Отиди на
Форум "Наука"

Коя според вас е най-великата историческа личност?


manzikert

Recommended Posts

  • Потребител

Коя според вас е най-великата историческа личност?защо?

Според мен е Анибал Баркал Човек който никога не се е отказвал от целта си да унищожи Римл Уважавам ги такива.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 834
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Администратор

Всяко покеление си има вилик човек, който се отличава със своите качества на водач.

Личноста която най много уважавам можеби е Васил Левски! А от средновековието Симеон просто при него България е била най велика и силна по време на съществуването си от географска и културна гледна точка. ;)

Много ама много хора има на който се възхищавам.Просто само един е много трудно да се определи.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ако трябва да е само един това ще бъде Васил Левски. За мен той не е просто велика личност, а култ!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Потребител
Всяко покеление си има вилик човек, който се отличава със своите качества на водач.

съгласен съм и затова, според мен е малко ненужно и не се обиждай, Манцикерт, обаче малко безсмислено, щото ви разбирам напълно, защо казвате Левски....изкушувам се да се присъединя, понеже съм роден в Каролво, но само пък се замислете, как бихте реагирали, ако влезете в некой американски форум и видите същата тема и повечето от американците отговарят Джордж Уошингтън???? Бихте се смели и псували, нали !!! :doh: Според мен не може да има най-велика личност, защото всяка епоха си има своите, които градят историята....и в този смисъл единственната личност, която може да се каже, че влияла на много епохи е примерно Христос, обаче, ако има мохамедани в този форум, веднага ше кажат мохамед.....така че е малко наистина....въпрос без отговор, ама айде въпреки в всичко заради общата кауза - ВАСИЛ ЛЕВСКИ :good:

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Tочно поради тази пречина не съм писал в тази тема!

ама айде въпреки в всичко заради общата кауза - ВАСИЛ ЛЕВСКИ good.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами виж как е формулирана темата: "Коя според вас..."

Според мен е Левски, без никакво колебание. Най-много се възхищавам на неговата личност. И както казах вече, за мен той е нещо като култ и идеал!

:bg::bg::bg:

Американците и мюсюлманите да си гледат техните си форуми :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Ами виж как е формулирана темата: "Коя според вас..."

Според мен е Левски, без никакво колебание. Най-много се възхищавам на неговата личност. И както казах вече, за мен той е нещо като култ и идеал!

  :bg:  :bg:  :bg:

Американците и мюсюлманите да си гледат техните си форуми :)

Ми о.к. тогава...... ВАСИЛ ЛЕВСКИ

:bg::bg::bg::bg::bg::bg::bg::bg:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ако говорим за учени - откриватели, аз съм за Фарадей - геният на електричеството. Представи си какво щеше да е сега, ако нямаше електричество - цивилизацията още щеше да е на ниво ХVІІ век и едва ли щеше да мръдне по-напред без това епохално откритие. Докато Айнщайн прави теоретични изчисления и изследвания, които няма как да бъдат приложени на практика ако се иска да се достигне скоростта на светлината например. А и напоследък започнаха да откриват пукнатини в неговата теория на относителността.

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Глобален Модератор

Или по-скоро от хората описвали житието му в последствие :icon_rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Иисус Христос е велика личност и много спорна. Не ми се пишат тука дълги постове, че някой ще ми изпратят разни обвинения, които не заслужавам.

И тази тема е за това коя е според вас най великата личност, а не коя е повлияла на света най много ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Една от любимите ми личности на ХХ век е Мустафа Кемал - Ататюрк (бащата на турците). Много ми харесва с каква непоколебима твърдост и размах решава много и то сложни проблеми и най-вече един огромен проблем - Османската империя, която той погребва официално през 1922 г. и модернизира създадената от него турска република.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител
Ами виж как е формулирана темата: "Коя според вас..."

Според мен е Левски, без никакво колебание. Най-много се възхищавам на неговата личност. И както казах вече, за мен той е нещо като култ и идеал!

  :bg:  :bg:  :bg:

Американците и мюсюлманите да си гледат техните си форуми :)

Кои мюсюлмани ?Защото не би трябвало да говориш за всички.Имай предвид,че сред арабските раволюционери Левски е много добре познат и дори във войната за освобождение на Сирия срещу Османската империя участват 19 българи ,които са погребани там ,а долината се нарича "Долината на 19-те българи".Така че не всички мюсюлмани мразят Левски тогава.

Според мен той е една от най-великите личности в историята ,заради спазването на принципите си ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Това не го знаех, интересно. А иначе не съм твърдял, че всички мюсюлмани мразят Левски.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Никой не го отрича.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Най- великият българин е Васил Левски, всъщност той е един от малкото хора, които заслужават да бъдат наречени "Велики". Другите си имат чисто човешки слабости, докато Апостола загърбва всичко за каузата си.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Най- великият българин е Васил Левски, всъщност той е един от малкото хора, които заслужават да бъдат наречени "Велики". Другите си имат чисто човешки слабости, докато Апостола загърбва всичко за каузата си.

Не само Апостола загърбва ВСИЧКО за КАУЗАТА (Не каузата си, а каузата. Общо желание на целия народ). Велики българи през Възраждането не можем да отречем, че има. Не е бил само Левски. Ботев например (не само той) загърбва абсолютно всичко както и Апостола в името на идеята за Освобождението. Никак не умаловажавам Левски, но когато говорим за онова свещенно дело за свобода не можем с лека ръка да зачеркнем и останалите. За мен поне хората дали живота си за България могат да се наречат "велики личности". Специално за епохата на робството съм категоричен, че има МНОГО велики българи.

От друга страна позовавайки се на съчетанието "историческа личност" трябва да посоча някого. От българската история 1 човек не мога да посоча. Маса народ е загинал за общото благо. Всички те за мен са велики. В световната история може би най-велик е бил А. Хитлер. Велик като водач, лидер, но един от най-болните мозъци съществували на планетата.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Естествено, че не е само Левски, но съм твърдо против сравнения тип "кой е по-великия" между икони като Левски и Ботев примерно. А факт си е и че има огромен брой национални герои дали живота си за България чиито имена не знаем и може би никога няма да узнаем - затова всяка година им поднасяме цветя в тяхна чест при паметника на Незнайния Воин, където гори вечен огън!

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...