Отиди на
Форум "Наука"

Коя е посоката на въртене...


fixxxsers

Recommended Posts

  • Глобален Модератор

oyfe8909.JPG

Та в каква посока се върти момичето?

Ето няколко мнения от един друг форум - photo-forum.net

Който я вижда обратно ( на часовниковата стрелка) има по-развито ляво полукълбо. Повечето трябва да я виждат така.

Съответно тези които я виждат да се върти по часовниковата имат по-развито дясно полукълбо.

А най-малко са хората, които могат да сменят посоката когато си искат. По принцип всеки от вас трябва да може да я смени, но това се случва спонтанно, ако се съсредоточите върху фокусиране/разфокусиране. Тоест проявява се автоматично взаимодействие между двете полукълба. Докато тези които могат да я въртят както си искат сами управляват този процес.

Меджу другото, според проучванията България е една от нациите с по-развито дясно полукълбо като процент от населението.

Наред с България това се наблюдава само в някои източни страни, части от Русия и Южна Америка.

Действително до тук повечето отговори са за въртене по посока на часовниковата стрелка, което е наистина необичайно.

В немски сайт 80/100 я виждат обратно на часовника.

Ха!!! Не ги сменя бе... Отначало - да ме убиеш не можех да я видя по друг начин освен по часовника. Изведнъж я видях обратно и вече не можех да я видя по час. С голяма мъка я смених.

След малко тренировки започнах да ги сменям по желание без проблем.

Много як тест

Функции на лявото полукълбо

използва логика

ориентиран към детайла

важни са фактите

използва в мисленето думи и език

настояще и минало

математика и науки

"Мога да науча"

познание

разпознава по познати белези

усещане за ред и модели

знае имената на предметите

базиран на реалността

прави стратегии

практичен

Сигурен/безопасен

Функции на дясното полукълбо

използва чувствата

ориентиран към голямата картина

важно е въображението

използва в мисленето символи и картини

настояще и бъдеще

философия и религия

"Схващам идеята"

вярвания

оценява

усещане за пространство

знае функциите на предметите

базиран на фантазията

представя възможностите

спонтанен

поемащ рискове

Редактирано от fixxxsers
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Аз пък виждам как се върти по чесовниковата стрелка (на дясно), а докато чета и изображението ми остане в периферното зрение, виждам как си клати крака на ляво и на дясно без да се върти ;)

Доста интересно...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Хм, при мен първо беше стъпила на десния си крак, после си смени краката (и посоката на въртене).

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Е, не! Я па са наобратно се върти!!!! Какво става.....

Мистика... :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

При мен първо се въртеше на обратната на часовниковата стрелка после прочетох коментарите пак я гледах и се смени и после си се сменяше, ту на ляво, ту на дясно ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ся па първо срещу, после към часовниковата стрелка. Требе да не съм наред у главата оти ми се сменя сигнализацията :mrgreen:

Най-странното е, че както я видиш първия път, в тази посока остава; трябва да се разфокусираза да я обърне.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това е мега странно!Първо я видях по часовниковата страна и после се съсредоточих за повече време и си смени посоката на обратно- все едно стъпа с другия крак.И така почна да се сменя през няколко секунди.. ненормално!

Е да ама сега чувствам напрежение в лявата половина на главата..Ауч! :D

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Това е мега странно!Първо я видях по часовниковата страна и после се съсредоточих за повече време и си смени посоката на обратно- все едно стъпа с другия крак.И така почна да се сменя през няколко секунди.. ненормално!

Е да ама сега чувствам напрежение в лявата половина на главата..Ауч! :D

Рдвай се, значи имаш мозък.

Зрителна играчка си е това, тя гадината се върти около оста си и се извъртя наляво надясно.

Иначе аз все у гърдите я зяпах, затова не ме заболя главата. :bigwink:

Но ако махнем майтапа, при мен се върти първо обратно, но след като я погледам повечко - по часовниковата стрелка.

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Рдвай се, значи имаш мозък.

Зрителна играчка си е това, тя гадината се върти около оста си и се извъртя наляво надясно.

Иначе аз все у гърдите я зяпах, затова не ме заболя главата. :bigwink:

Но ако махнем майтапа, при мен се върти първо обратно, но след като я погледам повечко - по часовниковата стрелка.

xaxa,дам.. по принцип не ми се отдават точните науки, а рисуването и танците:) не случайно мисля с дясната половина по често. Всичко е въпрос на тренинг обаче...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Та,в крайна сметка в един немски форум пишеше,че е зрителна измама.. и всъщност ако човек погледне в сянката и после си върне погледа върху мацката, тя се завърта наобратно(имам предвид да се гледа стъпалото й, което всъщност се върти само на 45градуса):)

Така че незнам дали има връзка с дясната и лявата половина на мозъка.. :post-20645-1121105496:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 месеца по късно...
  • 10 years later...
  • Потребител

Движението по окръжност, гледано в равнината на окръжността (окръжноста се изражда в отсечка с дължина на диаметъра), представлява движение от единият до другият край на отсечката, независимо в каква посока се върти по окръжността. За по-лесно разбиране - пример - типичен двигател с вътрешно горене - буталото се движи нагоре-надоле - коляновият вал може да се връцка както на лево така и на десно. В заключение - е те такива тънкости ползват илюзионистите за да Ви трошат мозъците от кеф. 

Редактирано от Emio
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...