Отиди на
Форум "Наука"

Гравитацията е само теория


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

И понеже за креационистите думата 'теория' означава нещо като абстрактно допускане, крайно време беше след 'интелигентния дизайн' да се появи и 'интелигентно падане', стремящо се да разбие 'мита за гравитацията':

http://www.theonion.com/articles/evangelical-scientists-refute-gravity-with-new-int,1778/

:crazy_pilot::laugh:

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И понеже за креационистите думата 'теория' означава нещо като абстрактно допускане, крайно време беше след 'интелигентния дизайн' да се появи и 'интелигентно падане', стремящо се да разбие 'мита за гравитацията':

http://www.theonion.com/articles/evangelical-scientists-refute-gravity-with-new-int,1778/

:crazy_pilot::laugh:

Е ами то пише на английски , а за съжаление аз не го разбирам, дай нещо на български по темата. То ние когато сме били държава те хабер са си нямали :biggrin:
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Е ами то пише на английски , а за съжаление аз не го разбирам, дай нещо на български по темата. То ние когато сме били държава те хабер са си нямали :biggrin:

Пробвай с гугъл преводач, за да придобиеш бегла представа за цирка.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Разбира се че е само теория.То всичко измислено от човека е само теории :biggrin: .

Дори законите (физичните) които имаме,може след един милион години да не са същите.По точно да не се подчиняват на формулираните днес като такива.

Обаче самия Нютон не е формулирал от какво точно произлиза гравитацията.Даже той отбягваше нарочно този проблем,просто не го е знаел,не че сега се знае :) .Той просто е извел зависимости.При това в статично положение на телата е доста точно.Но при движение на телата,мисля че неговите формулировки не се справят много добре (не са достатъчни).

А какво се има навредвид под : умно падане ?,не съм много добър с английския,ама не ми се видя нещо съществено да има в статията.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Пробвай с гугъл преводач, за да придобиеш бегла представа за цирка.

Гугълът не може да превежда дословно,няма ли го на български в нета :laugh:
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

гравитацията се поражда от взаимодействията между частиците. Съвр. учени обясняваха и за някакви гравитони, но тук евангелистите са намерили по-весело решение на проблема с ябълката на Нютон.

newton_apples_thumb5.png?imgmax=800

Oще малко смешки по темата:

http://jigarbpatel.blogspot.com/2009/05/intelligent-design-for-dummies-part-2.html

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Разбира се че е само теория.То всичко измислено от човека е само теории :biggrin: .

Дори законите (физичните) които имаме,може след един милион години да не са същите.По точно да не се подчиняват на формулираните днес като такива.

Е, ти като че ли от джоба си ги даваш годинките... Сложи милиард и нагоре ... да си важат, ама едва ли ще има, за кого!?

(Между другото: имаш пачки по 100 лева (по един лев са вътре). Всеки ден броиш (левче по левче) по 8 часа - без да изговаряш "големите" числа - да не се губи време; Въпросът е : За колко време ще преброиш до 1 милиард лева - интуитивно отговори, па после си смятай. Ще ти е интересно, предполагам) :biggrin:

Обаче самия Нютон не е формулирал от какво точно произлиза гравитацията.Даже той отбягваше нарочно този проблем,просто не го е знаел,не че сега се знае

пък, някъде другаде твърдеше, че всичко ти е ясно за гравитацията и за G си имаш идеи и т.н. Мислех, че си знаеш ...

...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

гравитацията се поражда от взаимодействията между частиците. Съвр. учени обясняваха и за някакви гравитони, но тук евангелистите са намерили по-весело решение на проблема с ябълката на Нютон.

newton_apples_thumb5.png?imgmax=800

Oще малко смешки по темата:

http://jigarbpatel.blogspot.com/2009/05/intelligent-design-for-dummies-part-2.html

Ако наистина имаш нещо сериозно за гравитацията , моля публикувай го :117:
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Е той Нютон незнам да е твърдял някога, че установил причините за съществуването на гравитацията, просто я е определил като зависимост и сложил край на човешкото чудене, що всичко пада надолу :) Ако някой от тука можеше да даде отговор на този въпрос, вероятно сега щеше да е най-известния човек на планетата.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Любознателни ми приятелю. Темата е несериозна, затова тук ще публикувам само квазинаучните абсурди на суеверните хорица относно 'интелигентното падение'. Макар че като гледам глупостите които са писали /че гравитацията е измислена от комунисти и те са я въвели в училищата/ по-скоро тяхното падение е крайно неинтелигентно.

http://en.wikipedia.org/wiki/Intelligent_falling

:bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Любознателни ми приятелю. Темата е несериозна, затова тук ще публикувам само квазинаучните абсурди на суеверните хорица относно 'интелигентното падение'. Макар че като гледам глупостите които са писали /че гравитацията е измислена от комунисти и те са я въвели в училищата/ по-скоро тяхното падение е крайно неинтелигентно.

http://en.wikipedia.org/wiki/Intelligent_falling

:bigwink:

Хи :w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

пък, някъде другаде твърдеше, че всичко ти е ясно за гравитацията и за G си имаш идеи и т.н. Мислех, че си знаеш ...

...

Хм, казал ли съм таково нещо някаде ? Караш ме да се съмнявам в себеси :) .

Може би ти си се заблудил че съм казал това ,а пак аз казах съвсем друго нещо.

До колкото си спомням тогава казах : че до преди известно време не знаех как да изчислявам масата на луната,а сега знам защо се върти земята,как са оцелявали динозаврите,и какво е - G. Ай за първите две е в сферата на предположенията.Обаче относно G-то , има реално засичане на числата,и то според зависимости които не съм измислил аз,а си съществуват в науката.

Но не съм казал че знам как работи гравитацията.Имам предположение,но не съм го излагал във форума.

Ще проверя за по сигурно какво съм казал в мнението си отпреди.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хайде да превърнем , темата от не, сериозна , във сериозна. Без да се обижда последният римлянин :mad: Между другото ,темата за гравитация , изчезна , не мога да я намеря. Мисля че беше публикувана от В0081 :117:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хайде да превърнем , темата от не, сериозна , във сериозна. Без да се обижда последният римлянин :mad: Между другото ,темата за гравитация , изчезна , не мога да я намеря. Мисля че беше публикувана от В0081 :117:

Не е изчезнала, в теоретична физика е.

Публикувана е от Spirit.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не е изчезнала, в теоретична физика е.

Публикувана е от Spirit.

Нищо ние тук можем да "опресним",пък и заглавието и е по интригуващо( според мен :biggrin: )

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Things fall not because they are acted upon by some gravitational force, but because a higher intelligence, 'God' if you will, is pushing them down.

Е, това доста ме развесели.:) По тази логика, ние (хората) сме по-силни от Господ, щом умеем да правим самолети и ракети които преодоляват този "натиск господен".

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Е, това доста ме развесели.:) По тази логика, ние (хората) сме по-силни от Господ, щом умеем да правим самолети и ракети които преодоляват този "натиск господен".

Самолетът е дяволско изобретение, чадо мое. В деня на Страшния съд и сатаната, и самолетите му ще бъдат запратени в преизподнята, където им е мястото. :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 месеца по късно...

Не търсете под вола теле. Никакъв модел и вид Господ няма да ви помогне ако паднете отвисоко, даже и метлата на Хари Потър. Трябва ли да се потрошите, за да повярвате на физическите закони. Гравитацията съществува независимо от "боговете" и нас, друг е въпроса, че сме в началото на познанията за нея. Хората с по-малко мозък и по-леки глави живеят по-добре и по- лесно, сигурно заради гравитацията.?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не търсете под вола теле. Никакъв модел и вид Господ няма да ви помогне ако паднете отвисоко, даже и метлата на Хари Потър. Трябва ли да се потрошите, за да повярвате на физическите закони. Гравитацията съществува независимо от "боговете" и нас, друг е въпроса, че сме в началото на познанията за нея. Хората с по-малко мозък и по-леки глави живеят по-добре и по- лесно, сигурно заради гравитацията.?

И какъв е изводът от потрошаването? - Че гравитацията е една много, ама много слаба сила в сравнение с другите сили.:smokeing:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...