Отиди на
Форум "Наука"

Българска монета 1673


Recommended Posts

  • Потребител

Милиони. От къде имаш българска монета от XVII век? Ти пренаписа историята, браво! Шашардиса ме!

Ще я купя за каквато искаш цена, ако е българска, но нещо ме съмнява.

Пусни хубава снимкa!

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Така е пусни някакви читави снимки поне да ти кажа какво е!

Със сигурност другаде не пускай такава тема с такова заглавие че ще е голям смях, гарантирам ти!

Всеки нормано и трезво мислещ човек ще се сети че Бъларска монета от 1673 не мой да има посмърво без значение с св Георги или със св Петър (все пак реално 1673 е 17 век, но това просто за протокола)

Без да видя не мога да кажа повече! Идея нямам какво имаш, но на 1000% не е тва което си мислиш!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

в приода 1396г. до 1878г. българска държава не съществува и няма как да има такава монета може би е руска цар Алексей Михайлович Романов по това време и да се подвеждаш че е българска

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Така е пусни някакви читави снимки поне да ти кажа какво е!

Със сигурност другаде не пускай такава тема с такова заглавие че ще е голям смях, гарантирам ти!

Всеки нормано и трезво мислещ човек ще се сети че Бъларска монета от 1673 не мой да има посмърво без значение с св Георги или със св Петър (все пак реално 1673 е 17 век, но това просто за протокола)

Без да видя не мога да кажа повече! Идея нямам какво имаш, но на 1000% не е тва което си мислиш!

Разбира се, че е 17 век, но от бързане да съм първи стъпих на криво. :biggrin: Някой модератор да изправи тая грешка, че ще ми се смее мало и голямо. :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

И на мен много не ми се вярва, но се сещам, че в епохата на турското робство са пускани т.нар. църковни монети. Те приличат повече на жетони. Виждал съм такива от Възраждането, но дали пък няма и по-ранни?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Бихте ли ми казали колко може да струва българска монета 1673 година, отзад с образа на Св. Георги Победоносец

Да не е от 1973 г.? Нещо от типа "20 години българска патриаршия" юбилейна?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Потребител

Че нямаш такова нещо, нямаш...щото не съществува. Все едно аз да кажа че имам в гаража си НЛО (което по- възможно да съществува) :crazy_pilot:

Пусни сними и поне ще те насочим какво точно имаш, или си мислиш че имаш ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Аз имам римска паметна от битката при Герговия. Датирана е "LII a. C." ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Аз имам римска паметна от битката при Герговия. Датирана е "LII a. C." ;)

аз от тея имам цяла торба, бре. Даде ми ги лично Цезар, щото в критичния момент пуснах във вражеския лагер бъчонка вино, което позволи на притиснатите легиони да отстъпят. :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...