Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

• Потребител

Здравейте, имам нужда от малко помощ.Става въпрос за две неща...Първото е за монетата на Тheodosius не мога да я намеря с този реверс, а второто не знам какво трябва да е ... нещо квадратно (бронзово) с малки размери около 1 см и тежи около 3 гр.от задната страна няма нищо.Прилагам снимки.. и благодаря на тези ,които ще се отзоват.

IMG_20201226_173129112~2.jpg

IMG_20201226_173116606~2.jpg

IMG_20201226_173043039~2.jpg

IMG_20201226_173050383~2.jpg

• Мнения 1,2k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Популярни мнения

Първо ти иде наум, че монетите са крадени заради СМИ, които демонизират колекционерите.Внушава се че монетите са ценни, много ценни и безценни, от изключително значение за науката.А алчните колекционе

Била е някога нещо подобно https://www.acsearch.info/search.html?id=334856, но не се вижда добре , на кой император точно е . Има и за почистване по нея и може би ще се разбере - https://www.acsearch.

Това е движим паметник на културата и мястото му е в музея, цени тук не коментираме - може да спомена само за времето - търговията с такива неща, води до 10 години ,,трезвен живот без жени" ! А иначе

Posted Images

• Потребител
  • Потребител

Благодаря ви за отговора, но при миларенса при реверса главата е надясно , а при линка който сте посочили  е наляво ако има някакво значение де ... просто не видях никъде с такъв реверс с глава надясно обърната ..но наистина благодаря

• Потребител

Не бях забелязал тази подробност, тя има значение. Колко грама е твоята монета?

• 2 седмици по-късно...
  • 2 месеца по късно...
  • Потребител

Здравейте днес намери тази монета на нивата си случайно.Можели някой да ми каже каква е и имали някаква стойност.Благодаря предварително.

C28D9EC2-DA27-4181-AA62-7FB30BF28D1B.jpeg

F5724143-2DE5-43BA-9895-5DFB06B90D22.jpeg

• Потребител

Това е движим паметник на културата и мястото му е в музея, цени тук не коментираме - може да спомена само за времето - търговията с такива неща, води до 10 години ,,трезвен живот без жени" ! А иначе имп. Хонорий - https://www.acsearch.info/search.html?id=85676

• 2 седмици по-късно...
  • Потребител

Здравейте :) 

Искам да попитам за монети, които днес намерих измежду други стари монети. Тези единствено не мога да определя!?! 

1. Сребро с диаметър 19мм., това което слабо виждам е надпис стара планина. 

2. И още една серия монети, които си приличат от предната страна, но задната страна има 3 варианта. 

Предварително благодаря :) 

20210413_004914.jpg

20210413_004539.jpg

20210413_011736.jpg

• Потребител

При всички случаи, това навсякъде са жетони и не са монети...разликата е огромна, още повече колекционерите на жетони са супер малко

Първото е български жетон от началото на 20-ти век, за фабрика Стара Планина. Не е ясно кое е тази фабрика, но възможно е да е Тютюнева фабрика Стара Планина в Казанлък. Това за сребро не е ясно как го реши, но ясно е че е мед-никел или само никел....няма или не съм срещал жетони от сребро и със сигурност не е сребро, освен че е в ужасно състояние.

Вторите пак са жетони, но тук вече Нюрнбергски. Те издават за различни производители и различни държави от там и различни задни печати. Добре е че са сравнително добре запазени, но все пак не са особено ценни за нумизматиката. Надявам се тук не смяташ че е злато, защото пък е месинг.

Редактирано от roca
  • Потребител

roca

Изключително благодарен съм за ценното и най-вече изчерпателно мнение :) За злато и сребро по-скоро имах предвид цвят

за ориентация :)  Надявам се скоро да пусна още една-две монетки за разпознаване :) 

Още веднъж благодаря! 

• Потребител

Може ли мнение за тези монети в доста лошо състояние са! Много ще съм благодарен ако някой се отзове!! Благодаря предварително! Първата и последната снимка е едната монета!

20210413_152519.jpg

20210413_152035.jpg

20210413_152212.jpg

20210413_152414.jpg

Редактирано от Stefko
  • Потребител

Втората е най-популярната и често срещана римска монета, наречена от фолклора Пешо убива Гошо (или обратното) на КОНСТАНЦИЙ II - разгледай - https://www.acsearch.info/search.html?term=Constantius+II+fel+temp+soldier+spearing&category=1-2&en=1&de=1&fr=1&it=1&es=1&ot=1&images=1&thesaurus=1&order=0&currency=usd&company=

• Потребител
Преди 27 минути, iiulius said:

Втората е най-популярната и често срещана римска монета, наречена от фолклора Пешо убива Гошо (или обратното) на КОНСТАНЦИЙ II - разгледай - https://www.acsearch.info/search.html?term=Constantius+II+fel+temp+soldier+spearing&category=1-2&en=1&de=1&fr=1&it=1&es=1&ot=1&images=1&thesaurus=1&order=0&currency=usd&company=

Благодаря много колега за информацията!!

• Потребител

Добър вечер на всички, 

Наскоро в градината на село баба ми намери една монета и бях посъветван на пиша в този форум.

Снимка 1

Снимка 2

Бих се радвал ако някой може да я идентифицира, монетата е намерена в село във Видинска област. 

Желая Ви лека вечер!

• Потребител

Надявам се, че това е някаква шега, защото това си изглежда като менте, на някаква провинциална монета....

Може и да греша, но изглежда ужасяващо..

• Потребител

Отново се явявам с въпрос за две монети :) Имат лъскав сребърен цвят и са доста запазени ако това е някакъв ориентир.

Предварително благодаря за помощта! 

20210418_233334.jpg

20210418_233350.jpg

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

Вече 15 години "Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За контакти:

• Create New...