Отиди на
Форум "Наука"

Любима Книга?


Recommended Posts

  • Потребители

Отскоро издателство " Труд " отново пусна на пазара нова поредица. Този път тя е посветена на писателите живяли и творили през ХІХ в. Аз вече си купих първата книга - " Парижката света Богородица " на Виктор Юго.

Излезе и втората книга, която е посветена на граф Дракула. Неин автор е Брам Стокър.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • Мнения 58
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Всички имате много добри любими книги. :good:

Аз само една любима книга нямам. ......Ще кажа и още една - "Малкият принц" на Екзюпери. Толкова просто са представени любовта и приятелството. Кара те да се замислиш, защо ние ги усложняваме толкова в днешно време. Препоръчвам на всички, които са я чели като малки да го направят отново. Ще имате чувството, че никога не сте я чели. :v:

Напълно съм съгласен :!!!: Едно време съм я чел като част от задължителния училищен списък книги за "лятно четене". Вчера се разхождаме в морската градина и една позната ми тиква в ръцете билети за постановка на Малкият принц в Летния театър. Не бях много очарован , но жената и особено дъщерята / оказа се че,скоро са изучавали книгата в у-ще/ настояха да отидем....Какво да ви кажа, не само че постановката беше много сполучливо направена, ами като се върнахме в къщи, издърпах книгата от библиотеката и докато не я прочетах отново не си легнах.

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Всъщност, не бих казал че това е любима книга, а книга която трябва да се прочете, и то не в детските години. Незнам кой малоумник я е вкарал в програмите за 4-5 клас.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Всъщност, не бих казал че това е любима книга, а книга която трябва да се прочете, и то не в детските години. Незнам кой малоумник я е вкарал в програмите за 4-5 клас.

+ от мен!

Съвпада с моето мнение на 100%!

" ... книга която трябва да се прочете, и то не в детските години. Незнам кой малоумник я е вкарал в програмите за 4-5 клас."

но да бъде любима книга - това е малко пресилено.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 месеца по късно...
  • Потребител

Хареса ми поредеицата на Дан Браун , но от всичките Шестото клеймо ми е любимата.

Заинтригува ме и за една седмица я прочетох, научих много неща за Ватикана.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 месеца по късно...
  • Потребител

Аз като малък не съм чел много, книгите които съм чел са най вече прикъски

Трите тома на Братя Грим

Двата тома Български народни прикъски

Хитър Петър която съм я чел да не кажа хиляди пъти...

Най сериозните книги които съм чел са "Робинзон Крузо" от Даниел Дефо и "Малките дедективи и гълтача на мечове" от А. Линдгрен и още няколко за които в момента не се сещам.

Преди година прочетох Поразяващата рака на Карл Май много хубава книга.

Интересно,,,

Карл Май няма такава книга. макар че това е най-популярния му герой и обикновено от негово име се разказва

Преди доста години казвах -Наследникът от Калкута, Сега тя и много други

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

"Дневник на една лоша година"-Кутси

Не знам защо но тази книга ме влудява. Като наркотик. Или я препрочитам, или си я предъвквам на ум. Шантава работа...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз пък започнах да чета Shantaram (Шантарам) след като 20 човека ми казаха, че това е ебасиякатакнига. Оказаха се прави - има голяма вероятност да ми влезе в списъка с любими четива. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...