Отиди на
Форум "Наука"

Защо спортът е излишен


Вашето мнение за спорта като цяло  

59 потребители са гласували

  1. 1. Какво е за вас спортът?

    • Необходимост е - такъв, какъвто е!
    • Необходими са някакви движения, нали "движението е живот", да, ама чак организиран спорт - клубове, отбори... - не, няма нужда!
    • Спортът може да бъде заменен с физически труд (копане на канали, прокопаване на тунели в скалите, бъркане на цимент, мъкнене на тухли и керемиди по строежите...)
    • Спортът е ненужно губене на време, дори не е нужно да бъде заместван с каквото и да е.
    • Аз "спортувам", гледайки спортни събития по кабелната телевизия и повече не ми е нужно.


Recommended Posts

  • Мнения 460
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

"Човекът е напълно човек, само когато играе" - казал го е ... драматург...

....

"О, свещена простота", би възкликнала учителката ми по химия, която цитира друг известен суперстар от миналото :grin:

Шекспир пък е рекъл, че живота е сцена, а ние сме актьорите. Ако Шекспир беше автомонтьор, щеше да каже, че живота е двигател, а ние сме гайките. Ако беше ИТ специалист, щеше да каже, че живота е дънна платка, а кондензаторите сме ние. Изобщо, поезия да има, но... :

....

Чини ми се, че е визирал по-скоро спортните игри.

Е, можеше ли да е друго от твоята камбанария :grin:

Sulla, тия двамата са безнадеждни случаи, те просто тролят. Ето ти доказателство: http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=17428&p=331943

http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=17386&p=330550

Ти ще спреш ли да тролиш в тази тема?? Трола вика "дръжте трола". Какви доказателства сочиш и как си доказал, че съм някой, който не съм с тема в която не съм участвал!?

Ако имаш да кажеш нещо по темата го прави. Да критикуваш някой за това, че писал в друга тема е най-малкото офтопик. Достатъчно е да те търпим, че непрекъснато изместваш темата изопачаваш какво е писано, за да ти е угодно.

Отдавна няма отпор в тази тема на факта, че спорта е загуба на време, което ме поставя в унилост. Затова си мислех, че поддръжниците на аматьорския спорт, практикуването му в училище и след това, инвестирането на държавни пари за бази, персонал и оборудване е редно да могат да изброят ползите, които според тях носи. До момента в темата бяха посочени няколко, моля да допълвате:

1. Подобрява физическото здраве.

2. Служи за социализация.

3. Служи за отмора и развлечение.

По тези показатели спорта е от най-скъпите, безполезни и вредни за менталното здраве методи за постигане на изброените дивиденти с човешка активност.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

"О, свещена простота", би възкликнала учителката ми по химия, която цитира друг известен суперстар от миналото :grin:

Троле, спри се най-сетне!

Шекспир пък е рекъл, че живота е сцена, а ние сме актьорите. Ако Шекспир беше автомонтьор, щеше да каже, че живота е двигател, а ние сме гайките. Ако беше ИТ специалист, щеше да каже, че живота е дънна платка, а кондензаторите сме ние. Изобщо, поезия да има, но... :

Това няма как да се знае! Или ако Ботев беше с каска и Левски с ботуши, същата простотия е...

Ти ще спреш ли да тролиш в тази тема?? Трола вика "дръжте трола". Какви доказателства сочиш и как си доказал, че съм някой, който не съм с тема в която не съм участвал!?

Фактът, че ти бяха посочени сериозни източници, но ти ги игнорираш упорито, щото изводите в тях не ти харесват( пък форумът уж се води научен), прилагаш същите похвати като креационистите... Това е напълно достатъчно, за да си направи човек изводите, че тролиш.

Ако имаш да кажеш нещо по темата го прави. Да критикуваш някой за това, че писал в друга тема е най-малкото офтопик.

Само посочвам факти:-)

Достатъчно е да те търпим, че непрекъснато изместваш темата изопачаваш какво е писано, за да ти е угодно.

Пак, само посочвам факти, но ти ги игнорираш само за да се намираш на работа...

Отдавна няма отпор в тази тема на факта, че спорта е загуба на време, което ме поставя в унилост.

Просто хората виждат, че спора е безсмислен...

По тези показатели спорта е от най-скъпите, безполезни и вредни за менталното здраве методи за постигане на изброените дивиденти с човешка активност.

Източник?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

ако нямате нищо конструктивно за допълване, да я затварям тази иначе забавна тема?

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За мен темата поначало е "мъртво" родена заради безумната си формулировка. Разбира се, че всеки има право на лично мнение, но когато двама от форумните колеги се опитват да наложат това мнение като единствено "правилно" и непризнаващо нищо друго - това вече не е нормално. Аз не преча на alvassareiro и vorfax да мразят спорта колкото си искат, но нека не представят тази си омраза като нещо прекрасно, полезно и единствено правилно поведение за целокупното човечество ;). Ако мнозинството от хората бяха на мнението на тези двама съфорумци, то тази тема нямаше да я има, защото нямаше да знаем какво е това "животно" спорт :) Едва ли хилядолетия и хилядолетия наред човешките същества са били толкова заблудени, ограничени и примитивни, та да разхищават времето и усилията си за такива "низки" дейности и страсти, без да се усетят колко неимоверно по-хубаво ще им е без тях :) А какво да кажем за научните изследвания доказващи благотворното въздействие на спорта върху човешкият организъм - сигурно трябва да се изгори на кладата подобна ерес :)

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Темата е много хубава. Ако това ще спре спамърите в нея, то нека бъда заключена. Примерно този, който ме изкара пък сега, че съм мразел спорта. Като се успокоят, нека бъде отворена отново и който има да допълни да може да пише, без да чете лични нападки.

Наистина темата забуксува и на мен ми става скучно в нея. Определено липсва силна позицията на поддръжниците на спорта. Ако имах време щях да я заема, но нямам.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...