Отиди на
Форум "Наука"

предложения


m2q

Recommended Posts

  • Администратор

Как мислите в сайта да има ли раздели геометрия и алгебра като история?Или всичко да бъде заедно? :blink:

Няма лошо и теория да се слага но след празниците а и сега имаме работа с втория брой и неможем да насмогнем а и се приготвяме за идващия 25 ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Да.Веднъж за винаги да мине годината и ще имаме повече свободно време.За прогресиите ще видя какво мога да измъкна аз ся съм на тях преди няколко дена класно правих. ;)

Лека.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Аз пък може да обясня нещо от висшата алгебра - т.е. какво е "Крайно поле". Но това със сигурност ще стане най-рано средата на януари.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Аз пък може да обясня нещо от висшата алгебра - т.е. какво е "Крайно поле". Но това със сигурност ще стане най-рано средата на януари.

Не е страшно.Всичко лека полека ще стане.важното е , че вече сайта е пуснат и ще се слага информация.Всеки по една статийка да сложи еми ето ти от всичко по малко и вече ще се трупат с времето.Ние всеки ден слагаме нещо ново не във всеки раздел, но днес в единия утре в другия и така става много. "Капка по капка вир става" :v:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

еи сега ще напиша статията.обаче ще я напиша на word и ще ти я пратя защото това са 9 теореми и има доста знаци които не им знам комбинацията за да ги напиша а в word ги има като символи

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
има доста знаци които не им знам комбинацията за да ги напиша а в word ги има като символи

Математически формули трудно се пишат в Word (има си специални редактори за тези цели). Затова ето едно предложение:

Отваряте Word и след това избирате: "Insert"/"Symbol...". След "Font:" напишете "Symbol" и натиснете "Enter". Изберете знаците, които често ще използвате, кликайки два пъти на всеки от тях. Например това можа да се знаците "за всяко", "съществува", "принадлежи", "минус", "по-малко или равно", "по-голямо или равно", "следва", "еквивалентно". След това за всеки знак извършвате следното: Маркирате точно знака (т.е. точно един символ), след това избирате "Tools"/"AutoCorrect". В полето "Replace" попълвате комбинацията, която искате да използвате вместо символа. Натиснете на опцията "Plain text" и след това натиснете отново "Formatted text". Натискате бутона "Add". Затваряте прозореца. Като комбинации, заместващи горните символи аз съответно използвам следните: "-V", "-]", "(-", "--", "=<", ">=", "==", "/=", "=>", "<=>".

След това вече може да проверите, какво се е получило. Например напишете "-]". Трябва веднага тези 2 знака да бъдат заменени с знака "съществува". Същото важи и за останалите знаци...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

мммм не го знаех този начин

така ще го правя вече.

аз с Инсерт Симбол сложа някой символ и после като ми трябва копи/пасте от там където съм го написал и така го правех :laugh:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Потребител

Ако искате мога дап убликувамматеряли по Математичен Анализ ? и ако искате къде да ги публикувам, че не разбрах??

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Тук - във форум "Математика" :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...