Отиди на
Форум "Наука"
fixxxsers

Коя е посоката на въртене...

Recommended Posts

oyfe8909.JPG

Та в каква посока се върти момичето?

Ето няколко мнения от един друг форум - photo-forum.net

Който я вижда обратно ( на часовниковата стрелка) има по-развито ляво полукълбо. Повечето трябва да я виждат така.

Съответно тези които я виждат да се върти по часовниковата имат по-развито дясно полукълбо.

А най-малко са хората, които могат да сменят посоката когато си искат. По принцип всеки от вас трябва да може да я смени, но това се случва спонтанно, ако се съсредоточите върху фокусиране/разфокусиране. Тоест проявява се автоматично взаимодействие между двете полукълба. Докато тези които могат да я въртят както си искат сами управляват този процес.

Меджу другото, според проучванията България е една от нациите с по-развито дясно полукълбо като процент от населението.

Наред с България това се наблюдава само в някои източни страни, части от Русия и Южна Америка.

Действително до тук повечето отговори са за въртене по посока на часовниковата стрелка, което е наистина необичайно.

В немски сайт 80/100 я виждат обратно на часовника.

Ха!!! Не ги сменя бе... Отначало - да ме убиеш не можех да я видя по друг начин освен по часовника. Изведнъж я видях обратно и вече не можех да я видя по час. С голяма мъка я смених.

След малко тренировки започнах да ги сменям по желание без проблем.

Много як тест

Функции на лявото полукълбо

използва логика

ориентиран към детайла

важни са фактите

използва в мисленето думи и език

настояще и минало

математика и науки

"Мога да науча"

познание

разпознава по познати белези

усещане за ред и модели

знае имената на предметите

базиран на реалността

прави стратегии

практичен

Сигурен/безопасен

Функции на дясното полукълбо

използва чувствата

ориентиран към голямата картина

важно е въображението

използва в мисленето символи и картини

настояще и бъдеще

философия и религия

"Схващам идеята"

вярвания

оценява

усещане за пространство

знае функциите на предметите

базиран на фантазията

представя възможностите

спонтанен

поемащ рискове

Редактирано от fixxxsers

Аз пък виждам как се върти по чесовниковата стрелка (на дясно), а докато чета и изображението ми остане в периферното зрение, виждам как си клати крака на ляво и на дясно без да се върти ;)

Доста интересно...

Хм, при мен първо беше стъпила на десния си крак, после си смени краката (и посоката на въртене).

При мен първо се въртеше на обратната на часовниковата стрелка после прочетох коментарите пак я гледах и се смени и после си се сменяше, ту на ляво, ту на дясно ;)

Ся па първо срещу, после към часовниковата стрелка. Требе да не съм наред у главата оти ми се сменя сигнализацията :mrgreen:

Най-странното е, че както я видиш първия път, в тази посока остава; трябва да се разфокусираза да я обърне.

Редактирано от КГ125

Това е мега странно!Първо я видях по часовниковата страна и после се съсредоточих за повече време и си смени посоката на обратно- все едно стъпа с другия крак.И така почна да се сменя през няколко секунди.. ненормално!

Е да ама сега чувствам напрежение в лявата половина на главата..Ауч! :D

Това е мега странно!Първо я видях по часовниковата страна и после се съсредоточих за повече време и си смени посоката на обратно- все едно стъпа с другия крак.И така почна да се сменя през няколко секунди.. ненормално!

Е да ама сега чувствам напрежение в лявата половина на главата..Ауч! :D

Рдвай се, значи имаш мозък.

Зрителна играчка си е това, тя гадината се върти около оста си и се извъртя наляво надясно.

Иначе аз все у гърдите я зяпах, затова не ме заболя главата. :bigwink:

Но ако махнем майтапа, при мен се върти първо обратно, но след като я погледам повечко - по часовниковата стрелка.

Редактирано от Last roman

Рдвай се, значи имаш мозък.

Зрителна играчка си е това, тя гадината се върти около оста си и се извъртя наляво надясно.

Иначе аз все у гърдите я зяпах, затова не ме заболя главата. :bigwink:

Но ако махнем майтапа, при мен се върти първо обратно, но след като я погледам повечко - по часовниковата стрелка.

xaxa,дам.. по принцип не ми се отдават точните науки, а рисуването и танците:) не случайно мисля с дясната половина по често. Всичко е въпрос на тренинг обаче...

Та,в крайна сметка в един немски форум пишеше,че е зрителна измама.. и всъщност ако човек погледне в сянката и после си върне погледа върху мацката, тя се завърта наобратно(имам предвид да се гледа стъпалото й, което всъщност се върти само на 45градуса):)

Така че незнам дали има връзка с дясната и лявата половина на мозъка.. :post-20645-1121105496:

Движението по окръжност, гледано в равнината на окръжността (окръжноста се изражда в отсечка с дължина на диаметъра), представлява движение от единият до другият край на отсечката, независимо в каква посока се върти по окръжността. За по-лесно разбиране - пример - типичен двигател с вътрешно горене - буталото се движи нагоре-надоле - коляновият вал може да се връцка както на лево така и на десно. В заключение - е те такива тънкости ползват илюзионистите за да Ви трошат мозъците от кеф. 

Редактирано от Emio

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

Вече 15 години "Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За контакти:

• Create New...