Отиди на
Форум "Наука"

Химия за начинаещи, моля помогнете


CChumata_BG

Recommended Posts

  • Потребител

Здравейте!

аз съм завършил 8-ми клас тази година, и не знам абсолютно нищо по химия, госпожата ей така ми писа 3-ки - за да мина ..

И няма да крия, че не съм има никакво желание .. но сега в гимназията ще ме скъсат ...

Моля помогнете с каквото можете - сайтове, примери, мерси предварително! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Просто разгледай всички (или повечето) теми от раздела. Тук има повече, отколкото ти трябва.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Просто разгледай всички (или повечето) теми от раздела. Тук има повече, отколкото ти трябва.

добре,дай ти някакви теми брато, дай, някакви линкове или нещо от сорта, което казваш ти .. плис мерси предварително

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

добре,дай ти някакви теми брато, дай, някакви линкове или нещо от сорта, което казваш ти .. плис мерси предварително

Хлапе хвани си учебника и урок по урок. Още имаш време. Ако нещо не ти е ясно ще помагаме, ама не може да ти го сдъвчем и изплюем. Даже да се опитаме ще трябва да го разбереш, то никак не е сложно де, но усилия требат ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

добре,дай ти някакви теми брато, дай, някакви линкове или нещо от сорта, което казваш ти .. плис мерси предварително

Пич, брато, я вземи се напъни и си ги открий сам! Имаш чичко Гугъл. ;)

И като ти трябва нещо конкретно кажи. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Младежо, аз не съм химик (видно е и от ника ми).

Потърси си с Google ( http://www.google.bg/ )!

Потърси си резултати, като напишеш "органична химия", "неорганична химия", "биохимия", "биофизика"... Или нещо по-конкретно, което ти трябва.

Или пък пиши в търсачката направо заглавията на уроците...

И пак да повторя - чети си учебника, иди на консултация преподавателката си... Ако трябва - иди на курс по химия или на частни уроци.

Разгледай темите в нашия форум. На български език са.

Разгледай темите и тук: http://clubs.dir.bg/...Board=chemistry

Ако не разбираш това, което четеш дори и на български, значи трябва да си научиш химическата терминология.

Не може хем да спиш или да си чоплиш носа и да броиш мухите по тавана в час, хем да се специализираш по някой учебен предмет.

Аз се чудя как тази учителка те е пуснала да минеш в по-горен клас без да имаш знания дори и за двойка?!

Би трябвало да повтаряш 8-ми клас, докато си научиш учебния материал по химия.

Разбира се, ако подцениш друг учебен предмет, на следващата година (докато повтаряш 8-ми клас заради химията), може да се окаже, че трябва да повтаряш пак - заради друг учебен предмет.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Каква органична, каква биохимия или физикохимия. Те в 7/8-ми клас учат 1-ва, 2-ра, 6-та и 7-ма главни групи на елементарно ниво (то и от у-щето зависи де, че щерка ми е завърши 8-ми клас в НПМГ с профил химия и учеха предимно английски, а повтаряха на по-високо ниво това от 7-ми). Затова не трябва да забива надълбоко. Нито ще разбере нещо, а и не е нужно. Затова е най-лесно да хване учебника и да прочете един раздел и, ако нещо не му е ясно, да пита тук. Аз съм химик (поне по образование де), има и други колеги, а химията в 7/8-ми клас е елементарна.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Аз съм химик по образование...

Хм, май "имаме новина", по думите на журналиста Николай Бареков...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Брях не го ли знаеше ;)? Кат те засекох за Периодичния закон на Менделеев и броя елементи (неправилно наричан Менделеева т-ца :)), ти обясни, че си провокирал де.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

E, за таблицата на Мъ. всеки по-наблюдателен може да забележи закачката ми...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Каква органична, каква биохимия или физикохимия. Те в 7/8-ми клас учат 1-ва, 2-ра, 6-та и 7-ма главни групи на елементарно ниво (то и от у-щето зависи де, че щерка ми е завърши 8-ми клас в НПМГ с профил химия и учеха предимно английски, а повтаряха на по-високо ниво това от 7-ми). Затова не трябва да забива надълбоко. Нито ще разбере нещо, а и не е нужно. Затова е най-лесно да хване учебника и да прочете един раздел и, ако нещо не му е ясно, да пита тук. Аз съм химик (поне по образование де), има и други колеги, а химията в 7/8-ми клас е елементарна.

аз съм на гости със семейството си и след седмица се връщаме .. а и учебниците ми не са тук .. вoбще да започвам ли с уроците когато се прибера или не ?

защото си мисля, че в 9 ти клас ще уча за 8, в 10 клас ще уча за 9 и т.н. и ако има някакъв такъв принцип, да не изучавам всички уроци, а само някой по важните, тези, с който ше схвана

така наречената от теб "елементарна" химия и така наречената от мен "свръх естествената" химия

мерси предварително :]

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...