Отиди на
Форум "Наука"

Нещо нормално ли е


solo

Recommended Posts

  • Потребител
http://novinitepro.bg/ Вярно е че изроди винаги е имало,но ако решите че трябва да ограничим броя им вижте петицията.Не мога да кажа дали това е правилният начин,но поне е опит. Редактирано от goshawk
сега линк'а работи, не беше конфигуриран правилно
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Дай линк към тази петиция - горния линк е към началната страница на Про Бг. Само това намерих там, но не и петиция.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами пак казвам незнам каква ще е ползата от петиции,просто не съм убеден че това е правилният начин.Във facebook има група ЗАТВОР ЗА КОПЕЛЕТО ОТРЯЗАЛО КРАКАТА НА КУЧЕТО В ДРЯНОВО мисля че до сега има над 80 000 привърженици.Лично аз не вярвам че полиция,РВМС и други такива съкращения ще се потрудят извергът да си получи заслуженото.Събирането на доказателства е работа а тези две държавни институции са имунизирани срещу тази болест,превъзмогват я само ако бъдат принудени.Според мен всичко е в ръцете на тези 80 000 предимно деца които ако се организират и направят едно посещение в Дряново просто така мирно и тихо,без никакъв намек за насилие дали пък няма ефектът да е по голям от подписът в петицията.Това е лично мнение,може и да не е правилно,но пък си задавам въпроса как би реагирал този малоумник ако спипа детето ви в градината си,или пък не хареса цветът на оградата ви.Малко несвързано,се получи но моля да бъда извинен.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Жал ми е за кучето, но още повече за собственика му!

Може би само който има домашен любимец като мен може да разбере ужаса.

Най-активните срещу жестокостта към животни са в dog.bg.

От доста време има кампания за инкриминиране жестокостта към животни.

Днес в България това не се счита за престъпление, а само повреждане на чужда собственост.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Не е нормално. Човек, който може да причини такова нещо на животно, би могъл да извърши някоя невероятна гадост и срещу друг човек. Патологична работа. Такива трябва да се лекуват. В изолация. Иначе са риск за околните.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Цитат:

"Жал ми е за кучето, но още повече за собственика му!"

Това изречение ме провокира...съжелявам ако се засегнете, но точно такова е мисленето на много хора, който всъщност не осъзнават, че животинчето е не просто собственост на своя стопанин. Престъплението е извършено срещу кучето, не срещу стопанина! На мен ми е жал за стопанина, че трябва да прижевее това, но по- ме е жал за кученцето.

За такова отвратително деяние аз просто нямам думи... как може човешко същество да извърши такова нещо? дано този случай провокира както съответните органи, така и промени в закона!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Този човек със сигурност е натрупал много злоба и яд. Щях да ползвам едни неприлични квалификации по негов адрес, но ще се въздържа, въпреки че ги заслужава. Достатъчно е писано по форуми и фейкбук групи. Дано има полза от всичко което се прави тия дни. Вече съм подписал петицията може да го направите и вие. „ЖИВОТНИТЕ ЩЕ НИ НАУЧАТ ДА БЪДЕМ ХОРА” ... да видим кога, надявам се скоро де е.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Пропуснах да пусна линка за петицията, тя е първото важно звено в бъдещите ни действия.

http://www.bgpetition.com/zashtita-zhivotni/index.html

Нещата може да се направят и по балкански начин (лична среща и саморазправа с извършителя), но все пак сме разумни хора с управници в тази държава. Нека да го направим делово чрез петицията и да видим какво ще стане.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Цитат:

"Жал ми е за кучето, но още повече за собственика му!"

Това изречение ме провокира...съжелявам ако се засегнете, но точно такова е мисленето на много хора, който всъщност не осъзнават, че животинчето е не просто собственост на своя стопанин. Престъплението е извършено срещу кучето, не срещу стопанина! На мен ми е жал за стопанина, че трябва да прижевее това, но по- ме е жал за кученцето.

За такова отвратително деяние аз просто нямам думи... как може човешко същество да извърши такова нещо? дано този случай провокира както съответните органи, така и промени в закона!

Е, аз не мисля, че животните са просто собственост. По-лесно ми е да си представя как се чувства човекът, обвързан с животното.

Но мисля, че отражението на жестокостта към животните върху хората също има значение и то голямо.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

дано този случай провокира както съответните органи, така и промени в закона Извинявай но тази думичка ДАНО малко ме притеснява,по скоро честата и употреба.Дано това,дано онова,какво всъщност означава това ДАНО моля някой да ми обясни.В случая нещата според мен не се нуждаят от ДАНО,има органи които са длъжни да вземат отношение.Ако се налага да бъдат принудени,незнам дали забелязвате но след цялата медийна кампания няма и един ред за това дали полицията в Дряново е проявила поне интерес към случая.Лично аз смятам че ако ги мързи да си размърдат дебелите з .....ци то над 100 000 човека много бързо биха ги накарали да се разтичат,това че пушат видяхме че го могат.Съжалявам ама това че се надяваме непрекъснато ДАНО НЯКОЙ СЕ СЕТИ ме подразни,нищо лично.От миналата година тече кампания за промяна на НК тоест жестокоста към животни да бъде престъпление.При добро желание вашият сайт също може да помогне.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нека се намеся тук и да кажа моето мнение. Много неща в България се свеждат до думичката „дано” и корена на честото му ползване в ежедневието е незаинтересоваността на нашите избранници,( на изпълнителна власт и др.да не ги изброявам) към ставащото в собствената им държава. Хората са наясно, че живеят в държава със закони, правила, норми и принципи, НО ТЕ не се контролират. И това води до тяхното неспазване. Достатъчно е един да не спазва и другите ще последват примера му. Там където няма ред, цари анархия. И като стане нещо нелицеприятно - казват „ами дано има някой които да помогне или да направи нещо”. Доста често съм го чувал. По принцип народа прави това което е необходимо според нагласите и обстановката на заобикалящата го среда има и културен елемент също. Всичко около нас рефлектира малко или много във всеки един индивид и той приема образа и поведението на това което е на дневен ред. Проблема идва от горните етажи, но пък корена е в долните (мога да се уточня ако не е ясно).

П.П. Аз не харесвам да говоря песимистични неща и думи от рода "дано", но просто се налага, за да се опише ситуацията. Песимизма е навсякъде около нас.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Глобален Модератор
bgfactor
През март 2009 година в ловешкото село Лисец четири полудомашни кучета нападат 85-годишната баба Гена и оглозгват до кокал краката й така, че на лекарите се налага да ги ампутират много над коляното. Кучетата са прибрани в приют и за тях се грижат добре. За Цанка Делимаринска, сочена от съселяните си за собственичка на кучетата последствия няма. Няма и чувство за вина! Жертвата баба Гена остава в инвалидна количка без помощ, без личен асистент и без обезщетение... През октомври миналата година в село Сушево 6-годишната Кристияна е нападната от четири полудомашни кучета, които прегризват гърлото й. Детето умира в ръцете на майка си. Въпреки че няколко дни преди това същите кучета нападат друго дете в селото, собственичката им Елена Банкова не е взела мерки. И все още търси къде е вината й! Родителите на жертвата няма да получат възмездие или обезщетение... През март тази година в Дряново 5-годишното куче Мима остава без крака заради човешка жестокост. 160 000 души се обявяват в защита на кучката Мима – тя получава помощ и отива в Германия, където й поставят протези. „Това, което се случи, беше хубаво!” – коментира Мартин Карбовски. – „Днешното предаване е за едни хора, които никога няма да имат късмета да бъдат кучета! Баба Гена не получи милостта, която вие дадохте на кучето Мима! Едно дете - казваше се Кристияна - също не получи милостта, която вие дадохте на кучката Мима! Днес правим паралел как жестоките собственици на кучета се държат като идиоти, когато става дума за пострадал човек. За милостта, която хората у нас проявяват за кучката Мима, но никога не биха проявили същата милост за бабата Гена. Обичате кучета?! Нямаме нищо против – стига да имате милост и за хората около вас!”

Когато през юни миналата година показахме най-коравата баба, която сме срещали – изядената наполовина от кучета баба Гена, тя каза: „Ако си имам аз крачка, ще взема една пушка и направо ще ида да ги убия! Аз ще ги убия – дето ме ядоха...” Баба Гена обаче не получи протези! Не получи и помощ и никой не се обяви в нейна защита. Тя не намери възмездие, нито получи обезщетение за изядените си крака. У нас има закон, който пази кучетата от хората, но няма закон, който да прави обратното. Напротив, у нас законът приспива бабите – буквално! Защото баба Гена умря – мъчително, бавно и болезнено, борейки се в кошмарите и халюцинациите си за краката си с четири кучета - две черни, едно кафяво и едно шарено...

6-годишната Кристияна умира мъчително, с прегризано гърло, в ръцете на майка си Марияна. Бащата Радостин иска отмъщение, но няма да го направи, защото ще влезе в затвора. Собственичката на кучетата-убийци – госпожа Елена – не иска да понесе отговорността си за смъртта на детето. Полустопанката на 14 кучета не може да разбере къде е вината й! И така всичко, което ще получи малката Кристияна е кръст от хоросан върху мястото, където е убита.

„Това, което се случва на кучетата като загриженост, никога няма да се случи на българите!” – коментира Карбовски. – „Кучката Мима, жертва на човешка жестокост, днес има крака. Родителите на малката Кристияна нямат този късмет. Те няма да получат правосъдие за това, че детето им си отиде, захапано за врата от кучетата на госпожа Елена. Точно както баба Гена не получи протези. Кой получи протези - получи ги кучката Мима! Нещо не е наред, но няма кой да го каже...

Нямам нищо против нито едно животно! Имам нещо против хората, които се правят, че обичат животни. У нас хората не обичат животните – просто ги ползват като оръжие в омразата си към други хора. Вие, точно вие кучкарите, трябваше да отидете на погребението на баба Гена! Настанете се удобно – баба Гена получи гроб, кучката Мима получи нов живот. Това сте вие, кучкарите! Вашата любов към животните е незаконна, неприемлива и отвратителна. Вие сте тези, които оставяте бездомните кучета зад ъгъла. По правило вие се криете зад тухлената стена на закона, зад дувара на неуредената държава, зад идиотската си идея, че състраданието е нещо, което се дава на куче. Някой път правя предаване и ми се плаче. Някой път не ми се плаче. Някой път просто разбирам сред какви хора съм се родил – за кучетата ние сме всемилостиви, а с хората се държим кучешки, живеем като овце в кочина така, щото всеки ден караме Господ да избира свинар ли да ни бъде или да ни бъде пастир.

Напомням ви – кучето Мима се сдоби с протези. Това е хубаво! Баба Гена се сдоби с кошмари и евтино погребение. Кучетата на госпожа Елена се сдобиха с държавна издръжка. Малката Кристияна се сдоби кръст, начертан с хоросан. Отечество любезно, как хубаво си ти!”

...странно същество е човека!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Много силни думи! Браво на автора им!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

Темата според мен да се прекръсти на "Колко обичаме кучетата" (или нещо друго привлекателно за "кучкарите") и да се закачи.

Не съм фен на Карбовски, но вслучая ме представя блестящо. Има дар слово човека.

Не може закон да урежда проблемите в обществото по-добре от мъдър управник.

Закона не може да носи отговорност. Той едно правило, което рядко е добре съставено и адекватно прилагано. Той е точно като тези кучета, хапе ни но нищо не може да му се направи.

Аз ако бях на мястото на бащата, директно щях да отида и да изтрепя кучетата. А ако собственика се опъне и не може да ме набие, него няма да убия, но бая бой ще отнесе. И това не защото съм жесток. Това ще е проява на (отношение)отговорност и към другите родители. Аз не знам коя държава ще осъди бащата на убито дете за подобно деяние. Но дори и така да е, бих го понесъл.

Ама трябва и организациите за защита на животните да си понесат отговорността за подопечните си. Те хем ги защитават, хем не искат да понесат отговорността. Ми като искат да са живи, да си ги гледат.

_____________________

Всъщност нещата с кучкарите са далеч по-сложни. И това е следствие на отчуждаването на човек от човека. Което пък е следствие на съвременното уреждане на обществото. Човек до толкова се е затворил, че единствения му отдушник е домашния му любимец. И с това любимеца става най-ценното нещо, там където човека се чуства свободен. Любимеца дава много любов само срещу храна, и нито се обижда, нито съди, нищо. Любимеца често става единственото спасение на собственика и от там най-скъпото нещо.

---

А относно жестокостта към животните. Не мислите ли, че това е по-добрия бушон. Агресията така или иначе избива от някъде, по-добре ли ще е да избие към човек? Просто за поглед и от друг аспект.

__________

Аз също съм имал овчарка. Всеотдайно, прекрасно куче, бих го нарекъл дори деликатно. Веднъж един дядо влезе в двора ни, а в момента нямаше никой там. А кучето само му захапа обувката. Без да хапе, само обувката в зъбите му. Дядото не мърда - няма проблем. И аз дори се учудих щото не е специално обучавано. Но въпреки това много съм внимавал на улицата дори да не плаши децата.

Пък ако захапе дете (особено на улицата) просто бих дал на някой да го застреля. Щото аз не бих могъл. Няма куче по-ценно от човек.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...