Отиди на
Форум "Наука"

Куче да измине 30 км?


Харесвате ли кучета?  

13 потребители са гласували

  1. 1. Харесвате ли кучета

    • Да
      13
    • Не
      0
    • 0


Recommended Posts

  • Потребител

Дадох на един колега кучето си да го гледа за няколко дни и то се върна при мен.

Значи въпроса ми е следния:

Възможно ли е кучето ми да ме намери ако аз съм на разтояное 30км?То ме намери ама изкам да чуя вашите мнения.

И за колко дена е възможно да се измине 30 км от куче?

Очаквам мнения!

Редактирано от fixxxsers
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Предполагам, че кучето може да измине това разстояние. За колко време ще го измине, предполагам, зависи от размера и скоростта на движение на жвотното.

А каква порода е кучето ти и колко е голямо? Имаш ли негова снимка или снимката от аватара ти е снимка на кучето ти?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Такива работи са се случвали не един път, а тези 30 км може да ги измине и за един ден, но може и да се поотплесне и да се забави дори месец - и такива работи са ставали.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Предполагам, че кучето може да измине това разстояние. За колко време ще го измине, предполагам, зависи от размера и скоростта на движение на жвотното.

А каква порода е кучето ти и колко е голямо? Имаш ли негова снимка или снимката от аватара ти е снимка на кучето ти?

Не е кучето ми на аватара!Каква порода ли ами няма порода помияр :whistling: .Нямам снимка.Не е много малко на 2 години е.Ама ми е чудно как ме е намерило?На 30 ме е намерило каде съм много чудна работа.

Такива работи са се случвали не един път, а тези 30 км може да ги измине и за един ден, но може и да се поотплесне и да се забави дори месец - и такива работи са ставали.

То че са се случвали са се случвали ама чудна работа как точно пред блока и като слизам на разходка то лежи на стълбите и чака.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Биология

Какво са 30 км за едно куче?

Кучевите бозайници са изкл. активни хищници. Те обикалят доста обширни ловни територии и активно преследват жертвите си. Към това да прибавим и начина им на придвижване - лек тръс. Получава се така, че 30 км не са нища за едно куче, то човек може да измине почти без проблем 25 - 30 км на ден. Пробвайте, ще видите че няма да ви отнеме и ден да преодолеете растоянието.

А как те е намерило ли?

Както знаеш кучетата имат изкл. развито обоняние (като пример може да се приведе факта, че Кучевите надушват капка кръв в 5 л. вода!). Зависи как си завел кучето си до твоя приятел пеш или с кола, например. Въпреки това всичко си има спец. миризма (аз, ти , колата ти, велосипеда ми ии т.н.). Ето как се е върнало.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Какво са 30 км за едно куче?

Кучевите бозайници са изкл. активни хищници. Те обикалят доста обширни ловни територии и активно преследват жертвите си. Към това да прибавим и начина им на придвижване - лек тръс. Получава се така, че 30 км не са нища за едно куче, то човек може да измине почти без проблем 25 - 30 км на ден. Пробвайте, ще видите че няма да ви отнеме и ден да преодолеете растоянието.

То не е нищо ама нито съм го убочавал нито нищо.И ме намери.Точно на стълбите пред блока беше легнало и ме чакаше.Въпроса не ми е дали кучето ми може да измине 30 км а как ме е намерило на разтояние от 30 км.А иначе съм съгласен с теб ,че 30 км нищо не са за куче :bigwink: .

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Биология

Както знаеш кучетата имат изкл. развито обоняние (като пример може да се приведе факта, че Кучевите надушват капка кръв в 5 л. вода!). Зависи как си завел кучето си до твоя приятел пеш или с кола, например. Въпреки това всичко си има спец. миризма (аз, ти, колата ти, велосипеда ми ии т.н.). Ето как се е върнало - по миризмата.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Както знаеш кучетата имат изкл. развито обоняние (като пример може да се приведе факта, че Кучевите надушват капка кръв в 5 л. вода!). Зависи как си завел кучето си до твоя приятел пеш или с кола, например. Въпреки това всичко си има спец. миризма (аз, ти, колата ти, велосипеда ми ии т.н.). Ето как се е върнало - по миризмата.

Не съм го завел пеш а с кола.И то не с моята кола а с на моя приятел тои доиде да го вземе.А и кучетата се орентират по звездите до колкото знам.Съгласен съм с теб.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Може. А на въпроса как- с мерак :biggrin: Сега сериозно. Обонянието на кучетата е феноменално, но вероятно не разчитат само на него. Интересно е дали имат някъкъв вид зрителна памет и да запечатват за известно време в главите си местата от където са минали?

Освен това кучето явно те обича щом е било толкова път. Не го подлагай пак на подобни изпитания!

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...