Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

Не тризъбецът е символ на друг град, може би Троизен или Коринт, но за по точна информоция, моля те вземни най запазената от тези и я снимай от двете страни отново, за да видя по добре изображенията.

Поздрави

По всяка вероятност монетите са на Коринт. Датировка между 350-300 г.пр.н.е

Номиналът е между Бронз 13 и 16

Аверс: Пегас с опънато крило наляво, каквито са определено третрата, и може би втората, или Глава на Атина (първата)

Реверс: Украсен или не украсен (като 3) тризъбец и надпис.

И трите са в доста лошо състояние ( е не трагично чак ) имат нужда от почистване, но не го прави, ако не знаеш как.

И при трите цената е малка. Първата не е естествена коруба, получило се е най-вероятно през употребата в по-късен етап

Тази тема съшо може да се премести в под раздела Нумизматика, но може и да остане тук, ако нямаш повече конкретни питания по тях.

Поздрави

Предполагам че очакваш аз да ти отговоря? Те колегите и без това са твърде заети с нищенето на новия закон :)

Така ли са надписите, защото ми изглежда че надписите и изображението е обърнато. по точно личи на буквио като R D и др. Опитаи да я снимаш в огледало , ако е така или /и да напишеш надписите който се виждат.

Моля те за вбъдеще когато имаш питания за монети, медали, гербове и др прави го в раздел Нумизматика, тя се занимава с подобен род паметници, и е подраздел на Археологията

Темичката май отдавна не ме вълнува. Нито копая , нито купувам и продавам, вярно е имал съм колекция, но и с нея се разделих преди много време, за жалост на моменти ми липсва.

Доколкото съм запознат за коментари засега все още не съдят, при положение че само споделям мнение

Според мен, най-вероятно е тракиско подобие, на ТАсоска или друга тетрадрахма(не само Тасос сече този монетен тип!!!).

Възможно е и да не тракииски а друг варваризат, тъй като такива секът и тракииски и македонски и келтски племена. Тасоските тетадрахми са изключително разпространени през този период, и много племена ги ползват не само за междуплеменна , но и търговия с други страни извън Гръцките полиси.

Варианта за съвременно копие емалка, но също е възможна :)

Определено цената обявена горе не е валидна за тази монета, въпреки че на световните аукциони варваризатите са по скъпо плащани от оригиналният тасос, тъй като все още текът проучвания кой племена точно какви типове варваризати секът, но според мен е тракииски тип, поради факта че не е много грубо копие, и най-вероятно е сечена от племе с много добри търгопвски контакти което е познавало иконографията на типа.

Ако знаете от коя година са тези монети или изобщо ако знаете нещо за тях, моля да ми кажете. Ценни ли са ?

Р. Теодосиев: Нарушавате точка 4 от правилата на форума. Няма да е лошо да качиш снимки на самите монети!

Доста трудно без снимки. При проблеми със снимките обърни се към някой от модераторите, те ще помогнат :)

Поздрави и честит празник на всички!

Здравейте! Случайно ми попадна една монета и искам да знам в коя държава е сечена, през коя година при кой владетел и др. Благодаря предварително!

ЗА ЦЕНИ НЕ ГОВОРИМ!

Редактирано от fixxxsers
въпроси за цени не се обсъждат

Османска империя Махмуд II (1808-1839) Номинал 6 Куруш мисля проба 435 сребро (доста ниска) Емисионна година 29-та 1836/37 между 12.44-13.02 гр, заради дупката може малко по малко, 37/38 мм диаметър (ако не е толкова кажи за да погледна пак за номинала, да не е по малък. Монетен двор на Константинопол. Реална цена между 5 и 7 долара, но заради дупката доста по малко. Реалната на твоята стойност е точно колкото на среброто в нея т.е около 5.5 гр сребро с изкупна цена 0.4-0.45 ст за грам

По добре си я пази за спомен!

Извинявам се за дадените цени, но все пак мисля че не представлява колекционерна рядкост и затова съм дал каталожните цени, а и моната е "сравнително нова". Ако счетнете за правилмно ги коригирайте и премахнете!

Сребърен Възпоменателен медал по случай Сръбско-Българската война 1885, За съжаление не знам тиража и цената, но каквато и да е тя, във този му вид, отново не струва много повече от среброто в него, да не казвам изобщо не струва повече. Първо е доста изтрит, при което има изключително груби дефекти както отстрани така и от двете страни. Освен това би бил стойностен при наличие на оригинална нагръдна лента, която в случея липсва.

Така че отново ще те разочаровам, но може да бъде единствено част от семейните ценности, не и обект на колекционерски интерес!

Поздрави

Попадна ми още една монета. Ако може да ми дадете малко информация, къде е сечена, при кой владетел, в коя държава, от какъв метал е направена (мисля, че е медна) и др. Ето един линк - от двете страни е една и съща.

http://img440.imageshack.us/i/photo0038.jpg/

Византия Анонимен Фолис , клас G, 1068-1071, приписван на Роман IV, добро качество, за съжаление, доста често срещана монета, като тип са анонимните фолиси!

С точно този на 101 % да те са на махмуд 2-ри. Но по добрия въпрос е какво е това? Това е султанска Турга (или нещо такова беше) като за всеки султан е специфична, но следва един и същ общ вид, разликите доста дребни. НЕ те съветвам да правиш датиране точно по тургата.

Ако имаш османски монетки, знаеш снимаш ги от двете страни и ще опитаме да ги датираме горе долу :pain:

Поздрави!

Само те моля да ми напишеш кой снимки са на коя монета: примерно 1: 1.1 и 2.1 (ако са разбъркани) за да се ориентирам кое на кое е аверс и реверс, защото това ми е важно за да ти кажа точно е какво е и на всяка ако можеш да ми кажеш диаметъра, за да ти кажа тичният номинал, понеже много често единствено диаметъра и грамажа са различни за 2-3 номинала монети, всичко друго е еднаква ( про Османските, номинала не е написан на монетта, това е много рядко).

Благодаря ти!

1. Османска империя 5 куруш( е те тук ми трябва диаметъра) Абдул азис (1861-1876), година 1-ва 1861 диаметър около 23 мм (за тоз номинал) монетен двор Константинопол, тегло 5.80, запазена XF,

2. Османска империя 10 пара Абдул азис (1861-1876), година 4-ва 1865 диаметър около 27 мм (за тоз номинал) монетен двор Константинопол, тегло 5.30, запазена XF,

3. Римска империя 4 век средата Валентиан 1-ви или Валенс около 360-370 г, бронз 3/4, реверс с Виктория носеща венец монетен двор на Антиохия мисля но това е трудно казано, качество, не много добро VG ili F

4. Съвременна някоя от арабските страни не знам коя, може би палестина Сирия, не знам в момента а ще ми трябва време да я проверя номинал 50 Куруш или нещо подобно средата/края на 20 век

5. Западна Европа може би Австроунгария Karol 6 талер предполагам около 1730-1740, повече не мога, доста е изтъркана , а и с дупка, стойност колкото на среброто

6. Западна Европа 19 век Мисля ето това: http://www.coinarchives.com/w/lotviewer.ph...15&Lot=3884 6 кроутцера, в това състояние, няма никаква освен сантиментална стоиност>

Поздрави!

Здравейте.

Имам една ламаринка още от дете, бях си я намерила на улицата и тя беше моето "съкровище", макар и да знаех, че си е обикновена ламаринка с дупка. Наскоро с изненада разбрах, че е възможно съкровището ми да се окаже истинска монета. Или най-малкото - имитация на монета ;) . С помощта на Гугъл я идентифицирах като турска, от - най-вероятно - времето на Махмуд II; една приятелка ми каза, че може би пише "1327 г." по арабския календар (= 1909 г.), както и "Константинопол" (може би монетния двор?), а ако пише "1909" наистина - значи може ли да е палестинска?... По това време Палестина влиза в границите на Османската империя, но пък едва ли има право да издава свои собствени парични знаци... Понеже хич ме няма с монетите, както се вижда, ще ви бъда много благодарна, ако можете да я датирате и да определите произхода и номинала й; а пък аз ще ви дам всичката допълнителна информация, която не се вижда на снимките:

* диаметър - 15-16 мм;

* златистият цвят е някакво покритие, иначе на места е изтъркана и отдолу се показва метал с друг цвят, сивкаво-сребрист.

И това е, то нямаше кой знае колко за добавяне ;) . А ето я и самата монетка-ламаринка:

http://www.box.net/shared/j8l15m956m

http://www.box.net/shared/0l9dqc6tcs

(Ако се окаже, че не е имитация, а истинска монета, не ми пишете нищо за цени - това не ме вълнува; просто бях любопитна.)