Отиди на
Форум "Наука"

Фикси призна ролята на хибридизацията, ами партеногенезата?


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Хи, хи започваш да ме забавляваш. Че кога съм отричал ролята на хибридизацията? Както съм ти казвал от години подготвям една книжка точно с тази проблематика и партеногенезата разбира се. Това, което казвам, е че тя не се среща при човекоподобните - поне не в природата - мен това ме интересува. Иначе изкуствено както знаеш с това генно инжинерсто далече може да се стигне.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Хи, хи започваш да ме забавляваш. Че кога съм отричал ролята на хибридизацията? Както съм ти казвал от години подготвям една книжка точно с тази проблематика и партеногенезата разбира се. Това, което казвам, е че тя не се среща при човекоподобните - поне не в природата - мен това ме интересува. Иначе изкуствено както знаеш с това генно инжинерсто далече може да се стигне.

Абе с партеногенеза до динозаврите може да се стигне, ама ще трябва малко и условията да се пипнат.

Хибридизация & партеногенеза много неща могат да постигнат - дори андрогенеза, сиреч бозайници. :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

На този етап няма как динозаври да бъдат "съживени" - няма ДНК!

Отново си правиш неправилни изводи: хибридизация и партеногенеза и т.н. И двете явления ги има там, където може, често се случва след хибридизащия да има партеногенеза по простата причина, че се получават само женски индивиди и това е единствения начин да се поддържа новия вид. Засега няма как да знаем дали при предшествениците на бозайниците не се е случвало нещо такова. Но въпроса мисля беше друг: за Адам и измислената моногенеза.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
На този етап няма как динозаври да бъдат "съживени" - няма ДНК!

Отново си правиш неправилни изводи: хибридизация и партеногенеза и т.н. И двете явления ги има там, където може, често се случва след хибридизащия да има партеногенеза по простата причина, че се получават само женски индивиди и това е единствения начин да се поддържа новия вид. Засега няма как да знаем дали при предшествениците на бозайниците не се е случвало нещо такова. Но въпроса мисля беше друг: за Адам и измислената моногенеза.

То и ДНК за човек не е имало, ама се е образувала.

Ми нали за хибриди и партеногенеза говорим.

Андрогенезата е разкрита при летални зачатъци, но напоследък се говори и за живи химерични мъже.

Част от тяхната тъкан била андрогенетична.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Пак четеш несериозна литература! Я дай да видим някой линк.

Кое отричаш, леталните или виталните форми на човешка андрогенеза?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Първо ми преведи летални форми и витални форми на човешка андрогенеза.

Пак на ударен се правиш.

В едните случаи зародишите не се развиват до жив организъм.

А в другите се получава андрогенетична тъкан на жив човек.

Не се казва, че са изцяло андрогенетични.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ако говориш за химерни организми, това е съвсем различно. Но андрогенеза при човека НЯМА.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Ако говориш за химерни организми, това е съвсем различно. Но андрогенеза при човека НЯМА.

За химерни хора.

Ти пак се вкопчи в андрогенезата при човека.

Маймуната има твърде много ген и от него може да се извлече човешкия.

В темата ставаше въпрос за "помощното средство"(така да се каже) на хибридизацията - партеногенезата, в процеса на видообразуването.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не, друже не може от маймуната да се извлече човешка ДНК. Ето една основна и много честа грешка, която правят много хора- че човека произлизал от маймуната. Общ предшественик, ОК, но другото е глупост. Точно поради тази причина днешните човекоподобни маймуни са еволюционно също толкова развити, както и човека. Това са различни същества, макар и с някакво далечно родство.

Не мога да не се хващам за андрогенезата, защото не може днес в 21 век да се създават подобни теории ( твоята визирам), които могат да стъпят на легенди, митове и вярвания, но не и на науката.

За видообразуването, като цяло хибридизацията е играла и играе роля, никой не го отрича, но да ми пишеш за Адам, андрогенеза, партеногенеза при хора и т.н. е това вече аз не мога да река заблуда, защото можеш да проверяваш от разни източници ( пак ти повтарям никой нищо не крие), а само глупост. За партеногенезата, хъм тя е по- особена, по принцип е задънена улица за еволюцията, но може да поддържа партеногенетични видове - някой гущери, риби, насекоми, в чиито популации се срещат само женски индивиди ( или много рядко мъжки), но не и при бозайници. Разбира се партеногенезата се среща и още по- често при видове, които редуват партеногенеза с полово размножаване, но това са най- вече насекоми - има цели семейства такива. Просто не намесвай бозайниците тук. За Адам и гърдите му пък изобщо не искам да коментирам.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Не, друже не може от маймуната да се извлече човешка ДНК. Ето една основна и много честа грешка, която правят много хора- че човека произлизал от маймуната. Общ предшественик, ОК, но другото е глупост. Точно поради тази причина днешните човекоподобни маймуни са еволюционно също толкова развити, както и човека. Това са различни същества, макар и с някакво далечно родство.

Не мога да не се хващам за андрогенезата, защото не може днес в 21 век да се създават подобни теории ( твоята визирам), които могат да стъпят на легенди, митове и вярвания, но не и на науката.

За видообразуването, като цяло хибридизацията е играла и играе роля, никой не го отрича, но да ми пишеш за Адам, андрогенеза, партеногенеза при хора и т.н. е това вече аз не мога да река заблуда, защото можеш да проверяваш от разни източници ( пак ти повтарям никой нищо не крие), а само глупост. За партеногенезата, хъм тя е по- особена, по принцип е задънена улица за еволюцията, но може да поддържа партеногенетични видове - някой гущери, риби, насекоми, в чиито популации се срещат само женски индивиди ( или много рядко мъжки), но не и при бозайници. Разбира се партеногенезата се среща и още по- често при видове, които редуват партеногенеза с полово размножаване, но това са най- вече насекоми - има цели семейства такива. Просто не намесвай бозайниците тук. За Адам и гърдите му пък изобщо не искам да коментирам.

Колко байта приблизително има в човешката и колко в ДНК на човекоподобна маймуна, та си толкова категоричен?

Застъпваш, че на сапиенса не се е наложило да изхвърли ген?

Еволюцията да не е автомобил без задна предавка?

Понеже си хлъзгавичък, кой е по-далеч от общия ни прародител - маймуната или човека? Във времето е ясно равенството!

От днешните маймунски индивиди могат да излязат добри хуманоидни екстракции. Не са по-лоши по геном от общия пра-родител.

...

Тъй де - партеногенатните могат да преобразуват чрез свои синове близки родове.

То чрез щерките си андрогенатните преобразували свои близкородствени.

А за Адам го пише в Най-Старата Книга. Ама дай да утвърдим ключовата роля на партеногенезата!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Много се чудя след твой постинг изобщо да отговарям ли, толкова си далече от тази наука, че каквото и да пишае все едно, ти ще си знаеш твоето!

Колко байта приблизително има в човешката и колко в ДНК на човекоподобна маймуна, та си толкова категоричен?

Застъпваш, че на сапиенса не се е наложило да изхвърли ген?

Еволюцията да не е автомобил без задна предавка?

изобщо не става въпрос за байтове; сравнения с автомобил... без коментар... да, еволюцията няма задна

Понеже си хлъзгавичък, кой е по-далеч от общия ни прародител - маймуната или човека? Във времето е ясно равенството!

От днешните маймунски индивиди могат да излязат добри хуманоидни екстракции. Не са по-лоши по геном от общия пра-родител.

първо да извлекат ДНК от общия прародител и тогава ще търсим отговора - няма как да стане. Знам, че си убеден, че това е много лесно, както и да се възродят динозаврите...е няма как да стане

Тъй де - партеногенатните могат да преобразуват чрез свои синове близки родове.

То чрез щерките си андрогенатните преобразували свои близкородствени.

пълна глупост... защото това изречение е точно толкова вярно, като да събера в едно изречение 20 различни думи от различни книги и то на различни езици и да очаквам, че написаното е вярно. Какви партеногенатни, какви синове, ти човече наясно ли си как въобще клетката се дели, как се получават гамети, как те узряват и т.н. основни неща? Как при бозайник при партеногенеза ( невъзможна разбира се, освен чрез манипулации на яйцеклетката) ще получиш мъжки индивид? Хайде първо се запознай с партеногенезата и после пиши такива смехории.

А за Адам го пише в Най-Старата Книга. Ама дай да утвърдим ключовата роля на партеногенезата!
еееееееее дааааааа щом го пише в най- старата книга значи е вярно, как да спориш с учените от преди няколко хиляди години... имаме да ги гоооним

Ключовата роля на партеногенезата?... не виждам такава. По всичко личи, че тя е просто допълнителен механизъм за оцеляване на някои видове.

Не знам дали ще издържа още дълго да чета такива несвързани неща и дали изобщо да ги оставянм в тези раздели, защото е явно, че не са за тук. Нямат нищо общо не само с биологията, но и с науката въобще.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Андрогенезата е отбелязана като факт при човека. Пак повтарям - не в абсолютната й форма. Щото ако и това стане светът ще стане доста по-различен.

Колкото до получаването на гигантски гущери чрез използване на партеногенеза - ще трябва да се създадат огромни кислородни терариуми.

Ще ти напиша с по-голям шрифт:

Слънцето облъхва Земята с водород и хелий и така изгаря част от кислорода, получавайки се вода.Вероятно Земята има и механизъм за бавно освобождаване от тези леки елементи, но кислородът на динозаврите е секнал.

Този вид "потоп" може да не убива с буквално удавяне, но убива с влагата, температурата и липсата на кислород.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Става ясно, защо си му поправял постингите.

Ще преместя темата, когато сметна, че вече съвсем сме извън биологията.

Това дето ми го пишеш с големи букви за динозаврите няма нищо общо с това, което ти казвам. Ако се осигури подходяща среда мислиш, че ще се възродят ли. Според теб сигурно ще се извлече тяхната ДНК от съвременните гущери?!?

И аз пак повтарям: преразгледай си теориите и пусни науката вътре!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Слънцето облъхва Земята с водород и хелий и така изгаря част от кислорода, получавайки се вода.Вероятно Земята има и механизъм за бавно освобождаване от тези леки елементи, но кислородът на динозаврите е секнал.

Няма такава глупост. Печелиш 1-во място за най-лаишкото изказване.

Модераторите няма ли да се намесят?

Все пак тук четат и млади потребители, които могат да вземат по-горните писания за чиста монета.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Надявам се, че никой няма да се върже на такива фантастики, а по- скоро да се провокира любопитство и човека сам да потърси истината.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...