Отиди на
Форум "Наука"

Снимка ала "Ало-ало"


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Явно никак не са изопачени нещата в култовия сериал :) Снимката е някъде от Балканите, вероятно Гърция, щото тогава в Албания няма жп линии :happy:

post-28-1267380353_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Уникално, уникално. :good: Чак сега разбрах, че всички в този филм говорят с акцент. Чудя се само полицай Краптри какъв ли акцент вади... :punk:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Да, и аз това го открих наскоро. Преводът в българската серия е идеален, но все пак как да преведеш: "Oficers in the German army do not kiss the lady privates" и да предадеш безподобната игра на думи. :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Да, и аз това го открих наскоро. Преводът в българската серия е идеален, но все пак как да преведеш: "Oficers in the German army do not kiss the lady privates" и да предадеш безподобната игра на думи. :biggrin:

Няма как да се докара немският акцент, да. Пък е уникален. Както и френският акцент на Рене. Ето още малко английски с френски акцент от Джон Малкович. :) Съжалявам, че не мога да намеря култовата фраза (с френски акцент) еverything that this little stupid country must do is to stand up. :)

http://www.youtube.com/watch?v=WKoQt9XcZ5k

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Уникално, уникално. good: Чак сега разбрах, че всички в този филм говорят с акцент. Чудя се само полицай Краптри какъв ли акцент вади... punk:

Вместо pass off казва винаги piss off... :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Пхахахаха изпонасрах се от смях с тия линкове, определено ще трябва да си го припомня сериала :)

Тоя пернатия от първия линк " Атеншън" ли се опитва да каже в началото? Удивително ми прозвуча като "Мамка ви дееее... цион!" :laugh:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не мога да го намеря на френски. Много ме е яд...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
"Go home and say one hundred Heil Hitlers!"

С обращението "хер отче" :punk:

То е смех, ама и в сериозни (уж) филми е фрашкано с подобни изцепки, сещам се за един югославски партизански, където и попа естествено беше партизанин с петолъчка и кръст на шапката едновременно и се обръщаха към него с "другарю поп" :doh:

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сериалът е велик! Най-доброто е, че не залага на шовинизма, а иронизира всички велики воюващи на западния фронт нации - немци, англичани, французи и италианци. Защото макар и тънко, е лесно тази линия да се прокара...

Link to comment
Share on other sites

  • 7 месеца по късно...
  • Глобален Модератор

Да, чух, чух :biggrin:

Това е реплика на немците в следваща на заснетата на линка сценка, по повод на италианската войска :)))

Link to comment
Share on other sites

  • 7 месеца по късно...
  • Глобален Модератор

А ето го и самият Мусолини, заедно с цяла сюрия тръчкащи към зората на победата негови аверчета. Особено нахакан юначага изглежда тоя в средата гледащ свирепо към обектива, отрупан с гроздове от медали (най-вече присъдени за службата във FIAT :laugh: ) и така като гледам как си е хванал сабята явно възнамерява да съсече враговете на фашизма с тъпата страна.

post-28-093958500 1306428796_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Много са ми симпатични италианците, но нека следващия път се занимават с дизайна на танковете, а не с използването им. :v:

Той начинът за носене на сабята при движение, когато е в ножницата е приблизително този, но тук проблемът е, че:

1/ синьор началникът тича в пълна парадна униформа и я носи като че ли за пръв път я вижда; обърнете внимание на човека отдясно на Мусолини и отляво на фотото - той я държи правилно. Негово Превъзходителство отляво на дДучето следва да вдигне по-нагоре дръжката, т.е. ъгълът й спрямо земята да е по-голям и да я обърне обратно.

В момента на фотото точно е тръгнала сама към свободата :punk::laugh:

2/ - което вече е уникално смешно - сабята е пред изпадане! :tooth: Обърнете внимание, че той я държи в средата на ножницата, обаче сабята му назад излиза сама. И как няма, като владелецът й тича...

На бедният Цицерон приписват следното изказване, когато видял зет си (ако изобщо е имал такъв) да носи меч:

"Ха! Кой е вързал зет ми за този меч?" Не знам защо, но като изпростея съвсем, което не е трудно, тоя лаф ме кара да се хиля с глас :))

Много ми е готин и левият до мечоносеца - той държи пък нещо като прашка или клонче, също по неподражаем начин. Явно с нея ще шиба враговете на легионите на Дуче през пръстчетата.

Кажете ми, как от римляните се идва до тука!

(Още веднъж подчертавам, че италианците са големи симпатяги, просто вместо да правят армии е най-добре да ни дадат всичкото си оръжие, белким оправим БА)

ПП

В името на Тангра, къде наистина тичат тия хора??? На крос в името на здравата фашистка младеж ли?

post-727-061576400 1306435972_thumb.jpg

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Глобален Модератор

Еволюция на италианските вождове:

e52d844537bc739f.jpg

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • 6 месеца по късно...
  • Глобален Модератор

Тези моменти също са били част от войната :)

2375854_700b.jpg

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...