Отиди на
Форум "Наука"

Бнб


emilia_n

Recommended Posts

  • Потребители

В излъчения днес по БТВ документален филм за историята на БНБ шефа на националната ни банка обяви, че догодина ще се проведе анкета относно символа представящ страната ни на гърба на еврото :v: . Нашата история е богата, затова избора ще бъде труден. Моите предпочитания са за Рилския и Зографския манастири, Паисевата история, Тракийските ни съкровища, трите ни столици- Плиска, Преслав и Велико Търново. Бих прибавила и гроба на св. Константин Кирил Философ. Сигурна съм, че моя списък не е пълен. Но вие прибавете вашия. :bg::bg::book:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Еврото ще ни изкърти държавицата, подобно на Германия, Франция, Холандия и Италия.

Грешка! Не "подобно", а "много повече", нашата икономика е много далеч от тази на Германия и Холандия и направо не ми се мисли как ще издържи да не рухне напълно след натрасянето на еврото.

Може би най-подходящо е на банкнотите да се изобрази нахлуването на Мурад или нещо от сорта :P

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Грешка! Не "подобно", а "много повече", нашата икономика е много далеч от тази на Германия и Холандия и направо не ми се мисли как ще издържи да не рухне напълно след натрасянето на еврото.

Може би най-подходящо е на банкнотите да се изобрази нахлуването на Мурад или нещо от сорта :P

Да, но като влезем в ЕС неозначава, че още от 2007 г. ще имаме всички права като правноправни членове. Мисля, че ще имаме определен период за "влизане в релсите" до 2014г. и някаде тогава може да се хвърлим на еврото ;)

Може и някой владетел като Борис I или Симеон, а защо не и на Кирил и Методий да се сложи :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Да, но като влезем в ЕС неозначава, че още от 2007 г. ще имаме всички права като правноправни членове. Мисля, че ще имаме определен период за "влизане в релсите" до 2014г. и някаде тогава може да се хвърлим на еврото ;)

Може и някой владетел като Борис I или Симеон, а защо не и на Кирил и Методий да се сложи  :)

Още от сега отговаряме на изискванията за приемане на еврото(поне за сега)., но най-рано ще можем да се присъединим към него през 2009 г..

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Още от сега отговаряме на изискванията за приемане на еврото(поне за сега)., но най-рано ще можем да се присъединим към него през 2009 г..

Колко отговаряме незнам, но това много сериозно ще се отрази на нашата страна...

Аз подкрепям Warlord

Може би най-подходящо е на банкнотите да се изобрази нахлуването на Мурад или нещо от сорта  :P
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...