Отиди на
Форум "Наука"

Съвременен сателит засне останки от спускаемия модул и знамето на Аполо 17!


Recommended Posts

  • Модератор Космически науки

http://lroc.sese.asu.edu/news/index.php?/c...-Featured-Image

Отдавна чакахме това изображение!

Най-сетне съвременен спътник откри останките от Аполо.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Спора е основно дали човешки крак е стъпвал на Луната, а не човешка машина.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Спора е основно дали човешки крак е стъпвал на Луната, а не човешка машина.

Точно.

Аз не съм много компетентен в областта, но тези снимки нещо колкото и да ги гледам не могат да ми покажат нито останки от модула, нито флага.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами то днес в нашия век се оспорова кръглостта на земята, та какво остава за това....

Аз предпочитам да повярвам на Алексей Леонов. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Аз предпочитам да повярвам само на фактите и доказателствата :) и от това което съм чел до момента лично за себе си не съм открил достатъчно доказателства и факти напълно опровергаващи, която и да било от версиите. И по същия начин не разбирам с какво тези снимки доказват стъпването на човешки крак на Луната.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Аз предпочитам да повярвам само на фактите и доказателствата :) и от това което съм чел до момента лично за себе си не съм открил достатъчно доказателства и факти напълно опровергаващи, която и да било от версиите. И по същия начин не разбирам с какво тези снимки доказват стъпването на човешки крак на Луната.

Наистина трябва да се задълбае човек във споровете, но аз ще ви кажа само три неща:

1. Нямат причина да лъжат; ако е качена техника, защо да не е качен и човек? Та нали има кадри от завръщането им?

2. Ако имаше нещо нередно, в държава като САЩ това нямаше да остане скрито. Максимум 10-тина години и някои от участниците във "фалшификацията" щеше да изкара баснословни хонорари...

3. Тези "факти" относно "фалшификацията" нямаше да бъдат изпуснати в пропагандата война през Студената такава, от ТАСС или някой друг..

Няма логика в това.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами проблема е, че техниката не е жив организъм и не й пречи радиацията в космоса за разлика от космонавтите. Мотивите много пъти са коментирани, вярно е че там се вихри и голяма конспиративна спекулация, но все пак много неща остават мътни. За Студената война съм срещал обяснението, че САЩ предлагат на СССР някаква технология срещу мълчанието им, както и собственото си мълчание по повод на някои съветски изгъзици случили се в онзи период и пазени в тайна :)

А иначе интересно на тези снимки наистина има точици наподобяващи стъпка горе вдясно, възможно ли е една тъпка направена в лунния прах да остане като отпечатък в продължение на 40 години?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
.........

А иначе интересно на тези снимки наистина има точици наподобяващи стъпка горе вдясно, възможно ли е една тъпка направена в лунния прах да остане като отпечатък в продължение на 40 години?

Следите от стъпки се виждат като пътечки , а не отделни точки. Най-утъпкано е около флага. На Луната няма атмосфера, за това са се запазили.

Виждат се следи и на други снимки.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Така е, няма атмосфера на Луната, следователно няма и вятър (макар че навсякъде по снимките се вее гордо американското знаме :whistling: ). А гравитацията? Не би ли трябвало прахта да сляга с времето и тези пътечки да се заличат с годините?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

За графитацията е логично. За веенето на флага имаше обяснение свързано май с материала му и със пръчката мисля.

За тия оферти за нови технологии срещу мълчание........ прилича ми на жълта преса.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

369228main_ap14labeled_540.jpg

Силата на гравитацията се уравновесява от други сили - реакция на опората, сили на триене. След като човешкият крак ги е разбутал, лунните прашинки са се потъркаляли и са спрели на места,където тези сили се уравновесяват.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Космически науки

Warlord: Ето една много детайлна статия за радиацията. Написана е от Джей Уиндли, аз съм я превел и като молекулярен биолог, който е изучавал биофизика и радиобиология, напълно я подкрепям:

http://www.cosmos.1.bg/portal/index.php?op...-&Itemid=27

Що се касае до твърдението ти:

Ами проблема е, че техниката не е жив организъм и не й пречи радиацията в космоса за разлика от космонавтите.

Очевидно наистина не си запознат доколко е опасна радиацията за полупроводниковите прибори. А и не само. Сети се за Чернобил примерно как се опитаха да използват роботи на покрива, след което роботите се повредиха. Груб пример, но напълно оборва твърдението ти.

КГ125 написа:

Аз предпочитам да повярвам на Алексей Леонов.

Който казва, че невяравщите в лунните кацания са невежи хора.

Някой от началото на темата:

Аз не съм много компетентен в областта, но тези снимки нещо колкото и да ги гледам не могат да ми покажат нито останки от модула, нито флага.

А ти какво очакваш? Да видиш самите астронавти, които махат оттам?

Link to comment
Share on other sites

  • 7 месеца по късно...
  • Потребител

Така е, няма атмосфера на Луната, следователно няма и вятър (макар че навсякъде по снимките се вее гордо американското знаме :whistling: ). А гравитацията? Не би ли трябвало прахта да сляга с времето и тези пътечки да се заличат с годините?

Във вакуум няма въздушно съпротивление и на флага му трябва повечко време да спре.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Явно 21 век е век на измислените теории. Вчера гледам по тв авторът на "Светата кръв и светия граал" - че той прилича на всичко друго, но не и на изследовател...

През Студената война, когато се търсеше всяко слабо място на врага, не се атакува кацането, но сега се атакува всичко :)

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...