Отиди на
Форум "Наука"

"Крепостта Судак, български строеж от VII век" -2 част


Recommended Posts

  • Потребители

Крепостта Судак, български строеж от VII век

http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=5787&st=0

http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=...art=#entry44230

http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=...rt=#entry44250

ПС

След малко ще предстaвя една карта..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Крепостта Судак, български строеж от VII век

http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=5787&st=0

http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=...art=#entry44230

http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=...rt=#entry44250

ПС

След малко ще предстaвя една карта..

"Крым в эпоху раннего средневековья

Карта памятников болгар, хазар и христианского населения VIII-IX веков"

http://209.85.135.104/search?q=cache:Co3st...lient=firefox-a

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Крепостта Судак, български строеж от VII век

ПС

След малко ще предстaвя една карта..

Σουγδαια (Сугдея) е построен в началото на 6 в. от Юстиниан като северночерноморско укрепление.

ukrmus45-sudak.jpg

(През 6 век кутригурите и оногундури са все хомогенно интегрирани в аварски каганат и не съществува етноним "булгар".)

Също така искам да напомня, че през 6 в. кутригури и оногундури не са строили градове, защото са живеели в тюркския каганат подчинени на аварите, и са били номади.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Σουγδαια (Сугдея) е построен в началото на 6 в. от Юстиниан като северночерноморско укрепление.

ukrmus45-sudak.jpg

(През 6 век кутригурите и оногундури са все хомогенно интегрирани в аварски каганат и не съществува етноним "булгар".)

Също така искам да напомня, че през 6 в. кутригури и оногундури не са строили градове, защото са живеели в тюркския каганат подчинени на аварите, и са били номади.

Σουγδαια (Сугдея) е построен в началото на 6 в. от Юстиниан като северночерноморско укрепление.

Хм..хм... Името Согдея си е сарматско, откъдето и да се погледне и да се прочете.., Освен това е ясно на археолозите от Крим (вкл на цитираният от автора на първата тема), че най-ранните пластове, които са открити и изследвани под сегашната крепост Судак - са от 1 - 2 век от новата ера..

Също така искам да напомня, че през 6 в. кутригури и оногундури не са строили градове, защото са живеели в тюркския каганат подчинени на аварите,

.... Аварите (Псевдо-авариоте на Симоката) нямат общо с тюркския каганат..Самите те са бегълци от тюрките, а каганът на тюрките Тюрсанд (или Тюрксанф) ги нарича "моите роби вархонити" - имат се в предвид останалите от тях - в Средна Азия.

Българите, по скоро една немалка част от тях, или всички*, имат градове още в края на 5 век, според историята на Захари Ретор**; Кутригурите и оногурите, според мен са приемници, не само на етнонима, но и на немалка част от този народ, който носи етнонима "българи", така че смятам че не могат еднозначно да бъдат обявени за номади; Смятам също че в 7 век оногури и кутригури са достатъчно уседнали (в Крим), за да строят постоянни селища /знае се от историята и антропологията че всички номади след усядането си, започват да строят постоянни селища/..

* "Всички" - ако се приеме според текста на Захарий Ретор, че българите са били полуномади, живеещи в постоянните си селища и жилища през зимния период, а през летният сезон , съответно пролетно-есеннния - са се придвижвали със стадата си и са живеели в палатки/юрти/...Полуномади с точно такива обичаи и начин на живот, са били волжските българи в 8-9 век.

**Ето историята на Захарий Ритор:

http://www.vostlit.info/Texts/rus7/Zacharia/text1.phtml

..Базгун земля со (своим) языком, которая примыкает и простирается до Каспийских ворот и моря, которые (находятся) в пределах гуннских. За воротами живут бургары, со (своим) языком, народ языческий и варварский, у них есть города, и аланы, у них пять городов...

Ето и изследания върху този източник:

http://www.vostlit.info/Texts/rus7/Zacharia/framepred.htm

..Захария, умерший между 536 и 553 гг., в своем сочинении охватывал события, относящиеся к периоду между 436 и 491 гг.

http://khazarzar.skeptik.net/books/bolotov/08.htm

Това е засега..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
. Името Согдея си е сарматско, откъдето и да се погледне и да се прочете..,

Согдея преди да бъде съградена като каменна крепост от Юстиниан е била алански аул.

Сармати е събирателно понатие с което гърците наричали всяко номадско племе надникнало от към причерноморските степи.

Няма нито сарматски език, нито сарматски народ - все едно да кажеш - европеец, южноафриканец или скандинавец.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Кутригурите и оногурите, според мен са приемници, не само на етнонима, но и на немалка част от този народ, който носи етнонима "българи"...

Как можеш да докажеш това твърдение? Особено, че са приемници на етнонима.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Согдея преди да бъде съградена като каменна крепост от Юстиниан е била алански аул.

Сармати е събирателно понатие с което гърците наричали всяко номадско племе надникнало от към причерноморските степи.

Няма нито сарматски език, нито сарматски народ - все едно да кажеш - европеец, южноафриканец или скандинавец.

Сармати е събирателно понатие с което гърците наричали всяко номадско племе надникнало от към причерноморските степи.

Това са пълни глупости..

Няма нито сарматски език, нито сарматски народ - все едно да кажеш - европеец, южноафриканец или скандинавец.

Има и сарматски език - много подробно и старателно изследван от учени като Абаев, Хармата, Витчак... и още десетки линвисти (сигурно ще кажеш че няма и такива лингвисти..), има и сармати- ранни, редни и късни, чиято история, култура, антропология, и местоживеене в Средна Азия, и Източна и Централна Европа /дори и в Западна Европа/ са изследвани от стотици и стотици автори и изледователи..Така че аз твърдя отговорно - че пишеш и пропонираш глупости и цървулщини...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Как можеш да докажеш това твърдение? Особено, че са приемници на етнонима.

Как да ти докажа това "твърдение"- да ти разкажа източниците и познатата история на оногурите, кутригурите, утигурите и българите и след да ти обясня (че 2+2 е 4) ?.. Всъщност сега твърдя че това не е твърдение, а е лема /нещо което е очевидно и не се изисква доказване/, а преди го казах като мнение - защото явно съм искал да звучи по дипломатично и "дискусиионно определящо"... Сега гледам (според отговорите), че все едно съм писал на цървулите си, така че ми е все едно какво ще кажа и напиша...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Как да ти докажа това "твърдение"- да ти разкажа източниците и познатата история на оногурите, кутригурите, утигурите и българите и след да ти обясня (че 2+2 е 4) ?.. Всъщност сега твърдя че това не е твърдение, а е лема /нещо което е очевидно и не се изисква доказване/, а преди го казах като мнение - защото явно съм искал да звучи по дипломатично и "дискусиионно определящо"... Сега гледам (според отговорите), че все едно съм писал на цървулите си, така че ми е все едно какво ще кажа и напиша...

То може да е лема само в твоето въображение... В друго - не мисля. А и заетата поза на оскърбена примадона показва, че всъщност зад твърденията си не можеш да извадиш нищо като аргументация.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

То може да е лема само в твоето въображение... В друго - не мисля. А и заетата поза на оскърбена примадона показва, че всъщност зад твърденията си не можеш да извадиш нищо като аргументация.

То може да е лема само в твоето въображение...

Може, всичко може да е..

А и заетата поза на оскърбена примадона показва, че всъщност зад твърденията си не можеш да извадиш нищо като аргументация

Да де, само че не позна..не съм оскърбен, ами съм отвратен...

Хайде кажи ми ти, как се наричат Кутригурите в края на 7 и в 8 век век (в източниците за Крим например, или за Дунавска България)? Среща ли се това име според теб, ако не се среща - то защо не се среща..

Гледай моля, да не се правиш на обидена на мен примадона или на разсеян /защото ще ти напомня/. Очаквам да се направиш на обиден или разсеян, защото те питам нещо, чийто отговор иска четене, а ти - както показа за мен в позата си на "недоволен дискустиращ" в темата за антропологията на славяните - се затрудняваш с дългите и много източници и очакваш друг да ти ги систематизира..

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

То може да е лема само в твоето въображение...

Може, всичко може да е..

А и заетата поза на оскърбена примадона показва, че всъщност зад твърденията си не можеш да извадиш нищо като аргументация

Хайде кажи ми ти след като не си примадона как се наричат Кутригурите в края на 7 и в 8 век век ( в източниците за Крим например, или за Думнавска България? Среща ли се това име спортед теб, ако не се среща - то защо защо не се среща..

Сега обачгледай ти да не се прасвиш на обуидена примадона- че

Да де, само че не позна..не съм оскърбен, ами съм отвратен.

Не мога - защото не искам, а то няма какво да ти показва, защото аз казвам че не искам..

Нядавам се ти да не се вжия да не се вживяваш в ролята на цървул, т.е да кажеш нещо по същество..

Извинявай, явно съм те ядосал дотам, че почваш да правиш наборни грешки. А за кутригурите в края на 7 или 8 век - по това време такива няма, така че въпросът ти как са се наричали е просто смешен. Ти по-добре вземи ми посочи някоя източник, в който кутригурите да са отъждествени с българи. Но източникът да е извор, а не историята на Златарски, който си измисли тъждестовото кутригури-българи и 90 години кой ли не като папагал повтаря това.... то и теория не е дори.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Извинявай, явно съм те ядосал дотам, че почваш да правиш наборни грешки. А за кутригурите в края на 7 или 8 век - по това време такива няма, така че въпросът ти как са се наричали е просто смешен. Ти по-добре вземи ми посочи някоя източник, в който кутригурите да са отъждествени с българи. Но източникът да е извор, а не историята на Златарски, който си измисли тъждестовото кутригури-българи и 90 години кой ли не като папагал повтаря това.... то и теория не е дори.

Аз може да правя грешки но и ги поправам доколкото мога, но дай да видим отново - за какво е спорът и какво искаш точно да ти доказвам т.е. какво ми опонираш, защото виждам че почваш да си измисляш разни конструкции (какво общо има Златарски тук, та го споменваш) и освен това ставаш смешен с изказването си " по това време такива няма, така че въпросът ти как са се наричали е просто смешен" - защото с него доказваш това, което се опитвам да твърдя по-горе в днешното си съобщенние , а то е че кутригурите са приели етносното име българи../Освен ако не твърдиш че кутригурите са просто изчезнали, или са се изпарили...физически.../

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Σουγδαια (Сугдея) е построен в началото на 6 в. от Юстиниан като северночерноморско укрепление.

ukrmus45-sudak.jpg

(През 6 век кутригурите и оногундури са все хомогенно интегрирани в аварски каганат и не съществува етноним "булгар".)

Също така искам да напомня, че през 6 в. кутригури и оногундури не са строили градове, защото са живеели в тюркския каганат подчинени на аварите, и са били номади.

етноним булгар никога не е съществувал, имало е българи. А името българи е поне от 354 г. записано

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...