Отиди на
Форум "Наука"

Балканите и България във века на национализма


Recommended Posts

Можете ли да ми дадете резюмета(най-важното) на тези уроци :)

Османската империя - "БОЛНИЯТ ЧОВЕК" на Европа

Балканско възраждане

Нации и национални движения на балканите

Зараждане и отстояване на националната идея сред българите

Османската империя по пътя на модернизацията

Живота на балканите през ХIX век

Раждането на свободна България

Много Ви благодаря предварително :)

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Жалко, но не бихме могли. Не правим такива неща.

За "пищови" ли ти трябва това? А за кой клас, ще кажеш ли?

Различно е в класовете шести, девети/десети и единадесети/дванадесети.

Link to comment
Share on other sites

За пищови не ми трябва, ако ми тряваше за пищови нямаше изобщо да си правя труда да пиша темата,а щях да отида на ксерокс и да ми го смалят ... :)

За девети клас ми трябва, защото ще правя контролна и искам да ги науча, а повечето работи с безмислени според мен и искам най-важното поне годините ако можете да напишете :)

Най-важните разбира се ;)

И не ми трябва за пищов !

П.П. Поне с този тест ще помогнете ли ? Не е за пищов спокойно :)

http://4storing.com/bep8uy/413909bbfbb775f...d9d1efe195.html

Link to comment
Share on other sites

За пищови не ми трябва, ако ми тряваше за пищови нямаше изобщо да си правя труда да пиша темата,а щях да отида на ксерокс и да ми го смалят ... :)

За девети клас ми трябва, защото ще правя контролна и искам да ги науча, а повечето работи с безмислени според мен и искам най-важното поне годините ако можете да напишете :)

Най-важните разбира се ;)

И не ми трябва за пищов !

П.П. Поне с този тест ще помогнете ли ? Не е за пищов спокойно :)

http://4storing.com/bep8uy/413909bbfbb775f...d9d1efe195.html

1 въпрос Б

2 въпрос А-4 Б-3 В-3 Г-1

3 въпрос А

4 въпрос между Б и В

5 въпрос Б

6 въпорс Б

7 въпрос Г

8 въпрос Г

9 въпрос ?

10 въпрос Г

11 въпрос ?

12 въпрос Сърби:Милош Обренович,Карагеорги Петрович; Гърци: Теодорос Колокотронис, Григорис Папафлесас

13 въпрос А) Паисий Хилендарски се смятал за първият изразител на идеите за националноосвобождение

Б) През 1762 в Зографския манастир той завършил труда на своя живот под заглавие Историяславенобългарская

В) Първият препис на ИСторияславенобългарская бил направен през 1765 от свещенника Софронии Врачански

Г) Чрез ИСторияславенобългарская знанието за родната история било утвърдено като опора за ........ самочувствието и като призив за възстановяване на българската ...........

14 въпрос класни - класни училища ; елино - елино-български училища ; килийни - килийни училища ; взаимни - вазимни училища

15 въпрос в

16 въпрос Абдул Меджид I : ; Мадмуд II:

17 въпрос a

18 въпрос ?

19 въпрос А-3 Б-4 В-2 Г-1

20 въпрос Мисля че е Г

Където несъм ги направил можете ли да помогнете :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

1 въпрос Б

2 въпрос А-4 Б-3 В-3 Г-1

3 въпрос А

4 въпрос между Б и В

5 въпрос Б

6 въпорс Б

7 въпрос Г

8 въпрос Г

9 въпрос ?

10 въпрос Г

11 въпрос ?

12 въпрос Сърби:Милош Обренович,Карагеорги Петрович; Гърци: Теодорос Колокотронис, Григорис Папафлесас

13 въпрос А) Паисий Хилендарски се смятал за първият изразител на идеите за националноосвобождение

Б) През 1762 в Зографския манастир той завършил труда на своя живот под заглавие Историяславенобългарская

В) Първият препис на ИСторияславенобългарская бил направен през 1765 от свещенника Софронии Врачански

Г) Чрез ИСторияславенобългарская знанието за родната история било утвърдено като опора за ........ самочувствието и като призив за възстановяване на българската ...........

14 въпрос класни - класни училища ; елино - елино-български училища ; килийни - килийни училища ; взаимни - вазимни училища

15 въпрос в

16 въпрос Абдул Меджид I : ; Мадмуд II:

17 въпрос a

18 въпрос ?

19 въпрос А-3 Б-4 В-2 Г-1

20 въпрос Мисля че е Г

Където несъм ги направил можете ли да помогнете :)

Седни и чети! Учебник имаш ли изобщо? Положи малко усилие да отсееш най-важното от плявата и не чакай на готово. Няма цял живот тате да носи, а мама да меси! И си направи пищови, а не ксерокопирай или пък (най-жалкото) да късаш страниците. Да направиш и да използваш пищов си е изкуство и колкото по бързо го схванеш, толкова по леко ще ти е, а и все нещо ще ти влезе в главата.

Link to comment
Share on other sites

Седни и чети! Учебник имаш ли изобщо? Положи малко усилие да отсееш най-важното от плявата и не чакай на готово. Няма цял живот тате да носи, а мама да меси! И си направи пищови, а не ксерокопирай или пък (най-жалкото) да късаш страниците. Да направиш и да използваш пищов си е изкуство и колкото по бързо го схванеш, толкова по леко ще ти е, а и все нещо ще ти влезе в главата.

Много устроумно браво на батко ... ти май не четеш :sneaky2::hmmm:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...