Отиди на
Форум "Наука"

Любими и любопитни цитати на исторически личности


Recommended Posts

  • Потребител
1 hour ago, herkules said:

Обяснението е толкова елементарно, че не се нуждае от специални изследвания или философски съждения! Дори и ниско интелектуален индивид ще го обясни по този начин.  ЖЕНИТЕ НЯМАТ КАЧЕСТВА, КАТО СИЛА, БЪРЗИНА И УМ, КАКВИТО ПРИТЕЖАВАТ МЪЖЕТЕ! .....Доказано в исторически план! Тези жени за които говориш нямат никакви лични заслуги и не притежават основното качество за ръководители на армии. ФИЗИЧЕСКА СИЛА! Придобили са властта по наследство, поради липса на наследник от мъжки пол. И тогава законите са имали големи пропуски, като са допускали жените да се домогват но върховната власт, което е и основна грешка за днешното разложение на цивилизования свят. Евристей, пропуснал си да споменеш освен добавените от Романа жени и и дъщерите на Хенри-осми от династията Тюдор ..... Мария-първа ..Bloody Mary и другата му дъщеря Елизабет! Всички тези "велики жени" посочени от вас са наследили властта от мъжете си или бащите си. Артемизия поема властта след смъртта на мъжа си. Участва на страната на Ксеркс в битка с гърците с 5 кораба без кой знае какъв принос защото защото гърците с по-малко от 300 кораба, разбиват персийския флот при Саламин наброяващ над 1000 кораба! Има различни легенди за смъртта на Артемизия. Едната гласяла, че се е самоубила, понеже мъжът когото искала я е отхвърлил, понеже била рядко грозна жена. Друга легенда разказва, че Темистокъл я е заклал най-демонстративно, защото бил много силен гръцки войн, когато самонадеяната Артемида го предизвикала в пряк двубой, въобразявайки си, че може да победи мъж! Та толкова за женския "адмирал" на флота!
Жана д'Арк - Орлеанската дева е творение на църквата. Никакъв предводител не е била, а е била талисман за френската армия, в стогодишната война. Да не мислиш, че лично тя е командвала огромна армия от мъже? Нищо не е командвала, а е вдъхвала само кураж на войниците. Пленена и продадена на англичаните, съдена за неподчинение от църквата и изгорена на кладата като вещица! Била е според преданията на 19 години. Но има и друга версия, че на кладата е изгорена друга вместо нея. На кого да вярваме? ......... Клеопатра - резултат от инцест! Пълното ѝ име е Клеопатра Теа Филопатор, което означава " Богинята Клеопатра, любимка на баща си! Няма да споменавам за извратениите и, и да се впускам в подробности. Само ще кажа, че тя не е управлявала сама Египет и е причината Рим за го завладее и да присъедини към империята си, но ти си го знаеш, а не искаш да го признаеш! Защо ли??? Всички "велики" световно известни владетелки, са били владетелки благодарение на силни мъже.....бащи, съпрузи или др. мъже. А, и армиите са били също от мъже. Къде има някъде по света женска армия, която да победи в сражение с мъжка такава, без значение дали е предвождана от мъж или жена? Все едно световно известен женски отбор по футбол да размаже Ювентус!  Ето какво казва за жените полски депутат в Евро-парламента!!!

Говорейки в Брюксел той заяви:


Казано кратко, ясно и точно!!! Разбира се, че лумпенизираните феминистки побесняха, но  Януш Корвин го заяви откито, и несъмнено скоро и други мъже ще го последват. Крайно време беше мъжете да си извадят главите от пясъка и да сложат жените където им е мястото. Където е силата, там е и правдата!

 

Чист шовинизъм.....Кръчмарско дрънкане след 300-400 грама ракия.....Тези цитати и глупости кои са ги писали? Мъже, които може би са имали проблем с жените или своите си пишки и ги дрънкат такива.....Безсмисленно.....🤣

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 327
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 28 минути, Евристей said:

Абсолютно ! За мое оправдание ....имах предвид общества с тотална мъжка доминация където положението на жената е било твърде незавидно. И въпреки това ...кадърното си е кадърно независимо от пол и етнос.   Имаше някъде статистика , че процентът на  разводите сред римляните от епохата на приципата бил достигнат едва през 30-те години на XX век и то в средите на Холивуд Калифорния. Иначе интересното е , че източния клонинг на Рим - Ориенталска Василия тон Ромеон , където в един етап жени никога не са излизали от домовете си - положението е било по зле от това на мюсюлманките , но...и  жени са се издигали до императорския трон и са съсредоточовали в ръцете си огромна власт ...като организатори на  мащабни невиждани военни мобилизации , църковни събори , излъчвали са на световната сцена и  учени-писатели като Ана Комнина.... Що се отнася до изобразителното изкуство ще дам пример - най великата италианска школа (а може би световна) - Венецианската - излъчва ярък талант - името и е Розалба Карера - женицата пробива в строго доминирана от мъже дисциплина. Талантът и е оценен не само в изоставаща и разпокъсана Италия , но и в блестяща Франция на Луи XV жадна за таланти. Венеция излъчва и друг не по малко талантлив представител на нежния пол в областа на музиката - композиторката Барбара Стреци. Творила в строго доминирания ...мъжки XVII век. ..............................ps....... @Римлянин що се отнася до римлянката - Ливия .....много мозък има в нея и май съвсем правилно е преценила , че най подходящият наследник е Тиберий , не затова , че и е син , а заради качества които е виждала в него като единствен който е в състояние да продължи управлението без сериозни политически сътресения и анархия така характерни за късната република. Както фактически и става - Тиберий оставя стабилна империята и с препълнен фиск. Тоест Ливия не се е излъгала  в преценката си ...въпреки личните си разочарования.....

 

Пак говориш за "велики жени" дето са толкова "велики, че днес почти никой не знае за тях. А,  Розалба Карера е толкова велика, че изобщо не се споменава в листата на бележитите италиански художници! Дали е толкова велика, като Микеланджело, Ботичели, Питре Пауло Рубенс, Тициан.....и т.н. да не ги изброявам, че са много. И забележи! Всички са творили много преди нея! Би трябвало да се е усъвършенствала, а не само да прави невзрачни портрети. Че то днешните млади художници у нас са по добри в рисуването на портрети! Барбара Строци!?!?! Тая пък коя е? Дали днес някой освен теб знае за нея? А, ясно! Жена от известна представителна фамилия от Флоренция през 13 век. Само дето всички от тази фамилия са много по-представителни от нея. "Голямата композиторка сигурно нямаше да е толкова "голяма, ако не беше от фамилията Строци!

Брей, че чудесно изпълнение???

А, я да чуем сега това?

Евристей, няма нужда да превъзнасяш женския пол. Той не струва колкото мъжкия. В нито един период от човешката история, и на нито едно място по света, жена не е участвала в създаването на човешката цивилицация, освен в раждането на мъже, които са творили наука, култура, научно-технически прогрес. Създавали са империи и развити общества. Това са данните, колкото и да не ви харесват. Целият ни познат свят е създаден само от мъже. Сега в "модерните правни  общества" жените се радват на еманципацията. За това и простотията е масова навсякъде, където се е намесила жена.....истанбулската конвенция, калинки във властта и прочее.  Женската еманципация е като ромската интеграция. Практически невъзможна и много зловредна . Жените имат право да се възползват от всички блага създадени от мъжете, но те са им чужди, защото не са продукт на интелекта им. Не могат дори да се адаптират към тях, камо ли да ги развиват. Най-простият показателен пример е жената-шофьор, да не говорим за по-висши дейности!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 Според Dr. James Watson / и Francis Crick получават Нобелова награда за откритията си във връзка с ДНК/, негрите са генетично по-прости и некъдърни от бялата раса....

Хммм кат😎о гледам маджарите и нас, нивото ни във всички отрасли на икономията, науката, морала, културата в европейският съюз оставам с впечътлението, че може би германците са си били прави, че за нищо не ни бива освен да сме тор на по-интелигентните и работливи ариански западни раси.....

И ако е прав Г-н Ватсон рано или късно ще открият  и специалените  геноми  типични за тези раси......

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 10 часа, Евристей said:

Абсолютно ! За мое оправдание ....имах предвид общества с тотална мъжка доминация където положението на жената е било твърде незавидно. И въпреки това ...кадърното си е кадърно независимо от пол и етнос.   Имаше някъде статистика , че процентът на  разводите сред римляните от епохата на приципата бил достигнат едва през 30-те години на XX век и то в средите на Холивуд Калифорния. Иначе интересното е , че източния клонинг на Рим - Ориенталска Василия тон Ромеон , където в един етап жени никога не са излизали от домовете си - положението е било по зле от това на мюсюлманките , но...и  жени са се издигали до императорския трон и са съсредоточовали в ръцете си огромна власт ...като организатори на  мащабни невиждани военни мобилизации , църковни събори , излъчвали са на световната сцена и  учени-писатели като Ана Комнина.... 

 

още май Юстиниановият кодекс дава правото на жена да се развежда и унаследява.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, herkules said:

Пак говориш за "велики жени" дето са толкова "велики, че днес почти никой не знае за тях. А,  Розалба Карера е толкова велика, че изобщо не се споменава в листата на бележитите италиански художници! Дали е толкова велика, като Микеланджело, Ботичели, Питре Пауло Рубенс, Тициан.....и т.н. да не ги изброявам, че са много. И забележи! Всички са творили много преди нея! Би трябвало да се е усъвършенствала, а не само да прави невзрачни портрети. Че то днешните млади художници у нас са по добри в рисуването на портрети! Барбара Строци!?!?! Тая пък коя е? Дали днес някой освен теб знае за нея? А, ясно! Жена от известна представителна фамилия от Флоренция през 13 век. Само дето всички от тази фамилия са много по-представителни от нея. "Голямата композиторка сигурно нямаше да е толкова "голяма, ако не беше от фамилията Строци!

Брей, че чудесно изпълнение???

А, я да чуем сега това?

Евристей, няма нужда да превъзнасяш женския пол. Той не струва колкото мъжкия. В нито един период от човешката история, и на нито едно място по света, жена не е участвала в създаването на човешката цивилицация, освен в раждането на мъже, които са творили наука, култура, научно-технически прогрес. Създавали са империи и развити общества. Това са данните, колкото и да не ви харесват. Целият ни познат свят е създаден само от мъже. Сега в "модерните правни  общества" жените се радват на еманципацията. За това и простотията е масова навсякъде, където се е намесила жена.....истанбулската конвенция, калинки във властта и прочее.  Женската еманципация е като ромската интеграция. Практически невъзможна и много зловредна . Жените имат право да се възползват от всички блага създадени от мъжете, но те са им чужди, защото не са продукт на интелекта им. Не могат дори да се адаптират към тях, камо ли да ги развиват. Най-простият показателен пример е жената-шофьор, да не говорим за по-висши дейности!

  Дали Розалба е правила "невзрачни портрети"... за нейн късмет не определяме ти или аз , а един Луи XV например....Не знам какъв е проблемът , но не искаш да видиш и приемеш някои безспорни факти , а именно примерите които ти дадох са на жени които са се утвърдили било то като владетели било като военни ръководители било като учени или хора на изкуството в общества крайно доминирани от мъже. Не може да стане художник или писател по презумция защото е жена. Вместо гъше перо и мастило трябва да държи игла и конец и т. н.  Разбираш ли , че тогава е нямало квотен принцип и за да пробие жена в ....мъжки "професии" е трябвало да преодолява традиции , обществено мнение , че и закони !  И не превъзнасям никой - напротив , но там където жени са постигали успехи защо трябва да се игнорира ?  Пример : четейки византийски исторически извори стигайки до Ана Комнина да...прескачаме защото като жена е писала глупости. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 часа, Skubi said:

Чист шовинизъм.....Кръчмарско дрънкане след 300-400 грама ракия.....Тези цитати и глупости кои са ги писали? Мъже, които може би са имали проблем с жените или своите си пишки и ги дрънкат такива.....Безсмисленно.....🤣

Виж сега Skubi, няма да възразявам, а и винаги ще съм солидарен с мъжете, дори и с теб, нищо че мненията ни се разминават, относно женската същност. Аз не приемам  жените за равни с мен и с останалите мъже, нищо, че по конституция у нас жените са отдавна равноправни. Е, това не е от голямо значение, но това си е моето виждане и съм сигурен, че жените ще платят пре-скъпо (така и трябва) след време, за днешното гаврене с мъжкия облик от страна на феминистките. Казваш "чист шовинизъм"?! Явно имаш предвид "мъжки шовинизъм", защото ако се отнася за другия шовинизъм, то аз не се срамувам да се нарека шовинист. Макар че и мъжки шовинист не е обидно за мен! Сега не знам, а и няма как да знам, дали полският депутат има проблем с жените или с пишката си, и е станал пияндур, като Юнкер, за да дрънка глупости след 300-400 грама ракия, но той нищо не е написал, а е казал: - " жените заслужават да получават по-малко заплащане, защото те са "по-слаби, по-малки и по-малко интелигентни" ! И после добавил, че няма още жена равна по ум на 100-те световно известни шахматисти, които са само мъже! Може Януш Корвин да е шовинист, и кое му е лошото? Казал е истината, а и нали има свобода на словото? Кое не е вярно от казаното. То и Владимир Буковски бил шовинистично прасе според млади феминистки от Калифорнийския университ Бъркли, защото вежливо им отворил вратата, за да преминат през нея. Но, не вярвам Пиер-Жозеф Прудон да е пияндур, и след 300-400 грама да пише глупости, след като отново е казал истина! Шовинист в никакъв случай не е, защото е съмишленик на Карл Маркс. А, Маркс поставя основите на феминизма, и после онова леке Маркузе доразвива извратенията.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, Евристей said:

  Дали Розалба е правила "невзрачни портрети"... за нейн късмет не определяме ти или аз , а един Луи XV например....Не знам какъв е проблемът , но не искаш да видиш и приемеш някои безспорни факти , а именно примерите които ти дадох са на жени които са се утвърдили било то като владетели било като военни ръководители било като учени или хора на изкуството в общества крайно доминирани от мъже. Не може да стане художник или писател по презумция защото е жена. Вместо гъше перо и мастило трябва да държи игла и конец и т. н.  Разбираш ли , че тогава е нямало квотен принцип и за да пробие жена в ....мъжки "професии" е трябвало да преодолява традиции , обществено мнение , че и закони !  И не превъзнасям никой - напротив , но там където жени са постигали успехи защо трябва да се игнорира ?  Пример : четейки византийски исторически извори стигайки до Ана Комнина да...прескачаме защото като жена е писала глупости. 

Няма никакъв проблем Евристей! Тези "факти" могат да бъдат оспорени като такива, защото има доста контра-аргументи, опровергаващи тези факти! Тези жени няма как да се утвърдят като владетелки, военни ръководителки, учени, или хора на изкуството, ако мъжете не са ги направили такива. А са ги направили такива, защото по една или друга причина в момента са нямали мъжки наследници. Аналогично арабска поговорка гласи:

- "Ако един истински мъж, колкото и силен, богат и властен да е, няма син за наследник, значи няма нищо"!

Жените никога и никъде не са постигали по-големи или дори равни успехи с мъжете. Тук не става въпрос за игнориране на женските успехи, които са по-малко от един промил, сравнени с мъжките, допринесли за технологичния прогрес. Въпросът е че, ако "мастилото и перото" са само една бройка, а за него имат претенции един мъж и една жена, никога не трябва да се дават на жената от тези, които ги дават, като позитивна дискриминация над мъжа, защото е жена, и защото тя няма да може да ги изполва рационално, както мъжа, поради не достиг на способности за това!

Знам, че ще схванеш метафората Евристей, и отново потвърждавам, че аз не мразя жените, а мразя феминизма! Освен, че не е нормално, някак си не е и справедливо, мъжкият пол в "цивилизована" Европа по презумпция винаги да е виновен и да плаща греховете и престъпленията на жените. Като пример за женска "интелигентност" е управлението на канцлерката Меркел! За това смятам, че жените нямат място в обществено политическият живот, също така и в мъжките професии, защото с женско присъствие всички професии губят авторитета си и влошават качеството на работата! Да, тук могат да ме нарекат шовинист, сексист, мачист, ориенталец, селендур, комплексар с предразсъдъци, слугуващ на стари догми и традиции-стереотипи, и какво от това? Просто не съм лицемер, като други мъже, и казвам това, което мисля и смятам за правилно! Да ласкаеш женския пол само от куртоазия днес просто не си заслужава, а и кавалерството отдавна изчезна. Феминизмът го унищожи!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Жалко, че хубавата тема е така оплескана с маниакалния хейт на Херкулес.

"Казвам ви днес, приятели мои, въпреки трудностите днес и утре, аз все още имам една мечта. Това е една мечта, дълбоко вкоренена в американската мечта.Мечтая един ден тази нация да се издигне и да живее според истинското значение на своето верую: Ние приемаме тази истина за даденост: всички хора са създадени равни."

Мартин Лутър Кинг

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, herkules said:

Виж сега Skubi, няма да възразявам, а и винаги ще съм солидарен с мъжете, дори и с теб, нищо че мненията ни се разминават, относно женската същност. Аз не приемам  жените за равни с мен и с останалите мъже, нищо, че по конституция у нас жените са отдавна равноправни. Е, това не е от голямо значение, но това си е моето виждане и съм сигурен, че жените ще платят пре-скъпо (така и трябва) след време, за днешното гаврене с мъжкия облик от страна на феминистките. Казваш "чист шовинизъм"?! Явно имаш предвид "мъжки шовинизъм", защото ако се отнася за другия шовинизъм, то аз не се срамувам да се нарека шовинист. Макар че и мъжки шовинист не е обидно за мен! Сега не знам, а и няма как да знам, дали полският депутат има проблем с жените или с пишката си, и е станал пияндур, като Юнкер, за да дрънка глупости след 300-400 грама ракия, но той нищо не е написал, а е казал: - " жените заслужават да получават по-малко заплащане, защото те са "по-слаби, по-малки и по-малко интелигентни" ! И после добавил, че няма още жена равна по ум на 100-те световно известни шахматисти, които са само мъже! Може Януш Корвин да е шовинист, и кое му е лошото? Казал е истината, а и нали има свобода на словото? Кое не е вярно от казаното. То и Владимир Буковски бил шовинистично прасе според млади феминистки от Калифорнийския университ Бъркли, защото вежливо им отворил вратата, за да преминат през нея. Но, не вярвам Пиер-Жозеф Прудон да е пияндур, и след 300-400 грама да пише глупости, след като отново е казал истина! Шовинист в никакъв случай не е, защото е съмишленик на Карл Маркс. А, Маркс поставя основите на феминизма, и после онова леке Маркузе доразвива извратенията.

ОК. Виждам, че подскачаш като заю-баю в столетията и личностите от Корвин до Юнкер чрез Буковски до Маркс и полският ЕУ депутат вместо още от начало да кажеш, че съм мачист и непризнавам женският пол едноравен с мъжкият. Не си сам.

Много са които така мислят и се държат по целият свят....И ако приютим ислама в Европа, латиносите в САЩ, ще теглят една майна на феминистките....може  да се мечтае, че ще се върнат времената когато без много обяснинея можеш да заколиш жената, дащерята или която и да била жена на улицата.....

Аз пък смятам, че micromachismo не е отговор на feminizmus. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 51 минути, Skubi said:

ОК. Виждам, че подскачаш като заю-баю в столетията и личностите от Корвин до Юнкер чрез Буковски до Маркс и полският ЕУ депутат вместо още от начало да кажеш, че съм мачист и непризнавам женският пол едноравен с мъжкият. Не си сам.

Много са които така мислят и се държат по целият свят....И ако приютим ислама в Европа, латиносите в САЩ, ще теглят една майна на феминистките....може  да се мечтае, че ще се върнат времената когато без много обяснинея можеш да заколиш жената, дащерята или която и да била жена на улицата.....

Аз пък смятам, че micromachismo не е отговор на feminizmus. 

Признавам си, че си майстор на словесната еквилибристика! Много ясно, че микромахизмът не е отговор на феминизмът. Това е леко предупреждение за сериозни последствия. На феминизма отговорът ще е ислямизмът. И то по покана на полеткоректната феми-толерантност! Не е задължително да приютяваме  исляма! Той вече се е настанил удобно по покана на блестящия женски "ум", управляващ Европа. Като се почне от Меркел и се стигне до МАГАрини!

Цитирай

Който както си постила, тъй си ляга! - народна мъдрост!

Нахлуващият ислямски тестостерон в Европа не признава нито феминизъм, нито политкоректност и без да се церемони много ще покаже на жените какви са им правата, къде им е мястото и на кой цар да служат! За гарнитура може да прибави и един шериат, като превантивна мярка, срещу ново заболяване от утопични идеологии за равноправие!  Е, не е ясно дали ще трябва да заколиш жената, дъщерята или пък която и да била жена на улицата без причина, защото тогава ще се наложиат друго статукво, и други правила. Когато жената ще знае какво ще последва, ако опозори мъжа или семейната чест едва ли ще посмее да прояви неуважение към новите порядки, при които само ако гъкне за равноправие с мъжа, и умира веднага! А в САЩ освен латиносите и белите хетеро-мъже отдавна са им вдигнали мерника на феминистките заедно с Тръмп. Например в Мексико мъжете хич дори не се церемонят с тях. Пращат ги на "оня свят" без официален съд и присъда. Просто раздават мъжката си справедливост, с която жените ще трябва да свикват! Е, намират се и безстрашни жени, които умират без страх вярващи в идея, която е кауза пердута!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Doris said:

Жалко, че хубавата тема е така оплескана с маниакалния хейт на Херкулес.

"Казвам ви днес, приятели мои, въпреки трудностите днес и утре, аз все още имам една мечта. Това е една мечта, дълбоко вкоренена в американската мечта.Мечтая един ден тази нация да се издигне и да живее според истинското значение на своето верую: Ние приемаме тази истина за даденост: всички хора са създадени равни."

Мартин Лутър Кинг

И, защо да е оплескана от мен? Всяка тема е хубава и дискусиите са спор, при който се стига до логическо или пък абстрактно решение. По тази женска логика, всяко несъгласие с опонента, когато е в ущърб на  женския  пол трябва да се приема за хейт. Хейт, или реч на омразата е също така феминистки механизъм, за да се затварят устите на несъгласните с феминизма мъже, и  за да са жените много по-равни от мъжете. Всеки който говори за женските кусури е хейтър и трябва да бъде наказан!  За жените да се говори, както за умрелите! Или само добро, или нищо! И Мартин Лутър Кинг също си намери майстора, а неговата мечта, си остана само мечта! То такава мечта имат всички мързеливи, неспособни и плевелни раси, лежащи на гърба на високо-производителните нации! Аналогични на расата на Мартин Лутър Кинг у нас са ромите! Тяхната религия за равенство е: - нека белите българи да работят и създават блага, а после ще делим по равно, защото всички хора са създадени равни! За това ромите не плащат нищо.....ел. енергия, вода,  медицински услуги и ако убият някой ентически българин, БХК веднага ще осъди в Страсбург убития заедно с фамилията му за расова дискриминация! При нас мечтата на Мартин Лутър Кинг вече се е сбъднала.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, herkules said:

 

Направили експеримент с доброволци от три нации англичани, французи, българи. На три необитаеми острова сложили по двама мъже и една жена за година изолирани. След една година ги посетили. На английскиян остров двамат мъже си играят голф, клуб са си напправили а жената никъде. Питали ги къде е? -Ами пропуснахте да ни запознаете, така не и държим контакти с нея- бил отговорът.....На френският остров всичко хепи. Мъжете са на риболов а жената подрежда, готви цялата сияе от щастие. При вас как е? - Ооооо бижу. Един месец единият ми е мъжът и другият е любовникът ми, следващият обратно...Чудесно сме....-. На третият остров гледат  жената с пеленаче на ръка и плаче. Мъжете седнали до казана и карти си играят докато пекът ракията в градината на вилата. Питат жената- Ами то така беше, че първите дни, седмици секс безкрай. После когато забременях се скараха, че кой може да бъде бащата. Накрая решиха да органицзират комисия, която определи, че навярно вече така съм дошла и затова съм се отдавала така леко за да хвана някой от тях. Така решиха, че съм проститутка и ме изпъдиха от вилата-.:cool2:

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Skubi said:

Направили експеримент с доброволци от три нации англичани, французи, българи. На три необитаеми острова сложили по двама мъже и една жена за година изолирани. След една година ги посетили. На английскиян остров двамат мъже си играят голф, клуб са си напправили а жената никъде. Питали ги къде е? -Ами пропуснахте да ни запознаете, така не и държим контакти с нея- бил отговорът.....На френският остров всичко хепи. Мъжете са на риболов а жената подрежда, готви цялата сияе от щастие. При вас как е? - Ооооо бижу. Един месец единият ми е мъжът и другият е любовникът ми, следващият обратно...Чудесно сме....-. На третият остров гледат  жената с пеленаче на ръка и плаче. Мъжете седнали до казана и карти си играят докато пекът ракията в градината на вилата. Питат жената- Ами то така беше, че първите дни, седмици секс безкрай. После когато забременях се скараха, че кой може да бъде бащата. Накрая решиха да органицзират комисия, която определи, че навярно вече така съм дошла и затова съм се отдавала така леко за да хвана някой от тях. Така решиха, че съм проститутка и ме изпъдиха от вилата-.:cool2:

 

Бравос!!! Значи имаш чувство за хумор! Това е вече нещо друго. Направо се бях отчаял,.....помислих те за джендър! 😯 Явно съм сгрешил!

Като си започнал с хумора, нека да го продължа!

За да докажат, че са равни на мъжете и могат да ги изместят във всички професии, феминистките във Франция построили с държавни средства голяма болница, в която всички работещи ....... лекарки, мед. сестри , санитарки и останалият обслужващ персонал били само жени!!! За да убедят хората да се лекуват само при тях, сложили на входа на болницата огромен надпис:

ЗАПОВЯДАЙТЕ НА ЛЕЧЕНИЕ ПРИ НАС! НАШИТЕ БОЛНИ СА НАЙ-ЗДРАВИ, И ПОЧТИ ВСИЧКИ УМИРАТ С ПОДОБРЕНИЕ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 месеца по късно...
  • Глобален Модератор

Унгарският пътешественик Лайош Талоци за Видин, през 1881 г.:

"От гледна точка на отделните индустрии е интересно обстоятелството, че на 87 места може да се купи тютюн, докато хартия – на две места. Освен това има 25 шивачи, 17 оръжейници, само едно обикновено европейско кафене, а турски – много повече. Градът съвсем не е шумен. Южната му част започва да се раздвижва сутрин към 5-6 часа, дунавските риболовци се суетят насам-натам, изтеглят нощните мрежи, в които понякога улавят прекрасни моруни и есетри."

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • 5 месеца по късно...
  • Администратор

“Ако България поръча 50 оръдия, ние трябва да поръчаме 60.”

Румънският крал Карол до германския пълномощен министър в Букурещ през 1905 г.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, deaf said:

"Заможният селянин винаги е най-добрият войник. Повтарям,винаги." - Виктор Суворов

Хихихихихи. Кога ли са премахнали в Русия крепостничеството.....При Горбачов ли?:bp:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Skubi said:

Хихихихихи. Кога ли са премахнали в Русия крепостничеството.....При Горбачов ли?:bp:

През комунизма в Русия на практика е унищожено селячеството. Но в Царска Русия макар и крепостни,все пак по дух са се чувствали селяни.

Мисълта на Суворов всъщност е спорна защото армията на САЩ почти изцяло е съставена от граждани от елита и средната класа.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нещо любопитно което мисля че е по темата. Знаете ли откъде произхожда жеста със средният пръст? През 1415г. по време на войната на 100-те години,французите се заканили че ако победят англичаните в битката при Аженкур,ще отрежат средният пръст на всички пленени англичани. Защо средният пръст? Защото когато загубят средният си пръст,английските стрелци никога нямало да могат да стрелят с дългият английски лък. Но станало така,че англичаните победили неочаквано и започнали да се подиграват на французите показвайки им среден пръст.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 50 минути, deaf said:

Нещо любопитно което мисля че е по темата. Знаете ли откъде произхожда жеста със средният пръст? През 1415г. по време на войната на 100-те години,французите се заканили че ако победят англичаните в битката при Аженкур,ще отрежат средният пръст на всички пленени англичани. Защо средният пръст? Защото когато загубят средният си пръст,английските стрелци никога нямало да могат да стрелят с дългият английски лък. Но станало така,че англичаните победили неочаквано и започнали да се подиграват на французите показвайки им среден пръст.

Не е вярно, не е среден пръст ами средния и показалеца, и досега показването на тия два пръста в Англя се смята за най-голяма обида, показват точно знака виктори но с външната страна на ръката, обръщат го един вид, не пишете без да сте проверили.https://en.wikipedia.org/wiki/Middle_finger

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, deaf said:

През комунизма в Русия на практика е унищожено селячеството. Но в Царска Русия макар и крепостни,все пак по дух са се чувствали селяни.

Мисълта на Суворов всъщност е спорна защото армията на САЩ почти изцяло е съставена от граждани от елита и средната класа.

И това не е така.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, deaf said:

Нещо любопитно което мисля че е по темата. Знаете ли откъде произхожда жеста със средният пръст? През 1415г. по време на войната на 100-те години,французите се заканили че ако победят англичаните в битката при Аженкур,ще отрежат средният пръст на всички пленени англичани. Защо средният пръст? Защото когато загубят средният си пръст,английските стрелци никога нямало да могат да стрелят с дългият английски лък. Но станало така,че англичаните победили неочаквано и започнали да се подиграват на французите показвайки им среден пръст.

Ами аз така знам, че има различни начина на опъване, единият е на номадитеimage006.jpg

И ако гледаш сериалът за Сюлейман там той носи подобен пръстен  image012.jpg

Ãjász középkori angol longbow és a nyilak. Sport és a rekreáció fogalma. â Stock Fotó

Английският лък пък се е опъвал с тези пръсти.....От там иде според мен знакът виктори, че иначе тези свободни селяни /задължително било всяка неделя в дворът на църквата да се съзтезават/ така показвали, че са победителиKéptalálat a következÅre: âVictoryâ A когато с дланта на вътре тогава означавало рога, и подобни обиди. Виждалсъм пък с отварено най-малко пръстче, то пък означавало победа и да си е/:=е майката.... viktory zeichen

Това за средният пръст май покъсно се е разпространило в субкултурата...Képtalálat a következÅre: âfyouâ Fyou....

СМСМ

Редактирано от Skubi
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Към bulgaroid,

в линка от Уики-то който сте постнал пише същото което и аз съм написал за произхода на "средният пръст".

Не разбрах кое "не е така" за селяните в Русия и/или армията в САЩ?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, deaf said:

в линка от Уики-то който сте постнал пише същото което и аз съм написал за произхода на "средният пръст".

Я виж пак. И понеже съм поживял из Англия, ще ти кажа че се обиждат с двата пръста не със средния, средния пръст е в САЩ. Разбира се изпозват го и Англия но когато работата е сериозна използват двата, средния е по-скоро като закачка.

Армията на САЩ е предимно от бедни и емигранти,средния американец и елита са в ръководния състав, това там е правило.

Редактирано от bulgaroid
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, bulgaroid said:

Я виж пак. И понеже съм поживял из Англия, ще ти кажа че се обиждат с двата пръста не със средния, средния пръст е в САЩ. Разбира се изпозват го и Англия но когато работата е сериоана използват двата, средния е по-скоро като закачка.

Армията на САЩ е предимно от бедни и емигранти,средния американец и елита са в ръководния състав, това там е правило.

От тук се разпространи май в европейската субкултура.....Лека му пръст на Фонда.

 

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...