Отиди на
Форум "Наука"

сп. "Българска Наука" Брой 21!


Recommended Posts

  • Администратор

Можете да го изтеглите от ТУК! (.pdf)

Чети онлайн!

http://issuu.com/bgnauka/docs/bg-science21

post-1-1239727605_thumb.jpg

http://nauka.bg/magazine_archiv/BG-Science21.pdf

Съдържание на брой 21:

БГ Наука

-Постове на потребители във форума

-Звуци на животни

-Топ 15 бързи животни

-Топ 10 най-отровни змии

История

-Минойската култура и история

Ботаника

-Творчеството на българина в наименуването на растенията

Зоология

-Фалшивата майка

Астрономия

-Космически агенции и публични отношения

bgnaukabutton.gif

Българска Наука

n57375154553_5005.jpg

Може да станете фен да БГ Наука във Facebook

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Да определено, с всичките картинки и схеми на дворците в Кносос е станало много готино. Рубриките с новините също много ми харесват.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Броят е добър,но искам да ви попитам нещо : Кога ще има и ще има ли въобще статии за Първата И Втората Война? Защото наистина е добро списанието ,че и безплатно ,но аз съм заинтересован в тези войни и питам... То няма да е във следващия брой-ясно ,защото сега до къде сте докато стигнете до 1914 ще мине време,но все пак ще съм благодарен за евентуален отговор!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Предполагам, питаш за Първата световна и за Втората световна война. Или - за Първата балканска и Втората балканска (междусъюзническата).

Нещо конкретно ли те интересува или нещо по-общо?

Например, има ученици в 12 клас, които не знаят кога е завършила ПСВ - през 1918 или 1919 г.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Съжалявам за грешката! Не знам как е станало,но имах предвид Световните войни. Интересуват ме главно битките (по важните - Галиполи,Пашендеил,Сталинград и т.н.) и техниката (танкове,самолети,оръжия и т.н.). Дано съм изяснил поста си!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Мисля, че може и да се уреди нещо - за някое сражение, за някое оръжие или някои оръжия.

Аз си мисля, че преди това обаче трябва да напишем за:

- Гражданската война в САЩ

- Първата балканска война

Защо? Защото в тези войни се използват за първи път различни оръжия, нововъведения и военни тактики, които ще се използват и през ПСВ и ВСВ.

Ще бъде интересно...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

То по принцип интересните теми около войните, битките и оръжията в историята са премного, така че на всяко нещо ще му дойде времето, на Световните войни - също разбира се накъде без тях ;) а и не е казано, че трябва да се върви в някакъв хронологичен ред. Въпроса е, че например разполагаме с даден ресурс от статии по История да кажем до момента и от тях избираме, като може и всеки от вас да кандидатства със свои статии за одобряване. Мислил съм да пускам нещо за ПСВ или ВСВ, но ме мързи да го оформям като статия, много време отнема и обикновено ги пускам като теми във форума, но ако се окаже, че има засилен интерес към това ще се прежаля :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Благодаря за отговорите и за обяснението! Съгласен съм и със двамата. Наистина във споменатите войни са използвани нови оръжия и тактики за първи път,а след това използвани и подобрени (в случаи) във П и ВСВ!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Има много вестници и списания - и български, и преведени чужди, които са политически актуални. Има и много новинарски сайтове.

Нашето списание се стреми да е бъде научно актуално, а не - политически актуално.

Липсва политическа идеология, защото то не защитава нито една идеология. Ние търсим пътя към познанието, към обективността, към истината.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Какви теми от съвременната политика би искал да прочетеш?

Според мен, удачно е да се разкаже за:

- присъединяването на България в НАТО и в ЕС

- кои са институциите на ЕС

- ООН

Мисля, че е извън нашата компетентност да обсъждаме теми като тази за (само)убийствата в последно време.

Например, защо политическият секретар на партия Хикс бе нарисувал "стенопис" с мозъка си в дома на политика Игрек, председател на партия Зед?

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Когато живееш в нещо, не е възможно да не си компетентен за него!

Историк, ако не искаме да сме компетентни, се лепи на нас! В България чух, че за да се оправи, трябвало да има чужда администрация. Макар, че ги разбирам, никога няма да се съглася!

Администратор: Прекалено се отклонявате от темата, при неспазване на правилата мненията ще се изтрият или преместят.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • 1 месец по късно...

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...