Отиди на
Форум "Наука"

Цар Футбол


emilia_n

Recommended Posts

  • Мнения 116
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор

пп

Ама гръцкият отбор от 300 човека ли ше бъде? Е, тогава съм спокоен за феърплея.

300 човека ще е ударната им агитка с пълно хоплитско снаряжение:)

Greece-fans-006.jpg

e9d00__60959357_015072794-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хммм, този е ясен, освен ако няма някакви (е)гейски номера или троянски рефери ;), ама утре почва войната за испанското наследство ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз пък чух, че довечера гърците щели да излезнат на терена с надпис Германия на фланелките. От УЕФА им разрешили, защото всеки има право да пише името на спонсора си на екипа. :)

Редактирано от hristo_serafimov
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

довечера ще е епик:)

300 спартанеца срещу германските орди в опит да защитят демокрацията. :punk::laugh:

Епик беше, но в полза на логиката. Не всеки път футболната игра позволява това.

Гърците приличаха на спартанци, които с шлемове и щитове се опитваха да спрат танковете и самолетите на Вермахта... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Дам познатата демагогия - ако победим - вечна слава, ако загубим - значи това е станало по свръх епичен начин и ние напълно сме заслужавали победата, но злата съдба и безкрайно лошото стечение на обстоятелствата са били изцяло против нас :)

Головете на гърците беха както винаги некви супер мишкарски, а тия на германците - маняшки :) надявам се занапред да зазидат тези пукнатини в защитата си. Но определено трябва да се играе такъв футбол - нападателен.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Дам познатата демагогия - ако победим - вечна слава, ако загубим - значи това е станало по свръх епичен начин и ние напълно сме заслужавали победата, но злата съдба и безкрайно лошото стечение на обстоятелствата са били изцяло против нас :)

Головете на гърците беха както винаги некви супер мишкарски, а тия на германците - маняшки :) надявам се занапред да зазидат тези пукнатини в защитата си. Но определено трябва да се играе такъв футбол - нападателен.

тагиииил!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

Май нещо като обобщение. Отборът на Льов безобразно слаб вс Италия. При толко чужденци стават нещо като френския, за майтап.

Но все пак правдата възтържествува. Златно-червеният отбор на Дел Боске защити трета поредна титла.

Все една гледах Барса на Кройф от края на 80/90 -тте началото.

Редактирано от kramer
Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • 1 месец по късно...
  • Потребител

Какво мислите за предстоящия мач срещу Дания. Имаме ли сили да ги бием?

По принцип всеки може да победи всеки, но Дания са доста класен отбор. Видя се на Европейското. Прогнозирам равен, дано не съм прав и да бием.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Абе националния отбор за първи път от години го виждам изправен на крака. Ако играем така както срещу Италия е съвсем реалистично да победим и Дания и Чехия, въпреки че наистина са отбори от класа.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Гледайте внимателно мача Чехия-България на 16-ти окт. на Летна. Ще съм в агитката с БГ знамето и шала ;).

ке те бият много. :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Няма, те чесите не са такива, освен че ги е страх от полицията имат респект от булхарите ;). Като отивахме първи път фирмено на кръчма един приятел (чех) ме дръпна и дискретно попита 'Нали ще си оставите ножовете в къщи' ;). После на всички сбивания (те така наричат бутането в кръчмата) играехме ролята на сини каски. Само да станехме и всички сядаха ; и почваха да обясняват, че нямат нищо против чужденците особено, ако са българи ;). Повече обаче ме е страх чехите да не ни сложат някоя 3-ка :(. Щото тук не ни броят за сериозен противник и страшно ми се иска да ги изненадаме. Срещу Дания се отърваха с малко късмет, мача беше повечето на една врата, само няколко добри контри направиха.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Глобален Модератор

Е не можахме да бием Дания и Чехия (Митак не си викал достатъчно ;)), но и те не можаха да ни бият. Играхме обаче като с равни на тях, а те определено са си фаворити, на моменти и по-добре, може и да съжаляваме дори за тези резултати, но най-важното е, че отбора се държи мъжки, бори се, създава положения - в този дух може с голям оптимизъм да се гледа към следващата година :bg:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е не можахме да бием Дания и Чехия (Митак не си викал достатъчно ;)), но и те не можаха да ни бият. Играхме обаче като с равни на тях, а те определено са си фаворити, на моменти и по-добре, може и да съжаляваме дори за тези резултати, но най-важното е, че отбора се държи мъжки, бори се, създава положения - в този дух може с голям оптимизъм да се гледа към следващата година :bg:

То така е най-лошо, аха-аха да се класираш и накрая 1 точка или гол да не ти стигнат

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е не можахме да бием Дания и Чехия (Митак не си викал достатъчно ;)), но и те не можаха да ни бият. Играхме обаче като с равни на тях, а те определено са си фаворити, на моменти и по-добре, може и да съжаляваме дори за тези резултати, но най-важното е, че отбора се държи мъжки, бори се, създава положения - в този дух може с голям оптимизъм да се гледа към следващата година :bg:

Да бе, не съм викал, продрах си гърлото ;)(не съм си мислил някога, че ще викам 'Люююбо Пенев' ;)). За Дания не зная не съм гледал мача, но цял час с човек по-малко и да удържим си е голям успех. А чехите в началото не ни брояха за живи. Даваха ни 5 точки, победа над Малта в София, равен там и равенство с Армения пак в София. Прогнозираха 2-0 на Летна и 1-2 в София (за тях). Но преди мача малко се стреснаха. Ако сте гледали започнаха доста сковано да не кажа уплашено. Гледам тук статистиките и има една отиграване на топката в отбрана (подаване на съодборник) - ние имаме 40 с/у 18 за тях. Вярно, че ние се бранихме малко повече, но рядко чистехме безразборно, а те докрая на мача при нашите флангови атаки не се и замислеха праскаха я в тъч. Ние комбинирахме, един два пъти ни довеждаха до инфаркт първото полувреме (когато бяхме зад нашите) и половината агитка крещеше "Чисти бе!".

То така е най-лошо, аха-аха да се класираш и накрая 1 точка или гол да не ти стигнат

Всъщност вероятността да се класираме е малка и всички го знаехме предварително. Българите се класираме, когато си вземем всички точки в къщи, е при изявен фаворит като Италия можем да направим едно реми. Сега имаме вече две, а и точно след година като дойдат чехите ще бъде адски тежко, като остаавим това, че с Италия можем да направиме равен навън, ако адзурите вече са си оплели кошницата, но с Дания ще бъде на кило кръв и метър кожа. Решвщи са следващите два мача през март. Трябва да бием Малта разбира се и да очакваме благоприятни резултати от Чехия-Дания (реми или победа за Чехия, но следваща загуба в Армения). През юни почиваме, но през септември идва мача с Италия. Ако тогава адзурите са събрали 16т. (т.е. били са Чехите навън) можем да очакваме някакво отпускане, но не и да разчитаме на това ;). Трябва обаче да вземем задължително мача в Малта той също ще е тежък. И накрая най-тежките, гостуването на Армения и домакинството на чешите ;). Те са гадове даже да нямат шанс ще се хвърлят ;).

Link to comment
Share on other sites

  • 6 месеца по късно...
  • Потребители

Навремето бях от ЦДНА, после от ЦСКА. Но след като двата отбора се сбиха през 1985 г. и ги разтуриха, престанах да се интересувам от футбол. http://www.sportal.bg/news.php?news=381943

През 1994 г. гледах националната ни гордост в САЩ, но после пламъчето у мен пак изгасна.

Въпреки че Георги Аспарухов беше от „Левски” той беше уважаван от всички. Днес се навършват 70 години от рождението му.

http://sport.actualno.com/70-godini-ot-rojdenieto-na-Gundi-news_423406.html

1968 г.: голът на Аспарухов за България на стадион „Уембли” срещу английския тим, воден от Боби Чарлтън.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...