Отиди на
Форум "Наука"

В памет на Георги Китов! Разчитането на пръстена!


Recommended Posts

  • Потребител

AГНРНТОS - нестареещ, вечно млад, вечен, безсмъртен.

SEUS - грешно изписано Зевс (бог)

prasten.jpg

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

+ От лЕво на дЕсно : 1. С; 2. И; 3. Ю; 4. З; 5. А; интервал и следва : 1. Г; 2. И; 3. Р; 4. И; 5. Т; 6. О; 7. С;

+ От де идва това /А/ пред /гиритос/ ми е неизвестно!?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
От края на СИЮЗ А

Определено разчитанете на тракииски надписи не е работа ан всеки и е доста сложна материя :)

================================================================

+ Точно така е! Много си прав - не е за всеки! И защо прехвърляш /А/-то от едната дума към другата?!?

http://ziezi.net/_07_EZ.pdf

http://ziezi.net/zograf/4.htm

http://video.google.com/videoplay?docid=12...22449&hl=en

http://video.google.com/videoplay?docid=67...27824&hl=en

http://video.google.com/videoplay?docid=88...279893&hl=e

http://www.zeitgeistmovie.com/add_bulgarian.htm

:post-70473-1124971712:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
А това СИЮЗ на какъв език е, на развален руски ли? :w00t:

===========================================================

+ НА "НЕРАЗВАЛЕН" ДНЕШЕН УКРАИНСКИ БЕ ВСЕЗНАЕЩ МЛАДЕЖО?!?!?!?! И ако желаеш да се упражняваш още малко разгледай още някои мои разчитания :

http://ziezi.net/_07_EZ.pdf

http://ziezi.net/zograf/4.htm

http://video.google.com/videoplay?docid=12...22449&hl=en

http://video.google.com/videoplay?docid=67...27824&hl=en

http://video.google.com/videoplay?docid=88...279893&hl=e

http://www.zeitgeistmovie.com/add_bulgarian.htm

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Определено не мисля че има нещо общо със съюзи и тем подобни. Не мисля че и тракииския има някакви невероятни прилики с днешен украински. За мен преводи като този на minor звучат доста по обедително. Мисля че надписът е свързан или с изображение на Зевс или на някой от Севтовете. Предположенията за Севт син на Терес също ми вдъхват доверие, а тези за Спасителите на Азия и разни съюзи са доста повърхностни и фантазьорски, поне от моя гледна точка.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Определено не мисля че има нещо общо със съюзи и тем подобни. Не мисля че и тракииския има някакви невероятни прилики с днешен украински. За мен преводи като този на minor звучат доста по обедително. Мисля че надписът е свързан или с изображение на Зевс или на някой от Севтовете. Предположенията за Севт син на Терес също ми вдъхват доверие, а тези за Спасителите на Азия и разни съюзи са доста повърхностни и фантазьорски, поне от моя гледна точка.

===============================================================

+ Пръстена е пред тебе!? Минор го е постнал и можеш дап се упражняваш сам в разчитане!?

:post-70473-1124971712:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

===========================================================

+ НА "НЕРАЗВАЛЕН" ДНЕШЕН УКРАИНСКИ БЕ ВСЕЗНАЕЩ МЛАДЕЖО?!?!?!?! И ако желаеш да се упражняваш още малко разгледай още някои мои разчитания :

Според украинка от Киев на съвремен украински "съюз" е "союз", а не примерно "сiюз", за да се чете "сиюз".

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Според украинка от Киев на съвремен украински "съюз" е "союз", а не примерно "сiюз", за да се чете "сиюз".

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

+ Доколкото знам украинците имат признасяне на думата "сЪюз", като "сИюз"! Даже мисля, че е граматично правилно, според тЕх! Тази твойта "украинка", да не е с руски произход?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

===============================================================

+ Пръстена е пред тебе!? Минор го е постнал и можеш дап се упражняваш сам в разчитане!?

:post-70473-1124971712:

Не мисля че съм човек с компетенция по-въпроса с разчитането. Това е все едно да е=ида в Египет и да си мисля че мога да превеждам надписите от пирамидите. Това си е наука, а това до тук е по скоро един вид фантазия. Нека го оставим на хората който могат да се занимават с това и имат капацитет да го свършат, въпреки че точно от там се почвиха и измишльотините за Спасителя на Азия. Все пак говорим за надпис върху пръстен, и те не са нито чак толкова сложни чисто граматически, нито чак толкова импровизирани или пък обогатени и свързани със спасители, съюзи и темподобни.

Доколкото имам представа от публикациите с подобен род паметници, [ Пръстен на ] Севт син на Терес е най-къдърното за в момента обяснение за надпис на подобен род паметник

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Този пръстен си е местно производство, ако съдим по лика на него. Едва ли могат да се открият дори и загатнати черти на човек от Азия, по-скоро гръцки(тракийски) прическа, брада, мустаци и нос.

HOR+BAT, украинката си е съвсем натурална, а достатъчно е да прочетем съвсем малък текст на украински, за да се убедим как се пише "съюз":

Союз Радянських Соціалістичних Республік-което ще рече "съюз на съветските социалистически републики".

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

+ От лЕво на дЕсно : 1. С; 2. И; 3. Ю; 4. З; 5. А; интервал и следва : 1. Г; 2. И; 3. Р; 4. И; 5. Т; 6. О; 7. С;

+ От де идва това /А/ пред /гиритос/ ми е неизвестно!?

+ ГолЕмо теглене ще да е паднало да издърпаш /А/-то от едната дума при другата!

+ И защо считаш за "погрешно" изписването на първата дума?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

+ ГолЕмо теглене ще да е паднало да издърпаш /А/-то от едната дума при другата!

+ И защо считаш за "погрешно" изписването на първата дума?

+ При ясното исписване на буквите : С/игма+И/та+Ю/псилон+С/игма+А? С/игма между две гласни би трЕбвало да се чете З/ета?! Ако А-то се прехвърли към другата дума, четенето е "сиюс"! Де е /Е/-то? Защо заменяш Ю-псилон с У?

:post-70473-1124971712:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За сефте чувам за гръцката буква Юпсилон :book: :book:

И не мисля да ставам академик, ако ти искаш кажи ще ти напишем едно препоръчително да занимаваш някой друг с фантазии. Защо си мислиш че на тракииски пръстен с изображение има надпис " Военен съюз ", че и ако ми обясниш какво общо има военния съюз с бюста или пък за кой точно съюз става въпрос, направо ще те призная, пращам те в Харвард още утре.

Тези разчитания ми напомнят за твърденията на онзи изперкалия Стефан Гаид който разчел плочките от Караново

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
За сефте чувам за гръцката буква Юпсилон :book: :book:

И не мисля да ставам академик, ако ти искаш кажи ще ти напишем едно препоръчително да занимаваш някой друг с фантазии. Защо си мислиш че на тракииски пръстен с изображение има надпис " Военен съюз ", че и ако ми обясниш какво общо има военния съюз с бюста или пък за кой точно съюз става въпрос, направо ще те призная, пращам те в Харвард още утре.

Тези разчитания ми напомнят за твърденията на онзи изперкалия Стефан Гаид който разчел плочките от Караново

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

+ Не ме "пращай" никъде! Знака, който сега произнасяме И/-псилон, през времето от което е датиран ПРЪСТЕНА/4-ти век преди христа?/, се е произнасяло Ю/-псилон!

+ Не виждам никаков ?"БЮСТ"? върху ПРЪСТЕНА?!? Не мога да кажа за какъв СИЮЗ става дума!?

+ Имай уважение към Негово преосвещенство Тракийският Архиепископ Стивън Гайд/Стефан Гайдаров/!!! :bigwink:

:post-70473-1124971712:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
+ Не ме "пращай" никъде! Знака, който сега произнасяме И/-псилон, през времето от което е датиран ПРЪСТЕНА/4-ти век преди христа?/, се е произнасяло Ю/-псилон!

През същия 4 в. пр. Хр. буквата Н (ета) се е произнасяла като дълго Е. Така че май твоят "союз нерушимый" трябва да стане "сеюз"? :w00t:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

"+ Имай уважение към Негово преосвещенство Тракийският Архиепископ Стивън Гайд/Стефан Гайдаров/!!! bigwink.gif"

Към него храня невероятно уважение, дори смятам да си сложа негова икона в коридора и да му построя параклис, само и само да престане да "ражда" измислици.

Чесно има ли някой който му вярва , чисто научно. Иначе ако иска да пише в жанра романи, никой не му го оспорва

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

През същия 4 в. пр. Хр. буквата Н (ета) се е произнасяла като дълго Е. Така че май твоят "союз нерушимый" трябва да стане "сеюз"? :w00t:

================================================================================

================

+ Защо оспорваш произнасянето на /Н/-та ="/Ита/", на известни професори като Маргарита Тачева?! Като как ще прочете тази уважаема дама - АЗИИС СОТИРИС?!? :crazy_pilot:

:post-70473-1124971712:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
"+ Имай уважение към Негово преосвещенство Тракийският Архиепископ Стивън Гайд/Стефан Гайдаров/!!! bigwink.gif"

Към него храня невероятно уважение, дори смятам да си сложа негова икона в коридора и да му построя параклис, само и само да престане да "ражда" измислици.

Чесно има ли някой който му вярва , чисто научно. Иначе ако иска да пише в жанра романи, никой не му го оспорва

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

+ Не се хаби да строиш параклиси! Те, двамата с другия архиепископ Цветан Гайдаров си имат два апартамента, ако не и повече, пригодени за църкви! Имат си и последователи!? :crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

+ Не се хаби да строиш параклиси! Те, двамата с другия архиепископ Цветан Гайдаров си имат два апартамента, ако не и повече, пригодени за църкви! Имат си и последователи!? :crazy_pilot:

Надявам се да не си един от верните им последователи, че бая заблудена работа са тези пичове :crazy: :crazy: :crazy:

Иначе колкото до разчитането на Маргарита Тачева, явно е била пила хапчетата сутринта, тя на възраст си е жената и маи вече и тъя ги балнува. Даже нейните по-големи измишлютини от твоите :orc:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Надявам се да не си един от верните им последователи, че бая заблудена работа са тези пичове :crazy: :crazy: :crazy:

Иначе колкото до разчитането на Маргарита Тачева, явно е била пила хапчетата сутринта, тя на възраст си е жената и маи вече и тъя ги балнува. Даже нейните по-големи измишлютини от твоите :orc:

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

================================================================================

===============

+ През 2000-ната, или 2001 година се събирахме/историческо дружество "Българска орда"/ в клуба на строителните дизайнери/така наречените архитекти/! Та тогава некога дойде едно мургаво момче с конска опашка/прическата на болг+арийските воини, респективно арий+сто+крати/. Представи се - Цветан Гайдарски и започна да говори за коне, конски опашки, знамена от конски опашки, лъкове, стрели, копия, ласа, седла, пастърма/правена между седлото и коня по време на езда и т.н................................

+ Попитах го дали това е всичко и основното?! Нали преди всЕко действие стои нЕкаква ИДЕЯ!?

+ И тогава той за чу за БОЛГ+АРИА/БОЖА+АРИА/БОЖЕ+МЕСТО/, за БОЛГ+АРИИте/БОЖИИте човеци - тези които знаят за Бога РА/ и т.н.......

+ Статиите, за които пускам линкове са повторно публикувани в списание "АВИТОХОЛ". Първоначално Доктора/Дориан Александров - гл. редактор/ каза, че това е паранойа, но нали бЕх член на ордата/с тази цел станах - да мога да публикувам/, пусна три статии, като в нЕкои от тЕх добавих и съавтори, защото разногласията ни с Доктора стигнаха точка на кипене. Моето мнение за Доктора, че е много добър и работоспособен изследовател!

+ След като се създаде сдружение "Авитохол", по случай 10 години от издаването на списанието, в юбилейните 1-ви и по-точно във 2-ри том успЕх да събера статиите на едно и с една добавена и първа изменена, излЕзоха НАЕДНО!!!

+ На Доктора му казах : Било каквото било! Всеки извървЕ своя път, малко поумнЕхме, много остарЕхме, по-важното е с нещо да сме допринесли за добруването на БОЛГ+АРИА и БОЛГ+АРИИте! Не може всЕко различие в мнненията, или в говоРА, да ни разделя и прави врагове!?! Както казва Карл Сейган : "Обречени са видовете заети основно с избиването по между си!"

+ За теб ще кажа, че не изглежда добре отстрани да изкарваш професорката болна/респективно - луда/!? Що се относи до моите "измишлЮтини", бих казал следното : ВСЕКИ МОЖЕ ДА ВИДИ ИЗОБРАЖЕНИЕТО НА ЗЛАТНИЯ ПРЪСТЕН, ОТКРИТ ОТ Д-Р КИТОВ! И ВСЕКИ, КОЙТО ПОНЕ МАЛКО Е УЧИЛ НЕЩО ЗА ЗНАКОВИТЕ СИСТЕМИ, МОЖЕ ДА ИЗКАЖЕ СВОЕ МНЕНИЕ, РАЗЛИЧНО ОТ ТВОЕТО!!! И В ТВОЙ МИНУС Е ДА ИЗКАРВАШ ТОЗИ, КОЙТО МИСЛИ РАЗЛИЧНО ОТ ТЕБЕ ЛУД, ПРОСТ и т. н...............................................................................

................................................................................

....

http://ziezi.net/_07_EZ.pdf

http://ziezi.net/zograf/4.htm

http://video.google.com/videoplay?docid=12...22449&hl=en

:post-70473-1124971712:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

================================================================================

================

+ Защо оспорваш произнасянето на /Н/-та ="/Ита/", на известни професори като Маргарита Тачева?! Като как ще прочете тази уважаема дама - АЗИИС СОТИРИС?!?

Проф. Маргарита Тачева никога не е чела Н като "и".

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Проф. Маргарита Тачева никога не е чела Н като "и".

================================================================================

+ Тогава АЗИИС СОТИРИС кой го е казал?!? Виж първия линк в дир.бегето, от некой си "Илирион" Е!

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...