Отиди на
Форум "Наука"

Военната техника на Съединените Щати


Recommended Posts

  • Потребител

Макар, че този пост ще е единствен за момента, темата в бъдеще ще се разрастне и тук ще научите за военна техника на Съединените Щати, за която няма информация в никой интернет, още повече на български език. Някой, някъде беше писал, че американците хвалели своята техника! Нищо подобно! Това е само в пропагандни предавания и издания, но никога в сериозни! Демокрация - всеки си пише, каквото пожелае! Каква е неговата цел и колко струва неговата съвест - това е отделен въпрос.

T18.doc

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Е защо, от съвременната бойна техника на щатите, поне това което официално е на въоръжение е доволно известно?

Това е интересно обаче - явно опит за брониране и самостоятелно придвижване на зенитната артилерия. Но наистина какъв е смисъла от бронята след като тя не прикрива обслужващия персонал - можеше например просто да се тегли от друга машина вместо да умуват над сложни проекти за шаси, което да издържа на толкова мощен откат.

Ти ли ги пишеш тези статии?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В тази тема смятам да поствам бойна техника разработена в САЩ, но не само тая приета впоследствие на въоръжение, а и такава, като посоченият експеримент. Едва ли някой знае нещо, например за тази машина, (Т18)! Снимката и текста са от каталога на американския лек танк М24 “Chaffee”. Текста е превод, но аз не обичам да превеждам буквално, а по смисъл. От мен е само критиката към американците за дулния спирач и откатопоглъщащия механизъм. Смятам, че е основателна!

Американската бойна техника не е толкова позната на българина, колкото си мислим, понеже няма от къде и кой да даде познания. А даже и да е, познанията са повърхностни. То не е така само с американската техника. Вижте откога писах за първата подводница тип “стелт”. Досега няма информация по въпроса, даже и в “Бойна слава”! А там има един човек – Одзава, който се занимава само с подводници! Съвсем нормално. Откъде да я има? От интернета? Че то, ако има подобни информации там, няма да има нужда от каталози! Освен това такава информация струва пари!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

И аз смятам критиката за основателна, както и намирам подобна информация за изключително интересна и дори безценна, наистина интернет е голям, но е предимно лаишки и повърхностен, каталозите са си по-друго нещо. Така че давай с пълен напред, можеш да кандидатстваш в бъдеще с твои статии и в списанието ако пожелаеш.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребители

Да, спомням си ,че в армията на Турция го ползваха до началото на 90-те год. Бронята му се пробива от крупно-калибрената картечница КПВТ и от ЗУ-23.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ми ще се пробива, това е лек танк със спефифични функции. И на ПТ-38 бронята се пробива с голямокалибрена картечница, и на МТЛБ, и на БМП.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Нормално, широкото разпространение на леките танкове е през Междувоенния период и ВСВ, когато някои от тях достигат до 20 тона с малко оръдие и 1-2 картечници, а колкото се използват в последствие е само за подсилване на пехотата.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Защо американците го продават, това разбирам - проблеми с дизайна, макар че е доста добър, свръхпродукция, а и се задава нов лек танк, много по-добър - Уолкър Булдог.

Но защо Франция например, закупува 1 254 не мога да разбера!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Но защо Франция например, закупува 1 254 не мога да разбера!

Ееее- айде сега ,това не го очаквах от добър специалист ,като теб .

Ами ,много просто ,знаеш ,че Франция е скапана колониална държава и още не може да ни прости ,че с наши Шпагини, Калашници ,РПГ-та и миномети и откъснахме всички колонийки ,които те са сега отново окупираха ...

Трябват и голямо количество малки , лесно преносими по вода и ефективни танкчета . Пускът АМХ-13 се забавя малко.

Всъщност ,можеш да се досетиш ,как са попаднали "Чъфи"-тата у виетнамската армия ...

Като говорим за американски танкове ,забравете за голяма надежност - хакамериканските и англискапаничанските танкове са най-ненадежните танкове -спомнете си и думите на У. Чърчил ,че танкът с негово име , има доста повече недостатъци от самия него ... :biggrin:

Това не заличава , обаче качествата на техните техници ,които в Пустиння буря ,доказаха високия си професионализъм .

Разбира се най-добри са в корабостроителството , все пак нали са гадни пирати . :titanic:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Цитат(eMGeto @ Tue Apr 07, 2009 3:01 am)

Но защо Франция например, закупува 1 254 не мога да разбера!

За Африка.

И Азия (Виетнам) или т.нар. Индокитай.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Американците вече разсекретиха данните на изтребителя-бомбардировач от 5-то поколение Ф-22 "Раптор" - пълен грозник и с кофти данни (че и скъп 145 милиона долара за парче) в сравнение с най-новите руски модели МИГ 35 и СУ 35! Кой знае дали изобщо ще успее да влезе в серийно произвоство. Руснаците също пущат изтребител от 5-то поколение и ще го изпитват в Черно море, тъй като разните американски подлоги (Юсченко и Тимошенко) правят разни проблеми в Украйна и по-точно в Крим, където е разположен руския Черноморски флот. Да не забравяме обаче че в Украйна живеят около 15 милиона руснаци и 2 милиона българи, които могат да объркат нечии криви сметки (плановете за възстановяване на бившия Хазарски каганат са обречени на пълен провал)! :lightbulb:

В заключение американските оръжейни системи и стратегически ракети не струват; една руска ракета "Сатана" ("Топол М"; с 10 ядрени бойни глави) е достатъчна за да си седнат на гъзовете завинаги! След това китайците ще нахлуят в Америка за да си вземат вложените инвестиции в държавни ценни книжа и САЩ ще фалират (те отдавна са фалирали, но още само те не са го разбрали)!........... :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
САЩ ще фалират (те отдавна са фалирали, но още само те не са го разбрали)!...........

Хората са толкова страшно зомбаманипулапарализирани ,че още не искат да повярват ,че СВЕТЪТ ТАКЪВ КАКЪВТО ГО ИСКАХА ЗАПАДНЯЦИТЕ СВЪРШИ!!!!!!!

И забележи , Харамия - това са все културни, интелигентни и разумни хора .

Събудете се - край . Криза , много добре знаете на гръцки какво означава .

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Американците вече разсекретиха данните на изтребителя-бомбардировач от 5-то поколение Ф-22 "Раптор" - пълен грозник и с кофти данни (че и скъп 145 милиона долара за парче) в сравнение с най-новите руски модели МИГ 35 и СУ 35! Кой знае дали изобщо ще успее да влезе в серийно произвоство. Руснаците също пущат изтребител от 5-то поколение и ще го изпитват в Черно море, тъй като разните американски подлоги (Юсченко и Тимошенко) правят разни проблеми в Украйна и по-точно в Крим, където е разположен руския Черноморски флот. Да не забравяме обаче че в Украйна живеят около 15 милиона руснаци и 2 милиона българи, които могат да объркат нечии криви сметки (плановете за възстановяване на бившия Хазарски каганат са обречени на пълен провал)! :lightbulb:

В заключение американските оръжейни системи и стратегически ракети не струват; една руска ракета "Сатана" ("Топол М"; с 10 ядрени бойни глави) е достатъчна за да си седнат на гъзовете завинаги! След това китайците ще нахлуят в Америка за да си вземат вложените инвестиции в държавни ценни книжа и САЩ ще фалират (те отдавна са фалирали, но още само те не са го разбрали)!........... :smokeing:

Това ми напомни разговор в междучасието в 6-ти клас. За грозния Ф22 особено ми хареса - разсекретиха го, че е грозен, или??? А може би самолетите ходят на конкурс за красота?

А дали забеляза колко руския проект от 5-то поколение прилича външно на Ф22?

Да ви обърна внимание да занапред имате предвид нивото на дискусиите. Темата освен всичко друго е за Корея.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Момчета, имам предвид Рицар и Харамията (а и други като тях), ако си мислите, че аз правя проамериканска пропаганда, много се заблуждавате. Це-ре-у-то не ми плаща! Освен това вие не знаете, какви теми смятам до отворя за в бъдеще. Много бързате!

А пък от антикомунизма няма да ме отучите. Аз познавам тази система прекалено добре за да я обикна!

Пък и русофил няма да ме направите, защото аз живях в Русия и знам как е!

Аз не съм американофил и ще им изкарам всяка кирлива ризка, само да я открия!

Пиша това, за да се успокоите!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И аз, помислих така! Когато стигнем до там обаче, ще видите, че тези танкове в Алжир и Индокитай са само фракция от закупеното количество!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

ЕМ-ге ,тъй като ви познавам от вашите постове ,честно Ви казвам , нито Ви обвинявам в цереуизъм ,нито искам да Ви правя комунист , нито русофил . Казвам ,само ,че донякъде сте заблуден в информацжията относно световната икономика ,върху която паразитират -3 основни държави - ЮеСеЙ , Нагло-саксония и Издраел .

Те не произведждат абсолютно НИЩО ,А ЛАПАТ ВСИЧКО !

Е освен скъпите трактори Джон Диър и Ф-22 ,чиято цена удари 150 млн. долара .

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Момчета, имам предвид Рицар и Харамията (а и други като тях), ако си мислите, че аз правя проамериканска пропаганда, много се заблуждавате. Це-ре-у-то не ми плаща! Освен това вие не знаете, какви теми смятам до отворя за в бъдеще. Много бързате!

А пък от антикомунизма няма да ме отучите. Аз познавам тази система прекалено добре за да я обикна!

Пък и русофил няма да ме направите, защото аз живях в Русия и знам как е!

Аз не съм американофил и ще им изкарам всяка кирлива ризка, само да я открия!

Пиша това, за да се успокоите!

Аз и руснаците не ги долюбвам, но едно може да им се признае - умеят да правят добри оръжия от тактически ножове (имам такъв на СПЕЦНАЗ) до балистически ракети и самолети! :post-70473-1124971712:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
- ЮеСеЙ , Нагло-саксония и Издраел .

Те не произведждат абсолютно НИЩО ,А ЛАПАТ ВСИЧКО !

Е освен скъпите трактори Джон Диър и Ф-22 ,чиято цена удари 150 млн. долара .

Не произвеждат НИЩО????? Че ти пишеш на техен продукт, комуникираш по техен продукт возиш се по техен продукт, и да, освен, че създадоха заедно с още някои индустриалната цивилизация и свободите, от които се ползваш, не произвеждат нищо. Брех.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Аз и руснаците не ги долюбвам, но едно може да им се признае - умеят да правят добри оръжия от тактически ножове (имам такъв на СПЕЦНАЗ) до балистически ракети и самолети! :post-70473-1124971712:

Че те и останалите правят добри оръжия. И ножове също.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ахахах абе тука ще се изпокарате кой кого люби - кой едните, кой другите...

Харамията, Емг-ето и Рицар!

Никой не ви кара да ги любите.......

Просто е неестествено да ги мразите.

Не спорете за нещо, което не може да се промени и всъщност май на никого от вас не е ясно напълно (не че на мен е ясно)

Светът вече наистина е глобално село...

Световната Интернет мрежа съществува благодарение на Щатите и тя е най-голямата придобивка на човечеството - благодарение на нея границите между хората и народите падат. Имам приятели от всички националности, култури и религии. От много краища на света. И съм особено доволна от тази придобивка! Според мен тя ще е причината за настъпването на доста стабилен световен мир в близко бъдеще (когато всяко семейство по света има ПС и Интернет - и съответно достъп до информация)

Редактирано от Lion Queen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Те не паразитират, а по-точно света т.е. ние ги правим велики, понеже и дупе даваме за техните пари! Долари, Долари и пак Долари! А, защо е така? Може би вината е у другиго, а не у тях!

България, откакто я помня, дава мило и драго за Долари. Защо? Нали строяхме социализЪмЪ независими от Вселената. Това е интересно! Я, обясни, защо ни бяха Долари, след като свършихме (веднъж и завинаги) с капитализЪмЪ и "строяхме" комунизЪмЪ!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не произвеждат НИЩО????? Че ти пишеш на техен продукт, комуникираш по техен продукт возиш се по техен продукт, и да, освен, че създадоха заедно с още някои индустриалната цивилизация и свободите, от които се ползваш, не произвеждат нищо. Брех.

Абе ти май забрави кой е Джон Атанасов - изобретателя на компютъра; Бил Гейтс само лапа на готово и краде български идеи! :lightbulb:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...