Отиди на
Форум "Наука"

РБМК


Guest

Recommended Posts

Търся подробна информация за тези реактори. Колкото по-подробна, толкова по-добре. Интересуват ме чертежи, планове, както на самия рекатор и компононтите му, така и на цялата сграда / комплекс. Ако има материали на български още по-добре.

По специално търя информация за РБМК 1000, но и за другите също е добре.

Благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 месеца по късно...
  • Глобален Модератор

...

но продължавам да търся и още. :)

Мисля тоест убеден съм, че бих могъл да помогна с доста информация, но за съжаление тя се намира на хартиен носител. Обемът е доста голям, като част от нея е на руски, а другата на английски. А бе казано с една дума, имам няколко книги и то доста дебелички.

Но основният проблем не е точно това. От известно време не мога да сканирам текстове и съответно до ги конвертирам в текст, поради повреда в скенера. мисля да си поправя скенера във възможно най-скоро време, да ги сканирам и да ти ги изпратя под формата на pdf или DOC файл. Добрата новина е, че имам записани направените върху тези публикации коментари от мое приятелче /ядрен физик/ който освен че работи в сферата на ядрената енергетика, чете и лекции в Физическия Факултет на СУ, на студентите от специалност ядрена физика.

Разбира се, ако вече не е късно.

Поздрави Б. :)

П.С. Ако вече е късно, моля те да ми кажеш.

Успех Б.Б.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...