Отиди на
Форум "Наука"

Когда человек есть идиот, ето - надолго!


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

И това става в страна, изобилстваща с петрол!!! Талант се иска да разкажеш играта на страна с природни богатства....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Аз пък се сещам за един човек, който не във Венецуела, а в София бе преизбран ТРИ поредни пъти за кмет на нещастната ни столица.

Та този човек по време на водната криза през 90-те, съвсем сериозно ни призоваваше да пестим вода като спираме чешмата докато си сапунисваме физиономията преди бръснене сутрин.

Той винаги спирал кранчето, преди да удари контра и така спестявал маса вода!

Така че не се чудете на Чавес, а се чудете на себе си..............

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

И по големи сензации е сътворявал бг избирателя :smokeing::crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

"Ние не сме във времето на джакузи", посочи Чавес. Според него, джакузито и комунизмът са несъвместими.

Да го беше казал на предишните две български правителства, управлявали в периода 2001 - 2009 г.!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Еми сами си го нахакаха венецуелците тоя зевзек, че и конституцията си промениха за да може да изкара още един мандат. Но наистина комунягите си ги бива в тоталното и безмислено прахосване на ресурсите - това в една тропическа държава като Венецуела, където текат едни от най-пълноводните реки в света и падат колосални количества валежи, да няма вода за хората!!! Е това е да си майстор. Интересно ми е ако соц правителство направи преврат и вземе властта примерно в Саудитска Арабия дали паралелно с дефицита на петрол ще има и дефицит на пясък?!

:doh:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Еми сами си го нахакаха венецуелците тоя зевзек, че и конституцията си промениха за да може да изкара още един мандат. Но наистина комунягите си ги бива в тоталното и безмислено прахосване на ресурсите - това в една тропическа държава като Венецуела, където текат едни от най-пълноводните реки в света и падат колосални количества валежи, да няма вода за хората!!! Е това е да си майстор. Интересно ми е ако соц правителство направи преврат и вземе властта примерно в Саудитска Арабия дали паралелно с дефицита на петрол ще има и дефицит на пясък?!

:doh:

100% :):):)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Преди 100 години имаше виц.

Отива детето при баща си:

-Тати дай ми 10 лева.

-Защо ти е?

-В етиопия гладуват децата. За тях събираме.

-Не е вярно. Те са едни от най-богатите, изнасят кафе. Не давам.

След време, детето пак:

-Тати дай ми 10 лева.

-Защо ти е?

-В етиопия са неграмотни децата. За тях събираме.

-Не е вярно. Те са едни от най-старата, култура. Не давам.

След време, детето пак:

-Тати дай ми 10 лева.

-Защо ти е?

-Ще празнуваме 5. годишнина от победата на комунистическата революция в Етиопия. За празника събираме.

-На ти 30 лева.

-Ами защо 30?

-Защото ти вярвам вече! Там където победят комунистите сигурно, че върлува гладът и простотията.

:crazy_pilot::crazy_pilot::crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
"Ние не сме във времето на джакузи", посочи Чавес. Според него, джакузито и комунизмът са несъвместими.

Да го беше казал на предишните две български правителства, управлявали в периода 2001 - 2009 г.!

If you are going to lie back, in the bath, with the soap and you turn on the what's it called, the Jacuzzi ... imagine that, what kind of communism is that? We're not in times of Jacuzzi," he said, to laughter from his ministers.

http://news.yahoo.com/s/nm/20091022/wl_nm/...enezuela_chavez

Ето това е казал Чавес в действителност на превиващите се от смях министри. Човекът е шегаджия. В тази връзка не искам да бъда досаден, но преводът на българската Mediapool ми се вижда не съвсем коректен. За никаква "несъвместимост" не иде реч.

Лично аз не чета Mediapool от години и явно е имало защо.

Ето малко разяснение предвид забележката на Warlord, че Венецуела се дави в много вода:

"We have (another) problem …El Niсo phenomenon," Chбvez said. "I will show you soon some pictures of the Guri dam; it is at a low level. It has not rained in the headwaters of the Caronн River. And the hydroelectric power station Guri is still producing most of the Venezuela's electricity, a 70 percent. This is a serious situation that has affected the supply of electricity. We are taking the necessary steps. What I mean is that we all must be concerned about the problem and we must deal with it. Everybody has to help save energy."

http://english.eluniversal.com/2009/10/16/...6A2904611.shtml

Отново не искам да съм злопаметен, но по време на един друг кмет на София, преди оня с трите мандата и къща на Канарските острови, София (1, 2 милиона души) беше оставена без вода, защото едни хора решиха да спечелят едни пари, като използват водата от язовир Искър за производство на електричество. И го направиха........ А милиони хора останаха без вода.......

В сравнение със Софийския случай, при Чавес виждаме един много по-хуманен подход.

Забележете: Човекът не им спира водата, въпреки че би могъл да го направи. Дори не им вдига цената на водата!

Той ги призовава да пестят, при това в една свежа шеговита форма.

Още нещо - язовир "Искър" беше източен за едните мангизи - производството на електроенергия от него няма решаващо значение за България.

Докато венецуелският язовир произвежда 70% от електроенергията на страната, което означава, че Чавес наистина е в затруднение. Но въприки това той не си позволява гаври с хората, каквито изпитаха върху себе си жителите на една европейска столица.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Аз пък искам да сравня Израелската пустиня, където НИКОГА не е имало дефицит на вода, със язовирите на др.Чавес...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Аз пък искам да сравня Израелската пустиня, където НИКОГА не е имало дефицит на вода, със язовирите на др.Чавес...

Сравнението е интересно.

Заедно с това можеш да сравниш авоарите на др. Чавес с този на собствениците на Федералния резерв в САЩ.........

Разбира се, не твърдя, че водата, закупувана от Турция за нуждите на Израел, изцяло се финансира от там. Има безброй частни фондове, по които тази симпатична държава получава от 6 до 10 милиарда щатски долара годишно подкрепа от чужбина.

Бях впечатлен от факта, че ако си ортодоксален вярващ там, можеш да не бачкаш цял живот. Молиш се, лежиш, ядеш и е........., а съответният фонд ти покрива почти всички разходи. Но няма как - религиозните предписания строго забраняват на някои хора да работят.........Така че ги разбирам :biggrin:

Това обяснява интересното явление, защо много хора там могат да си позволят да имат по десетина деца, а в България повечето хора няма как да имат и едно........

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Я пак за Израел че нещо не разбрах

Езерото Кинерет или така нареченото Галилейско езеро е основният водоизточник за Израел. През 2008 година нивото на валежите спадна с 30-50%, а през януари 2009 г. който се счита за най- дъждовния месец на годината в Израел, паднаха само 10% от средностатистическите количества дъждове. За това е обяснима радостта през последните четири дни на непрекъснати дъждове, при което нивото на Галилейското езеро се повиши с 4 сантиметра и днес водното ниво на най - важният за еврейската държава източник на прясна вода е 214,19 метра. За съжаление, на езерото липсват повече от 5 метра до максималното ниво и запасите от вода продължават да са застрашително малки. Притокът на реките Баняс, Дан и Снир практически е преустановен. Синоптиците прогнозират, че през лятото на 2009 година тези реки са застрашени от пресъхване. Пресъхване грози всички водни източници на Израел, които в момента се намират на нивото на така наречената ”черна линия” /критичното за реките ниво/. За да се намалят щетите от сушата, в израелската инспекция по водните ресурси бе одобрена извънредна програма, която трябва да въведе икономии в частния сектор. За сметка на инспекцията ще бъдат закупени и раздадени на населението специални инсталации, които се монтират към кранчетата, за да се намали напрежението на водната струя и се съкрати потреблението на вода. Освен в частния сектор, инспекцията се разпореди да бъде намалено на половина използуването на водни ресурси за селското стопанство, за частните и градски плувни басейни, за поливането на парковете и градините. Въпреки тези мерки, през 2009 година страната ще изпита дефицит на повече от 100 милиона кубометра вода. За това водната квота в селското стопанство и промишлеността ще бъде съкратена още. Министерството на инфраструктурата планира създаването на няколко централи за опресняване на вода, които обаче ще заработят едва през 2014 година.

/Специално за Агенция КРОСС- Хени Берлер, кор. на БНР за Израел/

Я сега някой да сметне по колко време се къпят изрелците с тея ,,кранчета,,.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

"El Niсo phenomenon" - да няма предвид аномалията Ел Ниньо? Тя не знам дали обхваща и Венецуела, но едва ли може да промени сезоните там, има си влажен сезон от годината (от април до октомври), през който падат по 1200 мм валежи. А сега, това че почти цялата държава разчита на ток само от един язовир май пак не говори добре за управлението й.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Именно! Спира ли водата в Израел? Не. Взимат ли се мерки? Да. А тоя се майтапи с министрите си с червените ризи...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Заедно с това можеш да сравниш авоарите на др. Чавес с този на собствениците на Федералния резерв в САЩ.........

Разбира се, не твърдя, че водата, закупувана от Турция за нуждите на Израел, изцяло се финансира от там. Има безброй частни фондове, по които тази симпатична държава получава от 6 до 10 милиарда щатски долара годишно подкрепа от чужбина.

Е, др.Чавес има ПЕТРОЛ. Да го сравним със Кувейт, където не знам просто отде взимат вода, но имат....

Ама то не е като да пилееш националното си богатство, ограничавайки частниците и подарявайки петрола на Куба!!! Че те по-добре в морето да го изливат, повече полза може да има.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

А докато се майтапи, вода няма, а в същото време ей тази река (Ориноко) тече през средата на държавата му....

la_ve_orinoco_delta_01_461.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Е, др.Чавес има ПЕТРОЛ. Да го сравним със Кувейт, където не знам просто отде взимат вода, но имат.

Пречистват солена вода, даже вече имат редица фирми предлагащи различни марки пречистена вода, създала се е дори конкуренция в бранша. Та решение както виждате има дори и за най-безводните държави, които само могат да си мечтаят за водните ресурси на Венецуела, но за разлика от Чавест те не се майтапят, а предприемат адекватни мерки.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здрасти!

Ами има фабрики ботилиращи вода 100% за арабите. А Перес се майтапи, че евреите са изкупили вече половината Манхатън и това предлага във връзка с Унгария и нейното водно изобилие.

:whistling::whistling::whistling:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз ли нещо не виждам ама къде пише че ,,вода няма,, има само призив за пестене на вода.Чавес не ми е роднина ама поне да бъдем точни.Това дали имат,, Ориноко ,,или не какво общо има или щом бог дал що да пестим.Недостиг на ел енергия от голямото потребление,недостигът се решава не само с ВЕЦ а и те имат лимити.Имането на друг вид централи обаче изглежда е привилегия само на ,,някои,,държави.Та с ,,тоя петрол,,Венецуела маже да притежава и ,,друг ,,вид централи,от което проблемът с водата би станал ,,второстепенен.Сега обаче идва въпроът кой и защо взима решенията ,,ти да, ти не,,

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Венецуела може и без АЕЦ, просто естествените й ресурси й позволяват да направи множество ВЕЦ-ове, които да произвеждат предостатъчно електроенергия за нуждите й, че и за износ. Само че от горните цитати се разбира, че 70% от тока на Венецуела идва от една единствена ВЕЦ.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Аз ли нещо не виждам ама къде пише че ,,вода няма,, има само призив за пестене на вода.Чавес не ми е роднина ама поне да бъдем точни.Това дали имат,, Ориноко ,,или не какво общо има или щом бог дал що да пестим.Недостиг на ел енергия от голямото потребление,недостигът се решава не само с ВЕЦ а и те имат лимити.Имането на друг вид централи обаче изглежда е привилегия само на ,,някои,,държави.Та с ,,тоя петрол,,Венецуела маже да притежава и ,,друг ,,вид централи,от което проблемът с водата би станал ,,второстепенен.Сега обаче идва въпроът кой и защо взима решенията ,,ти да, ти не,,

Там е работата я! Комунистите, във всичките си форми, много обичат, вместо да насърчат прогреса, да ограничат потреблението!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дааааа.....интересно,обаче на каква база отсичаме,,няма нужда от АЕЦ.Приятелю Warlord наистина ли смяташ че за построяването на една ВЕЦ е нужно да има само вода.Дали пък няма някакви други условия например като релеф,после я да видим какво пък като територия ще ,,удавим,,изгодно ли е и т.н.Винаги съм уважавал хората които имат готови решения за всичко,ама тоя път Тц.Ей друже КГ125 прав си комунистите все гледат да ограничават потреблението,ама тея в Израел кога станаха комунисти не съм разбрал,щото нали разбираш с тея ,,кранчета,,и намаляване на вадните ресурси за басейни и поливане нещо на ,,комунизъмлък,ми мирише.Айде поздрави от Чавес. :biggrin::biggrin::biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Нека не забравяме, че преди Чавес е имало и други управници във Венесуела, а Чавес все пак не е управлявал 50 год. както Кастро.

По въпроса за връзката между комунизма и идиотизма. Ако трябва да се изразя на езика на статистиката не мисля, че има функционална зависимост между комунизма и идиотизма. По-скоро зависимостта е корелативна. :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...