Отиди на
Форум "Наука"

сп. "Българска Наука" Брой 2.


Recommended Posts

  • Администратор

Излезе втори брой на списанието 'BG-Science" в него ще намерите :

Българска история

Славяни

- Най-ранни вести за славяните

Древна история

ДРЕВНА  ГЪРЦИЯ

-ОМИРОВО ОБЩЕСТВО

Астрономия

      Разстояния до най-близките звезди.

Еволюцията

    ХОМО ХАБИЛИС

      Сръчните хора!

География

Лицето на земята

Вулканите

Зоология

      КОЛКО ВИДА ЖИВОТНИ НАСЕЛЯВАТ НАШАТА ПЛАНЕТА?

Ботаника

Водорасли

      Отдел червени водорасли

      Отдел кафяви водорасли

      Отдел зелени водорасли

      Отдел хорови водорасли

Бъдни вечер

Коледа

Може да си го изтеглите от тук!

Link to comment
Share on other sites

Здравейте!

Поздравявам ви за добрата идея. Радвам се, че може да се намери онлайн едно такова издание и се надявам да бъде полезно на широк кръг потребители.

Прочетох втория брой на списанието и ми хареса. Може би ще е добре да се помисли малко повече върху типологията на списанието и в известен смисъл върху структурата му. Но всичко с времето си.

Ако мога да си позволя още едно уточнение. Тъй като списанието е научно, информацията, която е публикувана трябва да е цитирана точно от източниците. Не знам какви източници сте ползвали но фразата "почитат го и трима източни царе" (Евангелието от Матей 2:1) не е точна, тъй като различни преводи на Библията (Синодално издателство, Преводът от 1938 г.) превеждат като мъдреци. Още повече, гръцката дума е "магос" (има персийски произход), която предполага превод като мъдри мъже, хора, които се занимават с астрология, а не монарси или управници. В това отношение различните коментари са единодушни. Моите източници са Friberg, Analitical Greek Lexicon; Barclay-Neuman, Greek-English Dictionary; Low-nida, Greek-English Lexicon of the NT, UBS Lexicon; Friberg NT, разбира се и още няколко.

Също така може би е добре, поради научността на изданието, някъде накрая да бъдат отбелязани източниците, от които са написани статиите.

Надявам се, че съм бил полезен, тъй като богословското ми образование не ми позволява да подмина една такава публикация без коментар. Вярвам, че списанието Ви има бъдеще и ще се радвам ако може да работим и занапред.

Неделчев

Излезе втори брой на списанието 'BG-Science" в него ще намерите :

Може да си го изтеглите от тук!

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Цитатите, който се взимат от Херодот, Аристотел, Омир, Страбон и др. са руски преводи. Който са правени преди доста години. Мъчим се да съчетаваме и променяме статии те от изданията, за да не станат проблеми с авторското право. Точно тази е причината да не се спомене автора и изданието откъдето се взема информацията.;)

Ако втори брой ти е харесал то тогава трети недей го пропуска по интересен е :good:

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Надявам се, че съм бил полезен, тъй като богословското ми образование не ми позволява да подмина една такава публикация без коментар. Вярвам, че списанието Ви има бъдеще и ще се радвам ако може да работим и занапред.

Да.Благодаря ти за коментара!

Незнам защо, но малко хора си казват мнението, а ние искаме да го чуем за да знаем какво искате и какво да предприемем.

А за това да работим заедно много бих се радвал да има повече желаещи за това начинание.

Едни малко уточнение както каза си прочел 2 брой...всеки брой си върви последователно в 1 се споменава АВСТРАЛОПИТЕК който е първият човекоподобен екземпляр населявал нашата планета, а във втори ХОМО ХАБИЛИС който е втория и сега в третия ще се спомене третия и така докато стигнем до хомосапиенса...

Това е само един пример.Българската история върви по същия начин.

:v:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Администратор

Този брой вече го има и в компакт диска на новия брой н download.bg Мисля, че това много добре ще се отрази за самия сайт и ще имат повече хора достъп до него дори тези, който нямат нет :)

Тук можете да видите съдържанието на диска в брой на списание download

(намира се в категория Комуникационен софтуер -> Интернет

http://download.bg/contentscd.php?issue_no=2&issue_year=2006

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Глобален Модератор

браво, най- накрая и в БГ да се случи нещо такова, дано повече хора узнаят за вас

поклон

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...