Отиди на
Форум "Наука"

Що е електричество???


dares

Recommended Posts

  • Потребител

Благодаря ти за пояснението но, НО не виждам все още отговор на въпроса ми от заглавието ЩО Е? Да предположим че не може да има енергия без маса , тогава питам а само енергия можеш ли да пратиш някъде в пространството без тази енергия да притежава някаква маса ??? Ако това е възможно как мога да извлека максимално допустимата енергия коя би могло да притежава тяло което е в покои,нямам в предвид атомен разпад или нещо подобно..Да си представим куршум които е изстрелян от някакво оръжие тоя куршум по траекторията си притежава някаква енергия в функция от времето или пътя на куршума , ок е аз мога ли да извлека тази същата енергия когато куршума не е изстрелян и е в покои, според мен не може !!! Е дайте ми пример за пренос на енергия без маса или движение на енергия без маса? за да ми се изясни !!!

Редактирано от dares
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Лазер - фотоволтаик, слънце- фотоволтаик или отоплителен панел, микровълнови предавателна и приемна антени, намотките на трансформотор, индуктори за безжичен пренос на енергя, Румкорфова спирала и резонатор на Херц, Изгарянето на електроника от грмотевица, без да има пряко попадение, Стоплянето на храна в микровълновата печка, индукционни пещи... ще ги изпиша над 50 ако се замисля, но всичко опира до светлина, радиовълни и променливи електрически полета

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Искам сега да ви изясня защо не ме удовлетворяват обясненията които чета за " ЩО е ЕЛЕКТРИЧЕСТВО" /движение на заредени субатомни честици/ и защо си мисля че това не е правилно обяснено понеже никои не знае какво е а някои умник се е опитал да го обясни така че никои да неможе да разбере!!! Сега да започна представете си една крушка обикновенна нажежаема жичка, какво е полезното и деиствие да прави светлина така , а светлината какво е --- тя е поток от фотони нали !!? какво са фотоните ---- материя нали ? ( сега ще кажете те идат от волфрама да ама НЕ ) волфрама се изпарява като се натрупва по стените на колбата.Кое за чудо ще е това което изпраща материя в пространството без да се изхабява !?! Точно тука ще кажа за допълнение ВСЯКА "материя" излъчва материя ( фотони в пространството ) стига неината температура да не е абсолютния минимум които е - 273,15 градуса по Целзии. Така значи имаме излъчване на материя и ако сега кажете и ме оборите че фотоните всъщност идат от волфрама аз ще кажа че не е така / пак се повтарям за да разберете на каде бия/ махаме крушката и вземаме лазерче обикновенно което излъчва сноб от концентрирани фотони /МАТЕРИЯ/ И от тука сега къде аджаба отива тази излъчена материя аз отговарям така там кадето е била преди да иде в батерииките на лазерчето а именно в пространството или така казано околната среда и следва закона които е непоклатим " НИЩО НЕ СЕ ГУБИ В ПРИРОДАТА " а именно за да произведем фотони ние не само се нуждаем от ток а и от свободна материя която да се трансформира в нещо друго тоест в СВЕТЛИНА . Пак казвам всеки предмет излъчва светлина просто от темепературата на предмета зависи дали светлената ще е в видимата част на спектъра...Топлината е почти същото. А сега за машините , когато те работят точно този отработен поток които измерваме като ТОК отива в пространството. А сега искам да попитам дали ще е възможно да произвеждаме електричество безкраино дълго време ако имаме минимални загуби на електрони в пространството без те да се връщат в веригата / без загуби неможе/ В пространство което е лишено от гравитация , магнитни полета светлина и е пълен вакуум. И сега искам да попитам МАгнитните полета от какво се състоят /ще кажете от магнитни линии / а линиите от какво се състоят ОТ МАТЕРИЯ ЛИ ?????

Какво е електричество и какво е магнетизъм.И как двете не могат едно без друго.

Магнетизъм това е север и юг полярности...А електричество е отрицателно и положително.

Северния магнетизъм е свързан със отрицателното електричество.

А южния магнетизъм е свързан със положителното електричество.

Като север и юг постоянно се компенсират един от друг,и когато единия намалява то другия се увеличава и обратно.

И така.Магнетизма това са вълни но звукови,от най малката честота на трептене, до бескрайно голямата,понеже всичко във природата трепти.

А електричеството е светлина от най тъмния спектър до бескрайно светлия.

Когато се повишава север магнетизма, <разбирай звук със ниска честота> се повишава и отрицателното електричество,<разбирай светлина от тъмния спектър>

То тогава се намалява,юг магнетизма,<това е звук от свърх високи честоти> заедно със положителното електричество,<това е светлина от най светлия спектър>.

Четири основни положения.

Север и юг магнетизъм,/това са ниски и високи честоти звук/.

Отрицателно и положително електричество,/това са тъмен и светъл спектър светлина/.

Север магнетизма/ниска честота звук/е неразривно свързан със тъмния спектър светлина/.

Юг магнетизъм/високи честоти звук са свързани със светлия спектър светлина/.

Висока честота звук се превръща във тъмен спектър светлина.И обратно.

И

Светъл спектър светлина се превръща във ниска честота звук.И обратно.

По средата е видимия спектър и звук който слушаме.

Когато едната двойка се увеличава,то нейната противоположна се намалява,и обратно. Като винаги следват тази закономерност на магнетизма,/север юг и обратно/.

Ниска честота звук и тъмен спектър светлина се трансформират във светъл спектър светлина и висока честота звук.

Високата честота звук и светлия спектър светлина се трансформират във тъмен спектър светлина и ниска честота звук под формата на електричество и материя.И обратно за разграждане на материя,или отнемане на електричество,/електрони/.

Как още от всички изначални гами на светлия спектър цветове заедно със всички изначални честоти на високия тембър звук,

И всички изначални спектри на цветовете от тъмния спектър заедно със всички изначални честоти на звука от най ниския тембър, се преливат един във друг, и там където се срещат всички четири течения на звук и светлина от нисък и висок тембър, и тъмен и светъл спектър на цветовете, е видимия спектър,и звуков,става смяна на общата им полярност във коренно противоположни и се изгражда материя.

А по обратния ред се разгражда.

Благодарение на еволюция и инволюция, и на приливи и отливи зависими от прецесията на земята спрямо планетите и звездите и от най малките до най големи честоти на изначалните им спектри на светлината,от които пряко влияние оказват луна,и слънцето -ден и нощ-

И при движение на дясно се изгражда материя от тъмния спектър светлина и ниска честота звук.

Като се разграждат противоположните.

А при движение на ляво се разгражда тъмния спектър светлина и ниска честота звук,а се изгражда светлия спектър светлина и висока честота звук. <Разбирай съответните им,електричество и магнетизъм>.

И се посъветва БОГ със СЛОВОТО. Разбирай <светлината със звука>.

Би следвало всички химични елементи от които е изградена материята,да се разграничи на леки и тежки елементи,или светъл и тъмен спектър на светлината.

А за звукъ на високи и ниски тонове-честоти.

И ако е така какво търси химията във раздел физика?

И какво общо имат звуците които изговаряме във думи със магнетизма от ниски и високи честоти?

И светли и тъмни спектри на всички цветове,като дори ги превръщаме във тонове на песен.

И нима числата които броим и изговаряме със различен тембър не вкарват всичко това в ред и ги исчисляваме със най голяма точност.

И как правите линии на светлината се преобразуват във вълните на звука и обратно?

И какво прави числото пи там където се пречупват лъчите на светлината от всички спектри на цветовете?

И кой ще повярва на всичко това?

Подобни мнения са подходящи за раздели Метафизика или Езотерика, но не и за раздел Физика.

Модератор Физика - математика Б.Б.

Редактирано от Б.Богданов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Благодаря ти за пояснението но, НО не виждам все още отговор на въпроса ми от заглавието ЩО Е? Да предположим че не може да има енергия без маса , тогава питам а само енергия можеш ли да пратиш някъде в пространството без тази енергия да притежава някаква маса ??? Ако това е възможно как мога да извлека максимално допустимата енергия коя би могло да притежава тяло което е в покои,нямам в предвид атомен разпад или нещо подобно..Да си представим куршум които е изстрелян от някакво оръжие тоя куршум по траекторията си притежава някаква енергия в функция от времето или пътя на куршума , ок е аз мога ли да извлека тази същата енергия когато куршума не е изстрелян и е в покои, според мен не може !!! Е дайте ми пример за пренос на енергия без маса или движение на енергия без маса? за да ми се изясни !!!

Здравейте на този адрес може би ще разберете как се захранва цял град със електричество.

Може би и ще разберете как се образува електричество.

Но кой ще повярва на това?????

http://www.free-energy.netne.net/DonSmith_ru.pdf

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Как да коментирам? Освен, че този човек най-вероятно не е чувал, че има нещо като наука, че има наука физика, а физиката има дял оптика. Ако знаеше тези неща можеше да си спести време и някви пари.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Как да коментирам? Освен, че този човек най-вероятно не е чувал, че има нещо като наука, че има наука физика, а физиката има дял оптика. Ако знаеше тези неща можеше да си спести време и някви пари.

Изкажи доводите против хипотезата му , къде тя се проваля , защото той май ще излезне на прав път , свидетели сме в безпомощното бъхтене на протоните в големият адронен ускорител. :book:
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Ми... Не става ясно как точно е проведен експеримента. Ясно е че е ползвал живачна лампа виоко наляягане - уличните до преди 10 г.. Ползвал е интерференционен филтър и е измерил скоростта на различните цветове (дължини вълни)... Ок, но работата е там, че във вакууум скоростта на светлината близ 300 000 км/с, а във въздух е около 200 000 км/с, в среди с по-голямм показател на пречупване скоростта може да падне още. В среда различна от вакуум различните дължини имат различно пречупване=> различна скорост... Просто си мисля, че некоректно си е провил експериментите.

Особено другият експеримент - батерия с лампа в изолирана среда (предполагам) - пуска лампата да свети като е измерил някак си теглото на батерията първоначално и след разреждане на батерията измерил с 2,5 mg по-нисто тегло.=> Извод - светлината се състои от елементарни частици с маса подобни на електроните които идват от батерията....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ми... Не става ясно как точно е проведен експеримента. Ясно е че е ползвал живачна лампа виоко наляягане - уличните до преди 10 г.. Ползвал е интерференционен филтър и е измерил скоростта на различните цветове (дължини вълни)... Ок, но работата е там, че във вакууум скоростта на светлината близ 300 000 км/с, а във въздух е около 200 000 км/с, в среди с по-голямм показател на пречупване скоростта може да падне още. В среда различна от вакуум различните дължини имат различно пречупване=> различна скорост... Просто си мисля, че некоректно си е провил експериментите.

Особено другият експеримент - батерия с лампа в изолирана среда (предполагам) - пуска лампата да свети като е измерил някак си теглото на батерията първоначално и след разреждане на батерията измерил с 2,5 mg по-нисто тегло.=> Извод - светлината се състои от елементарни частици с маса подобни на електроните които идват от батерията....

съжалявам че не разбирам добре руският , макар че сме го изучавали ,като ученици през времето на соца , но нали е славянски език и се разбира отчасти. Та този експеримент за установяване на скоростта на различните дължини ( цветове ) на светлината , би трябвало да е проведен във вакуум то иначе и малко дете знае че във среда скоростта на различните цветове ще е различна но НЕНАДВИШАВАЩА С=300000km/s експериментът на руският учен предполагам че е проведен във вакуум иначе за какво би си правил труда нали се знае вече от физиката ? другият експеримент с който доказва масата която се губи от батерията при нейното разреждане , подкрепя хипотезата му , между другото тази частица " електрино" дали е била известна на физиците преди него ? имам в предвид дали е била открита в колайдер ?
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Въздухът не му е проблем.

Ето повече за "експеримента" :

http://baziev.reola.ru/index.php/archives/category/scarticles

Нищо чудно, че никой не иска сериозно даго проучва. Измерване на скоростта на светлината с фотоапарат! :crazy_pilot:

Ето и отзиви :

http://stilbengschuher.livejournal.com/14611.html?thread=28435

"Електриното" е новост (поне за мен).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Въздухът не му е проблем.

Ето повече за "експеримента" :

http://baziev.reola....gory/scarticles

Нищо чудно, че никой не иска сериозно даго проучва. Измерване на скоростта на светлината с фотоапарат! :crazy_pilot:

Ето и отзиви :

http://stilbengschuh...ml?thread=28435

"Електриното" е новост (поне за мен).

Да ами и аз се чудя тогава , как се запазва зарядът на разредената батерия , като част от нея се излъчва в електрино ? а то е носител на заряд , значи че в батерията ще има повече отрицателно заредени частици отколкото положително заредени след изтощаването на батерията. Как ли го обяснява това Базиев ?
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да, не ми се търсят подробности за тоя експеримент, но ако светлината се излъчва от лампата, която е свързана с батерията, то в тях ще се натрупа доста ++++++.

Махнах втория линк с коментари, защото там обясняваха разликата в теглата с Е=mc2. При толкова малко енергия и маса обаче този ефект не може да се измери. Според мен, обяснението е , че Базиев и тук не е мерил точно с каквото трябва да се мери, за да се получи достоверен резултат.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да, не ми се търсят подробности за тоя експеримент, но ако светлината се излъчва от лампата, която е свързана с батерията, то в тях ще се натрупа доста ++++++.

Махнах втория линк с коментари, защото там обясняваха разликата в теглата с Е=mc2. При толкова малко енергия и маса обаче този ефект не може да се измери. Според мен, обяснението е , че Базиев и тук не е мерил точно с каквото трябва да се мери, за да се получи достоверен резултат.

Все пак има някакъв резон в хипотезата му , повечето ++++ демек електрино в заредената батерия се изпуща като светлина и батерията вече разредена представлява +++=- - - има резон! може би в бъдеще хипотезата му ще стане теория , не всичко статукво е вярно , нали все пак науката постоянно се развива ?
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

По памет без да търся - 1 грам тежи енергията необходима за изпаряването на 33 000 т вода (предполагам това е около 59400000 MJ)... Ако приемем, че цифрите ми са верни, то олекването на тази батерия няма как да се измери.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Хвала на таквиз учени... Да си гледа биологичните науки и дано там да е по-добър...

Правилно Жоро! И аз мисля като теб!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

По памет без да търся - 1 грам тежи енергията необходима за изпаряването на 33 000 т вода (предполагам това е около 59400000 MJ)... Ако приемем, че цифрите ми са верни, то олекването на тази батерия няма как да се измери.

За 1 грам:

Е=m.c2=1.(3.108)2=9.1016J=9.1010MJ

За изпаряването на 33 000 т вода, загрята до 100о:

Е=Q=r.m=2,26.106.33 000 000=7,5.1013J=7,5.106MJ

(r -специфична топлина на изпарение в J/kg)

Май трябва да се прибави още една 0 при тоновете, но горе-долу улучи. :good:

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Мерси Doris,

Всъщнот по по-мърземив начин - цифрата (33 000 t) по памет, от четени някога такива книжки и грубо знам, че мегават котел изпарява 2 тона вода за час. Не мина и през ум да ползвам това уравнение и специфичната топлина :)

Да де, има го и това за 0-та, може пък да не помня точно...

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

"Хвала на таквиз учени... Да си гледа биологичните науки и дано там да е по-добър..."

Ами то май законът за запазване на енергията е открит от не физик , мисля че беше човек със медицинско образование , но може да съм се излъгал , разрови се из нета и виж , в момента страшно ме мързи , от жегата е :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

от жегата ще е... Рене Декарт, М.В. Ломоносов, Гей Люсак - всички са и физици освен всичко останало. Тогава е било възможно да съвместяваш няколко науки

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

"Хвала на таквиз учени... Да си гледа биологичните науки и дано там да е по-добър..."

Ами то май законът за запазване на енергията е открит от не физик , мисля че беше човек със медицинско образование , но може да съм се излъгал , разрови се из нета и виж , в момента страшно ме мързи , от жегата е :biggrin:

Може би говориш за откривателя на хладилника?

Той е американски лекар, търсил лек срещу маларията за която я смятал, че се появява следствие на високи температури?

Та тай е установил връзката между обемите на газовете и температурата им..

За него ли говориш?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Може би говориш за откривателя на хладилника?

Той е американски лекар, търсил лек срещу маларията за която я смятал, че се появява следствие на високи температури?

Та тай е установил връзката между обемите на газовете и температурата им..

За него ли говориш?

:biggrin:не , за откривателя на ЗЗЕ ! жоро намеква че учените до 19 век са били енциклопедисти , което е и вярно. след 19 век обаче настъпва ерата на тесните специалисти ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Може би говориш за откривателя на хладилника?

Той е американски лекар, търсил лек срещу маларията за която я смятал, че се появява следствие на високи температури?

Та тай е установил връзката между обемите на газовете и температурата им..

За него ли говориш?

Леле, наистина е жега, щом ти се въртят хладилници из главата. :biggrin:..

Може би става въпрос за Юлиус Майер:

http://www.teenproblem.net/school/s/24512.html

Него наистина са го пренебрегвали известно време незаслужено.

Но работата на Джабраил Базиев е абсолютно фалшива и става само за сензации в жълтите медии.

Какво е "член Медико- технологической академии при МГТУ", както пише в статията, може ли към ВУЗ да има академия?

Съществува държавна Медико-технологическа академия на Руската федерация, но той се

оказва се че е академик от някаква самообявила се Медико-технологическа обществена академия. Нещо подобно май наскоро коментирахме и за България. Какви са тия научни организации - ментета?

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...