Отиди на
Форум "Наука"

"Толерантността между дълга и илюзията"


Recommended Posts

  • Потребител

Ами, накратко - трябваше да пиша есе по тази тема наскоро.. и естествено, аз също съм мислила, имам уж някакво мнение, но смятам, че е крайно недостатъчно, незадълбочено, неясно и необосновано, което означава, че явно не мога добре да интерпретирам и разбера идеята и смисъла и заради това се обръщам към вас.. Бих се радвала, ако споделите мнения и ми помогнете по - добре да си обясня темата. :)

Благодаря предварително на всички, отзовали се! :):help:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Така формулирана и без допълнителна информация от ваша страна за какво по-конкретно става въпрос, есето не може да се разработи. Дълг и илюзия са понятия от различен ред и поради това между тях не стои нищо. Едното е функционална, другото познавателна, а толерантността - морална категория.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да!! Именно... съгласна съм и аз... и заради това ми беше безкрайно трудно да се опитам да я разработя и се обръщам за помощ.. Нямам никаква друга информация, съжалявам! Единственото, с което разполагам, е формулоровката на темата .. Падна се като свободна тема, необвързана с определен философ, на изпита по философия в СУ преди няколко дни....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Да разработва темата, който я е дал. Трябваше да напишете за толерантността между двойките противоположности (богати - бедни, млади - стари и др. подобни) като дълг, плащан на илюзията, че тя (толерантността) съществува. :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

:tooth: Ами...да... в интерес на истината това е една добра гледна точка .. и ако се бях сетила за това по време на изпита, може би щеше да се получи хубаво есе...Но..... :(

Много благодаря за вниманието :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
:tooth: Ами...да... в интерес на истината това е една добра гледна точка .. и ако се бях сетила за това по време на изпита, може би щеше да се получи хубаво есе...Но..... :(

Много благодаря за вниманието :)

Като излязат резултатите - похвали се или се оплачи! Т.е. да знаем как е минал :)

Нямаше ли друга тема на изпита, която по лесно да разработиш??? Доколкото помня се падаха две алтернативи... Другата каква беше?

Редактирано от Lion Queen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Определено ще се оплаквам, няма друга алтернатива в случая. Есето беше тотален провал, така че не очаквам висока оценка.

Имаше друга тема, да. Не си спомням вече нито формулировката на темата, нито проблема като цяло, за което съжалявам, но помня, че тогава като я чух ми се стори доста лесничка.. Поне с такова впечатление останах там. Не писах по нея, защото нямаше начин - върху Декарт трябваше да се пише, а аз не се бях готвила на него... И вече доста съжалявам ://

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Определено ще се оплаквам, няма друга алтернатива в случая. Есето беше тотален провал, така че не очаквам висока оценка.

Имаше друга тема, да. Не си спомням вече нито формулировката на темата, нито проблема като цяло, за което съжалявам, но помня, че тогава като я чух ми се стори доста лесничка.. Поне с такова впечатление останах там. Не писах по нея, защото нямаше начин - върху Декарт трябваше да се пише, а аз не се бях готвила на него... И вече доста съжалявам ://

Не се ядосвай!

Ако стане нещо и не успееш да влезеш тази година, догодина ще си готова!

Аз едно ще ти кажа, за да го прочетат други които ще се готвят за изпит философия - абе, дете! Как може!!! КАК МОЖЕ!! Да идеш на изпит по философия без да можеш да пишеш за Декарт!???? Какво е това готвила, неготвила! Толкова малък конспект има! Ако не си готвила Декарт, значи не си готова! Вие в това училище какво сте учили???

Учителите ви по философия съвсем леко са започнали да го дават....щом ученици с интереси по философия отиват на изпит без да могат да напишат есе за ДЕКАРТ!!!

Много ме е яд на тая тема "Толерантността между дълга и илюзията", но да те препъне Декарт!

Сигурна съм, че ако тая година не стане лично АЗ ще поема отговорността догодина да стане! Така ще те подковем със знания, че ще ги шашнеш. Но имай пред вид, че дори ти да не си доволна от написаното то пак може да е оценено добре, а и е възможно на теста да си справила добре :) И пак да влезеш!

Редактирано от Lion Queen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами, да, знам, че е така... Конспектът е малък, наистина и е факт, че не бях подготвена изобщо както трябва за изпита.. В училище философия не сме учили! :) Съвсем директно мога да го кажа, просто защото си беше така... Водеше се, че имаме някакви часове, но нищо не сме правили.. Не само, че не сме говорили за Декарт, не сме говорили за нито един философ, което е пълен резил и го знам.. Много хора завършват 12-ти клас без изобщо да са чували за Декарт и прочие.... Просто образованието в момента като цяло е на много ниско ниво...

Относно изпита - аз бях решила да се явявам на литература, за да мога да запиша и психология, но в последния момент се отказах и се пренасочих към изпит по философия ... Не успях да се подготвя добре, както се вижда, но ако не ме приемат тази година (както предполагам ще стане) за следващата ще съм готова, да! :) Все пак... ако стане чудо и някак успея да влезна - ще се похваля :)

Благодаря за подкрепата! :)

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...