Отиди на
Форум "Наука"

УНГАРСКИ РОК


КГ125

Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Изпуснали сме из поглед Унгария! Благодаря на scubi за напомнянето за унгарския рок!!!

Още след 1956 г. унгарското ръководство позволява сериозни волности в края на 70-тте се създава забележителна музикална традиция:

http://www.youtube.com/watch?v=jatPmhM4GSI...3B8&index=1

http://www.youtube.com/watch?v=s3m26mmIz1I

http://www.youtube.com/watch?v=hoJ-6PWv5_s&NR=1

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

:):):)

Щеше ми се и българската съвременна музика да се беше развила в тази посока, а не Вие знаете в коя, но май много ми се ще ........

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
:coolthumb:

Здрасти!

И знаеш ли, че певецът на групата Хобо е превел и пее всички песни на Морисон, Ролинг Стон и Хендрих.

Освен написал е музика на редица стихотворения на Атила Йожеф.

Ама защо не си тук в края на август в будапеща на рок острова. Една седмица от сутрин до презноща.

:whistling::whistling::whistling:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Очаквах да видя Омега на първите линкове, но не съм се съмнявал, че имат и достойни наследници.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ми скъсах се да търся парчето, но не го открих:)

Класиката си е класика!

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Такова изобилие не съм очаквал, обаче:):):) Тая нация винаги е прегръщала най-доброто! Учудва ме в днешно време невероятният позитивизъм на тая школа тяхната....

Явно духът в посткомунистическите общества можел да тръгне и в положителна посока...

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • 14 years later...
  • Потребител

От ДДТ ми дойде на ум, че имаше и нещо унгарски сайт...Само да покажа, че макар и да правят качествена музика и текст, ние бумерите си заминаваме с тях заедно...

Не следя ежедневно трендовете и затова за мен беше изненадващо...На първо не ми хареса, но почвам да се заслушвам в тектсът му...

Значи. 2018 година Един млад човек около 16-17 слага първата си музика на тубата. И преди това е писал но повечето юнушески работи....На младежта и харесва и все повече го маркират. Репутацията му расте. Старите рокери ако им го споменаваха, казваха, че е момченце свирещо нещо микс от фолк и чалга музика...Текстът пък....И идва ковида. Не може този младеж освен тубата да дава концерти, нови парчета.  После....после идва март 2023 година. И това момче /вече около 21 години/, дава концер в стадиона Ласло Пап ТРИ ПЪТИ. 30 000 хора изкупуват билетите онлайн занапред. /С това той лично слага в джоб 140 000 000 Форинта./ И той е най младият който успява това да го напарви. Всичките динозаври останаха с отворени уста толкова дълго, че лепилото на протезите им отпусна и зъбите им нападаха...

Незнам, толкова ли е гениална музиката му, или толкова успешно манипулира чрез тубата, или.....

КАЖЕТЕ ВИЕ! ЕТО 

АЗАХРИАХ В АРЕНАТА НА СТАДИОНА ПУШКАШ В МАРТ 2023 година

 

Редактирано от Skubi
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 9.12.2023 г. at 13:25, Skubi said:

ние бумерите

От унгарските групи ми харесваха Локомотив GT,ако не бъркам последните инициали. В България Балкантон беше издала тяхна плоча. Имаше и в Унгарският културен център.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, deaf said:

От унгарските групи ми харесваха Локомотив GT,ако не бъркам последните инициали. В България Балкантон беше издала тяхна плоча. Имаше и в Унгарският културен център.

Locomotiv GT-diszkográfia
Kiadványok
Stúdióalbumok
19
Koncertalbumok
4
Válogatásalbumok
8
Kislemezek
24

 по ред.

Студио албуми 19

Концерт албум 4

Албум с избрани парчета 8

Малки плочи 24

Това от 1971 до 2002 година.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 часа, Skubi said:

на тези които не шпрехен унгарн....😆

Това са към 99,99999999999999999999999999999999999% от българите. :) За нас унгарския по клиповете е нещо като китайския и корейския - напълно неразбираеми извънземни езици, и клиповете ги гледаме само заради видеото или картинките, а звука можем да го изключим. 

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 8 часа, makebulgar said:

Това са към 99,99999999999999999999999999999999999% от българите. :) За нас унгарския по клиповете е нещо като китайския и корейския - напълно неразбираеми извънземни езици, и клиповете ги гледаме само заради видеото или картинките, а звука можем да го изключим. 

На унгарски знам само как е "Наздраве" - знаех и още няколко думички докато бях там преди много години, но вече само най-важното е останало ;)

Еге-шеге-дре (Egészségére)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Р. Теодосиев said:

На унгарски знам само как е "Наздраве" - знаех и още няколко думички докато бях там преди много години, но вече само най-важното е останало ;)

Еге-шеге-дре (Egészségére)

Egész,                                         цял,
egészség,                                  здраве,

Én egészségemre,                       за мое здраве,                          
Te egészségedre,                        за твое здраве,
Ő egészségére,                           за негово здраве,
Mi egészségünkre,                     за наше здраве, 
Ti egészségetekre,                     за ваше здраве,
Ők egészségükre,                       за тяхно здраве,

гугле преводач е твоят приятел....

Но да се върнем към 21 годишият младеж.

Питат го за стилът който пее. Около 14 годишна възраст получава от баща си един втора ръка телефон, на един арабски търговец на мобифони. На него имало записи от алжирският стил музика rai. 

Така почва да композира, пее в този стил. Научава се от- тубата.

Как се пише текст - учи се от тубата.

Как се прави миксация на записите - учи се от тубата.

Как се прави видео запис, композира, режи клипът - учи се от тубата. 

Желае да направи международна кариера, затова осъвършенства английският език от - тубата.

От тогава пиши и на английски текст към песните композирани и инструментирани от него. 

След 3 пълни арени в арената Пушкаш, отива на Европейски турни.

В 2021 година получава MTV EMA награда. И е още само на 21-22 години.

https://www.metatube.com/en/videos/491203/Azahriah-emulator-El-Barto-Live-at-MTV-EMA-Awards-2021/

 

 

 

Редактирано от Skubi
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...