Отиди на
Форум "Наука"

Чочоолу


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

За тези "извори" за българската история трябва голяма лупа и голямо сито. Защото са преминали през минимум ва отдела, преди да видят бял свят.

Преувеличението на партизанските подвизи в историята на БГ е една от най-широките манипулации, в които историята се ползва за политически цели.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ха-ха, хареса ми какво пишеше в информацията от клипа на Танка: "според някои по-възрастни хора, които го познават лично, той е бил обикновено овчарче и конекрадец, който попада в затвора". Ето, това е квинтесенцията на комунистическите дейци! Овчари и крадци!

А легендите за партизаните не мисля да ги коментирам. Все още ни излизат през носа тия партизани и днешните им внуци...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

***

Овчари и крадци!

***

Много добре звучи!

***

А легендите за партизаните не мисля да ги коментирам.

***

Жалко, че нямаш желание... Би било интересно какво би написал..

Все още ни излизат през носа тия партизани и днешните им внуци...

Възможно ли е някога, да спрат да ни излизат през носа?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

То в това са си овчар само по себе си няма нищо лошо. Лошото е, че тези малограмотни овчари станаха министри и генерали. И избиха тези, които са способни да са министри и генерали...

Сред левите екстремисти в България имаше един тънък интелектуален слой от наивни, чувствителни и недоказали се интелигенти. Основната маса си бяха нискообразовани авантюристи с очевадно криминални нагласи. По-късно, около 9-ти се присъединиха и тарикатите. Пак малограмотни, но хитреци.

А дали ще спрат някога да ни излизат през носа? Не мисля. Имат солидни позиции навсякъде. Обречени сме да сме бананова република с една ръководна олигархия, наследници на такива като Чочоолу. Изобщо Чочоолу, Дочоолу, Гочоолу, Данко Харсъзина... такава компания.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Любопитното при партизаните е че в крайна сметка властта вземат хитреци от калибъра на Тодор Живков,Милко Балев и Пенчо Кубадински които един куршум не са изстреляли срещу врага но изризат по оправни от заслужили шумкари като Чочоолу.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Най-страшното е не това, че в България винаги е било пълно с разбойници и главорези, а това, че народната любов упорито ги възвеличава и превръща в герои, особено след смяна на политическия режим.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Никак не е вярно! Робин Худ какъв е??? Мога да изброя доста. Вилхелм Тел например, да не зачекваме чешките ;). За скандинавските Португалеца ще се произнесе (ако е тук). За френските: Жана д'Арк разбойничка ли е? От каква гледна точка? Де Гол и той ли? Че Франция (ма на Петен) беше капитулирала, а де Гол панически избягал с последния влак (пардон рейс, да де кораб ;)). От каква гледна точка?

Ботев никак не го харесвам (кат революционер де), ама кат превзема "Радецки" не го буха в АЕЦ-а (пЪрдон смесване на теориите за конспирации, 11-ти септември и първия терорист ;)). Левски! Убил ратайчето! Да за това го осъждат (щото няма за какво друго, бързо да го осъдят), но какво направи Левски? РАЗБОЙНИК и ГЛАВОРЕЗ май според някои тук.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Никак не е вярно! Робин Худ какъв е??? Мога да изброя доста. Вилхелм Тел например, да не зачекваме чешките ;). За скандинавските Португалеца ще се произнесе (ако е тук). За френските: Жана д'Арк разбойничка ли е? От каква гледна точка? Де Гол и той ли? Че Франция (ма на Петен) беше капитулирала, а де Гол панически избягал с последния влак (пардон рейс, да де кораб ;)). От каква гледна точка?

Ботев никак не го харесвам (кат революционер де), ама кат превзема "Радецки" не го буха в АЕЦ-а (пЪрдон смесване на теориите за конспирации, 11-ти септември и първия терорист ;)). Левски! Убил ратайчето! Да за това го осъждат (щото няма за какво друго, бързо да го осъдят), но какво направи Левски? РАЗБОЙНИК и ГЛАВОРЕЗ май според някои тук.

Интерпретации всякакви.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Е, партизанския въпрос по отношение на епичността и героизацията за мен е еднозначен. Какво ли пише в полицекските архиви за тоз конекрадец със завидна кариера?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не е така! Или смяташ Жана д'Арк и де Гол за интерпретации? Или Левски? Аре зарежи Левски, че си е наш. Хус к'ъв е? Жижка и той. Сума ти шотлански херои (май и те са тракийци ;)). Абе Гарибалди бре?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Абе не е въпроса в Чочоолу. Но да се пише, че:

" Най-страшното е не това, че в България винаги е било пълно с разбойници и главорези, а това, че народната любов упорито ги възвеличава и превръща в герои, особено след смяна на политическия режим. "

Това "яко ме издразни" ;).

Абе джанъм! България е била наистина в голяма част от своята история под чуждо владичество. Но народа, народната любов както пишеш ти, не е възвеличавал РАЗБОЙНИЦИ и ГЛАВОРЕЗИ! А че е имало имало е. Както във всички страни, държави и при всички народи. Я дай примери! Чочоолу не е! Индже също (някъде е бил "освободител", но на много други места поробител.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Но да се пише, че:

" Най-страшното е не това, че в България винаги е било пълно с разбойници и главорези, а това, че народната любов упорито ги възвеличава и превръща в герои, особено след смяна на политическия режим. "

Това "яко ме издразни" ;).

Абе джанъм! България е била наистина в голяма част от своята история под чуждо владичество. Но народа, народната любов както пишеш ти, не е възвеличавал РАЗБОЙНИЦИ и ГЛАВОРЕЗИ!

За мен българи, които избиват - пряко или непряко - други българи в свободна България, са разбойници и главорези. Сравняването им с борците за свободата на България е кощунство, както и наричането с имената им на улици, училища, заводи, че и цели села и градове.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дай примери! И за прякото и за непрякото. И за Свободна България. НЕ СТАВА ВЪПРОС ЗА КОМУНИСТИТЕ! Сигурно е ОТ, но да се ръсят таквиз мнения, без да се уточни е.. кощунство, както написа!

Ако не съм те разбрал обясни. Аз ще съм неправия ;).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 месеца по късно...
  • Потребител

Чочоолу е един престъпник, криминален бандит, конекрадец, долен, примитивен тип. След "народната победа" живееше в Ст.Загора като паразит, който никъде нищо не плащаше, влиза в магазин, завод или където и да е , харесва си нещо и си го взима.

Например харесал си една къща (в годините непоср.след 9-ти) и изогнил собствениците, и така си я присвоил.

Едно от любимите му занимания е било с други комунистически бандити да трепят свещенници.

Като по-млад е насила качвал жени които му харесат във "волгата" си сещате се с каква цел.

Пълен пройдоха и боклук, такъв беше и синът му - майор от БНА-то, умря от алкохолизъм!

Негов беше израза "като не ви харасва, хващайте Балкана"!

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...