Отиди на
Форум "Наука"

За спорта, културата, цивилизацията, музиката и чалгата


nik1

Recommended Posts

  • Потребители

Естетичност освен в поведението, облеклото, също и в творчеството. А то ръха на анадолски примитиви и байрактарски патос.

Това са българската и балканската музика, мотиви и ритми, пич. Да, от тях "лъха" на ориенталщина, и на цигански мотиви, но какво и как би могло да ги замести, според теб?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Тцъ, няма какво аз да мълча, чалгата си е чалга. Самият жанр е дефектен. Нямам против певиците, добре изглеждат, някои имат и гласове, но текстовете, както казах, когато не са просташки, са наивни. А музиката е без изключение кофти.

Ето ти нещо по-кадърно за размисъл, за да видиш, че и ориенталщината може да надскочи чалгата:

http://www.youtube.com/watch?v=up5PW2iorpM. Да те светна, ето това е мацка с доста сериозно IQ.

Какво е наивното в следващите тестове?

ДесиСлава, "Неприлична"

Ти искаш да избягаш,

долавям в погледа ти страх.

Не искаш в мене да се влюбиш,

не искаш ти от моя грях.

За тебе пея аз тази песен.

Мое мило момче, чуй ме сега.

Не искаш в мене да се влюбиш,

не искаш ти от моя грях.

Но всеки път щом те погледна

изтръпваш целия от страст

и май не можеш да отричаш

под кожата ти влязох аз...влязох аз.

Припев: (x2)

Опасно в мене ще се влюбиш,

ще вляза в твоята душа.

Ще те накарам да ме любиш.

Направо ще те подлудя.

Ще искаш с мене ти да бъдеш,

да стана твоята съдба,

да бъда много неприлична,

да няма друга след това...

За тебе пея аз тази песен.

Мое мило момче, чуй ме сега.

Поглеждаш нея - виждам страх.

Нали за тебе бях една?

От поглед ставам неприлична

готова да те задържа.

И ако поглед пак обърнеш

към друга някоя в нощта

загубваш ме - ще те сменя.

Припев: (x2)

Опасно в мене ще се влюбиш,

ще вляза в твоята душа.

Ще те накарам да ме любиш.

Направо ще те подлудя.

Ще искаш с мене ти да бъдеш,

да стана твоята съдба,

да бъда много неприлична,

да няма друга след това...

ДесиСлава - "Забрави за мен"

х2:

Забрави за мен, забрави щастливите дни.

забрави за мен, колко те обичах забрави.

Без вина рани ме, от любов рани ме,

а обидата горчи.

Припев:

Забрави за всичко между нас, ще забравя аз.

Ала как да кажа за това на сърцето,

забрави за всичко между нас.

Ще призная аз - във всеки друг ще виждам теб докрая.

(х2):

Твоя съм била - сляпо вярвах в любовта ти.

Твоя съм била, но разбрах едва-едва сега.

Всичко по между ни е стена от думи,

без прозорец и врата.

Припев: (х2)

Десислава, Любовта е само чувство:

Търсих те аз по Земята

да ме дариш с топлината.

Питах взездите къде си ти,

сърцето ми тебе чака.

Припев:

На криле политам, лудо те обичам,

в любовта се вричам, искам да те има.

Как?

Само за мен, само за мен,

само за мен и само за мен.

Само за мен, само за мен.

Колко мечтах да те имам,

колко вървях без да спирам,

питах звездите къде си ти?

Покой без теб не намирам.

Припев:

На криле политам, лудо те обичам,

в любовта се вричам, искам да те има.

Как?

Само за мен, само за мен,

само за мен и само за мен.

Само за мен, само за мен.

Припев:

На криле политам, лудо те обичам,

в любовта се вричам, искам да те има.

Как?

Само за мен, само за мен,

само за мен и само за мен.

Само за мен, само за мен.

ДесиСлава - "Обичам те"

Любовта ни е лъжа, аз не вярвам в това.

Любовта ни е лъжа, ти не вярваш в това.

Не вярваш ти

Не вярвам аз

Обичам те със луда страст

Не вярваш ти

Не вярвам аз

Обичаш ме със луда стаст.

Аз обичам, обичам, обичам те

Ти обичаш, обичаш, обичаш ме

И обичта, обичта, обичта ни

не не е лъжа, не не е лъжа,

Мога всичко да ти дам

няма да останеш сам

Любовта не е лъжа

Силно вярвам в това

Вярвай ми ти

Вярвам ти аз

Обичаме се в този час

Вярвай ми ти

Вярвам ти аз

Изгаряме в дива страст !

Аз обичам, обичам, обичам те

Ти обичаш, обичаш, обичаш ме

И обичта, обичта, обичта ни

не не е лъжа, не не е лъжа.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Това са българската и балканската музика, мотиви и ритми, пич. Да, от тях "лъха" на ориентализъм, и на цигански мотиви, но какво и как би могло да ги замести според теб?

Не са това по принцип. Поп-фолкът е фалшификация. Това не е нито истинска "чалгия", нито истински поп, а някакво уродливо явление. Ето българска/балканска музика, която кърти без да е чалга:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Не са това по принцип. Поп-фолкът е фалшификация. Това не е нито истинска "чалгия", нито истински поп, а някакво уродливо явление. Ето българска/балканска музика, която кърти без да е чалга:

Българската и балканската поп-фолк музика е коктейл от ритми и мотиви, и нашата поп-фолк музика е толкова истинска като всяка друга балканска поп-фолк музика - общо взето разликите между различните балкански поп-фолк ритми са толкова малки, че една песен може да бъде изпълнена на всеки един от балканските езици и да бъде приета от слушателите си.

Това, което си го пуснал не знам кой и къде ще го слуша..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Мдааа... ами, съвсем случайно, фронтменът на "Исихия" е много добър певец, свири на един-два старинни инструмента, адски образован е, водеше предаване за старинна музика, прави исторически възстановки и определено музиката му се продава не само тук и на Балканите, ами и по по-далечни краища като Австрия и Белгия, например...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Но формирани след турската инвазия на балканите като такива, каквито са днес. не съм сигурен дали музиката ни е била същата през 12 век.

Все пак, макар фолклорът ни да е белязан от тази стигма, не е болка за умиране. Белегът не е дълбок. Но ние го жертваме в името на вулгаризирането на културата си, в лицето на чалгата. Което е отново белег за упадък, след като не се мотивираме от нещо толкова присъщо ни, като фолклора, а имитираме анадолската чалга.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Чакайте сега, каква стана тя?! Вчера, докато се наканя да пиша за спорта, понеже ме домързя и си викам и утре е ден и ето ти на - сега трябва да пиша за чалгата! Чак сега разбрах защо др. Георги Димитров, вождът и учителят на българския народ е казал: "Не оставяй днешната работа за утре!". А аз, глупакът му с глупак - mañana та mañana!

Няма какво да крия, че малко неща на света са ми по-гнусни от чалгата! И тук не става въпрос за някакъв опит за снобизъм, ни най-малко! Просто тази "музика" по никакъв начин не кореспондира с моите нагласи, стремежи и търсения. 100% съм съгласен с казаното преди мен от Глишев, с една може би малка корекция - чалгата е не пролетарска, а плебейска музика, защото поне на мен при словосъчетанието "пролетарска музика" в главата ми изникват "Bandiera Rossa", "No pasaran", "Hasta siempre" или "El Pueblo Unido" и колкото да не понасям комунизма като политическа доктрина и практика, някакси няма да е справедливо да сложим тези и подобните им песни (чудесни, с много чувство и заряд) в един куп с "Яка тупалка", "Напипай го" или "Гъци, гъци".

А, че има висшисти (и то много!), които слушат чалга е абсолютно вярно! Само че, при моите приятели и познати, слушащи тази "музика" забелязвам една странна закономерност - яко им куца естетиката. Говоря за всички сфери на живота. С други думи, чалгата не е само музика, тя наистина е начин на мислене, lifestyle... И не става въпрос за прословутата й вулгарност, по принцип, вулгарността никога не ме е плашила - харесвам "Черно фередже" например, проблемът е, че чалгарите и за любов да пеят (уж възвишено чувство), всичко има привкус на боза от 13 стотинки.

Ник, дал си за пример текстове на ДесиСлава, която наистина е доста по-добре от останалите, направо е като Шопен и Бетовен пред тях! И все пак:

"Обичам те"

Любовта ни е лъжа, аз не вярвам в това.

Любовта ни е лъжа, ти не вярваш в това.

Не вярваш ти

Не вярвам аз

Обичам те със луда страст

Не вярваш ти

Не вярвам аз

Обичаш ме със луда стаст.

Аз обичам, обичам, обичам те

Ти обичаш, обичаш, обичаш ме

И обичта, обичта, обичта ни

не не е лъжа, не не е лъжа,

Мога всичко да ти дам

няма да останеш сам

Любовта не е лъжа

Силно вярвам в това

Вярвай ми ти

Вярвам ти аз

Обичаме се в този час

Вярвай ми ти

Вярвам ти аз

Изгаряме в дива страст !

Аз обичам, обичам, обичам те

Ти обичаш, обичаш, обичаш ме

И обичта, обичта, обичта ни

не не е лъжа, не не е лъжа.

Повярвай ми, подобно нещо можеш да намериш във всеки лексикон от 7 клас, и то без много усилия! Съжалявам, но съм надживял времето на пубертетското съпреживяване на това чувство. Можеш да ми дадеш за пример и любовните песни на Софи Маринова и Сашо Роман, но аз и по циганската изпепеляваща любов не си падам, поне не по начина, по който я интерпретират.

Предпочитам просто това:

"WISH YOU WERE HERE"

So, so you think you can tell Heaven from Hell,

blue skies from pain.

Can you tell a green field from a cold steel rail?

A smile from a veil?

Do you think you can tell?

And did they get you to trade your heroes for ghosts?

Hot ashes for trees?

Hot air for a cool breeze?

Cold comfort for change?

And did you exchange a walk on part in the war for a lead role in a cage?

How I wish, how I wish you were here.

We're just two lost souls swimming in a fish bowl, year after year,

Running over the same old ground.

What have you found? The same old fears.

Wish you were herе.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Относно ненужното хабене на АТФ и амортизацията на мускули и стави, наречено по-обобщено спорт, аз напълно подкрепям думите на Уинстън Чърчил, които той казал, когато го попитали за причината на неговото дълголетие:

"Сутрин - уиски и пура, на обед - уиски и пура, вечер - уиски и пура ,и запомнете, млади човече, никакъв спорт."

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Nik1, виждам че си ценител на популярно-фолклорната музика, затова ето ти нещо за сутрешна загрявка на сивите клетчици:

http://vbox7.com/play:0f400526

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не са това по принцип. Поп-фолкът е фалшификация. Това не е нито истинска "чалгия", нито истински поп, а някакво уродливо явление. Ето българска/балканска музика, която кърти без да е чалга:

Moжем да отбележим и Ирфан:

http://www.vmusic.bg/artist/%D0%98%D1%80%D1%84%D0%B0%D0%BD/video/9811

И Lot Lorien:

http://vbox7.com/play:c0ef4047

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Романе, не се прави, реенактмънтът иска някаква кондиция все пак :) А "Ирфан" също режат глави от кръста, вярно е. "Лот Лориен" не са ми чак първа любов, ама то така или иначе разбрахме, че тия неща не стават за слушане :laugh:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Чакайте сега, каква стана тя?! Вчера, докато се наканя да пиша за спорта, понеже ме домързя и си викам и утре е ден и ето ти на - сега трябва да пиша за чалгата! Чак сега разбрах защо др. Георги Димитров, вождът и учителят на българския народ е казал: "Не оставяй днешната работа за утре!". А аз, глупакът му с глупак - mañana та mañana!

Няма какво да крия, че малко неща на света са ми по-гнусни от чалгата! И тук не става въпрос за някакъв опит за снобизъм, ни най-малко! Просто тази "музика" по никакъв начин не кореспондира с моите нагласи, стремежи и търсения. 100% съм съгласен с казаното преди мен от Глишев, с една може би малка корекция - чалгата е не пролетарска, а плебейска музика, защото поне на мен при словосъчетанието "пролетарска музика" в главата ми изникват "Bandiera Rossa", "No pasaran", "Hasta siempre" или "El Pueblo Unido" и колкото да не понасям комунизма като политическа доктрина и практика, някакси няма да е справедливо да сложим тези и подобните им песни (чудесни, с много чувство и заряд) в един куп с "Яка тупалка", "Напипай го" или "Гъци, гъци".

А, че има висшисти (и то много!), които слушат чалга е абсолютно вярно! Само че, при моите приятели и познати, слушащи тази "музика" забелязвам една странна закономерност - яко им куца естетиката. Говоря за всички сфери на живота. С други думи, чалгата не е само музика, тя наистина е начин на мислене, lifestyle... И не става въпрос за прословутата й вулгарност, по принцип, вулгарността никога не ме е плашила - харесвам "Черно фередже" например, проблемът е, че чалгарите и за любов да пеят (уж възвишено чувство), всичко има привкус на боза от 13 стотинки.

Ник, дал си за пример текстове на ДесиСлава, която наистина е доста по-добре от останалите, направо е като Шопен и Бетовен пред тях! И все пак:

"Обичам те"

Любовта ни е лъжа, аз не вярвам в това.

Любовта ни е лъжа, ти не вярваш в това.

Не вярваш ти

Не вярвам аз

Обичам те със луда страст

Не вярваш ти

Не вярвам аз

Обичаш ме със луда стаст.

Аз обичам, обичам, обичам те

Ти обичаш, обичаш, обичаш ме

И обичта, обичта, обичта ни

не не е лъжа, не не е лъжа,

Мога всичко да ти дам

няма да останеш сам

Любовта не е лъжа

Силно вярвам в това

Вярвай ми ти

Вярвам ти аз

Обичаме се в този час

Вярвай ми ти

Вярвам ти аз

Изгаряме в дива страст !

Аз обичам, обичам, обичам те

Ти обичаш, обичаш, обичаш ме

И обичта, обичта, обичта ни

не не е лъжа, не не е лъжа.

Повярвай ми, подобно нещо можеш да намериш във всеки лексикон от 7 клас, и то без много усилия! Съжалявам, но съм надживял времето на пубертетското съпреживяване на това чувство. Можеш да ми дадеш за пример и любовните песни на Софи Маринова и Сашо Роман, но аз и по циганската изпепеляваща любов не си падам, поне не по начина, по който я интерпретират.

Предпочитам просто това:

"WISH YOU WERE HERE"

So, so you think you can tell Heaven from Hell,

blue skies from pain.

Can you tell a green field from a cold steel rail?

A smile from a veil?

Do you think you can tell?

And did they get you to trade your heroes for ghosts?

Hot ashes for trees?

Hot air for a cool breeze?

Cold comfort for change?

And did you exchange a walk on part in the war for a lead role in a cage?

How I wish, how I wish you were here.

We're just two lost souls swimming in a fish bowl, year after year,

Running over the same old ground.

What have you found? The same old fears.

Wish you were herе.

Пак сравняваме насравними неща (некоректно!))..Дайте да видим тестове на кънтри-песните в Юатите на какво "ниво" са?.

---

Да видим и българското "ниво" какво е:

http://www.bikerz.bg/viewtopic.php?t=8457

Към десетте най-тъпи текста можем на прибавим с чисто сърце още 3 пъти по десет..

___

Естетиката им куцала на слушателите и феновете? Не мога да кажа нищо по въпроса Михов, но антиететичността съвсем не малко е при пикаещите на сцената и метъли, рокаждии, или при имитирищите чужд стил и "естетика" Дони, Нети (с празните им откъм публика зали) , Хиподили, Милена Савова и т.н...Тогава за какво говорим? Ако трябда да избирам между концерт на някои от тези, или - концерт на Ивана, с оглед на естетиката, и естетичността на изпълнителите и публиката - опредлено ще избера втория вариант..А ти?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

"Цици" и "естетика" не са синоними. Милена е луда и грозна, обаче е пич. Ивана има цици обаче не е пич. Накратко циирам прочутия лаф:

"Когато на хубав човек му е кофти - това е блус. Когато на кофти човек му е хубаво - това е чалга." Точка по въпроса. Тука изобщо не трябва да се дискутира.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Nik1, виждам че си ценител на популярно-фолклорната музика, затова ето ти нещо за сутрешна загрявка на сивите клетчици:

http://vbox7.com/play:0f400526

Как го "видя", ромчо?

Защитавам българската поп-музика, щото нямаме друга собствена, но това не значи че съм ценител на музиката изобщо..Ценител съм на музиката колкото и на спорта , т.е почти никак -отделям до 5-10 минути общо дневно в слушане на случайни, привличащи ме хитове и изпълнители от музикалните канали в кабеларката..

Както казах рока, металът, джазът,рапът, и другите жанрове не са български, а са превнесени и затова са по-грозни, неететични в мнозиството си, от развиващия се поп-фолк /там също има плява, и неща които не си струват изобщо, но всяко нещо се развива/..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Поп-фолкът не е попмузика, нещо ги бъркаш.

Естествено, че има и друга българска музика, не се излагай. Даже доста примери бяха приведени. Баси, предпочитам дори Каризма, Мария Илиева и Стефан Вълдобрев пред чалгията.

Ха-ха, грозното било грозно, защото не било българско... Ти чуваш ли се какви ги говориш? Кажи ми, че парижката Света Богородица е грозна. Или че са грозни мотетите на Бах (ой, пардон, ти отделяш по десет минути на ден за музика, а аз вчера пак си поръчах диск на Капела Романа... извинявай. Може и да не си чувал за мотети).

Момци, ето ви едно от грозните небългарски неща, които умирам да слушам:

http://www.youtube.com/watch?v=60iWlyQhlbg&playnext_from=TL&videos=QH2FEhZqudY

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

"Цици" и "естетика" не са синоними. Милена е луда и грозна, обаче е пич. Ивана има цици обаче не е пич. Накратко циирам прочутия лаф:

"Когато на хубав човек му е кофти - това е блус. Когато на кофти човек му е хубаво - това е чалга." Точка по въпроса. Тука изобщо не трябва да се дискутира.

Ако ти гледаш циците на Ивана и вдигаш п...ката си като я гледаш, това е само твой проблем..На мен ми харесва (значи за мен е естетично) излъчването и, гласа и, и шоуто което прави.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Поп-фолкът не е попмузика, нещо ги бъркаш.

Бъркам ги значи..Поп-фолка ако не е българската (родната) поп (кътри)- музика, какво е тогава?

Коя е оригиналната българска популярна музика?

Да прочетем какво пише тук, щото май много зациклихте със самоцелните "аргументации":

Чалгата, наричана още попфолк, турбофолк или етнопоп (на македонски и на сръбски: Турбофолк, на румънски: Manele), е термин, обозначаващ стил в популярната музика в редица балкански страни, оформил се в края на 19 век. Терминът „чалга“ се прилага преди всичко за популярната музика наследник на чалгата, обособила се като жанр в края на 80-те и началото на 90-те години на 20 век.

Произход [редактиране]

Emblem-important.svg

Тази статия или раздел от статията има нужда от повече източници, позволяващи проверка на твърденията.

Можете да подобрите статията, като добавите благонадеждни източници. Неподкрепени с източници материали могат да бъдат оспорени и премахнати.

По форма попфолкът (съкратено от „популярен фолк“, според някои критици означава и „поп и фолк“ като еклектична стилова смесица) се родее с балканско-ориенталската популярна етно музика. В музикознанието стилът е известен под името „етно поп“[1][2]. Произходът на популярното му название е от арабски език през турското çalgı — свирня, музика.

Етимологическото значение на думата „чалга“ отправя към популярната развлекателна музика от времето на Османската империя и Българското Възраждане, изпълнявана от етнически или смесени инструментални състави, наричани „чалгии“[3]. Този процес е резултат на градския начин на живот — смяна на патриархалния обществен модел с новата градска култура. Тези малки градски оркестри добиват широка популярност с участията си в разнородни тържества — от сватби до събори. Репертоарът им е подчертано еклектичен — балканска фолклорна музика, градски песни, популярни европейски миниатюри (мазурки,полки, валсове и др.). Основният момент в тези изпълнения е импровизацията.[3]

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Щото, нали небългарското не било красиво, ето го прекият прародител на поп-фолка:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

А за това какво ще кажете? Чалгата май не се вмества тук, а?

Маноле, аз такива неща (и не - само) слушам, докато пиша тук.

"Шуми Марица"

"Весели в боя"

"Старият воин"

"Паисий"

"О, Шипка!"

"Дай ми време"

"Return of the warlord"

http://www.youtube.com/watch?v=lGDqxB6PII4

"Hearts on fire" (На тази песен зациклям с часове)

"To mega Therion"

http://www.youtube.com/watch?v=d6h84W8qz0I

"Birth of Venus illigitima"

"Clavicula nox" (Много минорно и тъжно звучи)

http://www.youtube.com/watch?v=PTm-BrB56Es&feature=related

"Black diamonds"

http://www.youtube.com/watch?v=ppZ4ztoGDF4&feature=related

Antisocial (Жица, брат ми!!!)

http://www.youtube.com/watch?v=tt8lStc5jAI&feature=related

"Rotten to the core"

http://www.youtube.com/watch?v=FZaHmHCkqsg&feature=related

"Feel the fire!" (Кефи ме как сменят рязко ритъма)

http://www.youtube.com/watch?v=ZijuCIxJkD0&feature=related

"Wellcome to hell!!!"

"Mystique"

http://www.youtube.com/watch?v=_1FuUVglN1I

"Overkill"

---

Breaking the low - (Doro Pesh)

http://www.youtube.com/watch?v=pt1SfOo1lmU&feature=related (Doro Pesh)

http://www.youtube.com/watch?v=6QelCGSVcN0

http://www.youtube.com/watch?v=Zeh7d53EX_Q&feature=related (MOTORHEAD!!!)

Warrior soul (Doro)

http://www.youtube.com/watch?v=jcwGvV36IuY&feature=related

Walking with the angels (Doro Pesh + Tarja Turunen)

http://www.youtube.com/watch?v=7YjoOGBaKtU&feature=related

Herzblut

http://www.youtube.com/watch?v=7wE3Rai3WhI&feature=related

Have you ever seen the rain? (Joan Jett)

http://www.youtube.com/watch?v=-VaJ47l1y9Y

Fur immer (Doro)

http://www.youtube.com/watch?v=AVUpIdkCPyI&feature=related

Little sister (Joan Jett)

http://www.youtube.com/watch?v=dxbhCI2USd4

Call me! (Blondy)

http://www.youtube.com/watch?v=aH3Q_CZy968&feature=related

"I Close my eyes forever" (Lita Ford)

http://www.youtube.com/watch?v=Zy3fJ8Nmzyw&feature=related

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Тоест ти не вдигаш?

Виж сега, не съм в тинейждарска възраст, за да вдигам от всяка дупе или цици.. Явно ти си, и вероятно сигурно не си слушал и не знаеш, че нивата на хормоните които отговарят за това вдигане, намаляват с увеличаване на годините.. Определено обаче нямам никакъв социален или друг проблем от това че мога да контролирам сексуалните си импулси ;)..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Тарихджи (Историко), не ме занимавай с гяурски маршове, аз сега слушам прачалга, демек мехтерлък :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

А за това какво ще кажете? Чалгата май не се вмества тук, а?

Момчета дръжте се по сериозно с опонентите си..Показвате бойни и военни песни и маршове и чужди такива, явно няма какво да кажете вече..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Не мога, братко, чалгата буди несериозност.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Издялках малко двете теми. Тук ще продължим дискусията за чалгата и рапа и техните антиподи. Не се изненадвайте, ако се окаже, че пишете в една друга тема. Ако искате, препишете тук някое от мненията си в другата тема, от която отделих тази.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...