Отиди на
Форум "Наука"

Гафът на Станишев


Recommended Posts

  • Глобален Модератор
"Аз съм бил като журналист в Сръбска Крайна по време на войната, в Босна и Херцеговина, видял съм. Хората не можеха да проумеят. И сърбите казваха: какво се случи, ние бяхме добри съседи? Живяхме и си ходехме на гости през уикенда при хърватите. Как се стигна дотам да бъдем в ровове? Този сценарий, няма да го допусна и БСП няма да го допусне за България".

Това каза премиерът и лидер на БСП Сергей Станишев в четвъртък в интервю на водещия на сутрешния блок на бТВ Николай Бареков. Говорейки за опасностите за българския етнически модел, с цитирания пример от личния си опит Станишев реши да подкрепи тезата си, "всички каши ги забъркват политиците".

Вероятно поради липса на време интервюиращият пропусна да му припомни, че Сръбска Крайна не е в Босна и Херцеговина, а в Хърватия. И че през 1991 година преди там да нахлуят армията и паравоенните формирования на Милошевич и с кръв да обявят самостоятелна република, в Сръбска Крайна живееха 52 % сърби, 36 % хървати и 12 % други националности. Две години по-късно, по времето, по което партията на Станишев си другаруваше с партията на Милошевич, сърбите там вече бяха 91 %, хърватите - 7, а другите националности – 2 %.

Е самозабравиха се с лъжите си!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Станишев е бил "журналист на свободна практика", както той самият заявява. Което в неговия случай значи - "аз пиша, никой не ме печата". Ако е писал изобщо някога нещо, освен доклади на отрядния председател. :crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За да убеди непредубедения слушател в това, че е бил "журналист", е добре да покаже трудовата си книжка. За да се види, че формално поне е бил такъв. А неформалната, практическата страна на нещата е съвсем друго нещо. Къде са публикувани трудовете, стаиите, студиите, анализите... Да не е в университетския стенен вестник /стенгазета/ в коридора на МГИМО?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
За да убеди непредубедения слушател в това, че е бил "журналист", е добре да покаже трудовата си книжка. За да се види, че формално поне е бил такъв. А неформалната, практическата страна на нещата е съвсем друго нещо. Къде са публикувани трудовете, стаиите, студиите, анализите... Да не е в университетския стенен вестник /стенгазета/ в коридора на МГИМО?

Май там точно :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Сефте чувам да е бил журналист, камо ли на свободна практика.....

Хехе, това са негови твърдения, аз не знам къде е публикувал статии. Май по-скоро е бил нещо като пиар в някаква партийна структура. Абе търкал е панталона в стола, това е работил...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Бе той и друго работи, мин. председател 4 години, ама ... не съм забелезАл:):):)

Неее, той тия 4 години беше на стаж, обучение, както сам си призна. Сега ще го сложим да премиерства още 4 години.... вече научен и обучен и ще се посипе благодат върху Българийката... :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

О, моля ви се, не се заяждайте!

Всъщност той ми е колега - дипломиран историк е. Разбрах това от него самия, когато преди няколко години гостуваше в шоуто на Слави (скоро след като оглави БСП). Слави тутакси му зададе някакъв въпрос за Ахелойското сражение, а колегата ми попремига и ... не отговори.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
О, моля ви се, не се заяждайте!

Всъщност той ми е колега - дипломиран историк е. Разбрах това от него самия, когато преди няколко години гостуваше в шоуто на Слави (скоро след като оглави БСП). Слави тутакси му зададе някакъв въпрос за Ахелойското сражение, а колегата ми попремига и ... не отговори.

Кой го е грижа за Ахелой? Ако го питат за Великата Октомврийска дето избухнала през ноември реферат ще напише от раз. Силата му е в униформите на съветските офицери и въздействието им върху човешката психика. Поредния инж. на човешката душа...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...