Отиди на
Форум "Наука"

Любими и любопитни цитати на исторически личности


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Н. Хрушчов към Т. Живков (при отказа за присъединияване на България към СССР):

"Не те съветвам да ставате съюзна република, защото сега идвам да те посрещна на летището, а ако си глава на съюзна република, ще висиш по три дни пред кабинета ми, докато те приема."

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 327
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Т. Живков - За нас всеки ден всеки час на всякъде има матриал . - смешна

Младен Исаев - Българската Комунистическа Партия винаги е права дори когато греши . - смешна

проф. Александър Цанков - Ще сложа ред в тази държава!!! - като мото в живота ми

Адмирал Нелсън - Слава богу изпълних дълга си преди да пукна . - дано и с мен да стане така

А.Ляпчев - Со кротце , со благо - пак мото

Люба Алексиева - Кажи баба тенк-ю ;)

Т.Живков - Тази година имаме полу-проводници , другата година ще имаме цели проводници * - смешна

А. Хитлер - Германия над всичко ! - като мечта, обаче България над всичко

Нейтан Хейл - Съжелявам само , че имам един живот , който да загубя за родината си . - най-любима и мото в живота

Хайнрих Хайне - Господ ще ми прости , това му е работата .

* В света и до ден днешен има само полу-проводници , но Живков мисли че те са пУлу а не пОлу .

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Н. Хрушчов към Т. Живков (при отказа за присъединияване на България към СССР):

"Не те съветвам да ставате съюзна република, защото сега идвам да те посрещна на летището, а ако си глава на съюзна република, ще висиш по три дни пред кабинета ми, докато те приема."

Хаха ....

Хайде казвайте реплики де, какво стана само аз и Warlord ли знаем , кажете нещо

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Това ми е любимия на бай Тошо:

"Другари, до сега ние бяхме изправени пред ръба на една страшна пропаст, но ето че най-накрая направихме решителна крачка напред!"

:banana: :bash::bg::biggrin::clap3::doh:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Цезар:

"Veni, vidi, vici!"

:dwarf:

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Андрей Ляпчев ,,Со кротце,со благо,со малко кьотек,, -пълен цитат

Тодор Живков при откриването на завода за полупроводници в Правец

,,Тая година завод за полупроводници,догодина за цели проводници,,.

,,Дружбата със СССР е нужна на България така както въздуха и слънцето за всяко живо същество,, -Гошо Тарабата/известен още като Гошо Мастиката/,за Георги Димитров иде реч де.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Свети Лорънс изгорял на клада и последните му думи били :

Обърнете ме , достатъчно ме изпекохте от тази страна

Това не било на кладата, а на скара която била на жар...буквално го пекли като парче месо на скара...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Андрей Ляпчев ,,Со кротце,со благо,со малко кьотек,, -пълен цитат

Тодор Живков при откриването на завода за полупроводници в Правец

,,Тая година завод за полупроводници,догодина за цели проводници,,.

,,Дружбата със СССР е нужна на България така както въздуха и слънцето за всяко живо същество,, -Гошо Тарабата/известен още като Гошо Мастиката/,за Георги Димитров иде реч де.

Аз го знам само като Со кротце со благо и както бях написал за Т.Живков . Но бай Тошо има много издънки .

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Тодор Живков при откриването на завода за полупроводници в Правец

,,Тая година завод за полупроводници,догодина за цели проводници,,.

"Тази години ние ви построихме завод за полупроводници догодина ще рашерим производството и ще построиме завод за цели и още по цели и дълги проводници..." :laugh:

Ахам ся проверих , просто писах по спомени  .

Къде проверяваш?

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

браво батори за поправката

За Ляпчев края обикновенно се изпуска и затова е слабо известен.

Така е и с Георги Пахамер когато разказва за Ивайло.Пише се ,,И той обул червени обувки,наметнал се с червено наметало и смело се впуснал в дела,, като тук се пропуска ,,далеч по големи от неговите възможности,,.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Къде проверяваш?

Ами в една книга казва се ЧУДАТОСТИ БЕЗБРОЙ на Тери Диъри от поредицата Страховитото в историята , те са малко детински ,но има много интересни факти .

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
браво батори за поправката

За Ляпчев края обикновенно се изпуска и затова е слабо известен.

Така е и с Георги Пахамер когато разказва за Ивайло.Пише се ,,И той обул червени обувки,наметнал се с червено наметало и смело се впуснал в дела,, като тук се пропуска ,,далеч по големи от неговите възможности,,.

За Ляпчев от вас научих за това , и се чудя как не сам го знаел :hmmm: но човек се учи дукато не умре .

А за Г.Пахамер знам за този край .

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

"Трябва не е дума, която се казва на владетел" - думи на умиращата Елизабет I , когато приближените й настояват, че трябва да си легне в леглото (понеже тя седи).

"Когато противникът прави грешка, не трябва по никой начин да го прекъсваме" - бележка на Наполеон към маршал Султ в хода на битката при Аустерлиц.

"Наполеон духна върху Прусия и тя загина" - квалификация на Хайне за антипруската кампания от 1806г.

"На бойното поле само шапката на Бони струва колкото 50 000 души" - реплика на Уелингтън към неговите офицери, насърчаващи го да даде решаващо сражение на Наполеон пред Ватерлоо.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Древните египтляни:

"Най-сигурната защита е нападението"

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Louis XIV - "L'etat - c'est moi!"

крал Луи XIV (Кралят - Слънце) - "Държавата - това съм аз!"

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Сталин:

"Нет человек, нет проблем!"

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

"Едното няма име. Именуването е майка на хилядите неща".

/Може да бъде и "Вселената няма име ...." и т.н./

"Ако някой поиска да завладее света, за да го поправи, смятам, че не ще успее. Светът под небето е свещен съд - смятам, че не може да бъде преправян. Онзи, който понечи нещо да му поправи, го разваля. Онзи, който понечи да го сграбчи - губи го. Защото с нещата е така - едни вървят отпред - другите следват. ту вдишват, ту издишват. някои са силни, други - слаби, понякога са във възход, понякога - в упадък.

Затова и мъдрецът избягва крайното, избягва прекомерното, избягва излишъка".

Лао Дзъ

"Този, който е силен, може да командва 10 души; този; този, който знае посоките, може да командва 1000; този, който знае с каква скорост се движат войските, може да командва армия; само този, който чувства Вселената за свой дом, може да управлява Поднебесната".

Древнокитайски трактат

"Знанието е огромен океан, а аз съм хлапе, събиращо камъчета по брега му."

Исак Нютон

"Ако бяхте видели какво зеле съм си отгледал в задния двор, никога нямаше да ме карате да ставам император на Рим".

Гай Валерий Аврелий Диоклетиан

:)

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...