Отиди на
Форум "Наука"

Не мога да броя


Стоедин

Recommended Posts

  • Потребител

Тъй като съм неприлично богат и не работя, а само си почивам, напоследък ме налягат тежки, затормозяващи мисли. Кой съм, къде съм и къде, по дяволите, се дянаха кинтите ми??? :biggrin:

Реших да си пребоя парите и когато стигнах до 1 000 000 000 ойро се зачудих, аз билионер ли съм или милиардер? Дълго време живеех с мисълта, че съм милиардер. Но! Гледам на Запад са билионери. Бре, к'во става? Защо в САЩ след милион не следва милиард, а у нас защо след милион не иде билион? С тези въпроси си развалих рахата и удоволствието от броенето на сребърниците! Моля, обяснете ми този парадокс и кажете след милиард какво следва при нас, и при западняците как се брои след билион. Ако не ми кажете няма да мога да си преброя париците... :hmmm: И по бърже, че не ща да чакам!!! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Проста работа. Милионът си е милион навсякъде. Хилядата милиона се наричат "милиард" в Европа и "билион" в Америка. Получава се следното досадно различие:

Европа..../ Америка:

- милиард./ билион............. 1 000 000 000

- билион../ трилион........ 1 000 000 000 000

- трилион./ квадрилион. 1 000 000 000 000 000

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Проста работа. Милионът си е милион навсякъде. Хилядата милиона се наричат "милиард" в Европа и "билион" в Америка. Получава се следното досадно различие:

Европа..../ Америка:

- милиард./ билион............. 1 000 000 000

- билион../ трилион........ 1 000 000 000 000

- трилион./ квадрилион. 1 000 000 000 000 000

Благодаря за бързото отзоваване!

Ама това си е безобразие! Така да ни мъчат, нас богатите с подобни математически гяволии! Някой бедняк стои зад тази конспирация...или жидовете пак са се облажили. :)

Сега излиза, че съм хем милиардер, хем билионер, нали? Обаче по схемата на Глишев щом съм билионер значи съм трилионер. Ама ако съм трилионер вече ставам квадрилионер и т.н.... :biggrin: Глишев, ти ме позлати, бе човек!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ха позлати ми и ти ръчичката, сударь :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако имаш пък към Търговище по панаирно време, имаш от мен една бира с двойка кебапчета. Повече от туй сърце не ми дава да отпусна. Може да съм богаташ, но не съм проссс! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Еми то така се става богаташ - с цицилък :laugh:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Може и да не можеш да броиш. Ако имаш толкова много пари, това няма особено значение. Ще си наемеш частен учител, който да те научи.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...