Отиди на
Форум "Наука"

може ли да се използва безжичен рутер навсякъде


Recommended Posts

  • 3 седмици по-късно...
  • Потребител

Както знаем имаме стандартизирани така наречени социални канали (в херци) които са усвободени за публично ползване те са международни именно тези олзват wi-fi рутерите, суитчове и аксеспойнтове

Link to comment
Share on other sites

  • 3 месеца по късно...
  • Потребител

А я кажете, моля, рутера единствен вариант ли е при ползване на няколко компютъра с един нет. Проблема ми по- точно е, че имам два компютъра в къщи (стационарни), ползвам нет и на двата, но не едновременно, т.е. вадя кабела от ползващия и го слагам в една разпределителна кутийка, включена към другия компютър. Кажете удачен вариант за ползване на нет и на давата едновременно, моля ви, но имайте предвид, че изобщо не съм наясно, така че моля ви обяснявайте като на дете.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Най добрият начин според мен, е с рутер, в който да влиза външната мрежа (тая на доставчика) Но, по лесния от къия ( по -малко) е този съответно с суитч и втора лан карта наеидния ти ком, каот чрез втората връзваш към суитча и предаваш нета на другите компове или комп, другия варянт при 2 компа е на 1 вия 1 лан карти и един КРЪСТОСАН кабел между него другия комп

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Най добрият начин според мен, е с рутер, в който да влиза външната мрежа (тая на доставчика) Но, по лесния от къия ( по -малко) е този съответно с суитч и втора лан карта наеидния ти ком, каот чрез втората връзваш към суитча и предаваш нета на другите компове или комп, другия варянт при 2 компа е на 1 вия 1 лан карти и един КРЪСТОСАН кабел между него другия комп

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребители

По принцип доставчикът ти ти предоставя (според договора) право за ползване на един компютър. Така варианта switch автоматично отпада (защото модемът го разпознава). Варианта рутер не мисля, че е нещо подоно, т.е. може би има начин доставчикът ти да разбере че хитруваш. Варианта с компютър с 2 LAN карти е най-добрия (всъщност ще ти трябва точно една, защото втората по принцип си е на дъното ти - така са новите компютри), но настройката е малко по-сложна.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...

Модема въобще, ама въобще, не го интересува како има зад него, той сдеди в средата като модулато/демодулатор (разбирайте преводач) който седи в средата между РС и МТС - Модем терминал сървър, кота е устройството което отгаваря на модема от страната на доставчика, и превежда между стандарта етернет в едната стрена и кабел или телефон, или дсл или към каквото е закачен от другата страна.

Със суич и РС като прокси, пакетите са залавят ведната, но с добре настроен рутер и добре настроено РС, в повечето случаи доставчика не разбира че има рутер, и рутера дали на 2 и повече компютъра, като вероятност, доставчика да разбере, но вече се иска анализ на трафика, време, пари. Масово допускана глешка на потребителите които сами се издават е че не си съобразяват ТТЛ правилно. ТТЛ time to live се измерва в хопове, и представлява, живот на пакета в брой прехвърлния на пакета от мрежав мрежа преди пакета да достигне там където е пратен или да бъде дропнат и отхвърлен. Ако ТТЛ се изчерпи преди пакета да е достигнал крайната си точка пакета бива дропнат, и получаваш съобщение че не можеш да се въжеш със хоста който търсиш, без значение торент ли е, сайт ли е, компютъра на аверчето ли е.

с елементарни настройки, които могат да се въведат в рутера и вкомпютъра, рутера може да се направи почти невидим, АКО се изпълнени правилно. Ако са изпълнени грешно, или в неправилен ред, всичко пропада. Оставям ви да потърсите информация как става. Има я навсякъде в интернет.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...