Отиди на
Форум "Наука"

Малки глинени фигури


Recommended Posts

  • Потребител

Здрасти!

В Мексико има една местност където са намерили и намират и досега малки глинени фигурки с изображения на хора, животни. Между тях има и изображения и на диносаури. Проблемът е само това, че диносаурите ги изследваме само около 100-200 години, а тези изображения са около 4000 години стари.

В колекцията на музея има и деца играещи с дино, също и кончета....

Visita Acámbaro

Хммммм

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
а тези изображения са около 4000 години стари.

Не са!

Давам ти също толкова аргументи, колкото и ти! Намери си друг форум с подходящ жълт отенък - тук просто ще бъдеш изхвърлен, защото тезите ти са ненаучни хаха очаквам голяма анти бс сюрия да ме нападне поради това изказване. И все пак - дайте да мислим трезво и прабългарите от Нибиру да отидат в канавката подяволите!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не са!

Давам ти също толкова аргументи, колкото и ти! Намери си друг форум с подходящ жълт отенък - тук просто ще бъдеш изхвърлен, защото тезите ти са ненаучни хаха очаквам голяма анти бс сюрия да ме нападне поради това изказване. И все пак - дайте да мислим трезво и прабългарите от Нибиру да отидат в канавката подяволите!

Здрасти!

Разгледа ли сайта? Това е съществуващ музей в Мексико.

Понякога фактите са неприятно нещо.

;)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Специално фактите в науката никога не са били неприятно нещо лично за мен :bigwink: но тук не виждам никакви факти. Сайта го разгледах преди малко (не защото очаквах да видя нещо сензационно и доказано в него, а защото настояваш и ще кажеш, че говоря без да знам за какво става въпрос. Само че не разбрах много от написаното защото е на испански, има няколко наивни фигурки, на динозаври каквито видове не фигурират в палеонтологията и толкова. Не знам а и не ме интересува как са попаднали на този сайт. Но знам следните неща: Неоспорим факт е че динозаврите са измрели преди 65 милиона години след удар на голям метеорит. За периода който споменаваш (преди 4000 г.) в централна Америка дори все още не е била култивирана царевицата и даже все още не е била открита керамиката за да може да има такива артефакти изложени в сайта (тя първо се появява в Андите (Еквадор и Колумбия) и накрая - наивността на тези несъмнено съвременно изработени фигурки е много далеч стилистично и смислово от древноиндианските култури на Централна Америка и стоят просто като кръпка отгоре, всеки който разбира поне малко от древни култури може да направи това елементарно сравнение и веднага да отхвърли тази глупост.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Изглежда сайтът е на частен музей. Идеята на музея явно не е да покаже исторически достоверни археологически артефакти, а да привлича посетители. Да трупа пари. А, че посетителите само си губят времето и парите, не е проблем на частника.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Специално фактите в науката никога не са били неприятно нещо лично за мен :bigwink: но тук не виждам никакви факти. Сайта го разгледах преди малко (не защото очаквах да видя нещо сензационно и доказано в него, а защото настояваш и ще кажеш, че говоря без да знам за какво става въпрос. Само че не разбрах много от написаното защото е на испански, има няколко наивни фигурки, на динозаври каквито видове не фигурират в палеонтологията и толкова. Не знам а и не ме интересува как са попаднали на този сайт. Но знам следните неща: Неоспорим факт е че динозаврите са измрели преди 65 милиона години след удар на голям метеорит. За периода който споменаваш (преди 4000 г.) в централна Америка дори все още не е била култивирана царевицата и даже все още не е била открита керамиката за да може да има такива артефакти изложени в сайта (тя първо се появява в Андите (Еквадор и Колумбия) и накрая - наивността на тези несъмнено съвременно изработени фигурки е много далеч стилистично и смислово от древноиндианските култури на Централна Америка и стоят просто като кръпка отгоре, всеки който разбира поне малко от древни култури може да направи това елементарно сравнение и веднага да отхвърли тази глупост.

Ще направя бърз превод, но ми е нужно малко време.

Изглежда сайтът е на частен музей. Идеята на музея явно не е да покаже исторически достоверни археологически артефакти, а да привлича посетители. Да трупа пари. А, че посетителите само си губят времето и парите, не е проблем на частника.

Здрасти!

Ами, (световно) повечето от музеите са частни. И повечето за парички организирват изложби...А що се касае за губене на времето има доста по-вредни забавления.

Максимум си направил една приятна екскурзия....

:post-70473-1124971712:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ето превода:

В 1945 г. германеца Waldemar Julsrud в региона Cerro del Toro en las afueras de Acámbaro, Guanajuato намира 32 000 скулптури и предмети. Предпочита, че са спомени на La Cultura Pre-clásica de Chupícuaro (de 800 A.C. a 200 D.C.), типично за този регион.

Аутентичноста на откритието е съмнителна защото учените твърдят, че диносаврите са измрели преди 65 милиона години. Така живеещите преди 4000 години хора също не са видяли, за да моделират диносаврите.

В 1954 година мексиканското правителство назначава четири археолога да разгледат въпроса. При проведените разкопки намират редица подобни или съвпадащи фигури. Декларират, че намерените материали са аутентични. Три седмици по-късно анулират този сертификат, като невъзможно да има изображение на човек и диносавър на едно място.

В 1955 година Charles Hapgood, profesor de Antropología de la Universidad de Nueva Hamphsire, организирва измерване с радиометрия. С него сътрудничи Earl Stanley Gardner инспектор по антични разкопки на Лос Анджелес и Perry Mason създател(?), (който прави скулптури).

Хапгод е препозирал, че Юслруд е изработил фигурите, затова прави разкопки под къщата (строена преди 25 години от посещението на Юслруд)на шерифа. Намират 43 подобни фигури включително и динозаври. Три мостри разгледани в Ню Джързи показва време м.-у 1600-1100 г. пр. Хр.

Осемнайсет мостри се разглеждат в пенсилванският университет с метод термо луминесция. Излиза резултат, че са стари около 2500 години преди Христос, но резултатите са изтеглени след като става ясно, че има изображение на диносаври.

В 1990 година Neal Steedy и един местен археолог (които са против мнението на мексиканските власти) решават да направят разкопки далеч от находището на Юлсруд. Радиокарбоновото датиране на намерените шчупени керамики показва, че (след като ги реставрирали) лицето на човек е 4000 г. а скулптурата на дино 1500 г. преди христос.

:book::read::vertag::punk::good:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
:tooth::tooth: тия глини са нови подхвърлени вероятно не приличат на нищо древно :tooth: лабораторията лесно можеш да я излъжеш :tooth::crazy_pilot:

Може.

Всичко се случва. Познати са ми разказвали, че на времето когато геният, умът на света е строил в Северна Добруджа дунавския канал са открили останки от много древни селища. Но проблемът бил, че не пасвали към официалната дако-румънска линия. Но това не означавало проблем тогава. Мястото или се разорава с булдозерите или пренасят се такива предмети от музеии, които още не са реставрирани сваля се инвертарният номер ако има (това е видял като студент свидетелят) и на другият ден професорите откриват тези в ямите на разкопките. Много пъти и те самите не са се догадвали, че са подведени. А и да се съмнявали..........

:punk::punk::punk:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...