресаващо.Имам приятел,който живее там(той пише и тук- темата за Тридесетгодишната война) и ми разказва как през лятото на обяд си обядват най-спокойно,но ако духне вятър се чувства типичната миризма.Е,смятам, че на тези хора с право им е писнало от безхаберието на управници и община.

Вторият виновник е самото общество.Както имаше изказване по-горе в темата - възпитанието е основополагащо за едно нормално ,според представите на развития човек общество.Не може да гледа баща си как хвърля фаса на земята най-спокойно и детето да не го прави по-късно.Всичко е свързано ,дори и тук.А смятам,че боклукът и експлоатацията му са едни от най-важните проблеми на цялото модерно общество и в частност България.

И за заключение една пълна небивалица - представете си!Кмета на София (един голям чичко) търси място за софийския боклук в..в...ввввввв Силистра! :good::head_hurts_kr::post-20645-1121105496:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

Всеобща заблуда в България е, че в Европа е невероятно чисто, пък при нас е бунище. Където и да съм ходил в централна и западна европа си е все мизерия. Ето примерно две снимки от седмия по големина град в Германия:

rest_mull.jpg

bikes.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Всичко зависи от възпитанието, което всеки човек получава у дома. Да обаче думата боклук има няколко значения. Първото значение е ненужни предмети, които ние изхвърляме безразборно. Стига да искаме от този боклук може да се отървем. А второто значение всеки го знае. В тази категория влизат пропаднали политици и отхвърлени членове на обществото. От този боклук и да искаме не можем да се отървем.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Всеобща заблуда в България е, че в Европа е невероятно чисто, пък при нас е бунище. Където и да съм ходил в централна и западна европа си е все мизерия. Ето примерно две снимки от седмия по големина град в Германия:

rest_mull.jpg

http://i1.trekearth.com/photos/28708/rest_mull.jpg

bikes.jpg

http://i1.trekearth.com/photos/28708/bikes.jpg

Прав си! Абсолютно си е така! Аз лично през живота си не съм виждал толкова гадни и смърдящи градове като Неапол и Венеция!!! В париж съм чувал, че е още по- зле. Въобще на митове за разкошния и идеален запад не съм любител!

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Незанм защо, но снимките които дава Spirit не ми се отварят...

Не съм ходил на много места, но там където съм бил е било много хубаво...

Във Виена беше много хубаво и чисто...даже ни заплашваха с глоба за дето сме направили петно от масло на асвалта...Интересното беше, че покрай Динав имаше плахове...които се разхождаха "свободно".

В Белгия също беше много добре. В Брюксел не бяхме много, но в Нерпелт беше много хубаво прибрано и чисто градче...Въпреки, че имаше фестивал и бяха се сабрали хора от цял свят и вечерта имаше грандиозно закриване обикаляхме града (аз и брат ми водехме с вдигнато високо българското знаме всички държави...) и на сутринта (даже още същатата вечер) беше чисто по-улиците...самият град беше сякаш изваден от някоя прикаска...Белгия ми направи най-голямо впечатление...

В Германия ми направи впечатление, че наистина е мръсно...

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...