Отиди на
Форум "Наука"

На опера - Рихард Вагнер!


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

На 22 май тази година се навършват 197 години от раждането на великия Рихард Вагнер. По случая в Софийската опера ще бъде представена операта "Рейнско злато" от легендарната, епохална и повратна за музиката и изкуството негова творба - "Пръстенът на Нибелунгите" - http://www.operasofia.bg/about.php?page=5&n=159#159

Определено смятам да отида. Стига да мина през фейсконтрола на операта :) няма да е зле ако и още хора от форума дойдат (за прикритие и за компания). :snack:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Има дати и след това - 25, 28 май и 2 юни. "Валкириите" за съжаление чак догодина. Ще бъде лудница тогава!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

За съжаление Вагнер ужасно ме изнервя :)

Link to comment
Share on other sites

  • 10 месеца по късно...
  • Глобален Модератор

Момци, изпуснахме го миналия път, ама сега вече е задължително - от 14-ти нататъка ще представят маршът на Валкириите!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За съжаление Вагнер ужасно ме изнервя :)

А да не би случайно, след като го слушаш, у теб да се надига неистово желание да завладееш Полша? :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Всъщност се оказва, че вече не ме нерви. Съвсем скоро слушах "Лоенгрин" и по някакви причини дори ми хареса :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ти си бояджия брато? Дори и футболните фенове са по-постоянни и сериозни от теб :laugh:

Засега сме го замислили за петък да резервираме места, че в четвъртъка е първия ден и да избегнем навалицата (а и за да може след това да се пие на спокойствие :))

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ако имах възможност и аз щях да дойда. Заслужава си човек да гледа четирите опери от цикъла " Пръстенът на нобилунгите" Ако не се лъжа отдавна не са поставяли Вагнер в България.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

На 22 май тази година се навършват 197 години от раждането на великия Рихард Вагнер. По случая в Софийската опера ще бъде представена операта "Рейнско злато" от легендарната, епохална и повратна за музиката и изкуството негова творба - "Пръстенът на Нибелунгите" - http://www.operasofi...age=5&n=159#159

Определено смятам да отида. Стига да мина през фейсконтрола на операта :) няма да е зле ако и още хора от форума дойдат (за прикритие и за компания). :snack:

Ще се видим там. Имам билети за този ден.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Чудно, мощна агитка ше сме :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

После ще разкажете своите впечатления от представлението. То би било хубаво, ако качите клипчета от операта. Но дали това е възможно не знам?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

После ще разкажете своите впечатления от представлението. То би било хубаво, ако качите клипчета от операта. Но дали това е възможно не знам?

Предполагам, ще ни предупредят на изключим камери, телефони и фото апарати... Така че шансът да се снима нещо намалява до минимум.

Редактирано от Б.Богданов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

После ще разкажете своите впечатления от представлението. То би било хубаво, ако качите клипчета от операта. Но дали това е възможно не знам?

:bigwink: :bigwink: :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Още в миналият век в Съюза братушките организираха на венгерските специалисти културна програма.....

Аз като ми казаха, че ще сме на балет "Лебедово езеро" казах на другаря да заповяда и вместо мене да покани някой свой сътрудник или жена си....

Не не настояваше той Ти трябва да си там.....Божичкоооо 2 междучасия минимум 4 часа...Ужас за мен.

Както Чърчил казва "No balet!"

Все едно. Дойдоха братушките с жените, децата си и ние десетина на балет. До първото междучасие издържах. Слизаме в буфета и на мъжете почнаха да им светят очите.

Беше по време на най-дивият сух закон. И шампаско само в буфета на операта, теататрът, концертните домове имаше.

Всеки един си поръча по 1 шише и седнаха. Жените до тях си изядоха пастичките, пийнаха учтиво по една глътка Игристое и с децата отидоха да се ограмотяват.....Мъжете останаха по масите и от час на час само количеството шишета се увеличаваше....

Всички руски сътрудници бяха щтастливи защото благодарение на нас можаха да отидат в балетният БУФЕТ.......

Сори са офа.

:w00t: :w00t: :w00t: :w00t:

Редактирано от Skubi
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

За всеки влак си има пътници гласи една поговорка. Балета и операта също си имат своите почитатели и зрители. Аз съм една от тях.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За всеки влак си има пътници гласи една поговорка. Балета и операта също си имат своите почитатели и зрители. Аз съм една от тях.

Още като младоженец жена ми се опита да ме ограмоти в тази посока и се снабди с билети в операта за "Сватбата на Фигаро"

Бяхме получили билети посредата над главната лоджа.

Изкъпах се, облякох се и даже и одиколон си пръснах и отидох на опера.

Излезе диригентът, поклони се на ляво, дясно, посредата обърна се към оркестърътр почука по масичката за ноти и......и се сгромоляса напред.

Първите музикати скочиха, суматоха.....

После обявиха, че е получил инфаркт и го е отнесла линейка а резервният диригент трябва да чакаме около час и половина защото е в провинцията.

До повторното започване тези които решат да останат са гости на дирекцията и да заповядат в буфета......Жена ми разказва после, че съм се опитвал в лоджата да пея заедно с Фигаро.....тихичком...

Така, че колкото пъти хвана пътеката към високата култура все в буфета пристигам.......

:tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

За съжаление всичко е резервирано за тоя петък, отлага ме за другия уикенд.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 месеца по късно...
  • Глобален Модератор

Какво стана? Ходихте ли на опера?

Аз ходих. Въпреки модернизираният стил на декори и костюми, качественото изпълнение ме накара да взема решение да посетя и следващите части на тетралогията. През месец май ще бъде поставена трета част - Зигфрид.

Наскоро, на входа на операта бе окачен плакат с датите на представлението.

Редактирано от Б.Богданов
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...