Отиди на
Форум "Наука"

Музикант...


Recommended Posts

  • Администратор

Нека в тази тема хората които свирят или са свирили да споделят с другите потребители на какво са свирили...

Тук ще си говорим за концерти изнасящи потребителите ни и други подобни изяви...

Аз за сега ще се сдържа от мнение! :whistling:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 месеца по късно...
  • Потребител

Моята майка беше пианистка, и любовта ми към класическата музика ме съпътства от самото ми раждане.Посещавах уроци и сега понякога свиря...но не съм виртуоз. :laugh:

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

То не трябва да бъдеш, за да свириш и радваш на това изкуство!

Поздрав: Rimsky Korsakov - Flight Of The Bumble Bee

Полета на бръмбара...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Глобален Модератор
  • Глобален Модератор

Виж ти, негрите можели не само да рапират :P

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

И аз съм китарист, ходил съм на уроци по китара цели 10 години.

Оттогава рядко свиря, а и китарата ми "отесня", трябва да си взема нова, по-голяма...

Вижте нещо хубаво...

http://www.youtube.com/watch?v=FhGgTXCu1QI...ted&search=

http://www.youtube.com/watch?v=hOosYEJDS4o...ted&search=

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Виж ти, негрите можели не само да рапират :P

Kogato някой прави такива неща, заслужава си всеки плюс, който получи без изключение. :good:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 10 месеца по късно...
  • Потребител

Здравейте. Аз съм действащ музикант ( по образование ел. инжинер) и в момента с това си изкарвам прехраната. Свиря китара, бас, облигатно пиано и ударни инструменти. Дълги години се занимавах с електронна музика и смея да кажа, че познавам технологиите и начините за правенето и. Закърмен съм с музиката на "Диип Пърпал", " Пинк Флойд", "Юрая Хиип", "Назарет", " Гранд Фънк", " Слейд" и т. н. В тази музика има много експлозивност и мелодия. Когато хард рока се втвърди и опрости към течението "метъл" не ми харесваше вече, но някои легендарни метъл банди направиха такива шедьоври с баладите си, че мога само да коленича и да се респектирам. Музиката е едно невероятно изживяване особено, ако ти я правиш. Подхваща те магията и не усещаш нищо друго освен себе си и инструмента от когото искаш да дадеш приятни усещания и на тези дето те слушат. Все още имам тази възможност да радвам хората и те ми се отблагодаряват с аплаузи и с простото - благодаря. Усещането е страхотно, повярвайте ми! Това е като след добре свършена работа. Абе ...КЕФ! Вярно е, че нямах таланта на големите и затова при мен започна да се получава след много, много години упражнения и учене. Свиря повече от 30 години и чак сега усещам удоволствието от свършената работа. За съжаление е така. Не искам да обезкуражавам хората, който сега започват да се учат. Просто приемете, че не съм бил толкова талантлив и за това ми е трябвало толкова много време. Музиката за разлика от изобразителното изкуство е динамична и се развива във времето. Необходимо е да нямаш тайни с инструмента на който свириш. Това значи да го познаваш изцяло и да можеш да пресъздадеш с ръцете си веднага това , което е в главата ти. Тогава е истинско и слушателите ти вярват....и те слушат естествено. Мога да бъда полезен с моят опит на всички съфорумци, стига да съм компетентен достатъчно в областите , който ви интересуват. Живея и работя в Испано говорещ остров така, че и "фламенкото" не ми е чуждо. Поздрав на всички и ще се радвам ако мога да помогна с нещо! За повече информация www.a2duo.dir.bg

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Браво! Добре се справяте с мадамата.

Някои връзки в сайта обаче не се отварят.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Всичко това със свиренето е чудесно, имам някои забележки обаче по възгледите ти :)

В тази музика има много експлозивност и мелодия. Когато хард рока се втвърди и опрости към течението "метъл" не ми харесваше вече

Метъла определено не е "опростяване" на хард рока, а точно обратното - едно грандиозно разнообразяване и усложняване - погледни само безкрайния списък с подстилове, които произлезнаха от Хеви Метъла през последните 20-тина години, това е може би най-разнообразния и сложен стил в музиката. С това не умаловажавам разбира се рока от който води началото си всичко това, но просто той стои на едно по-ранно еволюционно стъпало в развитието на музиката.

Музиката за разлика от изобразителното изкуство е динамична и се развива във времето.

Изобразителното изкуство също се развива и е дори по-динамично ако го съпоставим с цялото време на съществуването му и това на музиката, всяко нещо си има еволюция :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

и аз съм музикант.свиря на кларинет,но се подлъгах да замина за лондон където трябваше да започна всичко отначало.след много неуспехи и блъскане като общ работник,се завърнах в БГ.но работата на която се бях отдал,вече не се нуждаеше от мен.надявам се скоро пак да започна да свиря в този оркестър,още повече,че вече имат и нови инструменти.за всеки музикант е привилегия да свири на качествен инструмент какъвто е буфе крампон.френски кларинет със завидна цена.завършил съм класическо музикално училище и вярвайте ми много тъгувам за концерите на великите моцарт и вебер.не свиря в симфоничен оркестър,но не искам и ръцете ми да загрубяват под натиска на четката,валяка и маламашката:)и един въпрос..знаете ли кое е предпоследното произведение на моцарт?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Свирех на пиано като малък, но не ми се понрави и се преориентирах към природните науки, оставайки обаче меломан. :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз свиря на пиано още от 6 годишен. Още от малък обичам класическата музика, но това е свързано и до голяма степен с това, че свиря на инструмент.

Иначе от няколко години насам свиря в клавирно дуо с едно момиче. Много е готино да се свири на 4 ръце. Ходим по конкурси и печелим награди. Последното ни завоевание беше на един конкурс специално за клавирни дуа във Валберг, Франция. Това бе миналия месец. Държа също да се похваля, че ни поканиха да свирим на летния фестивал във Валберг с два самостоятелни концерта (попринцип това беше обявената награда на победителите в групата за професионалисти, но за нас направиха изключение и също ни дадоха и на нас тази специална награда :blush::biggrin: ).

Ето тук може да ни видите на третата снимка на осмия ред. Ние сме най-отдясно с черния костюм и червената рокля. :P

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
знаете ли кое е предпоследното произведение на моцарт?

Последното произведение на Моцарт е прословутият Реквием в ре минор, който той не успява да завърши.

Последното завършено от него произведение е Freimaurerkantate К623.

За повече информация относно произведенията на Моцарт по години и Köchel номера виж тук.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Аз свиря на пиано още от 6 годишен. Още от малък обичам класическата музика, но това е свързано и до голяма степен с това, че свиря на инструмент.

Иначе от няколко години насам свиря в клавирно дуо с едно момиче. Много е готино да се свири на 4 ръце. Ходим по конкурси и печелим награди. Последното ни завоевание беше на един конкурс специално за клавирни дуа във Валберг, Франция. Това бе миналия месец. Държа също да се похваля, че ни поканиха да свирим на летния фестивал във Валберг с два самостоятелни концерта (попринцип това беше обявената награда на победителите в групата за професионалисти, но за нас направиха изключение и също ни дадоха и на нас тази специална награда :blush::biggrin: ).

Ето тук може да ни видите на третата снимка на осмия ред. Ние сме най-отдясно с черния костюм и червената рокля. :P

Обожавам класическата музика и само мога да се гордея, че сред нас има такива хора. Браво и респект. Продължавайте да радвате хората. Поздрав!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Браво! Добре се справяте с мадамата.

Някои връзки в сайта обаче не се отварят.

Извинявай. Нещо явно не е наред със сайта ни. Мадамата е жена ми и работим вече 8 години заедно. За по- голяма убедителност ще дам този линк. Там трябва всичко да се отваря, а утре ще се набутам в сайта да видя какво сме "насрали" с извинение. www.myspace.com/a2duo

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Брей колко много музиканти имало тука :)

Забравих, че не съм ти отговорил за изобразителното изкуство. Имам предвид, че една картина е нарисувана и ти я гледаш в нейното статично състояние, ако искаш и два часа, но тя не се променя. Едно музикално произведение се развива динамично и за да го възприемеш трябва да го изслушаш в продължение на 3 мин. или 5 часа ( визирам Вагнер). Това беше моята идея за статично и динамично изкуство. Поздрав!

Сега стана ясно, явно съм те разбрал неправилно.

Ако някой иска може да отвори друга и там да си пишем по предназначение. Поздрав!

Ок отваряме друга тема - http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=5809&hl= :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Виж ти, негрите можели не само да рапират :P

Това е майтап нали? Ако ги нямаше долните чичковци, музиканти като Киит Ричардс и Ерик Клептън сигурно никога не би им дошла идеята да свирят на китара... :bigwink:

Muddy1.png

RobertJohson.png

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...