Отиди на
Форум "Наука"

Какво е модератор


dedenze

Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Неволно подслушах разговор между модератори. И дочух да казват:

"....Oderint, dum metuant....."

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 124
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Доколкото си спомням, д-р Михайлов е сред тях. Или поне такъв беше дебюта му. Така или иначе, становището му е погрешно. :)

Но какво, всъщност, има тази тема с тъмносините и светлочервените??

А, той смени само цветът или поне тъмната му част. А иначе, становището му не е погрешно. Защото е становище на специалист.

Темата има общо в смисъл, че в този форум има силна политизация на повечето теми от страна на няко имодератори в посока на тъмносиньото.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

КГ, към теб се обръщам с апел да не нарушаваш правилата на форума. Защото го правиш. Значи модераторите могат да нарушават правилата, и да им е простено, а ние не можем, така ли?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

@Алва: точно така :tooth:

@Богданов: На прав път си, далеч ще стигнеш :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Аз искам да използвам случая (винаги в удобен момент се възползвам) да поздравя и да благодаря на всички модератори, че правят всички тези неща, които правят!

Повечето от нещата, които те правят, за да бъде форумът това, което е, не се виждат от обикновеният потребител, точно за това и форума ни е това, което е...

От моята гледна точка те си вършат много добре работата и проповядват (ако мога така да се изразя) политиката на форума, с която аз и брат ми още преди повече от четири години стартирахме този форум..., а именно това място да се превърне в едно уютно и пълно със знания място...

В рамките на цялото това време сме се принуждавали да банваме мисля около 4-5 човека, като всичките тези потребители бяха многократно предупреждавани и учтиво молени да променят държанието си във форумите, но те така и не пожелаха да се вслушат в нашите съвети...

За дизайна мога да кажа, че това е възможно най-новата версия на форума, най-добрата, която е излизала до сега, много богата и много по-лесна за работа... Ако имаш някакъв конкретен пример, моля пиши ми на ЛС, а не - в тази тема, защото ще го изтрия, тъй като ще е извън зададената тематика на темата :vertag:

И още някой, ако напише нещо подобно на горното мнения лично аз ще го "цензурирам" :046:- не слагайте подобни етикети, влезте и прочетете темата от първото мнение в мея и сравнете добре казаното там с това, което е тук...

Явно на всички ви е много интересна тази тема... Затова за сега няма да я заключа и ще я следя с голям интерес :):post-70473-1124971712:

:v:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз пък, не мога да разбера, защо форума трябва да не е син? Народа иска така, а ако Алвасарейро иска от по-пембяно, през розово до тъмно червено, да се насочи към "Бойна слава".

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аааа, не там ще го баннат на 3-я пост и ако се появи пак следват 6 месеца, година и по АйПи ;).

Истинските форуми са си "сини" ;). "Червените" не търпят не само чуждо, а и "розово" мнение ;).

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

КГ, към теб се обръщам с апел да не нарушаваш правилата на форума. Защото го правиш. Значи модераторите могат да нарушават правилата, и да им е простено, а ние не можем, така ли?

Знаеш ли... кой нарушава и кой не нарушава правилата тук решават...guess who? Модераторите. :) Власт в чиста форма. :post-70473-1124971712:

Това, разбира се, в шеговит тон, какъвто е и твоят.

ПП-ОТ

Относно д-р Михайлов - като се замислиш, той възразява не срещу антикомунизма, а срещу примитивизма. ;)

Неволно подслушах разговор между модератори. И дочух да казват:

"....Oderint, dum metuant....."

:good::sneaky2:

Всъщност не, разбира се. Просто понякога, само понякога, се налага малко ред. Няма човек, който да не е молен поне 2 пъти и предупреден поне 5 да престане с нещо. И едва тогава пада мандалото. Налага се.

А, пък ако някой си мисли, че дизайна на форума е свързан с политика, или пък със спорт - това вече е турбо-убер глупост.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

А, пък ако някой си мисли, че дизайна на форума е свързан с политика, или пък със спорт - това вече е турбо-убер глупост.

Абсолютно мега глуспост си е, при положение, че ние сме свързани със световната конспирация.

В смисъл - да, ние играем насериозно. :vertag:

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Форумът се поддържа много добре от групата на модераторите.

Единственото, което леко ме притеснява, е, че основните мнения по повечето ключови въпроси са техни.

Виждам тези хора като едни от най-добре подготвените форумни потребители (защото преди всичко те са негови потребители!) в исторически план, а - и в други планове. Така някак си не забелязвам потребителите, които би следвало да ги има тук: има професори, доктори по история, археолози, лингвисти и много други учени, които да водят дебати, да представят различни тези и които именно би трябвало да са най-добре подготвените. Няма ли такива? Предполагам, че има такива сред модераторите, но не мисля че е редно така да се каже - хем участват в дебатите, хем държат тоягата и ножа.

Това е малко като прокурора да защитава подсъдимия. Смятам че трябва и предполагам се намесват в мнения, които нарушават правилата на форума, и, понеже не виждам такива, явно те са си свършили работата добре.

Първият път, когато получих отговор от модератор, си помислих, че нещо съм объркал и ще ми правят забележка. Учудих се, когато видях, че това е просто отговор.

Пожелавам на модераторския екип все така добре да работи за благото на форума!

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Сред екипа на модераторите (според разпространени слухове) има и учители, и университетски преподаватели.

Можете да видите кой от тях какви раздели модерира оттук:

http://nauka.bg/forum/index.php?app=members&section=view&module=list

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Да, това е проблем. Модераторите хем трябва да режат (колкото по-рядко, толкова по-добре), хем искат да участват наравно в дискусиите, когато те са интересни. Така де, тук половината юзъри са модератори, при това им е интересна най-вече историята, а и са стари преселници от военноисторическия форум "Бойна слава" :) Получава се така, че често модератор и юзър са в спор - примерно аз и Алвасарейру често се дъвчем, но ми прави удоволствие да чета софистиката му :happy:

Има го и този куриоз - с колегата Галахад примерно си имаме дълготраен спор по въпроса за българската следновековна култура, сравнена с френската и английската. Мисля, че нямаме проблем въпреки очевидните несъгласия. С КГ125 и Аспандиат пък съм на противоположни позиции по вечната тема за етногенезиса.

Част от модераторите очевидно сме историци и/или филолози. Същевременно юзър като Тироглифос е по-подготвен по много теми от общ интерес от целия екип, взет накуп :) Юзър като Качо също е на адски високо ниво, макар понякога езикът му да е доста остър. Същевременно с половината неща, които казва, не мога да се съглася.

Единственото, което ни дели, е отношението към езика на дискусиите. Грубости и лични нападки не бива да се допускат. Гледайте на модераторите като на тайфа приятели (част от нас наистина се събираме от време на време на лаф), които продължават и в нета детайлните спорове по любимите си хобита, а междувременно биха се радвали на всяко добре мотивирано и добре поднесено чуждо мнение.

Първите ми няколко месеца тук си бяха като обикновен юзър и трябва да кажа, че атмосферата много ме изкефи. Част от хората познавах от по-рано, други ме възхищават с ерудицията си, трети ме забавляват. Когато админите решиха, че и аз ставам за модератор, отначало ми беше малко странно, но сега и това ми се вижда забавно. Но си е забавление за човек, чиято работа е на компютъра. Мисля, че Платон с неговите диалози би оценил форумите като място за излагане на мнения и модераторската функция като един вид стража на добрия тон. Нито веднъж като обикновен юзър не съм бил поразван от форумната модерация. Даже в един момент взеха, че ме добавиха в нея. И защо? Ами заради неутралния тон, според мен.

Каквито и да са мненията ни, без значение дали имаме или нямаме бутони за триене и местене по монитора, неутралният тон и чувството за хумор много помагат. Естествено, тук и там е нормално да припламват искри, но много умерено. Ако видите http://bgtolkienforum.org/ или прочутия China History Forum - http://chinahistoryforum.com/ , ще останете възхитени от добрия тон там. Дискусиите се водят спокойно, конфронтациите стават само на база фактология, битките са блестящи, но безшумни, а модерацията дреме като котарак на печката. Това е постигнато с безкомпромисни средства, разбира се.

Изобщо, откак има Интернет, а в него - форуми, социалният ни живот е станал много шарен. Форумната среща в кръчма или на планина си е част от градския живот. И е много забавно, когато откриеш, че мъдрият гуру с интелигентните забележки е всъщност купонджия, че злият цензор, който ти реже по-пиперливия хумор, кара развалено Поло и се кани да си смени фаровете, а гадината, която винаги те оспорва, е нелоша мацка.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз пък, не мога да разбера, защо форума трябва да не е син? Народа иска така, а ако Алвасарейро иска от по-пембяно, през розово до тъмно червено, да се насочи към "Бойна слава".

А защо трябва да се съобразяваме с това, което ти искаш? Ако не ти харесва цветът тук, има градски организации на ДСБ, ориентирай се натам, айде много моля ако обичаш. докато аз съм тук и мога да движа ръце, ще съм против политизацията тука до дупка.

Глишев, би ли подшушнал на лична кой е модераторът с разваленото Поло, искам да използвам тази информация във филипиките си срещу модераторското тяло.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Форумът се поддържа много добре от групата на модераторите.

Единственото, което леко ме притеснява, е, че основните мнения по повечето ключови въпроси са техни.

Виждам тези хора като едни от най-добре подготвените форумни потребители (защото преди всичко те са негови потребители!) в исторически план, а - и в други планове. Така някак си не забелязвам потребителите, които би следвало да ги има тук: има професори, доктори по история, археолози, лингвисти и много други учени, които да водят дебати, да представят различни тези и които именно би трябвало да са най-добре подготвените. Няма ли такива? Предполагам, че има такива сред модераторите, но не мисля че е редно така да се каже - хем участват в дебатите, хем държат тоягата и ножа.

Това е малко като прокурора да защитава подсъдимия. Смятам че трябва и предполагам се намесват в мнения, които нарушават правилата на форума, и, понеже не виждам такива, явно те са си свършили работата добре.

Първият път, когато получих отговор от модератор, си помислих, че нещо съм объркал и ще ми правят забележка. Учудих се, когато видях, че това е просто отговор.

Пожелавам на модераторския екип все така добре да работи за благото на форума!

Тенкю:)

А пишещия модератор не е като играещия треньор, де:)

Иначе няма пречка да се напише всяко компетентно и читаво мнение, и не само че няма пречки, ами такива са и много добре дошли! :)

А защо трябва да се съобразяваме с това, което ти искаш? Ако не ти харесва цветът тук, има градски организации на ДСБ, ориентирай се натам, айде много моля ако обичаш. докато аз съм тук и мога да движа ръце, ще съм против политизацията тука до дупка.

Глишев, би ли подшушнал на лична кой е модераторът с разваленото Поло, искам да използвам тази информация във филипиките си срещу модераторското тяло.

Ква политизация, бре! За тебе пък специално с танк ще дойде модератор, ще видиш ти филипики :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз пък съм силно разочарован от модераторския екип, който е твърде пристрастен личностно, и политически. За дизайна да не говорим. Не се върши работа ей, само се цензурират инакомислещите чрез сила, заплахи и репресии.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Аз пък съм силно разочарован от модераторския екип, който е твърде пристрастен личностно, и политически. За дизайна да не говорим. Не се върши работа ей, само се цензурират инакомислещите чрез сила, заплахи и репресии.

Свиквай.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Цветовете на форума са в синята гама, за да дразни и уморява по-малко очите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Цветовете на форума са в синята гама, за да дразни и уморява по-малко очите.

Кога синьото измести зеленото по дразнимост :)

От както съм се родил знам, че зеленото е най-подходящия цвят и най-малко дразни.

Да усеща се лека пристрастност и споменах и нея , която за благото на форума трявба да се разсее. За да се избегнат между-личностни напатки. И смятам че ще го направят.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тука значи се раздават модераторски звания по политическа и идеологическа линия. На конфликт на интереси ми мирише. Но аз ще бъда дисидент и опозиция с пламенните си филипики срещу върхушката на тази десноавторитарна диктатура, самонастанила се в нашия форум.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Тука значи се раздават модераторски звания по политическа и идеологическа линия. На конфликт на интереси ми мирише. Но аз ще бъда дисидент и опозиция с пламенните си филипики срещу върхушката на тази десноавторитарна диктатура, самонастанила се в нашия форум.

Форумът не принадлежи нито на потребителите, нито на модераторите му.

Той принадлежи на своите създатели (докато те не прехвърлят правата си върху другиго). Става дума за неговите администратори.

Всеки от модераторите е бил първо потребител на форума, преди да стане негов частичен или глобален модератор. И продължаваме да бъдем негови потребители.

Има форуми с по-строга диктатура от тази, която цари тук.

Има и форуми, в които цари анархия.

Въпрос на личен избор на всеки потребител е в какъв форум да се регистрира, да чете и да пише. Или - какъв форум да създаде самият той.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Добре де, ще се намеся в това леко безсмислено според мен чепкане специално на цветовете. Не сте ли забелязали, че цветовете на форума са синьо и зелено, /лично според мен в случая напълно приемливи, ненатрапчиви и недразнещи/? Това първо. Второ синьото не измества зеленото като недразнещ цвят. Просто и то се възприема широко и с основание като успокояващ цвят, ако щете дори и само заради аналогията с простора и спокойствието, обикновено предизвиквани от гледане на море или небе. Особено в зависимост от нюансите и интензитета. Има и създаващо усещане за студенина и изобщо не особено приятно въздействащо синьо /както и зелено/, а субективният фактор също играе роля.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Правя едно оценяване, според моето виждане, на модераторския екип, действия и нагласи (като цяло):

Оценка "5 +" на модераторския екип, за защитаване на тематичния плурализъм и плурализма на мненията.. Оценката, която давам не е 6, защото във форума имаме "имаме"/"имахме" един, по мое мненние, силно пресиран либертанианец, и "ненационално-центрични" нагласи..

Друг е въпросът, че бекрайното му мрънкане и пустословене, и/или откровено злословене и манипулиране, касаещо всяка разисквана идея, която е свързана с "България", "българи" , "българско" - мен лично не довеждаше до отчаяние, или гняв..

Оценка 3 (с тенденция за нарастване) за способностите да се модерират конфликти със лични забележки, лични обидни подмятания , намеци и инсинуации..Оценката можеше и да е по-ниска, ако имахме повече потребители провяващи перманентни (или склонност към) арогантност, нетърпипост, неуважение и пренебрежение към другите (опонентите)..

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Добре де, ще се намеся в това леко безсмислено според мен чепкане специално на цветовете. Не сте ли забелязали, че цветовете на форума са синьо и зелено, /лично според мен в случая напълно приемливи, ненатрапчиви и недразнещи/? Това първо. Второ синьото не измества зеленото като недразнещ цвят. Просто и то се възприема широко и с основание като успокояващ цвят, ако щете дори и само заради аналогията с простора и спокойствието, обикновено предизвиквани от гледане на море или небе. Особено в зависимост от нюансите и интензитета. Има и създаващо усещане за студенина и изобщо не особено приятно въздействащо синьо /както и зелено/, а субективният фактор също играе роля.

Ние, когато говорим за цветове и цветова гама, имаме предвид партийната принадлежност. В този смисъл тук доминира тъмносиньото в стил градска организация на ДСБ район централен, а всички други цветове липсват. Това е основният цвят във форума, обагрил от главата до петите модераторския екип като агитка на левски. То не е синя боя, не е чудо.

Всеки от модераторите е бил първо потребител на форума, преди да стане негов частичен или глобален модератор. И продължаваме да бъдем негови потребители.

Уважаеми Историк, няколко неща. Първо, мнението ми по никакъв начин не бе насочено към Вас. Вие сте пример за толерантност, умереност и мъдрост с премерените си изказвания, точни забележки и ерудиция. Пример за подражание за другите модератори.

Второ, ясно е, че всеки преди да стане модератор, е бил потребител. Затова аз и хора като мен никога няма да станат модератори, въпреки, огромната ни активност, дълбочина на анализите и коректност в изследваната проблематика. Защото въпреки това не сме на едно мнение с модераторите то кръга на КГ и не споделяме техните политически и най-вече НАУЧНО-ТЕОРЕТИЧЕСКИ възгледи, и затова сме репресирани. Защо Хърс не стане модератор? или Иванко? Защо Ник1 не стане модератор, след като неговите постове са едни от най-изчерпателните и пълни, доста по-съдържателни от тези на КГ, и без характерните за последния общи констатации и заучени фрази. Не може. Тука звания се раздават по партийна и идеологическа линия. Трябва да споделяш определена научна теза и по никакъв начин да не си контра модераторското тяло. Просто отбелязвам конюнктурата. Властта е узурпирана от една теоретична клика, която налага върл етноцентризъм, настроена е против Xофстеде и Tойнби, не харесва Азнавур и има открита антиавтохронна, антифоменковска и антиглобалистка фобия и клони към десния парламентарен спектър. Тука не може кой да е да стане модератор. Определен идеен ценз се изисква.

Затова аз предлагам следното:

Нека има обективен избор на модераторско тяло. Нека има демокрация. Нека модератори да стават само хора, доказали себе си на полето на аргументацията и интелекта. Нека модератор стане всеки, който има определен минимум позитивни оценки на постовете си, което е вид гласуване. Съответно, който загуби оценки и достигне до нулата или до отрицателно число, да губи модераторския си статут. Гъвкавост и обективност!...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ние, когато говорим за цветове и цветова гама, имаме предвид партийната принадлежност. В този смисъл тук доминира тъмносиньото в стил градска организация на ДСБ район централен, а всички други цветове липсват. Това е основният цвят във форума, обагрил от главата до петите модераторския екип като агитка на левски. То не е синя боя, не е чудо.

Това го разбрах вече, колкото и да е абсурдно. Затова казах, че специално за цветовете дискусията е безсмислена. Дори по-смислено е да се спори кой цвят въздейства по-добре, чисто психологически, отколкото да се търси под вола теле с внасянето на политически или идеологически смисъл. Пардон, партиен. На мен това ми се струва неуместно, особено в научен и то много интелигентен и едновременно с това забавен форум. И да, всеки има право да търси какъвто смисъл му идва - това не подлежи на въпрос.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...